Nieopowiedziana prawda o Aldi

aldi Obrazy Getty

Aldi nie zawsze cieszył się najlepszą reputacją jako amerykański sklep spożywczy. Przez lata uważano je za gorsze od bardziej znanych sieci, a wielu zakładało, że niższe koszty oznaczają również niższą jakość. Ale ostatnio Aldi bardzo się zmienia. Rezygnują z etykietki odmieńca i ciężko pracują, aby stać się numerem jeden wśród sklepów spożywczych dla wielu amerykańskich kupujących – i to działa.


W 2017 roku Ogłoszono Aldi planowali stać się głównym konkurentem na amerykańskim rynku sklepów spożywczych. W momencie ogłoszenia mieli około 1600 sklepów w całym kraju, a ich plan gry obejmował podniesienie tego do 2500 i zainwestowanie oszałamiających 3,4 miliardów dolarów w obecne i przyszłe przedsięwzięcia amerykańskie. Wejście na rynek amerykański z pewnością nie jest niczym nowym; Niemiecka firma po raz pierwszy zdobyła przyczółek w swoim rodzinnym kraju, zanim rozprzestrzeniła się w Europie, a za tą rozwijającą się siecią w USA kryje się fascynująca historia.Nie bez powodu na półkach są pudełka

aldi Obrazy Getty

Jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zauważyć, patrząc na półki w Aldi, jest to, że produkt nadal znajduje się w pudełkach. To nie jest lenistwo pracowników, jest dokładnie odwrotnie. Oszczędne ukąszenia że tak powiem, zajrzałem za zasłonę i odwiedziłem biura Aldiego w Illinois. Według nich produkt jest dostarczany w pudełkach, które są nie tylko funkcjonalne, ale są częścią projektu zwanego „niewidzialną skrzynką”, ponieważ są zaprojektowane tak, aby wtapiały się w opakowanie produktu. Zamiast zmuszać pracowników do otwierania pudełek i umieszczania poszczególnych produktów na półkach, otwierają pudełko i odkładają że na półce — oszczędność godzin, a co za tym idzie płac . I jest to konieczne dla pracowników; według Jestem Reddit jednego z byłych pracowników , musieli opróżnić całą paletę towarów w ciągu 30 minut. To nie czas!
Insider biznesowy mówi, że w innych miejscach również zobaczysz wydajne opakowania. Rzeczy, które nie są zapakowane w pudełka — takie jak produkty — są pakowane w wiązki, a mleko dostarczane jest wstępnie zapakowane, a wszystko po to, aby usprawnić proces od odbioru przez półkę do kasy.

dlaczego orzeszki pinii są takie drogie

Ograniczają personel do minimum

aldi Obrazy Getty

Idź do dowolnego innego sklepu spożywczego, a zobaczysz ludzi siedzących przy kasach, innych zaopatrujących półki, a jeszcze innych przy wyznaczonych stanowiskach. Aldi jest inny i według ich wytyczne dotyczące rekrutacji , w każdym sklepie są tylko cztery różne pozycje. Jest kierownik sklepu i stażysta na kierownika, a także kierownik zmiany i współpracownik sklepu, którzy mogą robić wszystko, od obsługi kasy po uzupełnianie półek i sprzątanie.Aldi nie jest zbyt otwarty w sprawach takich jak personel i praktyki biznesowe, więc większość informacji pochodzi od byłych pracowników. Według odpowiedzi na W rzeczy samej , personel jest ograniczony do minimum, przy czym w każdym sklepie zatrudnionych jest tylko 8–10 osób, a na jednej zmianie pracują tylko dwie lub trzy osoby. Ten niski poziom zatrudnienia może być jednym z powodów, dla których są w stanie utrzymać tak niskie ceny.

Pracownicy niekoniecznie to kochają

aldi Obrazy Getty

Uszczęśliwianie pracowników jest kluczową częścią prowadzenia udanego biznesu, a jeśli pójdziesz do Aldi i zauważysz, że wszyscy wydają się trochę zestresowani — zwłaszcza gdy zadajesz im pytanie — to nie ty.Ponad 2000 pracowników oceniło Aldi na Szklane drzwi i tylko około połowa poleciłaby tam pracę. (Podobne wyniki można zobaczyć w innych krajach, np. Irlandia i Australia ). Istnieje wyraźna tendencja w tym, co ludzie mają do powiedzenia, a pracownicy (i byli pracownicy) mówią, że chociaż wynagrodzenie, świadczenia i możliwości są dobre, często napotykali trudności w pogodzeniu życia zawodowego z życiem rodzinnym i że nie mieli wystarczająco dużo godzin, aby zarobić pieniądze, których potrzebowali. Opinie pracowników na innych stronach — polub W rzeczy samej — są mniej hojne. Ich zeznania mówią, że Aldi i jego menedżerowie interesują się tylko liczbą spotkań, pracą w dużym kryzysie czasowym i wypełnianiem limitów, co sugeruje, że może to być świetne miejsce do pracy… ale tylko dla określonego typu osoby.

