Twitter reaguje na „nieszczęśliwe” posiłki Burger Kinga

prawdziwe posiłki Facebook

Na maj 2019, Burger King zapowiedziane zamierzali współpracować z Mental Health America nad nowym produktem: Real Meals. Pomysł był innym podejściem do Szczęśliwy posiłek , i pojawił się w kilku różnych nastrojach, które obejmowały Słony Posiłek, Posiłek YAAAS, Posiłek DGAF, Posiłek Niebieski i Posiłek Wkurzony.


Wewnątrz było dość standardowe Whopper posiłek, ale to pudełka i przesłanie zwróciły uwagę opinii publicznej. I taki był cały plan, według Paula Gionfriddo, prezesa i dyrektora generalnego MHA. Miał to do powiedzenia: „Chociaż nie wszyscy pomyśleliby o połączeniu fast foodów ze zdrowiem psychicznym, MHA wierzy w podniesienie poziomu rozmowy we wszystkich społecznościach w celu zajęcia się chorobami psychicznymi…”Dlaczego maj? Ponieważ to jest Miesiąc Zdrowia Psychicznego , a rok 2019 to kamień milowy. To już 70 rok, w którym uznali ten miesiąc i chociaż nikt nie może zaprzeczyć, że podjęto ogromne kroki w podnoszeniu świadomości na temat problemów ze zdrowiem psychicznym, wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Gdzie według mediów społecznościowych pasuje Burger King's Real Meals?
Jedzenie depresji cue

Burger King Obrazy Getty

Ze wszystkich Prawdziwych Posiłków to właśnie Niebieski Posiłek przyciągnął najwięcej uwagi. Niestety dla Burger Kinga nie cała ta uwaga była dobra.

Zrób tweeta od gospodarza podcastu i New York Times bestseller Ben Shapiro , który skomentował kampanię reklamową Burger Kinga: „To piekielna reklama jedzenia na depresję”.Niektórzy pracownicy są źli na ironię

bk Obrazy Getty

Ogłoszenie Burger Kinga o ich prawdziwych posiłkach wywołało niedowierzanie i gniew ze strony bardzo specyficznej grupy użytkowników Twittera: pracowników i ich zwolenników. A niektóre tweety są dość bolesne. @Claria_fairyy miał to do powiedzenia : „Ten tweet sprawia, że ​​czuję się w pewien sposób, ponieważ kiedy [byłem] asystentem menedżera w BK, byłem tak przepracowany i zestresowany, że wielokrotnie płakałem w wejściu…”. Kontynuowała: „Rozpowszechnianie dobrych wibracji jest cudowne i popieram to, ale bardzo frustrujące jest oglądanie tych tweetów i płacz pracowników w biurze z powodu złego traktowania”.

Inni też nie wstydzili się wykrzyczeć hipokryzji, którą widzieli, a @PonyToast zaproponował to scenariusz : 'Pracownik BK: 'Hej szefie, potrzebuję dodatkowego dnia wolnego na wizytę u mojego terapeuty'. BK Manager: „Albo pracujesz w zaplanowanych godzinach, albo jesteś zwolniony”. #prawdziwa historia'Jeszcze inni nazywali Burger King na zewnątrz tweety proszenie o zatrudnienie większej liczby pracowników, aby złagodzić stres związany z pracą na wszystkich zmianach, a w inny tweety, ludzie wzywali BK do płacenia wystarczającej pensji i zapewnienia ubezpieczenia zdrowotnego, które pozwoliłoby ich własnym pracownikom uzyskać pomoc. Burger King nie odpowiedział do czasu pisania tego tekstu.

Cisza, marka

bk Obrazy Getty

Oryginał Burger Kinga ćwierkać o ich Prawdziwych Posiłkach było proste, bezpośrednie i rzeczowe: „nie jestem pewien, kto musiał to dzisiaj usłyszeć, ale nie ma nic złego w nieustannym byciu szczęśliwym. Liczy się tylko to, że #FeelYourWay.'

Wiele osób nawet nie zadało sobie trudu, aby odpowiedzieć słowami, a zamiast tego zdecydowało się powiedzieć Burger Kingowi, co myślą, za pomocą memu „cisza, marka”. Biorąc pod uwagę samą liczbę razy, gdy mem pojawił się w odpowiedziach, spora część Twittera po prostu nie chciała słyszeć, co ma do powiedzenia Burger King.

