Prawda o wodzie Fidżi

woda, woda butelkowana, woda Fidżi Instagram

Fiji Water to jedna z najpopularniejszych marek wody butelkowanej w Stanach Zjednoczonych — i to także jeden z droższych . Wśród marek importowanych jest najbardziej popularny (poprzez Matka Jones ). Istnieje jednak ciemniejsza strona spożywania wody z Fidżi. Podczas procesu produkcji i dystrybucji Fiji Water pozostawia duży negatywny wpływ na środowisko, a także negatywne konsekwencje ekonomiczne dla mieszkańców Fidżi.


W 1995 roku Fiji Water zbudowało obiekt do wydobywania wody z podziemnych źródeł, który był w całości zasilany olejem napędowym. W 2008 r. rząd Fidżi chciał podnieść podatki od Fiji Water, która do tego momentu miała status zwolnionej z podatku, iw odpowiedzi Fiji Water zwolniła pracowników. W 2010 r. rząd Fidżi ponownie próbował podnieść podatki, a Fidżi zamknął na krótki czas swoją fabrykę. W końcu doszli do porozumienia, ale pozostawiło to złe wrażenie. „Jak zwykle, Fiji Water przyjęła taktykę, która pokazuje, że Fiji Water nie dba o Fidżi ani Fidżi”, powiedział Frank Bainimarama, dowódca wojskowy Fidżi.Oprócz niezbyt pozytywnych relacji między Fiji Water a wyspą Fidżi, firma ma również reputację w najlepszym razie braku kontynuacji (a w najgorszym nieuczciwości) w odniesieniu do swojej polityki środowiskowej. W 2008 roku firma ogłosiła, że ​​zmniejszy swój ślad węglowy poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla i sadzenie naturalnych lasów, chociaż lata później firma Fiji Water posadziła tylko połowę obiecanych lasów (poprzez Vox ).
czy paski zadań są dla ciebie dobre?

Wpływ na środowisko Fidżi Water

Fidżi, woda butelkowana, woda Fidżi Instagram

Fiji Water reklamuje swoje zielone praktyki w firmie stronie internetowej , ale w rzeczywistości reklamowany przez nich plan „negatywnej emisji dwutlenku węgla” zostanie zrealizowany dopiero w 2037 roku. W rezultacie firma zamknęła część swojej witryny internetowej poświęconą śledzeniu postępów w redukcji emisji dwutlenku węgla.

Ponadto firma wykorzystuje w celach marketingowych szczególną kwadratową butelkę, która wyróżnia produkt spośród innych. Wyprodukowanie tej butelki, wytworzenie plastiku, przetransportowanie butelki do sklepów i zagospodarowanie odpadów jest równoznaczne z napełnieniem każdej butelki olejem w ćwierć drogi.A oto najgorsza część: Fiji Water działa na Fidżi, aby produkować tę pięknie zapakowaną wodę butelkowaną, która jest wysyłana na cały świat. Tymczasem 12 procent mieszkańców Fidżi nie ma dostępu do czystej, bezpiecznej wody pitnej, według Urzędu Wodnego Fidżi (poprzez Xinhuanet ). Podczas gdy Fiji Water ma dostęp do podziemnych źródeł, mieszkańcy Fidżi mają do czynienia z zardzewiałymi rurami i tylko czasami działającym systemem wodnym. Dostęp do czystej, bezpiecznej wody pitnej został zdefiniowany przez ONZ jako podstawowe prawo człowieka w 2010 r. (poprzez: Organizacja Narodów Zjednoczonych ).