Prawda o mięsie bolońskim

Bolonia Joe Raedle/Getty Images

Dla wielu osób bolonia to nostalgiczne jedzenie, takie jak Campbella rosół z makaronem, Spaghetti-Os lub jasnoniebieskie pudełko Kraft Makaron i Ser pamiętasz z dzieciństwa i od czasu do czasu cieszysz się dzisiaj. Najprawdopodobniej kanapki bolońskie były niepodlegającą negocjacjom częścią czasu letniego, a także główną częścią szkolnych obiadów. Dorastając, miałeś do wyboru kilka posiłków, które Twoi rodzice zapakowaliby Ci do pudełka na lunch (jeśli nie miałeś termosu pełnego tajemniczych resztek). Kanapka z tuńczykiem (która była najgorsza), zwykła kanapka z amerykańskim serem (również najgorsza), kanapka z masłem orzechowym i galaretką (po prostu nudna), lub gdybyś był #pobłogosławiony tego dnia, kopałbyś w swój brązowy papier worek lub pudełko śniadaniowe Evela Knievela, a odkryłbyś kanapkę z serem bolońskim i amerykańskim serem — a życie było dobre.


Z powodu tej nostalgii, a także dlatego, że hipsterzy muszą hipsterować, Bolonia nagle znów jest fajna. Wyrzuć swoje Oscar Mayer , Twój Cudowny Bicz i biały chleb i przygotuj się na poznanie wszystkich głębokich, mrocznych sekretów tego okrągłego, różowego przysmaku.Bolonia zaczęła się jako fantazyjna mortadela

mortadela Obrazy AFP/Getty

Bolonia może być dzisiaj tanim mięsem na lunch, ale jej korzenie są o wiele bardziej fantazyjne. W rzeczywistości bologna jest praprawnukiem włoskiej mortadeli. Mortadella, podobnie jak bolonia, jest zrobiona z drobno zmielone mięso wieprzowe . Mortadela jest następnie peklowana i pieczona w piekarniku o niskiej temperaturze przed zapakowaniem.
Główną różnicą między bolonią a mortadelą jest to, że mortadela zawiera również dodatek tłuszczu lub smalcu, co nadaje jej marmurkowy wygląd. Mortadella też czasami ma pistacje lub zielone oliwki w nim — coś w rodzaju wymyślnej wersji bolonka z oliwek. Mortadella zawiera również dużo przypraw i w pewnym momencie została uznana za jedzenie dla bogatych i potężnych , ze względu na koszt przypraw użytych do jego produkcji.

Tak, standardowy sklep spożywczy w Bolonii, który znajdziesz w schłodzonej sekcji wędlin w sklepie spożywczym, nie zawiera wielu przypraw (co sprawia, że ​​jest o wiele smaczniejszy dla przeciętnego trzecioklasisty), ale jeśli odwiedzisz targ mięsny i kup pokrojoną bolognę prawdopodobnie będziesz mógł rozpoznać pieprz i kolendrę i czosnek.Więc z czego właściwie jest zrobiona bolonia?

Fabryka w Bolonii

Bolonia zawsze była znana jako rodzaj tajemniczego mięsa, ale nie musi nim być — zajrzyjmy za zasłonę i zobaczmy dokładnie, z czego zrobiona jest bolonia.

Kupując u siebie mięso na lunch, takie jak szynka lub pieczeń wołowa garmażeria , w zasadzie widzisz, co otrzymujesz. Szynka wygląda jak szynka. Turcja wygląda jak indyk. Tak nie jest w przypadku Bolonii. Nie możesz do końca powiedzieć dokładnie co to jest. Jest ku temu powód.FDA wymaga aby cała bolonia była stworzona w taki sposób, aby była zmielona na drobne cząstki, dzięki czemu konsumenci nie będą mogli dostrzec tłuszczu ani przypraw. Zasadniczo w wyniku tego procesu powstaje „ciasto mięsne”. Co znajduje się w tym cieście mięsnym? Wołowina, wieprzowina, indyk, kurczak... lub wszystkie powyższe.

