Nieopowiedziana prawda Anthony Bourdain

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Świat kulinarny był wstrząśnięty, gdy 8 czerwca 2018 r. ogłoszono, że znany szef kuchni Anthony Bourdain miał zmarł w wieku 61 lat o pozornym samobójstwie.


Prawdopodobnie jeden z bardziej sardonicznych szefów kuchni, Anthony Bourdain stał się wieloaspektowym i podróżującym po całym świecie estetą z głębokim przywiązaniem do żywności, społeczności i regionalnych tradycji – oraz zbiorem głównych irytujących zwierząt domowych i głęboko zakorzenionych opinii, które nie bał się dzielić z całym światem. Ale nie zawsze był znany z bycia intelektualnym srebrnym lisem, który… włóczęga z prezydentem Obamą nad piwem lub za bycie wystarczająco chłodnym, aby zadzwoń do Iggy'ego Popa osobistym przyjacielem . I nie zawsze był najbardziej szanowanym człowiekiem w kuchni. Wymagało to lat ciężkiej pracy i kultywacji oraz długich godzin spędzonych na gotowaniu, myśleniu i pisaniu. Gdy opłakujemy utratę ulubionego amerykańskiego szefa kuchni bad boy, oto niektóre fragmenty historii Anthony'ego Bourdaina, których możesz nie znać.Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, zadzwoń do National Suicide Prevention Lifeline pod numer 1-800-273-TALK (8255).
Anthony Bourdain nie miał fortuny, której można by się spodziewać

Anthony Bourdain Facebook

„Kiedy treść testamentu Anthony'ego Bourdaina została upubliczniona, spotkało mnie niespodziankę: chociaż szacunki wskazują, że jego wartość netto wynosi około 16 milionów dolarów, jego testament wyniósł tylko 1,2 miliona dolarów, co jest grosze, jeśli chodzi o bogactwo celebrytów. Różnica może po prostu sprowadzać się do rozsądnego planowania dziedziczenia, z Różnorodność informując, że Bourdain również umieścił aktywa w funduszu powierniczym, który nie musi być ujawniany publicznie. Jednak sam szef kuchni powiedział kiedyś Bogactwoproste że „raporty o mojej wartości netto są około dziesięciokrotnie zawyżone. Myślę, że ludzie, którzy to kalkulują, zakładają, że żyję dużo rozsądniej niż ja.

Gdy Targowisko próżności przeprowadzili wywiady z kilkoma naprawiaczami, którzy towarzyszyli Bourdainowi podczas wszystkich jego podróży, nie tylko zgodzili się, że był „bardzo skromny, bardzo ostrożny”, ale że liczył się każdy grosz z każdego budżetu. Mówią, że był w stanie otworzyć konto oszczędnościowe dopiero w wieku 44 lat i że podróżował tym samym vanem co reszta jego zespołu i przebywał w miejscach, które były bliższe opisowi nurkowania niż pięcio- gwiazdkowy hotel. Niektóre pokoje, jak pamiętali, były tak małe, że ledwo mieściło się w nich bagaże.Bourdain zostawił większość swoich pieniędzy swojej córce Ariane Busia-Bourdain.

Sława nosiła się na Anthony Bourdain

Anthony Bourdain Facebook

Nikt tak dobrze nie znał Anthony'ego Bourdaina jak ci, którzy podróżowali z nim do najdalszych zakątków globu. Gdy Targowisko próżności przeprowadził wywiady z fikserami, którzy udzielili mu wywiadów, miejscami przy rodzinnych stołach obiadowych i możliwością sfilmowania najbardziej intymnych momentów z życia rodziny, wszystkie one powtórzyły to zdanie Michiko Zentoh, jego pierwszego fixera w Japonii: „Tony nie zrobił imitacja.'Ale zgodzili się też, że w miarę jak stawał się coraz bardziej popularny i zaczynał być rozpoznawany, coś się zmieniało. Zentoh opisał to w ten sposób: „Całe doświadczenie było jak robienie z gęsi foie gras. Tony nie miał czasu na przetrawienie czegokolwiek...

Zanim przeniósł się do CNN, ci, którzy z nim pracowali, mogli zobaczyć, że sława i pośpiech, by zrobić zdjęcia — zamiast spędzać czas na poznawaniu ludzi, którzy stoją za jedzeniem — czynią go nieszczęśliwym. Fixer Alex Roa powiedział, że już nie wychodził nocami z ekipą, że wybrał sam obsługę pokoju i że ostatnim jasnym światłem był odcinek z Hongkongu wyreżyserowany przez dziewczynę Asię Argento. Tam, jak mówią, był szczęśliwy.