Apel o zasoby

wolontariusz kryzysowy Obrazy Getty

Jedna odpowiedź, która nadeszła z Crisis Text Line, dotyczyła czegoś, co uznali za poważne przeoczenie, a jest to brak pomocy i numerów kryzysowych, które towarzyszyły ogłoszeniu i samym posiłkom. one odwołał się : „Proszę uwzględnić zasoby, gdy mówisz o zdrowiu psychicznym. Ludzie, którzy mają problemy, mogą potrzebować kogoś, z kim mogliby porozmawiać.

Aby odpowiedzieć na ten zarzut, dodamy to, aby dotrzeć do Linia tekstu kryzysowego , wyślij SMS-a „HOME” na numer 741741, aby uzyskać całodobowe wsparcie kryzysowe w USA. MentalHealth.gov ma kilka innych liczb, które mogą być przydatne w zależności od sytuacji. Aby uzyskać numer National Suicide Prevention Lifeline, zadzwoń pod numer 1-800-273-TALK. Aby skontaktować się z infolinią skierowania na leczenie SAMHSA, zadzwoń pod numer 1-877-SAMHSA7.

Aby skontaktować się z linią kryzysową dla weteranów, zadzwoń pod numer 1-800-273-8255 i naciśnij 1.

Straszne połączenie fast foodów i depresji

łobuz Obrazy Getty

Producent i reżyser Jesse Zook Mann również zabrał się do Twittera, aby zadzwonić do BK w czymś innym, i wskazał na badanie obejmujące wiele krajów, które wykazało związek między tym, co jesz, a tym, jak się czujesz. On tweetował : „Dlaczego duża organizacja zdrowia psychicznego współpracuje z Burger King… firmą, która zarabia na tym, że Amerykanie stają się BARDZIEJ przygnębieni? Dane są jasne. Zapalne pokarmy, takie jak Burger King, zwiększają ryzyko risk depresja '

Opiekun objął badanie, do którego się odwołuje w 2018 roku. Naukowcy zebrali dane z 41 różnych badań i w skrócie odkryli, że dieta bogata w tłuszcze i cukier wiązała się z wyższym ryzykiem depresji. Szczegóły nie były jeszcze znane, ale naukowcy przypuszczają, że ogólnoustrojowy stan zapalny spowodowany złą dietą „może bezpośrednio zwiększać ryzyko depresji”.

Użytkownik Twittera @StatsInTheWild zgodził się, tweetowanie : „To jest monumentalnie głupie. Wiesz, jaki jest dobry sposób na walkę z depresją? Zdrowe odżywianie. Wiesz, jak nigdy nie jeść niczego z @BurgerKing. Zawsze.'

Wiele osób chciało, aby były bardziej dostępne

bk Obrazy Getty

Burger King zrobił naprawdę dziwną rzecz i udostępnił swoje Prawdziwe Posiłki tylko w pięciu restauracjach. one tweetował że można je kupić w Seattle, Nowym Jorku, Los Angeles, Austin i Miami Beach, ale tylko w określonych sklepach. To sprawiło, że mnóstwo ludzi zastanawiało się, dlaczego nie mogą go zdobyć.

Ludzie z tak daleka jak Argentyna narzekali, że nie mogli dostać się na anty-Happy Meals, ale to @kwalidy najlepiej podsumowało to, gdy tweetował : 'Niedostępne nigdzie w mojej okolicy. Ktoś w korporacji jadł za dużo posiłków dgaf. Palić się.

Powstanie nowego „Big Tobacco”

chrupiący posiłek Obrazy Getty

Jeszcze inni wyciągnęli niepokojącą analogię i porównali zaangażowanie Burger Kinga w świadomość zdrowia psychicznego do niegdysiejszej supremacji wielkich korporacji tytoniowych.

@Zofia_Morska tweetował : „Zachęcanie do jedzenia naszych uczuć? Kiedy jest szalony kryzys otyłości, zwłaszcza w Ameryce? W porządku, będziesz po prostu dalej zarabiać więcej pieniędzy, kiedy wszyscy będziemy mieli choroby serca i cukrzycę. Wygląda na to, że pojawił się nowy Big Tobacco! A oni nawet nie sprzedają papierosów!

Nie jest jedyną, która widziała połączenie, z innymi — jak @__s_m-__ — zgłaszanie się na ochotnika pomysł, że BK robił to samo, co kiedyś robił Phillip Morris, zarabiając na uzależnieniu i niszcząc ciała swoich klientów.

Niektórzy doceniają uznanie

bk Obrazy Getty

Nie wszystkie reakcje były złe i pojawiło się wiele tweetów z podziękowaniami dla Burger King za ich uznanie, że nie, nie wszyscy są przez cały czas zadowoleni.

