Prawda o pieczonej wołowinie Arby

arby Arby

Nawet jeśli masz swojego ulubionego burgera typu fast food, musisz przyznać: na burgera możesz pójść wszędzie. Jeśli chcesz czegoś innego, udaj się do Arby's i kup kilka ich kanapek z pieczoną wołowiną. Są pyszne, ale o to chodzi: są dziwne.


Rostbef Arby ma dość charakterystyczny smak i konsystencję, i zdecydowanie jest to rodzaj miłości lub nienawiści. Cały swój biznes zbudowali na pieczonej wołowinie, podczas gdy inni zabiegali o pokornych Hamburger i wyróżnia je na dziesięciolecia. Jednocześnie pieczeń wołowa pomogła im zbudować imperium, zrodziła też więcej niż kilka miejskich legend i mitów.pisklę fil pikantne ciastko z kurczaka

I przez lata ich pieczeń wołowa była dla nich pewnym problemem. Są z tego tak znani, że według Tydzień Ad , było to sercem ich spadającej sprzedaży w XXI wieku. Klienci nie wiedzieli, że coś mają ale pieczeń wołowa i to jest problem, który doprowadził do całkowitej zmiany wizerunku Arby. Ale ta pieczeń wołowa wciąż tam jest i jest wiele rzeczy, o których większość ludzi nie wie.
Nie, to nie jest „płynne mięso”

kanapka z pieczoną wołowiną Facebook

Snopy mówi, że jedna z najbardziej obrzydliwych miejskich legend fast foodów o Arby's sięga co najmniej 1997 roku i jest to historia, że ​​ich pieczeń wołowa wcale nie jest wołowiną. Twierdzenie zasadniczo mówi, że ich pieczeń wołowa jest w rzeczywistości imitacją mięsa, zrobioną z żeli, płynów lub past, uformowanych w grudkę w kształcie mięsa, a następnie upieczoną, schłodzoną i zamienioną w wypełniacz do kanapek. Nic w tym nie brzmi dobrze i jest to dziwnie trwająca historia.

Zrobili trochę kopania i poszli prosto do źródła: Zapewnienia Jakości Arby. Potwierdzili, że ta historia jest absolutnie nieprawdziwa, i powiedzieli, że ich pieczeń wołowa jest w rzeczywistości całkowicie wołowina. Doskonale zdają sobie sprawę z plotek, a Jim Lowder z Arby napisał: Snopy , „Dziękuję za udział w ograniczeniu miejskiej legendy o pieczeni wołowej Arby's. Jestem pewien, że nie jestem pierwszym, który wyraża frustrację z powodu tego typu historii. Odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie. Nasz produkt nie jest dostarczany w postaci pasty, żelu ani płynu”.Oczywiście, że tak powiedzą, myślą cynicy. Ale zostało to wielokrotnie potwierdzone niezależnie od pracowników Arby, którzy pracowali zarówno za ladą, jak i w kuchni.

Tak, jest zapakowany w dziwne rozwiązanie

kanapka z pieczoną wołowiną Facebook

Miejskie legendy muszą skądś pochodzić, prawda? Snopy mówi, że pochodzenie tej historii może być związane z dziwnym sposobem, w jaki mięso jest wysyłane do sklepu. Każda lokalizacja Arby otrzymuje pieczeń wołową w hermetycznych torbach, a kiedy ją dostają, wygląda to trochę podejrzanie. Snopy opisuje je jako „trochę szarawe i raczej miękkie i gąbczaste”… i to nie brzmi jak większość tradycyjnych rodzajów mięsa, prawda?Dodają, że prawdopodobnie nie jest to mięso, które widzisz w torbie – jest też „galaretowaty rosół”, w którym moczy się kawałek mięsa. Pomiędzy galaretowatym bulionem, dziwnym kolorem i delikatnością zawartości torby, łatwo zauważyć, jak ktoś, kto nigdy tak naprawdę nie otworzył torby, może w myślach przeskoczyć do myśli, że zawartość jest mniej niż solidna. Ale Arby i ich pracownicy zapewniają klientów, że tak nie jest.

