Niepopularna opinia: Dlaczego Popeyes jest lepszy niż Chick-Fil-A

Papież Joe Raedle/Getty Images

Laska-fil-A jest niekwestionowanym królem kurczaków typu fast food. Sprzedaż w wysokości 10 miliardów dolarów, którą sieć zdobyła w 2018 r., była ponad dwukrotnie większa niż KFC w tym roku. Pod wieloma względami Chick-fil-A jest najbardziej udaną siecią fast foodów w Ameryce. Może nie być tak duży jak McDonald's czy Starbucks — przynajmniej jeszcze nie. Ale pojedyncza restauracja Chick-fil-A zarabia średnio więcej niż jakakolwiek inna restauracja? QSR roczna lista top-50.


Papież , tymczasem jest odległą trzecią częścią w QSR ranking fast foodów z kurczaka, za Chick-fil-A i KFC. Popeyes, które kilka lat temu zmieniło nazwę na „Popeyes Louisiana Kitchen” Washington Post ) widział kiedyś pułkownika w białym ubraniu z Kentucky jako swojego głównego konkurenta. To było zanim Popeyes wycelował bezpośrednio w Chick-fil-A w tym, co stało się najbardziej wirusowym momentem fast-food w 2019 roku: wojnami na kanapki z kurczakiem (poprzez Washington Post ).Wierzymy, że Popeyes wygrał wojnę. Choć może to być opinia niepopularna, poszlibyśmy jeszcze dalej i powiedzielibyśmy tak: Popeyes jest po prostu lepszy niż Chick-fil-A. Nie złość się. Po prostu czytaj dalej i dowiedz się dlaczego.
Popeyes smakuje lepiej niż Chick-fil-A

Osoba trzymająca torby z fast foodami z kanapkami z kurczakiem Instagram

Nieco ponad rok temu wyróżniającym się menu Popeyes była kanapka z kurczakiem po 'boy, ale nie była to prawdziwa konkurencja dla Chick-fil-A (poprzez Insider biznesowy ). Potem przyszedł sierpień 2019, kiedy Popeyes wprowadził smażoną pierś z kurczaka na bułce brioche z piklami i majonezem. To również w dużej mierze opisuje charakterystyczną kanapkę Chick-fil-A (przez Vox ). Popeyes bezwstydnie skopiował Chick-fil-A, a wojny na kanapki z kurczakiem? były włączone.

Podczas gdy Popeyes nie dostaje żadnych punktów za oryginalność tym ruchem, zdobywali punkty tam, gdzie to się liczy – w smaku. Wersja kanapki z kurczakiem Popeyesa jest bezdyskusyjnie lepsza niż jej poprzedniczka. Kurczak w kanapce Popeyes jest grubszy i bardziej soczysty (przez Reader's Digest ). Na wynos porównanie obok siebie wykazało, że kanapka Popeyesa ma lepszą teksturę i bardziej autentyczny i satysfakcjonujący kop do pikantnej wersji.Insider biznesowy prawdopodobnie najdokładniej opisuje, jak to jest jeść obie kanapki. Według opinii, wszystko w wersji Popeyes było lepsze better Z A , aż do plasterków marynaty. Mało tego, kanapka Popeyes może być o 1 USD tańsza, w zależności od lokalizacji. Co więcej, kanapka Popeyes jest większa, ale w jakiś sposób ma mniej więcej taką samą liczbę kalorii jak wersja Chick-fil-A, według Reader's Digest .

dlaczego skrzydełka z kurczaka są takie małe?

Pomimo krów Popeyes ma lepszy marketing niż Chick-fil-A

Kanapka z kurczakiem Popeyes? Instagram

Jeśli fani Chick-fil-A przegrają debatę o smaku, mogą próbować pocieszyć się argumentem, że Chick-fil-A radzi sobie lepiej z marketingiem. Ale byliby w błędzie. Jeszcze raz. Jeśli wojna o kanapki z kurczakiem była bitwą marketingową tak samo jak walką o nasze podniebienia, Popeyes również wygrał na tym froncie. Jasne, Chick-fil-A miał przebłysk geniuszu, kiedy zdecydował się użyć krów z problemami ortografii w „Zjedz Mor Chikin” kampania reklamowa. Krowy trafiły do ​​Galerii Sław Reklamy i Muzeum Smithsonian (przez W prawym górnym rogu ). Chick-fil-A wydał 148,8 mln USD na reklamę w 2019 r Statystyka ). To imponujące, ale Popeyes otrzymał miliony dolarów na darmową reklamę w ciągu zaledwie 15 dni, kiedy jego kanapka z kurczakiem stała się wirusowa (poprzez Forbes ).Chick-fil-A oddał pierwszy strzał na cyfrowych liniach frontu wojen o kanapki z kurczakiem. Laska-fil-A Konto Twitter Przypomniał klientom, która restauracja wymyśliła kanapkę jako pierwsza: „Brudek + Kurczak + Ogórki = całe *serce* za oryginał”. Popeyes walnął z tym? retweet i odpowiedź : '...wszyscy dobrze?' Ten jeden tweet był lubiany i retweetowany tak wiele razy, że pomógł Popeyesowi wygenerować 8 miliardów wyświetleń, co odpowiada 87 milionom dolarów darmowej reklamy (poprzez Nagrody Shorty ). Tweetowi przypisuje się nie tylko zmianę fortuny Popeyesa, ale także przeniesienie całej branży fast-food w stronę kurczaka (poprzez Restauracja Biznes ).

Chick-fil-A nie jest otwarty w niedzielę – fakt, o którym najwyraźniej zapomnieli

Kanapka z kurczakiem Popeyes? Instagram

Po „wszystko dobrze?” Chytry pokaz sympatii Popeyes dla konkurencji, ludzie byli gotowi czekać w kolejce na przejazd przez ponad pół godziny, tylko po to, by przekonać się, że ich lokalni Popeyes sprzedali kanapki z kurczakiem (przez Świergot ). W ciągu kilku dni od tweeta Popeyesa w każdym miejscu w USA skończyły się kanapki z kurczakiem. To, co miało być 10-tygodniowym zapasem, zniknęło w ciągu ośmiu dni (poprzez Nagrody Shorty ). Kiedy kanapka w końcu wróciła, w Narodowy Dzień Kanapki, 3 listopada 2019 r., Popeyes poprowadził a reklama telewizyjna to wyśmiewało politykę Chick-fil-A polegającą na zamknięciu w niedziele. Co prowadzi nas do innego powodu, dla którego Popeyes jest lepszy niż Chick-fil-A: Popeyes jest otwarty codziennie.

Popeyes może ogłosić całkowite zwycięstwo w mediach społecznościowych po tym, jak Chick-fil-A zaprosił klientów do delektowania się kanapką w Narodowy Dzień Kanapki — najwyraźniej zapominając, że tego dnia zostaną zamknięte, ponieważ święto wypadło w niedzielę (przez USA dziś ). Jeśli więc czytasz to w niedzielę, lubisz rzeczy, które smakują lepiej lub chcesz wesprzeć sprytny marketing, wtedy wybierzesz też Popeyes zamiast Chick-fil-A.