Prawda o plotkach o oszustwach Anthony'ego Bourdaina i Asia Argento

Anthony Bourdain i Asia Argento Facebook

Po samobójstwie Anthony'ego Bourdaina media społecznościowe i nagłówki nie tylko opłakiwały stratę jednej z najbardziej przyziemnych gwiazd telewizji, ale także wskazywały palcami i zadawały pytanie, które wszyscy zadajemy, gdy tracimy kogoś, kogo kochamy: „Dlaczego ?

opcje wegetariańskie w restauracjach

Według Wiadomości CBS , jedną z osób, których celem była odpowiedź na to pytanie, była dziewczyna Bourdaina, Azja Argentyńska . Zaledwie kilka dni przed śmiercią Bourdaina zrobiono zdjęcia Argento z innym mężczyzną – i wyciągnięto wnioski. Kiedy jednak wypowiadała się przeciwko oskarżeniom, to nie przez zaprzeczenie, że oszukiwała, ale zaprzeczenie, że wszystko jest zawsze takie suche i że zewnętrzni obserwatorzy mogą naprawdę wiedzieć, co dzieje się między dwojgiem ludzi.

– Ludzie mówią, że zamordowałem Anthony'ego Bourdaina. Zdradziłem go, ale on też zdradził mnie. Dla nas to nie był problem. Ale rozumiem, że świat musi znaleźć powód. Ja też chciałbym znaleźć powód. Nie mam tego. Może pocieszy mnie myśl, że coś się wydarzyło.

Argento zdawał się mówić, że obaj się porozumieli, dodając: „Był człowiekiem, który podróżował 265 dni w roku, kiedy się widzieliśmy, sprawialiśmy sobie naprawdę wielką przyjemność w swoim towarzystwie. Ale nie jesteśmy dziećmi. Jesteśmy dorośli.

Smutna, nostalgiczna prawda ostatniego odcinka Anthony’ego Bourdaina

Anthony Bourdain Facebook

Kiedy ostatni odcinek Części nieznane w końcu wyemitowany, był równie słodko-gorzki i zaskakujący. Zawierał retrospektywę Anthony'ego Bourdaina, który wracał do swoich własnych terenów w Lower East Side w Nowym Jorku, miejsca, które - w jego młodości - było prowadzone przez punkrockowców, artystów i handlarzy narkotyków. Było to obskurne podbrzusze miasta, a kiedy wskazał rogi ulic, gdzie kupował narkotyki i alejki, na które nikt nie odważył się zejść, dało to przejmujący wgląd w jego psychikę.

tytuł grzecznościowy mówi, że odcinek wyjaśnił wiele o Bourdainie, w tym o tym, jak muzyka – szczególnie punk rock – wpłynęła na sposób, w jaki mówił, pisał i myślał. Opisują odcinek jako przedstawiający go bardziej jako postać niż obserwatora, mówiąc (via Kwarc ), że znał domy narkotykowe „zgodnie z preferencjami”, a kiedy mówił o więzi, jaką łączyli ludzie, którzy tam mieszkali i dorastali w latach 70., powiedział: „tanie czynsze zbliżyły wielu ludzi”. To zaskakująco intymne spojrzenie nie tylko na okolicę, ale i na jego życie, i wszyscy są zgodni: to godne pożegnanie.

Anthony Bourdain został zapamiętany jako cichy i nieśmiały

Anthony Bourdain Facebook

Każdy, kto kiedykolwiek widział Anthony'ego Bourdaina w telewizji lub słyszał jego przemowę, tworzył bardzo wyraźny obraz jego osoby: erudyta i lekko bohema, dobrze wypowiadany i potrafiący znaleźć te rzeczy, które pozwolą mu połączyć się z kimkolwiek i gdziekolwiek. Ale kilka miesięcy po jego śmierci GQ rozmawiał z niektórymi z ludzi, którzy znali go najlepiej – i namalowali zupełnie inny obraz tego, kim naprawdę był.

Sam Goldman był przyjacielem z dzieciństwa i pamiętał Bourdaina jako maleńkiego dzieciaka, który został zaczepiony… „tylko trochę”. Goldman wspominał: „W pierwszy piątek naszej wyprawy do klubu narciarskiego kazałem mu jeździć w bagażniku”.

