Prawda o przekąskach McDonald's

Posiłek złożony z przekąsek z kurczaka można zobaczyć w McDonald Bloomberg/Getty Images

Niewiele restauracji typu fast food przetrwało próbę czasu tak jak McDonald's. Wszystko zaczęło się w 1940 roku od Maurice'a i Richarda McDonalda, ale dzięki innowacjom, przedsiębiorczym talentom i dramatowi, który Ray Kroc wprowadził do stołu, McDonald's od tego czasu wzbił się w górę do całkowitego fenomenu, którego wciąż doświadczamy (poprzez McDonald's ). Stań na dowolnym rogu ulicy na całym świecie, od nowojorskiego Times Square po tokijską Shibuya, a możemy prawie zagwarantować, że zostaniesz powitany przez złote łuki . McDonald's jest tutaj i zostanie.


Big Mac i frytki są teraz kultowymi elementami tej sieci fast foodów, ale w jej ponad 80-letniej historii było sporo produktów, które po prostu nie mogły się utrzymać. Dbaj o McPizza czy Arch Deluxe ? Co powiesz na krótkotrwałe bryłki cebuli (przez wiadomości ABC )? Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem lub w tym przypadku wycofane produkty McDonald's . Więc co powoduje, że przedmiot McDonalda dostaje siekierę i wpada w wieczną otchłań porzuconego fast foodu? Biorąc pod uwagę wiele czynników, może to być wszystko, od słabych kampanii marketingowych po stale zmieniające się wymagania klientów.To prowadzi nas do ostatecznej utraty McDonald's element menu, ukochany Snack Wrap, którego nie ma (przynajmniej na niektórych rynkach), ale nigdy nie został zapomniany. Oto prawda o opakowaniach z przekąskami McDonald's.
McDonald's Snack Wrap został wprowadzony na rynek w 2006 roku

Okłady z przekąskami z kurczaka są ułożone w McDonald Bloomberg/Getty Images

2006 był wspaniałym rokiem dla McDonald's. Wtedy ludzie marketingu stojący za gigantem fast foodów wpadli na śmiały pomysł. Próbując rozpoznać stale zmieniające się pragnienia klientów, zespół postanowił stworzyć produkt, który przemawiałby do osób dbających o zdrowie i znękany tysiąclecia . Według QSR McDonald's przeprowadził niezależne badanie, które wykazało, że młodzi dorośli (zdefiniowani jako 18-24 lata) częściej wybierają McDonald's na popołudniowy odbiór niż jakiekolwiek inne miejsce szybkiej obsługi. Po tym, jak „tacadilla” nie zaimponowała konsumentom w testach, jak na per dziennik 'Wall Street , opakowanie z przekąskami było następną odpowiedzią łańcucha. Mieli nadzieję, że opakowanie z przekąskami odniesie sukces dzięki z natury niskiej liczbie kalorii i spodoba się szybkiemu klientowi.

Po kilku testach na rynku cross country, Snack Wrap zadebiutował oficjalnie w Stanach Zjednoczonych latem 2006 roku, według according Wiadomości o fast foodach . Przenośny przysmak zawierał miękką tortillę z mąki nadziewaną jednym kawałkiem chrupiącego kurczaka (dokładnie Chicken Select), posiekanym serem cheddar jack, posiekaną sałatą i sosem ranczo. Przy zaledwie 330 kaloriach był uważany za niskokaloryczny produkt w łańcuchu fast foodów, nawet jeśli zawierał 16 gramów tłuszczu, w tym 5 gramów tłuszczów nasyconych i 2 gramy tłuszczów trans. Można powiedzieć, że to był zwycięzca, zwycięski obiad z kurczaka, przynajmniej w tamtym czasie.z czego zrobiony jest złom

McDonald's wprowadził dodatkowe opakowania z przekąskami w 2007 r.

zjadane różne okłady z przekąskami mcdonalds Johannes Simon/Getty Images

The Snack Wrap wszedł na rynek z hukiem (lub chrupnięciem!) i wkrótce okazał się wielkim sukcesem firmy. Według dziennik 'Wall Street , mały okład, który mógł zostać stworzony przez wyszkolonego szefa kuchni Instytutu Kulinarnego Ameryki i nie tylko spełnił ich nadzieje i przepowiednie, ale wyrzucił ich z wody. Już po kilku miesiącach wyglądało na to, że Snack Wrap może być jedną z najbardziej udanych premier McDonald's w historii firmy.