Jest gotowany w torbie i krojony na zamówienie

wołowina z plakatu filmowego Facebook

W 2015 roku Arby's zainwestowało w przeprojektowanie swoich restauracji i kuchni. Insider biznesowy skorzystał z okazji, aby zajrzeć za kulisy w jednej z nowych lokalizacji przed jej otwarciem i rzucić okiem na procesy związane z serwowaniem ulubionej amerykańskiej pieczeni wołowej typu fast food. Odkryli, że podczas gdy niektóre z ich mięs — na przykład mostek — trafiają do sklepu gotowe do krojenia i podawania, rostbef pieczony jest powoli w dziwnej torbie przez około cztery godziny. Dopiero potem nakłada się go na krajalnicę i – o dziwo – kroi się go na zamówienie tylko wtedy, gdy klienci stoją przy ladzie lub siedzą w drive-thru.

Brzmi nieprawdopodobnie, prawda? Ale potwierdzają to liczni pracownicy i byli pracownicy Reddit, na przykład ten kucharz i kasjer, którzy odpowiedzieli na wątek IAmA mówiąc: „Cała pieczeń wołowa jest codziennie gotowana i krojona na zamówienie na chwilę przed tym, jak trafi na kanapkę i trafi w Twoje ręce. Wiem, że brzmi to jak propaganda Arby'ego, ale to absolutna prawda i jeden z powodów, dla których byłem dumny z pracy tam w porównaniu z innymi fast foodami.

Te kanapki mogą być bardzo dobre lub bardzo złe?

francuski dip Facebook

Ponieważ coraz więcej osób zwraca większą uwagę na zawartość składników odżywczych w spożywanej żywności, sieci fast foodów znajdują się pod coraz większą kontrolą. Zajrzyj do Arby's informacje żywieniowe , a przekonasz się, że jest sposób na całkiem dobre odżywianie — i jest wiele sposobów na bardzo, bardzo złe odżywianie.

5 USD zachcianek zajmuje się taco bell

Weź klasyczną pieczoną wołowinę, a przekonasz się, że nie jest dla ciebie straszna. To tylko 360 kalorii i 14 gramów tłuszczu, co jest całkiem dobre na kanapkę z fast foodem. Jest też 970 mg sodu, co nie jest wspaniałe, ale nie jest też najgorszym, co możesz zrobić, gdy potrzebujesz szybkiego lunchu.

Ale nie daj się zwieść myśleniu, że wszystkie opcje rostbefu są zdrowe. Wybierz coś nieco bardziej mięsistego, takiego jak półfuntowa wołowina i cheddar, a patrzysz na 740 kalorii, 39 gramów tłuszczu i niesamowite 2530 mg sodu. Z pewnej perspektywy, Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne stanowczo ostrzega, że ​​dzienne spożycie sodu powinno wynosić – w najgorszym przypadku – nie więcej niż 2300 mg, a najlepiej nie więcej niż 1500 mg. Tylko ta jedna kanapka może przekroczyć limit.

starsza pani cukierek truskawkowy

Próbują pozbyć się wizerunku tylko pieczeni wołowej

sałatka z kurczaka Facebook

Arby's być może zbudowało swoją działalność na rostbefie, ale w ostatnich latach stara się podkreślać klientom — obecnym i potencjalnym — że to nie wszystko, o co im chodzi.

W 2018 roku rozpoczęli nową kampanię reklamową pod hasłem „Arby's. Mamy mięso... na kanapki”. Według Dziennik Wall Street , cała kampania została zaprojektowana tak, aby ludzie wiedzieli, że Arby's to znacznie więcej niż tylko pieczeń wołowa i nie wstydzą się tego powiedzieć. Bohater kampanii „głowy kanapek” narzeka na ludzi, którzy „nadal uważają, że Arby to tylko pieczeń wołowa” i że „ostatnim razem, gdy byłeś w Arby, byłeś ze swoimi dziadkami, którzy jakoś jedli wyłącznie pieczeń wołową”.

