Nieopowiedziana prawda o Ming Tsai

Ming Tsai Gustavo Caballero / Getty Images

Chińsko-amerykański szef kuchni Ming Tsai jest najbardziej znany ze swojego podejścia do gotowania ze Wschodu i Zachodu. „Najpierw zaczyna się od szacunku dla unikalnych składników i technik kultury”, mówi (via Myśliciele kulinarni ). ' Połączenie to słowo błędnie użyte w tej dziedzinie. Dla mnie brzmi to bardziej jak coś, co jest nienaturalnie wymuszone razem (i często wynikające z tego nieprzyjemne smaki sugerują, że tak było). Gotowanie Wschód-Zachód polega na znalezieniu właściwego, harmonijny sposób na połączenie dwóch różnych podejść kulinarnych”.


Tsai spędził dzieciństwo w Dayton w stanie Ohio, pomagając ojcu (który był naukowcem rakietowym w bazie lotniczej Wright-Patterson) i matce w ich rodzinnej restauracji Mandarin Kitchen. Ming Tsai mówi, że jego rodzina uwielbiała podróżować, a jedzenie było w centrum każdego planu podróży (przez Światło do gotowania ). Kiedy nadszedł czas, aby Tsai poszedł do college'u, poszedł do Yale (po ukończeniu Phillips Academy Andover), gdzie ukończył inżynierię mechaniczną (poprzez Bostońscy szefowie kuchni ).Ale nawet gdy pracował nad uzyskaniem dyplomu w Yale, przebywanie w kuchni nie wydawało się zbyt dalekie od umysłu Tsai. lato drugiego roku spędził w Le Cordon Bleu w Paryżu, a po ukończeniu Yale zaczął pracować w różnych kuchniach na całym świecie. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Tsai wrócił do szkoły i ukończył studia magisterskie z administracji hotelarskiej i marketingu hotelarskiego na Cornell.
Ming Tsai zdobył wyróżnienia za swoje restauracje i programy telewizyjne

Prezentacja gotowania Ming Tsai Gustavo Caballero / Getty Images

1998 był wielkim rokiem dla Tsai: w tym roku otworzył swoją pierwszą restaurację Blue Ginger, która otrzymała wyróżnienia od Boston Globe i Zagat Restaurant Guide, a także uruchomił swój program Wschód spotyka Zachód z Ming Tsai w Food Network. Ten program był emitowany od 1998 roku (w tym roku też wygrał Emmy!) do 2003 roku (przez IMDb ), a następnie Tsai przeniósł się do PBS, aby wystartować Po prostu Ming , który jest już w 17. sezonie. W 2009 roku ten program otrzymał dwie nominacje do nagrody Emmy: jedną za „Wybitny program kulinarny”, a drugą za „Wybitny styl życia/gospodarz kulinarny” (przez Ming.com ).

Jest także autorem trzech książek kucharskich, które przedstawiają jego markę kuchni na styku Wschodu i Zachodu. Pierwsza restauracja Tsai, Blue Ginger, miała pozostać otwarta do 2017 roku. Do tego czasu był już na czele drugiej restauracji, Blue Dragon, która została otwarta w 2013 roku.Ale Tsai to nie tylko szef kuchni i osobowość kulinarna. Jest rzecznikiem prasowym Sieci Alergii Pokarmowych i Anafilaksji, opracował Informator Alergii Pokarmowych i jest członkiem-założycielem Chefs for Humanity, m.in.