Co więcej, opakowanie z przekąskami było stosunkowo łatwe i szybkie do złożenia przez pracowników restauracji. Wygrana, wygrana dla wszystkich. Ponieważ jego głównym składnikiem był Chicken Select, do którego przyzwyczajeni byli już w dużych ilościach, naturalnym wyborem było rozszerzenie oferty Snack Wrap. W 2007 roku McDonald's wprowadził opcję zastąpienia kawałka grillowanego kurczaka chrupiącym kurczakiem. Dodali również opcję zastąpienia rancza pikantnym sosem miodowo-musztardowym (przez Crain's Chicago Business ). Chociaż obie opcje zostały wprowadzone w całym kraju, bawiły się również niektórymi mniej znanymi kreacjami na określonych rynkach. Zwycięzcą okazał się grill chipotle Snack Wrap, Impulsywne kupowanie mówi. Ta wersja w końcu zadebiutowała w całym kraju, ale niestety inne smaki, takie jak odmiana salsa roja Snack Wrap, nie spotkały tego samego losu.KFC i Wendy's próbują powtórzyć sukces McDonald's Snack Wrap

Wendy Świergot

Z sukcesem przybywają stada pszczół, które próbują wykorzystać magię i odtworzyć ją dla siebie. W zaciekle konkurencyjnym krajobrazie fast foodów konkurenci McDonald's naturalnie zauważyli sukces Snack Wrap i próbowali zająć własne miejsce w grze w wrapy z kurczakiem.

Uznany za „tosty naśladowcę” przez Pomarańczowy rejestr krajów , KFC wprowadziło na rynek tostowy wrap w 2008 roku. Przekąska na wynos składała się z tortilli z mąki, paska kurczaka, sałaty, majonezu pieprzowego i mieszanki trzech serów. Aby się wyróżnić, KFC grillowało swój wrap. Nawet rzucili bezpośredni strzał w McDonald's w swoim Telewizyjna kampania reklamowa do okładu. Palić się. KFC posunęło się również do zainstalowania w swoich restauracjach pras typu panini wyłącznie do użytku z tym nowym produktem. Chociaż wersja KFC była o dziesiątkę tańsza niż McDonald's Snack Wrap, aspekt grillowania mógł nie wystarczyć, aby odróżnić go od poprzednika.

Dave Thomas nawet zadzwonił w 2008 roku, kiedy Wendy rzuciły się na ring, uruchamiając własną chustę. Nazwany Spicy Chicken Go Wrap, każdy wrap zawierał pół piersi z kurczaka i był dostępny w wersji chrupiącej, grillowanej i pikantnej, jako Codzienny Herold zgłoszone. Jednak, gdy „szał owijania” lat 2000 zaczął zanikać, wydaje się, że pikantny kurczak Go Wrap dołączył do listy Pozycje menu Wendy, których już nigdy nie zobaczymy .

Sukces Snack Wrap nie sprawdził się w większym formacie

mcdonald Bloomberg/Getty Images

Po debiucie w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opakowanie przekąskowe naprawdę się rozwijało i nabierało rozpędu. Na wynos raporty. McDonald's wykorzystał ten sukces, opracowując kolejną najnowszą, najwspanialszą historię sukcesu. A przynajmniej tak myśleli. W 2013 r. według Wiadomości NBC , McDonald's uruchomił McWrap. Odnosząc już sukces w Europie, sieć hamburgerów zadebiutowała w trzech smakach McWrapa w USA z nadzieją, że odniesie podobny sukces. Obejmowały one Sweet Chili Chicken, Chicken & Ranch, Chicken & Becon. Te oferty premium były dostępne z grillowanym lub chrupiącym kurczakiem i obejmowały od nieco ponad 300 kalorii do 600 kalorii. Widzieli również dodatek ogórka wraz ze standardową rozdrobnioną sałatą. Według HuffPost , właściciele sklepów skarżyli się, że przygotowanie jest zbyt czasochłonne, co oznacza koniec drogi dla pozycji w menu. W 2016 roku Ameryka pożegnała się z McWrapem.

