Prawda o ulubionym cukierku truskawkowym twojej babci

Cukierki truskawkowe

Istnieją pewne rodzaje cukierków, które wydają się być wszechobecne w określonych momentach iw określonych okolicznościach, mimo że nikt nie wydaje się ich aż tak lubić. Laski cukierków na Boże Narodzenie , żelki Na Wielkanoc, kukurydza cukrowa na Halloween… czy ktoś faktycznie kupuje – lub je – te, a jeśli tak, to czy robi to z innego powodu niż sama tradycja?


Jest jeden rodzaj cukierków, który wydaje się należeć do tej samej kategorii – coś, czego nikt nie stara się zdobyć, a jednak jakoś po prostu pojawia się we właściwym czasie i miejscu. Z tym konkretnym cukierkiem nie wiąże się jednak żadna specjalna pora roku ani święto, ale wiąże się z konkretną osobą: babcią. A tym cukierkiem jest oczywiście niesławny truskawkowy cukierek. (Tak, to jego oficjalna nazwa. Teraz wiesz.)Jak głosi plotka, nigdy nie zobaczysz tych wystawionych na sprzedaż, przynajmniej jeśli jesteś młodą osobą i/lub mężczyzną. W dniu, w którym zostaniesz babcią (lub ciocią, a nawet honorową starszą „ciocią”), kilka z nich w tajemniczy sposób zacznie pojawiać się na dnie twojej torebki. Kiedy zaczną wylewać się z góry, odkryjesz, że w twoim salonie zmaterializowało się naczynie z ciętego szkła, a teraz jesteś zobowiązany do tego, aby to naczynie było wypełnione tymi samymi cukierkami truskawkowymi, na wieki wieków, a przynajmniej dopóki nie przeprowadzisz się do mieszkania na emeryturę w Boca Raton.
Co w ogóle jest dobre?

Cukierki truskawkowe Facebook

Jeśli zgubiliśmy cię w bon bon, cofniemy się na chwilę, aby wyjaśnić, co to jest, dzięki uprzejmości Retro cukierki Boyda (gdzie musisz dostarczyć dowód statusu swojej babci, zanim pozwolą ci zamówić którąkolwiek z truskawek). Bon Bons to rodzaj cukierków, które mogą pochodzić z 17tenwieku, gdzie zostały stworzone na paryski dwór królewski prawdopodobnie jakiegoś Ludwika lub innego. (Francja miała przecież w sumie osiemnaście, według Myśl Co .) Nazwa pochodzi od francuskiego słowa „dobry”, więc „bon bon” w zasadzie oznacza „dobry”.

Bon Bons mogą mieć wiele rodzajów – pokryte czekoladą, pokryte kremówką lub pokryte twardą skorupką cukierka, taką jak ta, która otacza rodzaj truskawki. Tym, co odróżnia bon bon od innych cukierków, jest jednak to, że ma miękkie, słodkie wewnętrzne nadzienie (poprzez Wskazówki dotyczące przepisów ). Niezależnie od tego, czy wgryzasz się prosto w swoją truskawkową bon bon, czy masz cierpliwość, aby najpierw go ssać, prędzej czy później dojdziesz do jego miękkiego środka, który większość zgodzi się, że jest najlepsza.Jak powstały (być może) truskawkowe bon

Cukierki truskawkowe Facebook

Nikt nie wydaje się być całkowicie pewien co do historii bonów truskawkowych, co jest trafne, biorąc pod uwagę fakt, że ich pierwsza historia (cała historia „tajemniczego pojawiania się, a nie kupowania”) jest również owiana tajemnicą. Historyczne cukierki dostawca True Treats twierdzi, że bon bons zaczynało jako lekarstwo, ale Magazyn Mel wskazuje, że wszystkie twarde cukierki prawdopodobnie mają tę historię pochodzenia medycznego, która sięga XVIII-wiecznych aptek. W szczególności truskawkowe bon bons najprawdopodobniej po raz pierwszy zostały wyprodukowane podczas „boomu cukierkowego” pod koniec lat 30. XX wieku, w okresie, który zbiegł się w czasie z rozwojem cukierków albo psikusów.

II wojna światowa przyniosła ciężkie czasy dla przemysłu cukierniczego, ponieważ dostawy cukru były wówczas ograniczone. Jednak pod koniec lat 40. cukierki odzyskały swój status do tego stopnia, że ​​ich danie stało się obowiązkowym symbolem powojennego dobrobytu. (Kto to pamięta? Babcia pamięta. A może prababcia.) Spośród wszystkich dostępnych twardych cukierków najbardziej popularne były truskawkowe bon bons. Mogło to wynikać po części z ich sprytnego opakowania (żaden inny rodzaj cukierków o smaku owocowym nie jest opakowany tak, aby przypominał jego smak), a po części z pysznej niespodzianki w środku, ale może również mieć coś wspólnego z faktem że prawdziwe truskawki nie były dostępne przez cały rok w Ameryce połowy wieku. W środku zimy truskawkowy cukierek był trochę posmakiem dalekiego lata.Spadek bon

Cukierki truskawkowe Facebook

Truskawkowe bon bons i twarde cukierki w ogóle nie są tak popularne jak kiedyś. Magazyn Mel spekuluje, że jego brak atrakcyjności wynika z faktu, że większość twardych cukierków jest obecnie tanimi, masowo produkowanymi produktami gorszej jakości niż te, które w minionych dziesięcioleciach produkowali wiodący producenci cukierków. Co więcej, czekolada jest teraz również szerzej dostępna, a jej cena jest na tyle rozsądna, że ​​babcie, które chcą zdobyć swoich bardziej wybrednych współczesnych wnuków, mogą zaopatrywać się w zapasy Hersheya miniatury zamiast.

Przemysł cukierniczy zauważa również, że twarde cukierki w dzisiejszych czasach sprzedają się dobrze tylko wtedy, gdy oferują pewien rodzaj korzyści zdrowotnych (takich jak wzbogacenie CBD) lub oferują ekstremalne lub nietypowe smaki. Ale czy świat jest naprawdę gotowy? mega-kwaśny truskawkowe bon-bons czy bazylia/hibiskus/rosé truskawka? Co by pomyślała babcia?

Gorące wersje truskawkowego bonbon

Koktajl truskawkowy Facebook

Podczas gdy babcia może nie pochwalać żadnych modnych, hipsterskich rebootów truskawkowego bon bon, może po prostu chcieć odrzucić koktajl lub dwa truskawkowe bon bon. Klub 8 beczek ma przepis na taki napój, który łączy wódkę waniliową z syropem toffi, sokiem z cytryny i syropem truskawkowym. Oczywiście, jeśli babcia woli od razu gorzałkę (choć z nutą słodko-słodkiego smaku), Cukierkowa gorzałka blog sugeruje rozpuszczenie garści bonsów truskawkowych (wygląda na to, że użyli w sumie 19 cukierków) w kuflu wódki. Mówią, że rozpuszczenie cukierków zajmuje kilka dni (miękkie nadzienie trwa dłużej niż zewnętrzne skorupki), ale uzyskana wódka truskawkowa ma piękny różowy kolor i ma również „dobry poziom smaku”.