Istnieje kilka sztuczek, które sprawiają, że sprawdzanie przebiega tak szybko

sprawdzić

Według Forbes , kasy Aldi poruszają się o około 40 procent szybciej niż te w innych sklepach detalicznych, a to świetna wiadomość, jeśli chcesz po prostu wejść, wyjść i wrócić do domu (a kto nie?). Jest kilka rzeczy, które wprowadzili, aby pomóc utrzymać rzeczy w ruchu, w tym przenośniki taśmowe wystarczająco długie, aby jedna osoba mogła rozładować wózek pełen artykułów spożywczych i mieć wystarczająco dużo miejsca na wszystko.

Przyjrzyj się również niektórym produktom. Zauważysz, że większość z nich ma więcej niż jeden kod kreskowy — istnieje wiele kodów kreskowych, więc bez względu na to, jak kasjer coś odbiera, jest to idealne miejsce do zeskanowania.

Nie są tak tanie, jak twierdzą (ale nadal są tanie)

produkuje Obrazy Getty

Aldi stawia swoją reputację nie tylko na jakość, ale także na to, o ile są tańsze od konkurentów. Andy Prescott z Clark.com wykonali poważną pracę nóg, chcąc dowiedzieć się, czy Aldi naprawdę jest dokładnie tym, co reklamowali. W tym przypadku miał ulotkę, w której twierdził, że są o 42 procent tańsze niż ich konkurenci. To dużo, więc udał się zarówno do Aldi, jak i Walmartu, znalazł zarówno krajowe marki, jak i marki sklepów tych samych produktów i porównał ceny.

Prescott przyjrzał się szerokiej gamie produktów, a kiedy porównał ceny marki Walmart z cenami marek sklepów Aldi, stwierdził, że zakupy w Aldi pozwoliły zaoszczędzić 41 procent. Nie jest zły! Ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, kupujesz sklepy marek… więc jak to zrobić te porównać?

Odkrył, że Aldi jest nadal tańszy od marki sklepu Walmart o około 20 procent. To nie 42 procent, ale to wciąż znacząca liczba – aw dzisiejszym świecie większość z nas ogląda swoje pieniądze, gdzie tylko może.

Pobierają kaucję za korzystanie z wózków z bardzo dobrego powodu

aldi Obrazy Getty

To trochę niepokojące, kiedy po raz pierwszy robisz zakupy w Aldi. Zaczyna się od wózków: co to jest i dlaczego, u licha, muszę płacić, aby z niego korzystać? Odzyskasz pieniądze, o ile będziesz dobrym obywatelem i zwrócisz wózek.

Istnieje kilka powodów, dla których ten mały gadżet w koszykach zakupowych i według Michael Roberto, profesor zarządzania na Uniwersytecie Bryant , ma to po prostu związek z ich wynikami finansowymi. Kiedy klienci zwracają swoje wózki, Aldi nie musi płacić za to komuś innemu.

Są tylko otwarte w godzinach szczytu

aldi Obrazy Getty

Sklepy, które są otwarte 24 godziny na dobę, są prawie puste o 2 w nocy, co oznacza, że ​​możesz przejechać alejkami, przejść przez linię kasową i wyjść w rekordowym czasie. Jednak nie zrobisz tego w Aldi, ponieważ są otwarte tylko w godzinach szczytu. Oznacza to, że większość sklepów otwiera się o 9 rano, a zamyka się o 8 lub 21.

Jak wiele rzeczy, które robi Aldi, jest to po prostu oszczędność pieniędzy. Według Strategie kapitałowe, Inc. 's profilu Aldi, pozostawanie otwarte później kosztowałoby tylko więcej w zarobkach i kosztach ogólnych, a nie ma wystarczającego zysku w środku nocy, aby było to warte zachodu.

I zanim zaprotestujesz zbyt głośno, pamiętaj, że Aldi to wciąż europejska sieć. Oczekuje się, że wczesne godziny zamknięcia nie są w Europie poza normą. Nawet większe sklepy spożywcze — jak Tesco , Dunnes , i nawet Róża kelnerska do tego czasu pakują się do domu.

Niektórzy szczęściarze mogą dostać swoje zakupy spożywcze

torba aldi Obrazy Getty

W sierpniu 2017 r. Aldi ogłosiło, że planują dołączyć do szaleństwa dostaw artykułów spożywczych, zaczynając od Dallas, Atlanty i Los Angeles. Według Jedzenie i wino , były to pierwsze miasta wybrane, aby zobaczyć, jak klienci Aldi zareagowali na pomysł, aby zamówić zakupy spożywcze przez Instacart i dostarczą to zamówienie pod same drzwi. Jest to potencjalny ratunek dla zapracowanych rodzin i jest to rozwijający się rynek.

