Nieopowiedziane pochodzenie jajecznicy

jajecznica

Jest tak wiele pysznych sposobów na delektowanie się jajkami – możesz je ugotować w koszulce, ugotować, upiec je lub zrobić z nich spersonalizowany omlet. Sieć spożywcza sugeruje pyszny włoski wypiek jajeczny z kiełbasą, który już teraz chcemy zacząć przygotowywać. Pysznie wyglądające danie obejmuje suszone pomidory, kiełbasę, kozi ser i bazylię. Możesz również zrobić aromatyczny smażony ryż kimchi z jajkiem sadzonym w sezamie, używając tylko resztek ryżu, który masz w lodówce.


Ale zdecydowanie naszym ulubionym sposobem na delektowanie się nimi jest jeden z klasyków: jajecznica. Ukochany produkt śniadaniowy może być podawany z boczkiem, a nawet z kanapką z kiełbasą. Przygotowanie tego porannego przysmaku jest również bardzo łatwe i szybkie. Ale kto był pierwszą osobą, która faktycznie stworzyła jajecznicę? Udokumentowano, że starożytni Rzymianie robili jajecznicę wieki temu, jak donosi Odniesienie .Historia jajecznicy

jajecznica

Najwyraźniej starożytni Rzymianie byli również pierwszą grupą, która zrobiła nasze drugie ulubione danie śniadaniowe, omlety. Ale kiedy Rzymianie zostali zmuszeni do opuszczenia Europy, pomysł śniadania niestety im odszedł, według Smacznego . W średniowieczu Europejczycy najczęściej jedli tylko dwa posiłki zamiast trzech. Uważano, że jest to gluten do zjedzenia przed obiadem, co oznacza, że ​​nasz ukochany brunch nigdy nie był możliwy. Śniadanie zwykle jedli tylko robotnicy, dzieci i osoby starsze.
Jednak, Odniesienie zauważył, że później w XIV wieku włoska księga pt Książka kucharska , wspominał o jajecznicy: „O jajach smażonych, pieczonych i jajecznicy wiadomo tyle, że nie trzeba o nich mówić”. Otóż ​​to! Dziś to smaczne i sycące jedzenie jest obecnie spożywane w domach na całym świecie i wydaje się, że mamy starożytnych Rzymian, którym należy się podziękować za dar puszystej jajecznicy.