Jedna z najpopularniejszych odmian, marka Oscar Mayer, jest produkowana z mechanicznie oddzielone kurczak i wieprzowina. USDA Wyjaśnia, że ​​„mięso oddzielone mechanicznie to produkt mięsny przypominający pastę i ciasto, wytwarzany przez przepychanie pod wysokim ciśnieniem kości z dołączonym jadalnym mięsem przez sito lub podobne urządzenie w celu oddzielenia kości od jadalnej tkanki mięsnej”. Innymi słowy, nie myśl o tym, jak jest zrobiona twoja bolonia lub z czego dokładnie jest zrobiona i po prostu usiądź spokojnie i zjedz kanapkę.

Dlaczego w ogóle wymawiamy bologna jak baloney?

płytki balonowe balon Instagram

Bolonia pochodzi z Bolonia, Włochy . Dlaczego więc wymawiamy to jak „fałszywe” lub „pepperoni” jest tajemnicą. To nie tak, jakbyś słyszał, jak biuro podróży rezerwuje ci bilet do Baloney we Włoszech.

Według słowa ekspert Pokój Bena , być może zaczęliśmy niepoprawnie wymawiać bologna, częściowo dlatego, że w 1920 „Szczególnie dziennikarze sportowi szukali śmiesznych słów, aby opisać tych niezgrabnych bokserów i tego, co mieli z kiełbasą czy chodziło o to, że mieli kiełbasę zamiast mózgu, czy też trochę wyglądali jak duże kiełbaski ― spełniło to swoje zadanie jako zabawne - brzmiące słowo. A kiedy weźmiesz pod uwagę, jak to słowo ewoluowało, aby opisać ' nonsens ”, wymawianie go jak miasto we Włoszech nie jest tak sugestywne, jak dodanie tego „nee” na końcu.

Istnieje więcej rozwlekłych teorii na temat Reddit to w zasadzie sprowadza się do tego, że bologna stała się bzdura, ponieważ Amerykanie źle ją wymówili i ostatecznie się przyjęła — kolejna bardzo prawdopodobna teoria. Jedyną rzeczą, z którą większość ludzi może się zgodzić, jest to, że jeśli pamiętasz klasykę dżingiel Oscara Meyera z lat 70., to na pewno wiesz, jak przeliterować b-o-l-o-g-n-a... nawet jeśli nie mówisz tego poprawnie.

Bolonia stała się popularna, gdy dzieci zaczęły przynosić obiady do szkoły

obiad dla dzieci Aubrey Hart/Getty Images

We wczesnych latach 1900, większość dzieci poszła do domu na lunch. W latach dwudziestych i trzydziestych wiele szkół miało program obiadowy, w którym dzieci otrzymywały bezpłatne posiłki lub posiłki kosztujące grosze. W tym czasie wytyczne dotyczące tego, co stanowi pożywny lunch, szybko się zmieniały, ale szkoły starały się nadążyć.

Jak Bolonia stała się tak popularną podstawą lunchu? Miało to wiele wspólnego z faktem, że w 1946 roku Prezydent Truman podpisała Ustawę o Krajowym Lunchu Szkolnym, która ustanowiła Narodowy Program Obiadów Szkolnych . Program National School Lunch zapewnia dzieciom niedrogie lub bezpłatne obiady każdego dnia w szkole. Ponieważ bolonia jest tanim jedzeniem, znalazła się na wielu tacach na lunch i w wielu torbach na lunch. Mniej więcej w tym samym czasie sklepy spożywcze zaczęły oferować „ świeże jedzenie ', które zostały zapakowane tak, aby miały dłuższy okres przydatności do spożycia niż poprzednio. Bolonia była stosunkowo niedrogim mięsem obiadowym, które można było przechowywać w świeżości i trafiało w kubki smakowe dzieci. Czego więcej mogą chcieć szkoły i rodzice?

jakim dowodem jest bimber

Wielka debata na temat czerwonych sznurków bolońskich

boloński czerwony sznurek

Pakowany bologna czasami ma czerwony sznurek lub pieczęć wokół niej. Co to właściwie jest i czy możesz to zjeść? To może być obudowa zrobiony z przewodu pokarmowego bydła, owiec i świń — co czyni go nieco obrzydliwym, ale nadal jadalnym. Jeśli jednak jest jasnoczerwony, najprawdopodobniej jest to syntetyczna osłonka, która może być wykonana z kolagenu, plastiku lub innego materiału włóknistego. Nie każda bolonia ma tę czerwoną obudowę i czasami jest zdejmowana przed sprzedażą w sklepach. Więc co ma twój?