Chris Collins, producent telewizyjny, który współpracował z Bourdainem nad rozwojem Brak rezerwacji i Części nieznane , powiedział również, że jego postać na ekranie w niczym nie przypomina prawdziwej osoby. Ich pierwsza wycieczka — do Japonii — była koszmarem, głównie dlatego, że Bourdain „nie miał z nami kontaktu. Nie przyznał się do naszej obecności...” i że był bardzo, bardzo nieśmiały. Zmieniło się to dopiero w Wietnamie, gdzie znalazł „natychmiastowy kulturowy kamień probierczy”, który wyrwał go z jego skorupy.

Anthony Bourdain opowiadał o swojej depresji… dyskretnie

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Anthony Bourdain nosił ze sobą całe życie demonów, a wcześniejsze wywiady wskazywały na głębię depresji Bourdaina, zwłaszcza w przypadku terapeuty nakręconego do odcinka z 2016 roku Części nieznane (przez Metro ).

Podczas kręcenia usiadł z terapeutą i opisał, jak nieistotne rzeczy — wspomniał o czymś tak prostym, jak hamburger na lotnisku — mogą wywołać „…spiralę depresji, która może trwać całymi dniami”.

„Czuję się trochę jak dziwak i czuję się trochę odizolowany” – powiedział i nie był to jedyny raz, kiedy wspomniał o ciemności. W wywiadzie z 2017 r. z Opiekun mówił krótko o swojej „psychotycznej wściekłości”, mówiąc: „Byłem nieszczęśliwą duszą… Zraniłem, rozczarowałem i obraziłem wielu, wielu, wielu ludzi i bardzo żałuję. Szkoda, że ​​muszę z tym żyć.

dlaczego mam ochotę na sok z marynaty?

Anthony Bourdain napisał serię thrillerów kryminalnych

Anthony Bourdain Obrazy Getty

To było Poufna kuchnia to otworzyło drzwi do kulinarnego krajobrazu, ale Anthony Bourdain wydał już wiele książek zupełnie innego rodzaju: kryminałów.

Zaczął od Kość w gardle , w którym jego główny bohater — jak można się spodziewać, kucharz — wplątuje się w kryminalny półświatek Małej Italii. To było po Zniknął bambus , a później przez Historie Bobby Gold . Powiedział New York Times (przez Sęp ), „Przestępstwo jako praca mi się podoba... Facet, który wstaje rano i zarabia na życie z przestępstwa. Zawsze byłem miłośnikiem przestępczości i wielkim fanem kryminalistycznego żargonu, aw branży restauracyjnej spotkałem bandę gangsterów.

To była tylko jedna rzecz, w której był wyjątkowo dobry – taki dobry tytuł grzecznościowy nazywa swoją kolekcję Bobby Gold jedną z obowiązkowych książek Bourdaina.

Anthony Bourdain poważnie podchodził do komiksów

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś o posturze Anthony'ego Bourdaina marzył o zrobieniu czegoś innego ze swoim życiem, ale kiedy Sęp Po rozmowie z Karen Berger, redaktorką i założycielką DC Comics' Vertigo, szybko stało się jasne, że to nie jedzenie było jego pierwszą miłością: to komiksy.

Berger pracował z Bourdainem przy swojej serii powieści graficznych Zdobądź Jiro! , po którym nastąpiło Głodne Duchy . Przypomniała sobie, że był wielkim fanem niektórych mroczniejszych, undergroundowych komiksów, które krążyły od dziesięcioleci. Powiedziała, że ​​to był najszczęśliwszy, jaki kiedykolwiek go widziała, i dodała: „Zawsze miał szczecinę w [...] pracy kucharza celebrytów. Chciał być znany jako pisarz tak długo, jak go znam.

handlarz joe to wszystko oprócz przypraw do bajgla

Już w latach 70. Bourdain próbował swoich sił zarówno w pisaniu, jak i ilustrowaniu powieści graficznych, ale wydawcy, do których się zwrócił, powiedzieli mu, że po prostu nie jest wystarczająco dobry jako artysta. Nie poddał się jednak i ostatecznie dał światu naprawdę złowrogą, genialną pracę.

