Unikalny sposób, w jaki Gordon Ramsay robi pieczoną kaczkę

Gordon Ethan Miller/Getty Images

Ok, więc może Gordon Ramsay nie jest jedyną osobą, która kiedykolwiek zastosowała tę technikę, ale ma dość niezawodną metodę gotowania najbardziej wymyślnego rodzaju drobiu, jaki istnieje: kaczki. Jeśli nigdy nie miałeś przyjemności z kaczki, to prawie jak coś pomiędzy kurczakiem a czerwonym mięsem (poprzez Linia zdrowia ). Kaczka ma jednolitą konsystencję i miękki kęs, ale zwykle jest ciemniejsza i bogatsza niż przeciętna pierś z kurczaka (poprzez Vox ). Jest też tłusty — bardzo tłusty. To tam gdzie najsłynniejszy oszczerca w telewizji wchodzi (przez Miłośnicy dobrego jedzenia ).


przepis na śniadanie mcdonalds burrito

Zaczynając od piersi z kaczki ze skórą, Gordon Ramsay zaczyna od prawdopodobnie kluczowego kroku: przyprawiania mięsa solą i pieprzem. Jak zauważa, sól trochę wysusza skórkę, co pomoże jej chrupać. Ramsay umieszcza kaczkę na zimnej patelni bez oleju, przykrywa skórą i podgrzewa je jednocześnie. Wyjaśnia, że ​​chociaż ten krok może wydawać się dziwny, w rzeczywistości pomaga skórze uwolnić więcej tłuszczu, niż gdyby trafił bezpośrednio na gorącą patelnię, która utworzyłaby uszczelnienie, które uwięziłoby go. Gdy patelnia się nagrzewa, duża ilość tłuszczu jest renderowana , a Ramsay obraca pierś, gdy wytworzy brązową, chrupiącą skórkę i przypieka dolną połowę.Jak Gordon Ramsay testuje kaczkę pod kątem dojrzałości

Kacza pierś youtube

Następnie Gordon Ramsay wkłada patelnię skórą z kaczki do dołu do piekarnika w temperaturze około 200 stopni Fahrenheita, aby dokończyć pieczenie piersi z kaczki. Ramsay zaleca sześć do ośmiu minut w piekarniku, a następnie sprawdza ich gotowość, mocno je szturchając. Jeśli skończą – co oznacza, że ​​nadal będą dość różowe w środku – będą „nieco odporne, ale nadal dość sprężyste”. Oto haczyk: nie możesz jeszcze przeciąć piersi, bo rozzłościsz kulinarnych bogów. Niech piersi z kaczki „odpoczywają” tak, jakbyś mógł a stek , aż lekko ostygną.
Gdy już pozwolisz piersiom z kaczki odpocząć, możesz je wreszcie pokroić. Ramsay zaleca grube plastry. Mają chrupiącą skórkę, cienką warstwę tłuszczu na wierzchu i doskonale ugotowane, delikatne mięso w całości. Ramsay sugeruje nawet tę wskazówkę: zachowaj pozostały tłuszcz z kaczki w szklanym pojemniku i użyj go później, aby gotować ziemniaki . Masz to: dzięki tej prostej alternatywie dla kurczaka i technice idealnego ugotowania, Twoje kubki smakowe z pewnością Ci podziękują.