Aldi stworzył już kilka poważnych fal w branży, gdy zmierzył się z uznanymi gigantami supermarketów i dużymi sklepami, a teraz celują w innego Goliata: Amazon. Kiedy Amazon nabył Whole Foods, stał się głównym graczem w dostawie artykułów spożywczych, a rzecznik Instacart, Dacyl Armendariz, mówi, że musi się to zmienić. Wraz z ogłoszeniem pojawiły się wskazówki, że usługa rozszerzy się, aby objąć więcej miast – a już rozszerzyły się na Chicagoland – ale tylko kto prawdopodobnie otrzyma usługę w następnej kolejności, pozostaje tajemnicą.

Wywołali spore zamieszanie swoimi maszynami do chleba na żądanie

chleb

W listopadzie 2010 r. Kanał Żywności poinformował, że setki sklepów Aldi na terenie Niemiec wzbudziły duże kontrowersje. Według Aldi ich sklepowe maszyny do pieczenia wypluwałyby świeżo upieczone bułeczki, przygotowane na zamówienie, w ciągu kilku sekund. Podczas gdy Aldi twierdził, że maszyny są „innowacją technologiczną”, Niemiecka Konfederacja Piekarzy stwierdziła, że ​​są afrontem dla wielowiekowych tradycji piekarniczych tego kraju.

Organizacja poszła dalej, mówiąc, że Aldi wprost kłamał na temat tego, jak naprawdę jest świeżo upieczony chleb. Zanim Aldi i piekarze spotkali się w sądzie w 2011 roku, DW mówi, że w maszynę wyposażono 1770 historii Aldi Sud. To nawet nasiliło się do tego stopnia, że ​​sądy nakazały Aldiemu pozwolić im skontrolować maszyny i surowe ciasto… a Aldi odmówił.

Aldi powiedział, że chronią tajemnice handlowe, podczas gdy Niemiecka Konfederacja Piekarzy stwierdziła, że ​​jest jasne, że „[…] mają coś do ukrycia”. Utrzymywali fałszywą reklamę i oskarżyli Aldi o skąpienie składników.

Istnieją dwa różne Aldis

aldi Obrazy Getty

Obecnie istnieją właściwie dwie różne firmy: Aldi Nord i Aldi Sud, czyli Północ i Południe . W latach 60. Theo i Karl Albrecht nie mogli dojść do porozumienia, czy pozwolą swoim sklepom na sprzedaż. papierosy . Wymyślili dość szokujące rozwiązanie i zamiast iść na kompromis, podzielili firmę na pół. Przez Niemcy biegnie linia – znana jako „równik Aldi” – i Theo zajął północ, a Karl południe. Różnicę można odróżnić, patrząc na logo: logo Nord jest niebiesko-białe, logo Sud jest pomarańczowo-niebieskie. To południowe Aldi jest nieco bardziej wyszukane, a kiedy nadszedł czas ekspansji na resztę świata, te kraje również zostały podzielone. Sklepy w takich obszarach jak Wielka Brytania, Irlandia i Australia to Aldi Sud, podczas gdy robisz zakupy w Aldi Nord, jeśli wybierasz się do Francji lub Polski.

Istnieje rygorystyczny proces testowania produktów

aldi Obrazy Getty

Ponieważ Aldi zbudowało swoją reputację na przystępnej cenie, łatwo skojarzyć to z tanim produktem. Ale ideę jakości traktują bardzo poważnie i w 2013 roku zaprosili Telegraf do ich siedziby. Po raz pierwszy „obcy” został przepuszczony przez te drzwi.

czy hummus czekoladowy jest zdrowy?

Aldi ma cały zespół, który pracuje w ich kuchniach testowych i przestrzega surowych zasad. Nabywcy produktów dołączają do testowej kuchni dwa razy dziennie, próbują około 180 posiłków tygodniowo i wypróbowują każdy produkt 30 razy, zanim trafi on na półki Aldi. Jeszcze nie skończyli — co najmniej raz w roku ponownie testują każdy produkt, a za każdym razem, gdy jeden z ich konkurentów wprowadza na rynek podobny produkt, ich produkt wraca do kuchni testowej. W kuchni testowej koszty w ogóle nie są brane pod uwagę — coś może być tanie, ale nadal upierają się, że jest dobre. Gdy produkt uzyska aprobatę kuchni testowej, musi odpowiadać standardom dyrektorów zarządzających Aldi… i wreszcie jest oferowany klientom.