Anthony Bourdain odmówił filmowania w Szwajcarii

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Fani widzieli Anthony'ego Bourdaina w jednych z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie, filmującego wojnę i konflikty, wciąż stojącego na linii frontu, aby poznać historię. Był już po wszystkim, ale jest jedno miejsce, w którym przyznał, że był tak przerażony, że odmówił tam filmowania. To także ostatni kraj, który ktokolwiek by się domyślił: Szwajcaria.

Bourdain rozmawiał z Conan O'Brien strach, który powiedział, był naprawdę niewytłumaczalny, ale nie mniej prawdziwy.

„Boję się chorobliwie wszystkiego, co szwajcarskie”, powiedział, precyzując, że chodziło o nawet najpiękniejsze, pozornie nieszkodliwe rzeczy w Szwajcarii – alpejskie widoki, kapelusze z piórami, Jezioro Genewskie, zegary z kukułką i szwajcarski ser – że przeraził go. Dlaczego? Powiedział, że przypuszczał, że miał stłumione wspomnienie obejmujące: Dźwięk muzyki , ale szczerze mówiąc nie miał pojęcia, dlaczego tak bardzo bał się wszystkiego, co szwajcarskie.

​Smak przygód Anthony'ego Bourdaina rozpoczął się od fazy buntu

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Anthony Bourdain nie wyszedł z macicy z półmiskiem wędlin w prawej ręce i brudnym martini w lewej. Właściwie pochodził ze stosunkowo skromne pochodzenie w New Jersey, gdzie wychował się na standardowej kuchni amerykańskiej, takiej jak klops i hamburgery. Był jednak zaintrygowany zapachami, które unosiły się na górę do jego pokoju, kiedy dorośli urządzali na dole przyjęcia. A kiedy jego rodzina wyjeżdżała za granicę, jego ciekawość tylko rosła. Powiedział Opiekun że zareagował na to, że rodzice pominęli go z obiadami dla dorosłych, swego rodzaju buntem kulinarnym. „Zareagowałem, prosząc o ostrygi i dania, które uznali za odrażające i coraz bardziej żądne przygód w moich gustach. Nie chodziło o jedzenie, ale o reakcję. Tak więc jego wyrafinowane, dorosłe podniebienie ma swój początek w niespokojnych pragnieniach zepsutego dzieciaka.

Anthony Bourdain nie pił w domu

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Jeśli oglądałeś, jak Anthony Bourdain pije dookoła świata? Części nieznane , możesz być skłonny sądzić, że regularnie uderza w butelkę. Ale co zaskakujące, w piątkowe wieczory nie chlał skrzynek piwa, ani nawet nie pił wina do kolacji. Raczej po prostu nie pił w domu. Powiedział Dziennik dla mężczyzn „Widzisz, jak piję się głupio w moim programie przez cały czas. I świetnie się przy tym bawię. Ale nie siedzę w domu i piję koktajl. Nigdy. Nigdy nie piję w moim domu. Zamiast tego wolał oddzielić życie domowe od hulanki, życia zawodowego. Kontynuował: „Kiedy sobie dogadzam, sobie dogadzam. Ale nie pozwalam, żeby przelało się na resztę mojego życia.

Jedzenie, które Anthony Bourdain kochał. . . i nienawidził?

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Anthony Bourdain próbował kuchni i potraw z całego świata, ale zgodnie z tym, co przyznał w swoim IAmA Reddit , była jedna rzecz, która sprawiała, że ​​wracał.

„Mam bezbożny i winny pociąg do fast foodów z makaronem i serem… No, przyznaję”.

Co jeszcze kochał? Powiedział SBNation był oddanym fanem Shake Shack, zawsze wybierał In-N-Out zamiast McDonalda (do którego nigdy nie chodził), powiedział, że nienawidzi islandzkiego dania z zgniłego rekina (ale nadal stawia go obok McNuggeta, jeśli chodzi o obrzydliwość) i zawsze znalazłby KFC, gdyby podczas podróży potrzebował dobrego, starego, amerykańskiego jedzenia typu comfort.

Zapytali go również, czy byłby przeciwny próbowaniu ludzkiego mięsa. Jego odpowiedź? – Nie świadomie. To znaczy, naprawdę chciałbym tego uniknąć, ale spójrz, jeśli jesteśmy w łodzi ratunkowej... jesteśmy na morzu trzy tygodnie, nie mam problemu.

Anthony Bourdain pogardzał trendami żywieniowymi

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Anthony Bourdain miał reputację, która mówiła dokładnie to, co myślał, i było to z pewnością prawdą, jeśli chodzi o światowe trendy w żywności.

