Niepopularna opinia: dlaczego pepsi jest lepsza niż cola

Puszki po pepsi i coli Instagram

Wiemy, że Coca-Cola wygrywa wojny o colę. Flagowy napój Coca-Coli ma większy udział w rynku napojów bezalkoholowych niż PepsiCo główny produkt (przez Statystyka ). Colę można znaleźć w większej liczbie restauracji typu fast-food niż Pepsi (poprzez Insider biznesowy ), w tym McDonald's, Subway i Burger King. Pepsi jest pretendentem do niekwestionowanego mistrza Coca-Coli od pierwszego dnia. Wynalazca Caleb Bradham nazwał swój nowy napój Pepsi-Cola w 1898 r Britannica ) bo zainspirował go sukces Koks , które po raz pierwszy pojawiło się około 12 lat wcześniej (poprzez Ulica ).


Podczas gdy Pepsi był sprzedawany, aby konkurować z colą, oryginalny napój cola został opracowany przez weterynarza z Armii Konfederacji, który szukał substytutu morfiny, od której stał się zależny podczas wojny secesyjnej – przynajmniej według Ulica . Tak więc oryginalna Original Coke – kokaina i wszystko inne – może również mieć bardziej kolorową historię pochodzenia. Pomimo wszystkich widocznych zalet Coca-Coli, przyjmujemy niepopularne stanowisko, że Pepsi jest w rzeczywistości lepsza niż Coca-Coli. Może po przeczytaniu tego się zgodzisz.Pepsi ma lepsze reklamy

Reklama Cardi B 2019 Pepsi Super Bowl youtube

Pepsi i Coca-Coli byłyby niczym bez ich kampanii marketingowych. Jak inaczej możemy wyjaśnić, że dwie wersje brązowej, gazowanej wody z cukrem osiągają miliardy dolarów w globalnej sprzedaży? Branding Coca-Coli dotyczy wspólnoty i dzielenia się, od kultowego 1971 reklama telewizyjna pokazanie młodzieży z całego świata śpiewającej „chciałabym kupić światu colę” do słynnego Wredna reklama Joe Greene'a i nie tylko. Słabsza Pepsi nazwała siebie „Wyborem nowej generacji” w latach 80 Insider biznesowy ). Dzięki próbom przyciągania młodzieży Pepsi produkuje ogólnie lepsze reklamy.
Pepsi zrobiło furorę podczas Super Bowl 2019 dzięki reklamie „Pepsi jest więcej niż OK” ze Stevem Carrellem, Cardi B i Lil Jonem (przez Powiedzenie ). Pepsi ponownie potwierdziła swoje znaczenie kulturowe w Reklama Super Bowl 2020 , w którym wystąpiły czarne gwiazdy musicalu Missy Elliot i H.E.R. Tymczasem Coca-Cola zasygnalizowała „tak naprawdę nie próbujemy” z animowana reklama Super Bowl w 2019 roku bez gwiazd – ani ludzi, jeśli o to chodzi – to odświeżyło stare przesłanie firmy „różnica jest dobra”. W 2020 roku Coca-Cola udała się na Super Bowl, aby podłączyć swój nowy napój energetyczny z niezbyt modnymi celebrytami Jonah Hill i Martinem Scorcese (poprzez Ruch dzienny ). Reklamy są skierowane do młodych ludzi, aby budować lojalność na całe życie i czerpać z ich uznaniowych dolarów (poprzez: Rynek ). W 36 i 77 Hill i Scorcese mają łącznie 113 lat.

Pepsi nie podjęła najgorszej decyzji produktowej w historii

Nowa Coca Instagram

Pepsi zmienił swoją formułę pod nowym właścicielem w latach 30. XX wieku. Ale ta zmiana jest mniej lub bardziej zagubiona w historii, podczas gdy niesławna decyzja Coca-Coli o zaprzestaniu produkcji oryginalnej formuły po 99 latach i ujawnieniu New Coke jest jedną z najgorszych decyzji marketingowych dużej firmy.Najlepsza kampania reklamowa Pepsi – i prawdopodobnie jedna z najbardziej udanych kampanii reklamowych w historii – była Wyzwanie Pepsi , uruchomiona w 1975 r. (przez Insider biznesowy ). Reklamy wielokrotnie pokazywały zwykłych obywateli wybierających Pepsi zamiast Coli w ślepych testach smakowych. Reklamy działały tak dobrze, że przewaga rynkowa Coca-Coli nad Pepsi zaczęła spadać. W rzeczywistości sprzedaż w sklepach spożywczych zaczęła faworyzować Pepsi. Coca-Cola utrzymała swoją ogólną przewagę tylko dzięki większej liczbie automatów i ofertom z sieciami fast foodów (poprzez: Łupek ).

