Ulubiony sposób na pieczenie dyni Gabrielle Reyes to geniusz — na wyłączność

 Gabrielle Reyes uśmiecha się w headshot Ace Anderson Crawford Smith


Czy słyszysz ten dźwięk? W sklepach wielkopowierzchniowych wiesza się dekoracje, na wiejskich polach wspinają się strachy na wróble i Starbucks ekspresy do kawy działają bez przerwy. To sezon przypraw dyniowych, co oznacza, że ​​duży procent ludzi szaleje teraz na punkcie jadalnych tykw (i tak samo wielu z was prawdopodobnie narzeka na niepotrzebny dodatek dyni w każdym produkcie konsumenckim).Słynny śpiewający wegański szef kuchni TikTok Gabrielle Reyes stawia się mocno na kochającej dynie stronie rzeczy. Uwielbia gotować z jak największą ilością kolorowych potraw, a spalony pomarańczowy odcień dyni to tylko kolejny pigment, który dodaje jej kulinarnej palety. Jak Gabrielle Reyes powiedziała SN w ekskluzywnym wywiadzie , zaczyna publikować przepisy na bazie dyni wcześnie – około 1 września.
Jednym z najbardziej znaczących dań w jej repertuarze dyniowym jest zupa joumou, pikantna haitańska zupa dyniowa, tradycyjnie przyrządzana z okazji Święta Niepodległości Haiti 1 stycznia. Uwielbia jednak rzucać dynią do wszelkiego rodzaju słodkich i pikantnych potraw. Sposób, w jaki używa go do pieczenia, może być rewelacją dla osób, które próbują zrobić pyszne wegańskie chleby, ciasta i ciasteczka.

Dynia to świetny dodatek do deserów roślinnych

 Pokrojony chleb dyniowy JeniFoto/ShutterstockOczywiście dynia jest powszechnym składnikiem pieczonych smakołyków, w tym naszych klasycznych przepis na ciasto z dyni . Ale wiele z tych smakołyków jest nadziewanych jajkami, mlekiem i masłem, co czyni je nieodpowiednimi dla wegańskiej diety Gabrielle Reyes. Dla tych, którzy chcą robić desery na bazie roślin, dynia może odegrać istotną rolę poza wniesieniem jesiennego smaku na imprezę: „Dynia jest naprawdę świetnym zamiennikiem jajek do pieczenia. Jeśli nie masz jajek, zamiast tego masz dynię”. Reyes nam powiedział. Dlatego gotuje z dynią przez cały rok, nie tylko jesienią.

Chociaż dynia nie może zrobić wszystkiego, co robią jajka, jest świetnym substytutem jajek w cieście, babeczek lub niektórych rodzajów ciasteczek. Jest też bardzo łatwy w użyciu — wystarczy wymienić każde jajko na ¼ szklanki puree z dyni (przez Herold Standard ). Korzyści z dodanej dyni są nie tylko kulinarne. Używając dyni, zwiększasz również wartość odżywczą swoich przepisów. Dynia to superfood to jest naładowane błonnikiem, witaminami i minerałami. Kto potrzebuje jajek?Książkę kucharską Gabrielle Reyes „Kolorowe gotowanie w domu” można kupić na jej strona internetowa One Great Vegan . Jej nowy album ” Błogosławiony przez łaskę ” jest dostępna na wielu platformach do przesyłania strumieniowego. Pojawia się również w „ Król Tulsy ”, serial telewizyjny, który zadebiutuje w Paramount+ 13 listopada.