Kiedy zrobił IAmA Reddit a ktoś zapytał go, jakie trendy w żywności jego zdaniem powinny się skończyć, odpowiedział: „Chciałbym, żeby szał na przyprawy dyniowe utonął we własnej krwi. Szybko.'

Zajął się także oczyszczaniem sokami, nadużywaniem słowa „rzemieślniczy”, bezglutenową żywnością dla osób, które nie miały uzasadnionego problemu medycznego z glutenem, oraz nadmiernie osądzającymi snobami piwa i baristami. „To znaczy, lubię dobre rzemiosło, ale nie rób mi złego samopoczucia z moimi wyborami piwa”.

Biorąc pod uwagę stanowisko Bourdaina w kwestii równości, nic dziwnego, że powiedział SBNation nie był fanem tak zwanego „bro-food”. „Nawet nie wiem, co to jest, ale chciałbym to powstrzymać. Nienawidzę całej idei, że jest jedzenie męskie i żeńskie. ... to nie odbija się dobrze na gatunku męskim.

Najcenniejsza własność Anthony'ego Bourdaina

Anthony Bourdain Instagram

Anthony Bourdain miał niezaprzeczalną miłość do pasji rzemieślnika i do rękodzieła, i skupił się na tego rodzaju niedocenianych rzemieślnikach podczas swojej Surowe rzemiosło seria. Nie chodziło tylko o kuchnię — rozmawiał z ludźmi od kowali i szewców po typografów (poprzez QZ ) i chciał, aby jego zwolennicy kulinarni objęli inne rodzaje artyzmu.

Nic dziwnego, kiedy zrobił to… IAmA Reddit Ktoś zapytał go, czy może zatrzymać nóż, który Bob Kramer zrobił w pierwszej serii. Nie zabrał tego ze sobą do domu, mimo że licytował go, kiedy wystawiono go na aukcję. Po tym, jak powiedział, że wykracza to daleko poza jego przedział cenowy – ponad 22 000 dolarów – był zdeterminowany, aby zdobyć własny. Po ponad roku czekania w końcu udało mu się kupić taki, który mógł zabrać do domu. „Jest to mój najcenniejszy przedmiot fizyczny, który posiadam. To piękna rzecz, a ja tylko czekam na… jedzenie godne, żeby z niego skorzystać.

Anthony Bourdain gardził brunchem

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Chociaż brunch jest? bardziej popularny w Ameryce dzisiaj niż kiedykolwiek, zwłaszcza w rodzinnym stanie Anthony'ego Bourdaina, Nowym Jorku, po prostu nie był w tym zainteresowany. Wynikało to głównie z wielu lat, które spędził na brunchu w restauracjach, czasami w najniższych punktach. Powiedział Świeże powietrze że czasami „była to jedyna praca, jaką mogłem dostać. I zacząłem nienawidzić… wiesz, kiedy gotujesz 300 omletów dziennie i, wiesz, wydrapujesz gofry z gofrownicy, robisz francuskie tosty i naleśniki i, wiesz, gotujesz setki funtów domowych frytek, te zapachy, te skojarzenia, to były bardzo bolesne czasy, wiesz, uzależnienie, post-uzależnienie. Najwyraźniej nie pielęgnował tych wspomnień. Kontynuował: „Wiesz, byłem zdesperowanym człowiekiem, często pracowałem pod pseudonimem, kiedy gotowałem brunch. Więc naprawdę tego nienawidziłem. Nienawidziłem też całej koncepcji brunchu.

Anthony Bourdain nie usmażył swojego bekonu

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Anthony Bourdain zawsze miał swój własny sposób robienia rzeczy w kuchni i było to prawdą nawet przy najprostszych zadaniach. Chyba że kupiłeś egzemplarz najnowszej książki kucharskiej Anthony'ego Bourdaina Apetyty , możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że nie przygotował boczku przez smażenie. Raczej, w niekonwencjonalny sposób, wolał upiec go w piekarniku. To było zaskoczeniem dla Dave'a Daviesa podczas Świeże powietrze W wywiadzie, kiedy Bourdain powiedział, że smażenie to „po prostu nie najlepszy sposób na równomierne gotowanie bekonu. Wszyscy lubimy — większość z nas lubi chrupiący boczek lub przynajmniej równomiernie ugotowany. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najlepszym sposobem na zrobienie tego, jak zawsze robiliśmy to w restauracjach, było rozłożenie go na pergaminie do pieczenia, włożenie do piekarnika i gotowanie cierpliwie, ale równomiernie, od czasu do czasu obracając, ponieważ w piekarnikach są gorące miejsca”. Zawsze szybki w żartach, Bourdain ostrzegał przed niebezpieczeństwami smażenia bekonu, które może być niebezpieczne „zwłaszcza jeśli jesteś nagi, nigdy nie smaż bekonu nago”.