Na Facebook, skonfrontowany z tym pytaniem Oscar Mayer odpowiedział: „Tak, cała bolonia w zakupionym pakiecie jest dobra do jedzenia”, chociaż pytania dotyczące konkretnych produktów pozostały bez odpowiedzi. Podczas gdy czerwone osłonki syntetyczne może, a może nie być jadalne, prawdopodobnie bezpieczniej jest je usunąć przed spożyciem, jeśli łatwo się odrywają, chyba że na opakowaniu wyraźnie zaznaczono, że są jadalne. Istnieje spora szansa, że ​​nie są, i prawdopodobnie nie chcesz jej wykorzystać. Odrobina plastiku nie zrobi wiele, aby twoja kanapka smakowała lepiej, to na pewno.

Jedzenie bolonii może, ale nie musi, wywołać raka

lekarz

Powszechnie wiadomo, że wszyscy powinniśmy próbować ograniczyć żywność przetworzoną, w tym wędliny na lunch, takie jak hot dogi i Bolonii. Ale jak zła jest dla ciebie Bolonia?

Po pierwsze, ma dużo soli i tłuszczu. Jeden plasterek bolonii zawiera 7,9 grama tłuszczu i 302 miligramy sodu, co stanowi około 13 procent całego dziennego spożycia.

Jednak prawdziwe ryzyko tkwi w azotanach w Bolonii, a przetworzona żywność, taka jak bolonia, jest często utwardzany przez dodanie azotanu sodu do nich. Azotany mogą pomóc powstrzymać jedzenie przed zepsuciem i bakterie wywołujące zatrucie jadem kiełbasianym. Dużym minusem jedzenia przetworzonych wędlin jest to, że Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem doszli do wniosku, że każda 50-gramowa porcja przetworzonego mięsa spożywana codziennie zwiększa ryzyko raka jelita grubego o 18%. Nawet jeśli to ryzyko jest trochę małe, jeść mniej przetworzonego mięsa może zmniejszyć ryzyko raka jelita.

Zasadniczo oznacza to, że bolonia powinna być a czasami jedzenie, jeśli po prostu nie możesz oprzeć się pokusie oddawania się. Światowa Organizacja Zdrowia ma sklasyfikowane przetwory mięsne jako czynnik rakotwórczy grupy 1, podobnie jak papierosy i alkohol – co oznacza, że ​​zalecają go całkowicie unikać. Przygnębiające wieści, ale lepiej być bezpiecznym niż żałować i od czasu do czasu zamienić kanapkę bolońską na masło orzechowe.

Bolonia może być stosowana jako forma kary

kanapka bolońska

Nawet jeśli jesteś wielkim fanem Bolonii, pomysł bycia zamkniętym w więzieniu hrabstwa Dakota brzmi dość okropnie, ponieważ Bolonia to wszystko, co dostajesz. Więzienie służy dwie kanapki bolońskie z indykiem i mały dodatek owoców na każdego więźnia, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku. Nawet w Boże Narodzenie.

sub dla kakao w proszku

W Alabamie szeryf został zamknięty po karmieniu więźniów w jego więzieniu kaszą i cienkimi jak papier kanapkami bolońskimi. Strażnicy w Alabamie są pozwolono na kieszonkowe pozostałości po dostarczaniu więźniom posiłków, a bolonia jest bardzo tanim wyborem do karmienia więźniów.

Na Alasce dwóch więźniów muzułmańskich podczas Ramadanu karmiono je kanapkami bolońskimi, a później pozwano za naruszenie ich praw obywatelskich.

Niesławny szeryf hrabstwa Maricopa Joe Arpaio nie tylko zmusza swoich więźniów do noszenia różowych skarpet i bielizny, ale także chwali się, że podaje im zgniłe jedzenie, w tym zielona bolonia . Większość więzienia umożliwić dostęp do automatów i usługi stołówki gdzie uwięzieni ludzie mogą uzupełniać te skromne posiłki, ale wszystko, co mówi o złej Bolonii, wystarczy, aby każdy ponownie zastanowił się nad jakąkolwiek nielegalną działalnością, która może skutkować karą więzienia.