Weź ćwierkać od @Ordyh07, który powiedział: „Szanuję @BurgerKing za program #FeelYourWay, który ma na celu podniesienie świadomości dzieci na temat zdrowia psychicznego. Dzieci nie boją się mówić o wszelkich sprawach, które krążą w twojej głowie.

I to jest potężne przesłanie, z którym zgodziło się wiele osób. @JTrademarc tweetował : „Ta reklama jest niesamowita i to prawdziwa rozmowa. Dla kogo ma mieszane uczucia, ta reklama zdecydowanie wykonuje swoją pracę, ponieważ nie ma nic złego w #FeelYourWay”.

Przeoczyli ważny problem ze zdrowiem psychicznym

skala

Mimo że to Blue Meal przykuwa uwagę, Burger King w swoich Real Meals uwzględniał różne rodzaje nastrojów. Ale prezenterka radiowa Angie Greaves zwróciła uwagę, że ich przesłanie jest w bezpośrednim konflikcie z jedną konkretną grupą ludzi cierpiących na ich własny zestaw problemów ze zdrowiem psychicznym i są to problemy, które mają wpływ na dużą liczbę osób.

Ona tweetował : '... A co z osobami z zaburzeniami odżywiania? Czy to jest niewrażliwe? Mam tyle pytań...

Szli po uznanie

bb dziękuję Obrazy Getty

Mental Health America — partner Burger Kinga w przedsięwzięciu — również odpowiedział na ogłoszenie Real Meals. Co oni? muszę powiedzieć o tym?

najlepsze koktajle fast food

„Połączyliśmy siły z @BurgerKing, aby wprowadzić świadomość #zdrowie psychiczne do stołu. Uczucia nie są faktami, ale są prawdziwe, podobnie jak ty. W porządku jest nie być w porządku, więc #FeelYourWay to #MentalHealthMonth.'

I to wyjaśnia cel całej sprawy. Chcieli rozpocząć rozmowę i zdecydowanie to zrobili. @DrStevenProctor powiedział, że to dla niego zadziałało, tweetowanie : '...Wielu z nas zostało wychowanych do 'przybrania uśmiechniętej twarzy' i ukrywania negatywnych uczuć. Wszystkie #emocje są częścią ludzkiego doświadczenia. Dzięki za przypomnienie, BK.

Oskarżenia to tylko marketing

bk Obrazy Getty

Niektórzy w Twitterverse postrzegali Real Meals nie jako sposób na podniesienie świadomości, ale jako sposób na wykorzystanie przez Burger Kinga niektórych z najtrudniejszych emocji, z którymi ludzie się borykają. Armia Depresji tweetował : 'tak, #feelyourway jest w porządku, ale jest to trochę [sic] jako sposób na sprzedaż burgerów.'

Inni zgodzili się, że był w wątpliwym guście. @elementartyy tweetował : „Burger King to najnowsza marka, która wykorzystuje depresję jako narzędzie marketingowe”, a @BridgetPhetasy był jeszcze bardziej bezpośredni, tweetowanie : „Miliony dolarów marketingowych poszło na sprawienie, że czujesz się dobrze z powodu złego samopoczucia, dzięki czemu możesz cieszyć się whopperem”.

Niebezpieczeństwo w wiadomości to jest „Twoja” droga

bk Obrazy Getty

Inni widzieli coś złowrogiego w haśle #FeelYourWay Burger Kinga i podkreślali, że chociaż ważne jest, aby legitymizować chorobę psychiczną, ważne jest również, aby podkreślić, że szukanie pomocy jest ważniejsze niż akceptowanie depresji jako czegoś, co jest „ty”.

@ leafer1969 tweetował : „Depresja i lęk to warunki. Nie cechy, z którymi można się utożsamiać. Ani nie są atrybutem ani elementem prawdziwej intymnej jaźni. To rzeczy, które należy leczyć i od których należy się złagodzić. Tak więc naprawdę nie ma #FeelYourWay z tym osłabiającym przesłaniem. Po prostu okropne.

Inni się zgodzili. @StallardSean tweetował : 'Nie jest w porządku #feelyourway. Jeśli masz negatywne myśli, skontaktuj się z profesjonalistą, idź do szpitala, spotkaj się z przyjaciółmi, idź na spacer. Nie jedz jedzenia, które tylko pogorszy twoje samopoczucie. I @aaronjayledesma ujął to w inny sposób, tweetowanie : „Na przykład, kiedy kiedykolwiek powiedziałbyś komuś cierpiącemu na depresję #feelyourway? Nie powiedziałbyś im „tak, czuj się przygnębiony!” Nie wiem, kto pomyślał, że to dobry pomysł. Proszę zakończyć tę kampanię”.
Kategorie Fakty Nazwy Opinie