Prawda o 5 $ napełnienia KFC $

Opcje napełniania KFC za 5 USD KFC

Prawie każdy kocha dobry interes, czy to stylowe ubrania, nowy komputer, czy chrupiące, soczyste smażony kurczak . A jeśli chodzi o tę ostatnią, niewiele firm zna wartość takiej transakcji, jak KFC . Wejdź do 5 $ Fill Up, który w ciągu ostatniej dekady cieszył się popularnością.


5 $ Fill Up to nostalgiczny powrót, tani sposób na zaspokojenie głodu, bomba kaloryczna i temat co najmniej jednej spornej międzynarodowej reklamy. Są cennymi posiłkami pod inną nazwą, a koncepcja Fill Up (i cena) zmieniła się, aby dać ludziom to, czego chcą przez lata (hello, Secret Recipe Fries i Famous Bowl). I choć może znasz smak, jest ich dużo prawdopodobnie nie wiesz o 5 $ Fill Up i jego wpływie na KFC. Oto nieopisana prawda o Twoim ulubionym zamówieniu w KFC.Napełnianie za 5 USD zaczęło się jako powrót do posiłków na stacji benzynowej

5 USD Napełnij przejazd przez Instagram

Pierwszy KFC rozpoczął się w 1930 roku na stacji benzynowej w Corbin w stanie Kentucky i został nazwany Sanders Sąd i kawiarnia. Kiedy w 2009 roku restauracja wprowadziła na rynek posiłki Fill Up za 5 USD, marka oparła się na tej historii. Kupony na pierwsze 5 dolarowe tankowania rozdawane były na stacjach benzynowych w Stanach Zjednoczonych, „gdzie pułkownik KFC doładuje amerykańskie zbiorniki benzynowe i ich żołądki za jedyne 5 USD”. reportaż w Codzienne wiadomości CSP wtedy. Pomysł polegał na tym, że pozycja menu była inspirowana cenami na stacjach benzynowych w tych wczesnych latach, kiedy KFC dopiero zaczynało.
„Nasz posiłek typu Fill-Up za 5 dolarów nawiązuje do czasów, kiedy można było zatankować samochód za jedyne pięć dolarów”, powiedział ówczesny dyrektor marketingu KFC, Kevin Hochman. Komunikat prasowy 2014 2014 kiedy KFC powtórzył wyczyn. „Cofamy nasze ceny, aby nasi konsumenci mogli kupić pięć różnych prawdziwych posiłków, z których każdy zawiera ciasteczko i napój za jedyne pięć dolarów”.

Ale gdyby KFC naprawdę chciał być historycznie dokładny w kwestii cen, firma musiałaby ponownie przyjrzeć się kalkulatorowi inflacji. W 1930 r. 5 USD stanowiło równowartość 71,76 USD w 2014 r. po skorygowaniu o inflację, zgodnie z Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy .Wypełnienie 5 USD nie zawsze kosztuje 5 USD

5 USD Wypełnij Facebook

Kiedy rozpoczęło się 5 $ Fill Up, 5 $ było ostatecznym celem cenowym fast foodów. Zastanów się, jeśli chcesz, 5 USD za stopę . Metro być może miał najbardziej chwytliwą piosenkę inspirowaną 5 $, ale KFC ma smażonego kurczaka. Tylko teraz część pieniężna oryginalnej nazwy „ Fill Up” jest nieprawidłowa.