To poważny cień, który można rzucić na podstawową linię produktów, ale szef marketingu Jim Taylor mówi, że nie odwracają się całkowicie od pieczeni wołowej. Pieczeń wołowa zostaje, ale starają się również zainteresować młodszy tłum, który zazwyczaj skłania się ku wszelkiego rodzaju kanapkom, a nie tylko pieczeń wołowej dziadków.

To nie zainspirowało nazwy łańcucha

arby Facebook

Oto kolejna historia, którą większość ludzi słyszała: Arby ma swoją nazwę od inicjałów ich charakterystycznego produktu, pieczeni wołowej. Rostbef, R i B, powiedz to szybko, a dotrzesz do Arby's. Zdobyć? To świetna historia, ale absolutnie nieprawdziwa.

Arby ma tweetował więcej niż raz o pochodzeniu ich nazwy, podkreślając, że chociaż Arby's faktycznie pochodzi od inicjałów „R” i „B”, nie jest to odniesienie do rostbefu. Właściwie odnosi się do założycieli sieci, Leroy i Forrest Raffel: bracia Raffel.

Dziwne, mimo że Arby's próbuje dziś wyjaśnić błędne przekonanie, Dzisiaj zauważa, że ​​w latach 80. Arby's faktycznie włączyło źródło swojej nazwy do kampanii reklamowej. Powiedzieli wtedy, że jest to akronim od „America's Roast Beef — Tak Sir!”, co dało poważne zaufanie pomysłowi, który nazwali od swojego flagowego produktu. Lata 80. to był inny czas... i najwyraźniej były pełne kłamstw.

Pieczeń wołowa została wybrana, aby przyciągnąć klientów z wyższej półki

kanapka z pieczoną wołowiną Facebook

Leroy i Forrest Raffel otworzyli Arby's 23 lipca 1964, mówi Przewód biznesowy . Zrobili to w czasie, gdy wszyscy inni robili burgery, a ich oryginalne menu ze świeżo pokrojoną pieczeń wołową było uważane za coś zupełnie nieszablonowego. (Ciekawostka: te kręcone frytki zostały dodane dopiero w latach 80.)

Giganci burgerów McDonald's i Burger King byli wciąż dość nowi, kiedy bracia Raffel zdecydowali się na grę w fast food. Widzieli, jak popularny jest fast food z burgerami, więc po co odstępować? Chcieli zaoferować coś, co wyróżni ich na tle konkurencji, ale chcieli też być wysokiej klasy fast foodem.

„W dniu, w którym otworzyliśmy, hamburger McDonald's kosztował 15 centów, a nasza kanapka 69 centów” – powiedział Leroy Raffel. NBC . - Więc musiałeś być trochę bardziej zamożny, żeby kupić naszą kanapkę.

plusy i minusy mleka migdałowego

Kilkadziesiąt lat później ich droższe menu było wymieniane jako jeden z głównych czynników w ich prężnym biznesie. W 2011 roku wspólna korporacja Wendy's i Arby's patrzyła na dość nędzną sprzedaż, którą analityk branżowy uznał za kombinację menu, które jest droższe niż inne sieci i niespójne wyniki (poprzez QSR ).

Włóczą się po tym, jak nie stosować antybiotyków

kanapka z pieczoną wołowiną Facebook

W dzisiejszym świecie jest wiele powodów do niepokoju, a jeśli chodzi o żywność, jednym z głównych problemów jest stosowanie antybiotyków w produkcji mięsa. Podstawową ideą jest to, że kiedy antybiotyki są stosowane do pobudzania wzrostu, a nie tylko do zwalczania chorób u zwierząt, ludzie spożywają mięso i rozwijają na nie tolerancję, co oznacza, że ​​antybiotyki będą mniej skuteczne, gdy będą potrzebne.