Pierwszą pracą Anthony'ego Bourdaina była zmywarka

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Anthony Bourdain wyciąć mu zęby w biznesie restauracyjnym jak wiele osób, stojąc przed zlewem pełnym brudnych naczyń i gorącej wody. I podczas gdy tego rodzaju karkołomna praca nie jest dla wszystkich, Bourdain odnalazł w niej prawdziwy sens, a następnie przy niej utknął. W tym czasie był samozwańczym „nieśmiałym, głupkowatym, niezręcznym nastolatkiem”, jak powiedział Opiekun i był to pierwszy przypadek, w którym otrzymał pracę, która miała dla niego całkowity, obiektywny sens. A umiejętność dobrego wykonywania pracy, wykonywania wszelkich zadań powierzonych mu w ramach opisu stanowiska, pozwalała mu rozwijać się pod okiem ludzi, których zarówno szanował, jak i podziwiał. To ma sens, że po tym został.

Podróż do Japonii zmieniła życie Anthony'ego Bourdaina

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Lista krajów, do których udał się Anthony Bourdain, jest imponująca i obejmuje wszystkie siedem kontynentów . Ale trochę podróżował, zanim został słynnym szefem kuchni, który zarabia na życie globtroterem. Więc co sprawiło, że chciał robić więcej w życiu i zobaczyć więcej świata? Bourdain powiedział Dziennik dla mężczyzn że jego „pierwsza podróż do Japonii — kilka lat wcześniej” Poufne informacje kuchenne — całkowicie zmieniło życie . To było jak mój pierwszy trip na kwasie. To było tak rozwijające umysł i klimatyczne [sic!]. To dlatego, że mógł zobaczyć świat w zupełnie nowy sposób. Kontynuował: „Poszedłem tam, myśląc, że istnieje pewna ilość kolorów podstawowych. Wróciłem wiedząc, że w rzeczywistości było ich jeszcze 10 czy 12. To sprawiło, że chciałem robić różne rzeczy. Pokazało mi, że na świecie jest o wiele więcej, niż przypuszczałem — było tyle do nauczenia się i tyle rzeczy. To dowód na to, że podróże rzeczywiście mogą zmienić oblicze.

Poufne materiały kuchenne dały Anthony'emu Bourdainowi wielką przerwę

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Wszystko zmieniony dla Anthony'ego Bourdaina, kiedy jego pierwsza książka kucharska Poufna kuchnia został opublikowany, katapultując go ze świata kuchennego zapomnienia do świata celebrytów. Książka, której przypisuje się zrewolucjonizowanie całego gatunku pisania o jedzeniu, została tak dobrze przyjęta, że ​​nie musiał już codziennie spędzać w kuchni 12 lub więcej godzin.

najlepszy olej do przyprawiania żeliwa

Jak więc powstała książka? Zaczęło się, gdy napisał krótki artykuł inspirowany częściowo Georgem Orwellem, a częściowo jego stylem życia szefa kuchni. Powiedział Świeże powietrze „Chciałem tylko opisać moje życie z punktu widzenia pracującego kucharza czeladnika bez szczególnego wyróżnienia, szczerze”. I to pismo przykuło uwagę Nowojorczyk , który niedługo później opublikował utwór, który wprawił wszystko w ruch. Kontynuował: „Miałem kontrakt na książkę — kontrakt na książkę w ciągu kilku dni. A kiedy książka wyszła, bardzo szybko zmieniła moje życie, to znaczy zmieniła wszystko.