Raporty o podwyższonych cenach pojawiły się już w 2016 roku. W tym roku osoba a zamieszczone na kanale Reddit r/fastfood że 5 $ Fill Ups w ich okolicy to 6 $. Jedna osoba zgłosiła, że ​​ich KFC umieściło pomarańczową naklejkę za 6 USD na oryginalnej naklejce za 5 USD. Kolejny plakat w Kanał Reddit r/kfc w 2019 r. zauważył, że ich regionalne ceny napełniania KFC również wzrosły do ​​6 USD.Jeśli wejdziesz na stronę KFC w celu zamówienia online, pudełka na posiłki nazywają się po prostu Fill Ups, a wraz ze zmianą nazwy nastąpiła zmiana ceny. Zastrzeżenie na dole strony zamawiania online w części brzmi: „Ceny mogą się różnić. Dodatkowy podatek. Trzyczęściowe przetargi Fill Up kosztuje aż 6,99 $ w mieście takim jak Denver, podczas gdy jednoczęściowe wypełnienie kosztuje 5,49 USD. W niektórych częściach Nowego Jorku, wszystkie doładowania kosztują tyle samo : 6,59 USD. Więc chociaż wciąż bije wiele cen posiłków w innych fast foodach z kurczakiem, nie ma tego samego pierścionka za 5 USD.

Wypełnienie 5 USD jest częściowo przypisywane odwróceniu działalności od 2014 r.

Wpływ Fill Up o wartości 5 USD na biznes w KFC Mojżesz Robinson/Getty Images

W 2014 roku KFC oficjalnie stracił swoje miejsce do Laska-fil-A jako numer jeden w sieci fast foodów, jeśli chodzi o sprzedaż. Promocja Fill Up była częścią planu odzyskania czołowego miejsca. Analitycy Citi Research ustalili, że sprzedaż w tym samym sklepie wzrosła o 7 procent i 3 procent w pierwszych dwóch kwartałach 2015 roku, w porównaniu z 2-procentowym spadkiem w pierwszej połowie 2014 roku. Jako główny powód analitycy uznali 5 USD Fill Up. sukces, według Insider biznesowy .

„Wierzymy, że pozytywna dynamika sprzedaży prawdopodobnie się utrzyma” – napisali analitycy Citi Research w notatce badawczej uzyskanej przez Insider biznesowy . „Należy zauważyć, że napełnianie za 5 USD nadal bardzo dobrze rezonuje, a niższe ceny gazu pozostają tylnym wiatrem”. Sprzedaż nadal rosła w ciągu następnych pięciu lat i CNBC napisał w 2019 r., że połączony posiłek spowodował, że KFC otworzyło więcej sklepów niż zamknął po raz pierwszy od około pół dekady.

„Do dziś jest to ogromna część naszej działalności i powód, dla którego nasz główny klient powraca” – powiedział CNBC prezes KFC Kevin Hochman.

Pięć opcji wypełnienia za 5 USD pozostało w dużej mierze bez zmian od 2014 roku

Opcje doładowania za 5 USD w KFC Facebook

W 2014r kiedy KFC ponownie zaczęło promować swój „Fill Up” za 5 USD, było pięć możliwości wyboru: jednoczęściowy Fill Up z piersi, dwuczęściowy bębenek i udo Fill Up, pokruszony Fill Up, Famous Bowl Fill Up (z puree ziemniaczanym, kukurydza i popcorn z kurczaka z sosem i serem) lub garnek Fill Up. Wszystkie opcje były dostarczane ze średnim napojem i ciasteczkiem z kawałkami czekolady, a niektóre z herbatnikiem.

Sprawy nie wyglądają inaczej, jeśli spojrzysz na dzisiejsze menu Fill Up, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich zagorzałych fanów. Możesz także uzyskać dodatkowe strony dzięki niektórym Fill Upom, co jest idealne, jeśli po prostu nie masz dość tych kremowych puree ziemniaczanego i sosu. Można również dostać polędwiczki z kurczaka Fill Up z większą ilością polędwiczek (oczywiście za dodatkową opłatą). Pamiętaj tylko, że KFC zmienia, które wypełnienia są oferowane w różnych punktach, więc nie bój się, jeśli nie możesz znaleźć ich wszystkich w swojej bieżącej lokalizacji.