Mimo to w tym czasie kurczak był wyraźnie przedmiotem zainteresowania przemysłu fast food. Według Chicago Tribune , to postrzegany czynnik zdrowotny związany z kurczakiem sprawił, że jest to modne mięso z wyboru. Era kurczaka, która rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem w 2003 roku całkowicie białych mięsnych nuggetsów z kurczaka, zrodziła do dziś tak wiele znanych podstawowych produktów, w tym wysokiej jakości kanapki z kurczakiem, wysokiej jakości sałatki z kurczakiem oraz herbatniki i kanapki z kurczakiem w stylu południowym (poprzez Chicago Tribune ).

Fani wołowiny nie zostali pominięci w grze McDonald's Snack Wrap

McDonald Bloomberg/Getty Images

Podczas gdy McDonald's jechał pełną parą w pociągu do miasteczka kurczaków, nie zapomnieli, skąd przyjechali. Uhonorowali swoje korzenie w branży hamburgerów, wprowadzając na rynek opakowanie Angus Snack Wrap latem 2010 roku (poprzez tytuł grzecznościowy ). Używając połowy zwykłego hamburgera 100% Angus, który był schowany w skorupce tortilli, te wrapy były dostępne w 3 odmianach: Deluxe, Bekon i Ser oraz Grzyby i Szwajcarki (przez Jedzenie marki ). Zawierały te same składniki, co ich odpowiedniki na kanapki, ale z wygodą przenoszenia. Linia Angus Snack Wrap spotkała się z dość przeciętnymi recenzjami, w tym jedną z Przegląd klasy Grub , który stwierdził: „To nieinspirowana tortilla, która nie ma zbyt wiele smaku, ale skutecznie usuwa węglowodany i kalorie… a ponadto wykonała niezłą robotę, utrzymując nienaruszone wrapy. Liczy się to naprawdę w środku i nadal tam jest. '

Również w tym samym roku McDonald's wprowadził Mac Snack Wrap, zgodnie z Poważne jedzenie . Podobnie jak linia Angus, ta zawierała te same składniki, które klienci znają i kochają z Big Maca, ale w mniej bałaganiarskiej formie na wynos. To również spotkało się z mieszanymi emocjami klientów. Jedzenie marki powiedział: „Wolałbym po prostu iść na całość i kupić Big Maca. To prawie dla ludzi, którzy chcą smaku Big Maca, ale nie wszystkich kalorii Big Maca.

Okłady z przekąskami zostały ostatecznie wycofane w Stanach Zjednoczonych

mcdonalds okład przekąskowy przerwany Bloomberg/Getty Images

Wygląda na to, że era kurczaków dobiegła końca, gdy w 2016 roku McDonald's w końcu usunęła przekąski z amerykańskiego menu. Dobra, jesteśmy trochę dramatyczni. Wciąż noszą wiele produktów z kurczaka, takich jak ukochane urządzenie Dollar Menu, kanapka McChicken. Według Bloomberg , pierwotnym zamiarem McDonald'a w sprawie linii wrapów było ściganie milenijnego klienta, który przypuszczalnie pragnął zdrowszego fast foodu. Niestety, jak Inwestopedia raportów, dodali również dodatkową warstwę złożoności w branży, która dąży do uproszczonej prostoty i rozwija się dzięki niej. Podczas gdy klasyczny burger zajmuje około 10 sekund, aby się złożyć, samo przygotowanie parzonej tortilli z wrapa zajęło 20 sekund. Ostatecznie czas to pieniądz.