Bolonia została użyta jako broń

kot boloński Instagram

Ludzie robią bardzo dziwaczne rzeczy z bolonią zwierzęta domowe . Rzucają to w ich przyjaciele . A niektórzy ludzie oddają na nią mocz i zostawiają ją na progu sąsiadów. Cóż, przynajmniej jeden facet to robi. Według KOB4, tajemniczy mężczyzna w Albuquerque zostawiał na klamkach mieszkańców jednej dzielnicy torby z bolonią i białym chlebem, które śmierdziały podejrzanie jak mocz.

Kolejny dziwaczny dowcip polega na wkładaniu plasterków bolonia na samochodach więc kiedy bolonia zostanie oderwana, farba również zostanie zdarta. Nie ma gwarancji, że ten dowcip rzeczywiście zadziała, ponieważ youtube wideo sugeruje inaczej. Bolonia był pozostawiony w tym samochodzie przez dwadzieścia godzin i nie widać żadnych uszkodzeń.

Bolonia nie powinna być używana do żadnej z tych rzeczy. Powinna być bezpieczna i przytulna między dwiema kromkami chleba i nigdy nie używana jako broń — ani jako czapka dla uroczego kota.

Restauracje serwują kanapki bolońskie na cześć Trumpa

atut bologna

Zróbcie znowu żarcie w Ameryce, bo żarcie to jedzenie, a lunch to jedzenie… a na całym świecie ludzie wciąż robią kanapki na cześć prezydenta Donalda Trumpa. A co zawierają te kanapki? Bolonia.

Donalda nie jest pierwszym prezydentem kojarzonym z Bolonią. Prezydent Bush podobno zamawiał kanapki bolońskie z dodatkiem Doritos, kiedy zatrzymał się w hotelu Waldorf Astoria w Nowym Jorku. Barbara Bush rozdawał kanapki bolońskie w jadłodajni w Waszyngtonie. prezydent Obama podawał kanapki bolońskie w organizacji non-profit w Waszyngtonie, która obsługuje rodziny o niskich dochodach.

Ale restauracje z? Nowy Jork do Szwecji serwują specjalność Donalda Trumpa, czyli „biały chleb, pełen bulionu, z rosyjskim sosem i małym ogórkiem kiszonym”. Nie oczekuj, że Trump zamówił ten przysmak w najbliższym czasie, ponieważ powiedział, że jego ulubiona kanapka to kanapka z klopsem.

Zróbmy wszyscy sałatkę bolońską

sałatka bolońska Instagram

Jeśli myślałeś, że jedynym sposobem na zjedzenie bolońskiej kanapki jest otwarcie opakowania, oderwanie małego czerwonego sznurka i wbicie go w chleb, to niestety się pomylisz, ponieważ możesz również cieszyć się domową pysznością sałatki bolońskiej .

Nikt nie wie dokładnie, skąd wzięła się sałatka bolońska. To mogło być po prostu odgałęzienie Sałatka z szynką kiedy sprytna gospodyni domowa miała w lodówce tylko bolonię w latach pięćdziesiątych, postanowiła więc ubić ją na sałatkę bolońską. Ale każdy zna kogoś, kto ma babcię, ciotkę lub kuzynkę, która to zrobiła. Bolonia została pokrojona i zmieszana z majonezem i piklami, a czasem z selerem. Potem jedliście albo na białym chlebie, albo z krakersami.

Jeśli czytasz przepis online , wiele komentarzy to „Zjadłem to dorastając” i „Wow, myślałem, że zrobiła to tylko moja babcia”. Jedzenie nostalgii w najlepszym wydaniu. Teraz ci się uda, prawda?

Oto jak robi się ciasto bolońskie

Ciasto bolońskie Instagram

Dla tych z Was, którzy chcą więcej bolonii ze swoją bolonią, dlaczego nie ubić pysznego, kremowego ciasta bolońskiego?