Inspirowane opcją 5 $ Fill Up 20 $ i 30 $ Fill Up dla całej rodziny

20 USD i 30 USD Fill Up KFC, inspirowane 5 USD Fill Up Facebook

Po sukcesie 5 $ Fill Up, KFC ogłosiło opcję rodzinną o nazwie 20 $ Fill Up. To też wystartowało. Obecnie istnieje kilka różnych opcji Fill Up z różnymi rodzajami kurczaka. Niezależnie od tego, co zamówisz, zawiera cztery herbatniki, dwa duże puree ziemniaczane i sos oraz dużą sałatkę coleslaw.

KFC nie poprzestało na Fill Ups po catering dla samotnych jedzących i małych rodzin. 1 kwietnia 2020 r., gdy restauracje poradziły sobie z globalną pandemią i zamknięto wiele restauracji, które nie są fast foodami, KFC zadebiutował na 30 USD Fill Up. Ta opcja została zaprojektowana na resztki. Tak bardzo, że slogan na posiłek jest „Wystarczy jedzenia na dziś i jutro”. Zawiera również instrukcje na paragonie, jak odgrzać posiłek, zgodnie z Magazyn QSR .

Opcje 30 $ Fill Up są podobne do opcji 20 $ Fill Up, tylko w zależności od zamówienia może być dodatkowych 12 kawałków kurczaka lub dodatkowe osiem kawałków kurczaka z kością. Obie opcje rodzinne mają podobny walor jak oryginalne wypełnienie o wartości 5 USD, które je zainspirowało.

Każde wypełnienie 5 USD to od 760 do 1350 kalorii

KFC 5 $ Uzupełnij $ KFC

Kiedy w 2009 roku zadebiutował po raz pierwszy Fill Up za 5 USD, mógł zawierać ponad 2100 kalorii i 104 gramy tłuszczu w każdym posiłku, według Kronika Houston . Tak było, gdybyś zamówił wszystko dodatkowe, w tym ćwiartki ziemniaczane i ekstra chrupiący kurczak zamiast oryginalnego przepisu. Odchudzona opcja (przynajmniej pod względem kalorii) zawierała około 1200 kalorii i 55 gramów tłuszczu. To prawda, że ​​w tamtych czasach Fill Upy były nieco inne.

Nowoczesne napełnianie za 5 USD jest mniej obciążone, choć tylko nieznacznie. W zależności od stron i wybranej opcji Fill Up, posiłek jest pomiędzy 760 i 1350 kcal . Największe zróżnicowanie dotyczy piersi Fill Up (760 do 1340 kcal) i piersi Fill Up (780 do 1350 kcal). Zmienność tego ostatniego zależy od tego, ile zjesz kurczaka, podczas gdy wypełnienie piersi zależy od rodzaju kurczaka. Według danych oryginalna pierś z kurczaka ma 390 kalorii Własny kalkulator żywieniowy KFC , natomiast extra chrupiące ma 530 kalorii.

Nie oznacza to, że inne opcje są koniecznie zdrowe, ale mają niższą liczbę kalorii (1120).

Możesz podziękować za 5 $ Fill Up za słynnego Maca i miskę z serem KFC

Wypełnienie 5 USD wprowadziło miskę KFC do mac i sera Instagram

Smażony kurczak fani byli skupieni na wojny na kanapki z kurczakiem? przez większą część lata 2019 roku. Ale KFC zwróciło w tym roku uwagę na miłośników mac i sera, wprowadzając nowy dodatek za 5 USD: Słynny Mac and Cheese Bowl. Zasadniczo zajęło to organizację oryginalnego Famous Bowl i zastąpiło tłuczone ziemniaki makaronem i serem. Do tego chrupiący popcornowy kurczak, a na koniec posypany serem, aby go dokończyć. Możesz również zdecydować się na pikantną wersję, która wykorzystuje sos KFC Nashville Hot.