Szefowie Coli wpadli w panikę. Przez lata majstrowali przy przepisach, w końcu wymyślając smak, który pokonał zarówno Pepsi, jak i oryginalną Colę w ślepych testach smaku (poprzez Snopy ). W 1985 r. wypuścili nową colę, a starą puszkowali. Najwyższe kierownictwo w Coca-Coli nie przewidziało wynikającej z tego reakcji. Odpowiedź była tak mocno negatywna, że ​​Coca-Cola ogłosiła w ciągu trzech miesięcy od wprowadzenia New Coke, że przywróci oryginał. Dzięki dwóm wersjom Coli na rynku, Pepsi bardzo krótko stała się napojem nr 1 w USA.Pepsi ma lepsze produkty uboczne

Odmiany Doritos Instagram

Coca-Cola Co. i PepsiCo to coś więcej niż Coca-Cola i Pepsi. Coca-Cola oferuje około 400 marek, z których wszystkie są napojami, a wiele z nich nie jest dostępnych w USA (za pośrednictwem Dziennik Wall Street ). PepsiCo sprawia, że Mountain Dew, Gatorade, Lipton Tea i sok Naked między innymi. Produkty Pepsi często przewyższają podobne oferty Coca-Coli.

Coca-Cola wpadła na ceglaną ścianę, gdy próbowała zmierzyć się z Mountain Dew. Napój bezalkoholowy Powstaje , zatytułowany „Mountain Dew Killer” za kulisami Coke, miał swoich zagorzałych fanów, ale zniknął z ogólnokrajowego obiegu w 2002 roku, pięć lat po wydaniu. Gatorade firmy PepsiCo jest zdecydowanie królem napojów dla sportowców. Ma ponad czterokrotnie większy udział w rynku niż Powerade firmy Coca-Cola (poprzez CNBC ). Jeśli chodzi o świeże, zdrowe soki, być może wolisz Coca-Cola Odwalla nago. To miłe dla ciebie, z wyjątkiem tego, że Coke właśnie ogłosił, że zaprzestaje sprzedaży Odwalla z powodu braku wzrostu sprzedaży (poprzez San Francisco Business Times ). Coca-Cola zacznie ściągać Odwalla z półek sklepowych w sierpniu.

Wreszcie Pepsi ma coś naprawdę wielkiego, czego nie ma Coca-Coli. PepsiCo połączyło się z Frito-Lay w latach 60. i obecnie przekąski stanowią około połowy przychodów PepsiCo. Z kolei portfolio Coca-Coli to wszystkie napoje. To przekłada się na lepsze wyniki Pepsi na giełdzie, według Ulica . Mów co chcesz o dominacji Coca-Coli w napojach bezalkoholowych. Pepsi to lepsza inwestycja.

Team Pepsi czy Team Coke? Mieć otwarty umysł

Test smaku Pepsi vs. Coca-Coli youtube

Trzymając się argumentu finansowego, PepsiCo radziło sobie lepiej niż Coca-Cola podczas pandemii COVID-19. Sprzedaż Coca-Coli spadła o 28 procent z powodu wirtualnego zniknięcia działalności, którą zwykle prowadzi w restauracjach, kinach i stadionach sportowych (poprzez Dziennik Wall Street ). Tymczasem sprzedaż PepsiCo utrzymywała się na stałym poziomie, ponieważ przekąski Frito-Lay zrekompensowały spadek sprzedaży napojów gazowanych. Przekąski to jeden z niewielu sektorów biznesu, który dobrze sobie radzi podczas pandemii.

Podczas gdy przedstawiliśmy argumenty za Pepsi, chcielibyśmy zakończyć nutą coca-coli, apelem do wspólnoty. Gdy Kanał buzzów przeprowadził ślepy test smaku Coli i Pepsi, degustatorom trudno było odróżnić. Zdecydowali, że preferencje ludzi dotyczące jednego lub drugiego opierają się bardziej na tożsamości marki. Jak się okazuje, dwaj walczący w wojnach o cola to bardziej obraz niż treść.

Tak ujął to profesor Columbia Business School Bernd Schmitt w wideo dla video Targowisko próżności : „To, co jest absolutnie zdumiewające, to to, że masz coś takiego jak woda z cukrem, w zasadzie, z tajną formułą i jest stylizowane na wielkie bitwy wartości i ideałów oraz tego, jak powinno być zarządzane społeczeństwo, i to wszystko jest tam, w reklama.' Lub jako tester smaku w Kanał buzzów powiedzmy: „Jeśli zamkniesz oczy i po prostu trochę pożyjesz, możesz nauczyć się lubić drugą stronę”.