Proces wycofywania rozpoczął się w 2015 r., a do 2016 r. Snack Wrap i jego większy brat, McWrap, były prawie odległym wspomnieniem dla klientów amerykańskiego McDonalda. Jak w przypadku każdego usunięcia menu, fani odczuwali luz. Wciąż jest wiele petycji znalezionych na Change.org , z których wszystkie zebrały tysiące podpisów, które domagają się zwrotu ich ukochanego opakowania z przekąskami. Przepraszam, przyjaciele. Jak się okazuje, jeśli chcesz zaspokoić swoje potrzeby, będziesz musiał odłożyć część następnej wypłaty (i uzyskać paszport).

Ranczo Chicken Snack Wrap jest nadal dostępny w Kanadzie

mcdonalds ranczo przekąska z kurczakiem Facebook

Oto miarka. Jeśli absolutnie musisz zaspokoić to pragnienie, będziesz musiał zebrać swoje rzeczy na zimną pogodę, ponieważ udasz się prosto przez granicę do Kanady. Och, Kanada. Tak nam jest, przynajmniej jeśli chodzi o pogoń za przekąskami. McDonald's z Kanady zatacza koło, oferując O.G. Zgadza się, Canucks. Według McDonald's Kanada , wrap Ranch Chicken Snack, dostępny z chrupiącym lub grillowanym kurczakiem, nadal jest w menu w całej Kanadzie. Oferują również większe rozmiary McWraps, dostępne w Kurczak Cezara lub Kurczak i Bekon. Uwielbiam to. Kochasz to. Wszyscy to kochamy.

Może to być wycieczka warta odbycia, ponieważ kiedy tam jesteś, masz do czynienia z kilkoma wyjątkowymi ofertami pochodzącymi od naszych przyjaznych sąsiadów z północy. Jeśli myślałeś, że frytki McDonald's były same w sobie toastem miasta, pomyśl jeszcze raz. Jedyną lepszą rzeczą niż ich słynne na całym świecie frytki jest to, że można zjeść wspomniane frytki z twarogiem i bogatym sosem. Zgadza się. McDonald's Kanada sprzedaje poutine , który jest w zasadzie najlepszym późnym wieczorem – a właściwie o każdej porze dnia – munchie. Prawdopodobnie ślinisz się teraz i nie bez powodu. Powiedzielibyśmy, że teraz jest najlepszy czas na przygotowanie paszportu.

Będziesz musiał pojechać do Anglii, aby spróbować jednego McDonald's Snack Wrap

McDonald Bloomberg/Getty Images

Jeśli znajdziesz się w poprzek stawu, prawdopodobnie będziesz mieć listę prania Brytyjskie przysmaki, których nie możesz się doczekać . Ale obok ryb z frytkami lub ciasta pasterskiego możesz odwiedzić, tak, McDonald's. W Wielkiej Brytanii serwują standardowe burgery i frytki, których oczekujemy od sieci, ale wrzucają tam również kilka produktów, które są dostępne wyłącznie w ich lokalizacjach za granicą. Masz ochotę na Maltesers McFlurry? Tak, to jest rzecz, ale tylko w Wielkiej Brytanii, według Kosmopolityczny . Zasadniczo McDonald's UK napełnia ten kultowy brytyjski cukierek w przepysznej, ekskluzywnej wersji McFlurry. Co powiesz na niektóre? Cheddar topi się i Katsu Curry Kurczak McNuggets ? Pewnie, ze tak.

W ich menu zdarzają się również wrapy. Serwowany w pełnym rozmiarze, jak McWrap, ale z pominięciem „Mc” z tytułu, McDonald's UK serwuje linia okładów włącznie z słodki kurczak chili , BBQ i kurczak z bekonem, a także wersja wegetariańska. Pikantne warzywko zawiera smaczne dippery warzywne, które są mieszanką posiekanej czerwonej papryki i pesto z suszonych pomidorów, panierowanych i smażonych w chrupiącej bułce tartej, które są posypane pikantnym smakiem, sałatą i pomidorem. Ten również jest certyfikowanym weganinem, według McDonald's .