To ciasto przypomina normalne ciasto, dopóki nie pokroisz go i odsłonisz warstwy bolonii z pikantnym serkiem śmietankowym i sosem ranczo lukier między warstwami mięsa. Jeśli myślisz, że nie może być lepiej niż to, mylisz się, ponieważ dekorujesz tę pyszność serem. W PUSZCE. Zgadza się, dekorujesz ciasto serem w aerozolu. Podawaj z pysznymi maślanymi krakersami lub chlebem koktajlowym i obserwuj, jak twarze Twojego przyjaciela się rozjaśniają.

Po co komu zwykła stara kulka serowa, skoro można zjeść ciasto serowo-bolońskie? To fantastyczne ciasto zostało nawet wspomniane w filmie Reese Witherspoon Sweet Home Alabama A . Brzmi jak całkiem pyszny smakołyk na mecz piłki nożnej lub coś do jedzenia z fajną zimną puszką PBR.

Bolonia twojego dzieciństwa

Bolonia

Częścią atrakcyjności bolonii, oprócz tego, że jest niedroga i można ją znaleźć w prawie każdym supermarkecie lub sklepie spożywczym, jest to, że ma dość duży czynnik nostalgii dla wielu osób.

IwasIamka na Reddit mówi: „Od czasu do czasu jadłem bolonię jako dziecko w latach 70-tych. Na białym chlebie, popijając Tangiem. Biała śmieć mówi: „Smaż to na patelni i połóż na nim musztardę na chlebie. Najlepsza kanapka na świecie.

Niestety, wiele osób nienawidzi bolonii również od dzieciństwa. Na Reddit , Cienie mówi: „Miałem prawdopodobnie 7 lat i to było obrzydliwe. Pamiętam, jak oceniałam rodzinę moich znajomych... bo tak naprawdę, o ile droższy byłby indyk? i użytkownika przez to samo Pink_Mango mówi: „Jadłem kanapkę bolońską prawie codziennie na lunch przez jakieś 4 lata w szkole podstawowej. Bolonia mnie teraz obrzydza. A szkoda, bo pamiętam, że było bardzo pyszne, ale na pewno zjadłem już całe moje życie”. KiedykolwiekJoga mówi: „Ostatnim razem nie mogłam: 1) kupić obiadu; 2) pomiń obiad; 3) spakować własny obiad; 4) wymieniać się z kimś czymś, co bardziej mi się podobało; 5) przekonać naszych kierowników lunchu, że wybieranie bolonii i jedzenie chleba musztardowego było wystarczająco dobre”. Jest tam dużo nienawiści do Bolonii.

Kanapki bolońskie są teraz cholernie fantazyjne?

fantazyjna bolonia Instagram

Nie spychany już do kategorii lunchu desperacji, kanapki bolońskie są nagle najmodniejszą rzeczą od czasu krojonego chleba.

Tak właśnie robi restauracja Turkey and the Wolf w Nowym Orleanie Smacznego , „trzy plasterki lokalnie wyprodukowanej bologny smażono na patelni, obtoczono w amerykańskim serze i ułożono na grubych krojonych, panierowanych na maśle plastrach Pullmana z domową gorącą musztardą, majonezem marki Duke's i „shrettuce” (co Mason nazywa szatkowany sałata). Był dalej chrupiący dwiema garściami chipsów ziemniaczanych w occie. Czy ślinisz się już?

dziki łosoś złowiony vs. łosoś hodowlany

Jedzenie i wino Przeprowadził wywiady z szefami kuchni, którzy podają ekskluzywne kanapki po bolońsku, a szef kuchni Matt Bolus powiedział: „Dorastając, moja babcia zawsze smażyła nasze kanapki po bolońsku; to dlatego, że smażona bologna jest dobra dla twojej duszy. Zimna bolonia może być równie pyszna, gdy jest dobrze przygotowana. To znaczy, naprawdę, cała bolonia jest dobra dla duszy, to jedzenie ludzi.

Dobre dla duszy, niezależnie od tego, czy lubisz smakowitą wersję na następny posiłek na mieście, czy jesz zimną kanapkę bolońską nad zlewem, nadszedł czas, abyśmy wszyscy zaczęli witać Bolonię z powrotem w naszych sercach i żołądkach – oczywiście z umiarem.
Kategorie Zabawa jeść fakty