Świat zwrócił szczególną uwagę na restauracje, a w 2017 r. grupa organizacji interesu publicznego (w tym Centrum Bezpieczeństwa Żywności i Unia Konsumentów) sporządziła raport oceniający restauracje na temat ich zaangażowania w pozyskiwanie wyłącznie mięsa nieprodukowanego z użyciem pomoc antybiotyków. Spośród 25 przebadanych sieci 14 uzyskało ocenę pozytywną. Z drugiej strony Arby's dostał ponure F.

najlepszy sposób na przechowywanie winogron

Według Zegarek rynku Arby's powiedział, że to głównie dlatego, że odmówili udziału w ankiecie. Ale Raporty konsumenckie mówi, że F – który otrzymał również Buffalo Wild Wings, Cracker Barrel, Dairy Queen, Applebee's, Chili's, Domino's, IHOP, LIttle Caesars, Sonic i Olive Garden – został przyznany sieciom, które nie miały polityki antybiotykowej. Pożywka do przemyśleń.

Pracują nad tworzeniem zrównoważonych źródeł

kanapka z pieczoną wołowiną Facebook

Chociaż Arby's może mieć wątpliwości co do antybiotyków w pieczonej wołowinie, aktywnie uczestniczą w wysiłkach na rzecz zwiększenia zrównoważonego charakteru produkcji wołowiny w USA. Ich program społecznej odpowiedzialności biznesu nazywa się PurposeFULL, a częścią tego programu jest ich koncentracja na przemyśle spożywczym, FlavorFULL. Oprócz pozyskiwania jajek bezklatkowych są również członkiem-założycielem amerykańskiego Okrągłego Stołu na rzecz Zrównoważonej Wołowiny. USRSB to koalicja wszystkich od początku do końca w branży wołowiny, w tym producentów, przetwórców, dostawców hodowli wołowiny, środowisk akademickich i sprzedawców detalicznych (takich jak Arby's). Cel? Utrzymuj kanapki pełne rostbefu bez negatywnego wpływu na planetę i środowisko.

Mówienie o zrównoważonym rozwoju jest świetne, ale jest to jedno z tych modnych słów, które wielu ludziom trudno zdefiniować. Jeśli chodzi o to, co próbuje zrobić Arby's, ma to wpływ na wszystko, od zarządzania emisją dwutlenku węgla i śladu środowiskowego gospodarstw mięsnych po poprawę genetyki stad, zdrowie stada i odżywianie (poprzez WOŁOWINA ).

Obwiniano ją o masową epidemię salmonelli

rostbef i frytki Facebook

W 2006 roku South Georgia Medical Center zgłosiło nienaturalnie wysoką liczbę przypadków salmonelli: osiem oddzielnych przypadków między 28 sierpnia a 5 września. Osiem nie brzmi dużo, ale Egzaminator prawny mówi, że to wystarczyło, aby zainicjować śledztwo, które ostatecznie ujawniło 72 przypadki zachorowań. Źródło? Arby's, ich kanapki z pieczoną wołowiną i nowa krajalnica do mięsa.

Śledztwo (przez Aktualności WALB 10 ) okazało się, że problemem nie była zła pieczeń wołowa, ale wada krajalnicy do mięsa. Pod częścią osłony ostrza, częścią maszyny, która miała być uszczelniona silikonem, odkryto bakterie. Tak nie było i pomimo tego, że maszyna została całkowicie zepsuta, wyczyszczona i dokładnie zdezynfekowana, bakterie pozostały i nadal się rozprzestrzeniały.

Według kancelarii prawnych Erica H. Weinberga przypadki przestały być zgłaszane dopiero 16 listopada. Ponad jedna czwarta osób, które zachorowały, wymagała hospitalizacji, a jeden zgon był potencjalnie związany z wybuchem epidemii.