Prawda o Grahamie Crackers

Ogólne zdjęcie krakersów graham

Krakersy Graham mogą być szybkim i łatwym przysmakiem do spożycia między posiłkami, pomagając przetrwać do następnego posiłku. Tak jak Przedsiębiorca mówi nam, że krakersy graham są często reklamowane jako zdrowe i pełnoziarniste opcje do innych przekąsek, aczkolwiek nieco nudne i nudne z natury.


Mają jednak długą historię, sięgającą aż do XIX wieku. Zainspirował je człowiek o imieniu Sylvester Graham, który urodził się w 1794 roku i był raczej pasjonatem zdrowego odżywiania. Jak wyglądały jego preferencje żywieniowe? Był zwolennikiem posiłków wegetariańskich, który utrzymywał, że dieta bogata w błonnik z niewielką ilością nabiału i całkowitą abstynencją od alkoholu i tytoniu jest właściwym sposobem na życie (poprzez Jedz to, nie to! ).Tak jak Atlantycki Według raportów Graham posunął się nawet do napisania, że ​​tysiące ludzi „w życiu obywatelskim będzie przez lata, a może i tak długo, jak żyli, jeść najnędzniejsze śmieci, jakie można sobie wyobrazić, w postaci chleba”. (Umm, idę dalej.) Adwokat zdrowia i pastor prezbiteriański, chcąc dać światu alternatywę dla białego chleba, wymyślił krakersy graham, produkty, które wymyślił i upiekł. Te wafle nie zawierały cukru i były promowane przez Grahama jako zdrowe. Z biegiem lat te krakersy ewoluowały, szczególnie pod względem smaku i aromatu. Zasadniczo mniej mdłe i nudne, z większą różnorodnością do wyboru.
Mogą nie być weganami

Ogólne zdjęcie krakersów graham

Wielu z nas prawdopodobnie uważa, że ​​krakersy graham są w większości zdrowe i dobrze pasują do zdrowej diety, prawda? Niekoniecznie. Ku rozczarowaniu Grahama, jego oryginalne, mdłe, bezcukrowe krakersy zmieniły się na przestrzeni lat. Niektóre krakersy graham są teraz słodzone miodem; tak jak Podsumowanie zdrowia odnosi się, inne wersje zawierają aromaty i słodziki, które sprawiają, że smakują bardziej jak ciasteczka. O o.

co sprawia, że ​​ostre cheetos są ostre?

Jest więcej informacji do rozważenia. Jeśli jesteś stricte weganinem, nie możesz po prostu ślepo sięgać po graham krakers , ponieważ miód nie jest uważany za wegański, ponieważ… wiesz, pochodzi od pszczół. W rzeczywistości organizacja dobrostanu zwierząt Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt ( MAPA ) zasugerowali wegańskie alternatywne krakersy graham, które nie zawierają miodu w swoich przepisach.Jeśli nie masz ochoty zbierać tych krakersów z półek supermarketów, możesz również zrobić je samemu – na przykład według przepisu z Strona internetowa ciast i tacos . W ten sposób możesz dostosować składniki swoich krakersów graham.