Anthony Bourdain odniósł sukces dopiero po czterdziestce

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Trudno oglądać filmy Anthony'ego Bourdaina noshing w Wynajem i wyobraź sobie, jak walczy o płacenie rachunków lub szuka pieniędzy na czynsz. Ale spędził lata rozwalając swój garb w kuchni, martwiąc się, czy da sobie radę. Powiedział Biografia że w wieku 44 lat „stał w kuchni, nie wiedząc, jak to jest iść spać bez śmiertelnego przerażenia. Byłem w strasznym, niekończącym się, nieodwołalnym długu. Nie miałem ubezpieczenia zdrowotnego. Nie zapłaciłem podatków. Nie mogłem zapłacić czynszu. Ale to się dla niego zmieniło. Kontynuował: „To był koszmar, ale od około 15 lat wszystko jest inne. Jeśli wygląda na to, że moje życie jest wygodne, cóż, to dla mnie zupełnie nowa rzecz. Najwyraźniej te długie, niepewne lata pozostawiły na nim swoje piętno.

Liban zmienił trasę kariery Anthony'ego Bourdaina

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Anthony Bourdain udał się do Libanu w 2006 roku, w tym samym czasie reporter BBC Kim Ghattas relacjonował konflikt (poprzez Atlantycki ). Zamiast sfilmować to, co uważał za miasto wyrastające na „partyjną stolicę Bliskiego Wschodu”, znalazł się na pierwszej linii frontu wojny. Były bomby, wojskowe odrzutowce i dużo terroru, które ostatecznie zakończyły się awaryjną ewakuacją załogi.

Był nominowany do nagrody Emmy za utwór, który skupiał się na osobach uwikłanych w konflikt. Później przytoczył to jako decydujący moment w jego karierze. To była podróż, kiedy zobaczył miasto i ludzi rozdartych konfliktami, a jednocześnie wciąż trzymając się możliwości, że będą czymś więcej. To był moment, który sprawił, że chciał opowiedzieć historie ludzi stojących za nagłówkami, a ostatecznie sprawić Części nieznane https://www.mashed.com/125775/nieznana-prawda-antony-bourdain-parts-nieznane/ . „Mam nadzieję – zauważył w jednym z wywiadów – że wrócisz mądrzejszy do świata”.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, zadzwoń do National Suicide Prevention Lifeline pod numer 1-800-273-TALK (8255).

Anthony Bourdain złagodniał w niektórych swoich waśniach

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Jest kilka rzeczy, z których słynął Anthony Bourdain i feud z innymi sławni szefowie kuchni był jednym z nich. On rzucił na wszystkich z Bobby Flay do Rachel Ray , wyrównując swoich rówieśników kolorowymi i bluźnierczymi kolcami. Ale w ostatnich latach wydawało się, że Bourdain może trochę się uspokoić, spędzając mniej czasu na gadaniu na śmieci, a więcej na własnej pracy. Po pierwsze, niektórzy z jego nowszy obelgi jego wroga numer jeden, Chłopak , były łagodniejsze niż te sprzed lat. I był mamą Paula Deen od kilku lat, co jest ogromna zmiana w takcie z jego poprzedniej, wypatrującej jej duszy krytyki. On nawet zatytułowany festiwal z Emeril Lagasse w styczniu 2017 r., pokazując, że w tej kwestii też się uspokoił.

Anthony Bourdain pasjonował się marnowaniem żywności

Anthony Bourdain na panelu Obrazy Getty

Z reguły Anthony Bourdain powiedział, że nie jest skłonny do rzecznictwa, ale jeśli chodzi o marnowanie żywności, poświęcił cały swój ciężar na podnoszenie świadomości na ten temat. Dzieje się tak, ponieważ co roku jedna trzecia całej żywności produkowanej do spożycia przez ludzi nigdy nie jest spożywana. Ta niepokojąca statystyka była bodźcem, który zainspirował Bourdaina do dołączenia do zespołu odpowiedzialnego za ten dokument Zmarnowany jako an producent wykonawczy . W wywiadzie na Tu teraz , zauważył, że „jest to kwestia, która jest zasadniczo sprzeczna z moim instynktem jako długoletniego kucharza i szefa kuchni, gdzie od samego początku uczono nas, że po prostu nie marnuje się, nie można i nie wolno marnować jedzenia”.

I wierzył, że każdy może coś zrobić, aby zwalczyć marnowanie żywności. Kontynuował: „Zaczyna się w pewnym sensie od tego, jak cenimy to, co jemy? Zaczyna się od zwracania uwagi na to, ile kupujesz jedzenia, ile faktycznie używasz, co z nim robisz”. Ta świadomość może przejść długą drogę.

po co wkładać orzeszki ziemne do coli?