Anglia miała również śniadanie McDonald's Snack Wrap

anglia wielka brytania śniadaniowa przekąska wrap Facebook

Klasyczne, pełne śniadanie angielskie składające się z jajek sadzonych, fasolki po bretońsku i słonego boczku to absolutny must-at dla każdego smakosza, który odwiedza Wielką Brytanię. Ale czy słyszałeś o opakowaniu McDonald's, które wywołało spore zamieszanie w ciągu ostatniego roku? okład śniadaniowy był stałym elementem porannego menu McDonald's, które również stało się popularnym sprzedawcą i podobało się ludziom w McDonald's po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego. W komplecie z rosti ziemniaczanej (co wiemy w Stanach Zjednoczonych jako haszyszowy brąz ) nadziewany w środku, ten miękki wrap tortilla był również wypełniony kotletem z kiełbasy wieprzowej, jajkiem z wolnego wybiegu, serem i bekonem. Możesz go uzupełnić keczupem lub brązowym sosem, kolejną popularną w Wielkiej Brytanii przyprawą o wyjątkowym smaku pomidorów, octu i melasy.

Fani byli w ramionach, gdy McDonald's zmniejszył swoje menu, próbując utrzymać się na powierzchni podczas pandemii COVID-19 w 2020 roku. W wyniku tego wysiłku zarówno opakowanie śniadaniowe, jak i bajgiel trafiły w blok do krojenia, ku rozczarowaniu swoich wielbicieli. Zamiast tego McDonald's dodał bułkę śniadaniową do swoich porannych ofert, zgodnie z Wieczór w Manchesterze . Teraz, zgodnie z Dzienny rekord , klienci wciąż zastanawiają się, czy zobaczą, jak długo oczekiwany powrót opakowania śniadaniowego doczeka się urzeczywistnienia. Równie dobrze możesz złapać trochę popcornu, gdy czekamy i zobaczyć, jak ten rozgrywa się po drugiej stronie stawu.

Będziesz musiał odwiedzić McDonald's w Azji, aby uzyskać wyjątkowe okłady z przekąskami

McDonald Bloomberg/Getty Images

Jako Amerykanin łatwo jest poczuć odrobinę zazdrości, patrząc na wszystko, co ma do zaoferowania azjatyckie menu McDonald's. Chociaż byliśmy wtajemniczeni w pewne trendy kulturowe w Stanach Zjednoczonych – patrząc na ciebie, Hello Kitty i Pokemona – wiele pozostawiono naszej wyobraźni. Ta zazdrość nie została oszczędzona, jeśli chodzi o wyjątkowe oferty, które ma do zaoferowania McDonald's Asia, ponieważ Tsunagu Japonia raporty. Szczerze rozważymy rezygnację z wszystkich naszych mil lotniczych na rzecz jednego kęsa Filet O'Shrimp lub prawdopodobnie pysznego Kit Kat i Strawberry McFlurry. Poza tym wciąż zastanawiamy się, czy odwieczne „co było pierwsze?” debatę można było wreszcie rozstrzygnąć jednym kęsem Hong Kong McDonald's Chicken & Egg Burger (przez . Jedz to, nie to! ).

Lokalizacje McDonald's w Azji również stały się kreatywne dzięki całkowicie unikalnym i ekskluzywnym regionalnym wersjom przekąsek, które niestety nigdy nie ujrzą światła dziennego w miejscach takich jak Stany Zjednoczone. Szczególnie zazdrościmy pikantnemu okładowi Paneer, który wylądował w McDonald's w całych Indiach, zgodnie z Jedz to, nie to! Paneer, popularny ser w Azji Południowej, jest smażony, a następnie podawany z większą ilością sera w tym opakowaniu. Zdrowy? Nie, wcale. Mimo to, jako obfity w ser wegetariański przysmak, chcielibyśmy go spróbować przynajmniej raz.