Usunęli ze swoich produktów Aldi sztuczne barwniki, uwodornione oleje i MSG

aldi Obrazy Getty

Teraz bardziej niż kiedykolwiek zdajemy sobie sprawę z dodatków w naszej żywności, aw 2015 roku Aldi ogłosiło, że nie będzie już produkować ani sprzedawać produktów z wątpliwymi składnikami.

Z ogłoszeniem (przez Konsumpcjonista ), potwierdzili, że nie sprzedają już produktów z częściowo uwodornionymi olejami, sztucznymi i syntetycznymi barwnikami lub z dodatkiem MSG. Według dyrektora generalnego Jasona Harta, około 90 procent produktów sprzedawanych w Aldi to ich własna marka, co daje im poważną kontrolę nad składnikami sprzedawanej żywności. A jeśli jeszcze nie zauważyłeś różnicy, nie zauważysz. Ogłosili to dopiero po tym, jak już to zrobili.

Dziwny związek między Aldi i Trader Joe's

Handlowiec Joe'a Obrazy Getty

Jest tylko jeden kraj gdzie Aldi Nord i Aldi Sud dzielą się kawałkami ciasta w sklepie spożywczym, a to w USA. Ale byś tego nie wiedział, a to dlatego, że Aldi Sud — z niebieskim i pomarańczowym logo — prowadzi interesy jako Aldi i Aldi Nord idzie pod inną nazwą: Trader Joe's . Co? Szokujące, wiemy! Ale przyjrzyj się bliżej, a to będzie miało sens. Handlowiec Joe'a jest zamerykanizowaną wersją Aldi. Zniknęły niektóre elementy, które są bardziej prawdopodobne w europejskim sklepie spożywczym, takie jak odkładanie gotówki na wypożyczenie wózka (tak, dostajesz go z powrotem), pracownicy, którzy nie pakują dla ciebie zakupów i poleganie na torbach wielokrotnego użytku. Ale niektóre elementy pozostają, zwłaszcza prywatne marki i zdecydowany brak reklamy. Teraz to wszystko ma sens, prawda?

Zobaczysz Aldiego u Kohla

Proszek antymonowy Obrazy Getty

Co mają wspólnego Aldi i Kohl? Na pierwszy rzut oka absolutnie nic, ale w 2018 roku ogłoszono, że Kohl's rozpocznie podnajmowanie powierzchni w swoich sklepach Aldi.

Zaczęło się od przebudowy około 300 sklepów Kohla, aby zwolnić miejsce, które będzie podnajmowane partnerom w celu zwiększenia ruchu i zysków, a Aldi był logicznym wyborem. Z jednej strony zamienia nierentowną przestrzeń w Kohl's w zyski i pozwala im oboje strzelać do konkurencji — zwłaszcza Targetu. Jeśli chodzi o Aldi, firma koncentruje się na rozszerzeniu tego samego rodzaju linii produktów, których poszukują klienci Kohla — świeżych produktów i wyśmienitej europejskiej żywności. Forbes mówi, że partnerstwo to stosunkowo niewielka część planów ekspansji Aldi w USA, ale może dać im poważny impuls pod względem budowania wiarygodności jako szanowanego sklepu spożywczego.

Program wystartuje tylko w 10 sklepach i CNBC mówi, że może być korzystny dla obu stron.

Chodzi o prostotę i oszczędność

aldi Obrazy Getty

Aldi nie pozwala swoim pracownikom rozmawiać z mediami, ale kiedy kierownik regionalny Dieter Brandes opuścił Aldi, został autorem — i zaczął od książki, która ujawniła biznesplan Aldi. Według Brandesa ich filozofię prostoty można najlepiej podsumować jednym słowem: verzicht. Nie ma bezpośredniego tłumaczenia na angielski, ale Czasy irlandzkie mówi, że jest to połączenie „radzenia sobie bez” i „poddawania się”. Brandes twierdzi, że sprowadza się to do wyznaczenia celu i pozbycia się wszystkiego innego, nawet ogromnej ilości danych sprzedażowych, z których korzysta większość sprzedawców detalicznych – i dziesiątek tysięcy dodatkowych produktów.

Miliarderzy właściciele Aldi również praktykowali to, co głosili. Theo Albrecht był znany z tego, że używał ołówków aż do wypustek i, Washington Post mówi, że jeden z byłych pracowników pamiętał, że właściciel krytykował go za używanie papieru, który był zbyt gruby, a przez to marnotrawny. Kiedy bracia Albrecht kupili swoje działki na cmentarzu komunalnym, według Opiekun , to było dość opuszczone. Wysłali kilka ciężarówek Aldiego, pełnych rododendronów i krzewów, żeby posprzątać cmentarz... ale tylko wtedy, gdy krzewy trafiły do ​​sprzedaży.
Kategorie porady przepisy Opinie