Anthony Bourdain był głosem mniejszości i marginalizowanych

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Nie tylko smakosze i szefowie kuchni podziwiali Anthony'ego Bourdaina. Kiedy odszedł, szczególnie wzruszające były hołdy od mniejszości i zmarginalizowanych społeczności.

NPR mówi, że Bourdain dał nie tylko głos, ale także szacunek społecznościom, które często znajdowały się na obrzeżach głównego nurtu społeczeństwa i za to go kochały. Podkreślił to, co pisarz kulinarny Andrea Nguyen nazwał „przeoczonymi przyczynami i kuchniami”, a na tle jedzenia nadawał twarze i imiona ludziom, którzy je przyrządzali, opowiadając ich historie w sposób, który uczłowieczał ludzi zmagających się z niektórymi z najbardziej tragicznych sytuacji na świecie. Profesor prawa z Uniwersytetu w Detroit, Khaled Beydoun, pochwalił go za „…uczłowieczanie muzułmanów i Arabów jako zwykłych, zwykłych ludzi – bez upolitycznienia ich życia i historii”. Bourdain przypomniał światu ludzi stojących za wiadomościami, a oni go za to pokochali.

Anthony Bourdain wiedział, że mógł zrobić lepiej dla kobiet

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Mężczyźni na całym świecie mają różnorodność reakcji do skandalu Harveya Weinsteina, a Anthony Bourdain był jednym z nich. Jego dziewczyna, Asia Argento, jest jedną z wielu kobiet, które powiedziały zostali zaatakowani przez Weinsteina, a Bourdain powiedział, że przyniósł mu to do domu. Powiedział Łupek „Widziałem z bliska — ze względu na osobisty związek — trudności w wypowiadaniu się o tych rzeczach i… to z pewnością przyniosło to do domu w osobisty sposób, którego, ku mojej dyskredytacji, wcześniej nie mogło. ' Poszukał więc w swojej duszy, jak mógłby zrobić więcej dla kobiet w swojej własnej branży. Kontynuował: „Co ja mam, jak przedstawiłem się w taki sposób, aby nie wzbudzać zaufania, albo dlaczego nie byłem osobą, którą ludzie postrzegaliby tutaj jako naturalnego sojusznika? Więc zacząłem się temu przyglądać. Wyraźnie więc uznał rolę, jaką odegrał w utrwalaniu „kultury mięsa” i wyraźnie starał się być lepszy w przyszłości.

Anthony Bourdain był wielkim fanem MMA

Anthony Bourdain Obrazy Getty

Długoletnia żona Anthony'ego Bourdaina, zawodniczka MMA, Ottavia Busia, napisała artykuł dla Kraina walki Vice opisujący, jak ważne dla rodziny były MMA i UFC. Według niej Bourdain zaczął swoją obsesję na punkcie świata walki w latach 70., najpierw od boksu. Dopiero gdy zabrała go na walkę MMA, naprawdę się w to wciągnął i, co być może nie jest zaskakujące, stał się całkiem hardkorowy.

Następnie przeprowadziła z nim wywiad na ten temat, a on ujawnił kilka dość epickich uczuć. Podobał mu się pomysł, że walczyła i że mogła sama rozwiązać absolutnie każdy konflikt. Odmówił sparowania z nią, ponieważ była „zbyt agresywna” i zabroniono mu oglądać, jak rywalizuje nie dlatego, że nie chciał, aby ktoś ją uderzył, ale dlatego, że istniała szansa, że ​​przegra – i to, że mógł” t zajmować się.

Anthony Bourdain był zagorzałym praktykującym jiu-jitsu

Anthony Bourdain youtube

Jeśli oglądasz Części nieznane na co dzień jesteś świadom, że Anthony Bourdain był w dobrej formie — musisz być w porządku, na przykład w antarktycznych temperaturach. A w niektórych odcinkach możesz zobacz go w akcji jako praktykujący sztuki walki, a konkretnie brazylijską formę jiu-jitsu. I nie chodziło tylko o telewizję, ponieważ naprawdę regularnie ćwiczył. Jak on powiedział Nuvo „Trenuję codziennie, gdziekolwiek jestem na świecie. Kiedy jestem w Nowym Jorku, trenuję w Akademii Renzo Gracie, godzinę prywatnie, a potem półtorej godziny w ogólnej populacji. To w zasadzie Fight Club. To pokazuje, jak bardzo był oddany praktyce — cóż, i… jego abs .
Kategorie Ekskluzywny Fakty jak