Prawda o mieszance 23 smaków Dr Peppera

Butelki Dr Pepper Joe Raedle/Getty Images

Jest coś innego w otwieraniu zimnej puszki Dr Pepper . Od bzyczącego musu po wyjątkowy zapach, miłośnicy tego napoju wiedzą, że wszystkie 23 smaki zaraz uderzą w ich kubki smakowe słodkim i pieprznym kopnięciem. Ale w charakterystycznym smaku i zapachu klasycznej sody chodzi o coś więcej niż tylko dążenie do złożoności i równowagi.


Dr Pepper został wynaleziony w 1885 roku przez Charlesa Aldertona, farmaceutę z Waco w Teksasie. Zauważając, że klienci pokochali to, jak fontanna sodowa wewnątrz apteki, w której pracował, pachniało słodko, Alderton postanowił stworzyć napój, który naśladował zapach i smak fontanny sodowej. Chociaż aromat staromodnej fontanny sodowej mógł być inspiracją dla smaku napoju, mieszanka innych rodzajów napojów gazowanych to nie dokładnie 23 smaki, które nadają Dr Pepperowi wyjątkowy smak. Aby dowiedzieć się dokładnie, jakie są te składniki, musiałbyś włamać się do skarbca, w którym znajduje się przepis, obecnie znajdującego się w siedzibie Dr Pepper Snapple Group w Plano w Teksasie (przez Thriller ).23 smaki, które tworzą Dr Pepper są ściśle tajne

Pudełka Dr Pepper zawinięte w celofan George Frey/Getty Images

Kiedy pomyślisz o tym, jak smakuje Dr Pepper i jak wiemy, jak smakuje inne napoje gazowane, możesz być zaskoczony smakami, które według ludzi składają się na profil napoju. Według Codzienny Posiłek , mega fani Dr Pepper uważają, że 23 smaki to (w kolejności alfabetycznej) amaretto, migdałowy, jeżynowy, czarna Lukrecja karmel, marchewka, goździk, wiśnia, cola, imbir, jałowiec, cytrynowy , melasa gałka muszkatołowa, pomarańcza, śliwka, śliwka, pieprz , piwo korzenne, rum, malina, pomidor, wanilia. Tak więc pieprzny kopniak, jaki ma soda, może pochodzić z samego pieprzu, ale może również pomóc czarna lukrecja, goździki, imbir i piwo korzenne, aby nadać Dr Pepperowi bardziej subtelną przyprawę.
Niezależnie od tego, czy zgadzasz się z publicznym konsensusem co do smaków Dr Peppera, czy nie, zdecydowanie powinieneś podnieść butelkę i spróbować ją rozszyfrować dla zabawy. Możesz być zaskoczony, jakie smaki twoje podniebienie odnajduje w zastrzeżonej, sekretnej mieszance napojów gazowanych.