„Mac and Cheese mają kultowych zwolenników, a jedzenie w miskach to trend, który nie zniknie w najbliższym czasie” – Andrea Zahumensky, dyrektor ds. marketingu KFC w USA, powiedział w komunikacie prasowym . „Więc to miało sens, aby przywołać ulubiony dodatek do wielkich lig w sposób, w jaki tylko my mogliśmy, za pomocą misek Mac i Cheese Bowls”.

krytycy fast foodów w? Na wynos poczuł się urażony tym, że spin-off Famous Bowl nie zawierał sosu, ale jest tyle sera, żeby to zrekompensować. Pamiętaj tylko, że Famous Mac and Cheese Bowl jest dostępny tylko w uczestniczących KFC, więc sprawdź dokładnie, czy masz je w swoim lokalnym miejscu, zanim spróbujesz.

KFC sprzedaje wypełnienia za 5 USD za jeszcze taniej w innych krajach

Lokalizacje KFC o wartości 5 USD Ross Kinnaird/Getty Images

Cena 5 USD Fill Up została początkowo zaprojektowana, aby przyciągnąć wzrok amerykańskich konsumentów fast foodów. Jednak jeszcze słodszą ofertę (przynajmniej dla tych, którzy cenią jak najwięcej jedzenia za jak najmniejszą cenę) można znaleźć poza granicami kraju ojczystego KFC.

W Anglii KFC zaoferowało Fill Ups za 1,99 zł (około 2,50 USD). Haczyk polega na tym, że jest to oferta specjalna tylko w porze lunchu. Podobnie jak prawie 150 innych krajów z lokalizacjami KFC , KFC w Anglii mają inne pozycje menu niż te w USA — dotyczy to również Fill Upów. Obiad za 1,99 funta Fill Up zawiera mini burgera, zwykłe frytki i dwa gorące skrzydełka.

Napełnienia obiadowe nie zawsze są w menu. Ostatni powrót miał miejsce w 2020 r., podczas gdy Wielka Brytania przestrzegała protokołów blokowania. To nie powstrzymało ludzi przed ekscytowaniem się ofertami smażonych kurczaków w fast foodach. Według Dzienny zapis , wiadomości wywołały reakcje fanów, takie jak: „Och, witaj brudny berty. Wejdź do mojego brzucha.' Na nieszczęście dla tego fana ostatni lunchowy bieg Fill Up trwał tylko do 19 kwietnia, Dzienny zapis zgłoszone w marcu.

5 USD Fill Ups wprowadziło markę do gorącej wody dzięki australijskiemu wydziałowi Ad Standards

Znak KFC, ojczyzna 5 $ Fill Up Naomi Baker/Getty Images

W Australii wypełnienie 5 USD (lub 4,95 USD Fill Up, jak to się nazywa Down Under) jest dostępne tylko do godziny 16:00. To pozycjonuje go jako posiłek w ciągu dnia, ale nie tak przedstawiały niektóre telewizyjne reklamy posiłku.

naśladowca ukąszenia jajka Starbucks

Jedna popularna reklama z listopada 2019 roku pokazała, że ​​grupie kobiet odmówiono wstępu do klubu w nocy. Pobliski billboard reklamujący ofertę „Fill Up” za 4,95 USD odciąga ich od miejsca, którego przed chwilą im odmówiono. Ten sam billboard informuje również, że oferta jest dostępna tylko do godziny 16, kiedy to wyraźnie nie było jej w reklamie telewizyjnej.

Niemniej jednak jedna z kobiet mówi „zamknij się i weź moje pieniądze”, a następne ujęcie pokazuje, jak jedzą KFC w samochodzie. KFC powiedział, że reklama nie jest zwodnicza, ponieważ „wyraźnie stwierdza dwa razy, że umowa Fill Up trwa do godziny 16:00” według Codzienna poczta . Ad Standards Australia nie zgodziło się z tym, powołując się na fakt, że dwie kobiety są pokazywane z pudełkami Fill Up, a także jedzą udka z kurczaka.

W końcu reklama została zbanowana i została dodana jako po prostu jeszcze jeden szkicowy ruch KFC .
Kategorie Komiksy jeść Jak