Wypróbuj ten hack mikrofalowy do masła o temperaturze pokojowej

Posiekane bloki masła na drewnianej desce

Jedną z najbardziej irytujących części pieczenia jest zapominanie o usunięciu swojego masło z lodówki, aby doprowadzić go do temperatury pokojowej. Łatwo przeoczyć tę część przepisu, w której na liście składników jest wymienione masło o temperaturze pokojowej, co nie pozostawia Ci innego wyjścia, jak tylko odłożyć pieczenie, aż masło zmięknie.


Masło jest ważnym składnikiem wypieków, więc jeśli przepis wymaga masła o temperaturze pokojowej, najlepiej się go trzymać. Gesine Bullock-Prado , prowadzący „Baked in Vermont”, mówi, że masło w temperaturze pokojowej jest kluczem do każdego przepisu wymagającego kremowania, ponieważ kremowanie jest emulgacją, więc wszystkie składniki muszą mieć stałą i jednolitą temperaturę. Jeśli znajdziesz się z zimnym jak kamień masłem i nie masz czasu czekać, aż masło naturalnie ogrzeje się do temperatury pokojowej, istnieje wiele sposobów na przyspieszenie tego procesu. Bullock-Prado zaleca umieszczanie masła w kuchence mikrofalowej i podgrzewanie przy niskiej mocy w 30-sekundowych odstępach, aż masło osiągnie temperaturę zbliżoną do pokojowej. Ale to nie jedyna opcja.Inne sposoby na doprowadzenie masła do temperatury pokojowej

Masło posmarowane nożem na chlebie

Chrissy Teigen, królowa sprytnych sztuczek kuchennych, również zapewniła sposób na szybkie doprowadzenie masła do temperatury pokojowej. W wideo podzieliła się na swoim koncie na Instagramie, Teigen napełnił miarkę wodą i podgrzał ją w mikrofalówce przez 20 sekund. Następnie wyrzuciła wodę do zlewu, położyła ciepły miarkę do góry nogami na maśle — i gotowe! Następnie Teigen zademonstrowała swój sukces, gładko przebijając masło nożem, aby pokazać, jak miękkie stało się.
Chociaż jest to szybkie i wygodne, istnieją pewne wady stosowania metod mikrofalowych do zmiękczania masła. Według Kuchnia , podgrzewanie masła w kuchence mikrofalowej do temperatury pokojowej może zmienić je w stopioną kałużę, zamiast zmiękczyć, co jest tak samo złe jak zimne masło. Strona poleca trzy inne sposoby na zmiękczenie masła.

Możesz posiekać zimne masło na mniejsze kawałki i umieścić je w pobliżu ciepłego pieca, aby ułatwić proces. Istnieje również opcja tarcia masła, aby było miękkie — to znaczy, jeśli nie masz nic przeciwko niechlujnej tarki do pudełek, która będzie wymagała od ciebie szukania sposobów czyszczenia zatłuszczonych, maślanych narzędzi kuchennych. Innym sposobem na zmiękczenie masła jest włożenie zimnego kawałka masła do torebki na suwak i kilkukrotne uderzenie wałkiem, aby je spłaszczyć. Możesz też umieścić miskę masła na rondlu wypełnionym gorącą wodą. Jeśli jednak używasz tej metody, pamiętaj, aby sprawdzać masło, aby nie roztopiło się zamiast zmiękczyć.