Nieopowiedziana prawda o Balucie

ubieranie się

Balut jest uważany za jeden z pierwszych egzotycznych przysmaków spożywczych Filipin. Inspirowana chińską kulturą balut sięga prawie 200 lat temu. To, co kiedyś było uważane za danie wysokiej klasy, teraz smakuje z zimnym piwem. Jest tak swobodny jak lody w upalny letni dzień i równie ważny na Filipinach, jak ketchup na hot doga. Chociaż kiedy widzi się balut po raz pierwszy, reakcja może nie być taka sama jak hot dog . Bez zrozumienia kultury, w której został wychowany, łatwo powiedzieć „nie, dziękuję”.


Dla Filipin balut to nie tylko coś, czym można się cieszyć, ale sposób na życie. W latach pięćdziesiątych w gminie Pateros znajdowało się około 400 000 kaczek produkujących jaja, które wkrótce stały się balut, największym przemysłem w okolicy. Ale co dokładnie ma wspólnego kaczka z balutem? Co sprawia, że ​​jest tak ulubieńcem kultury filipińskiej? Zacznijmy pękać skorupę na balucie i zanurzmy się w jej grubą warstwę.Co to jest balut?

balut uliczne jedzenie? Johan Nilsson/Getty Images

Balut to uliczne jedzenie powszechnie spożywane w Filipiny , ale jest również popularny w takich miejscach jak Wietnam, gdzie się nazywa gorący wit lon , Tajlandia, Chiny, Malezja i inne kraje Azji Południowo-Wschodniej. Nie ma kreatywnego sposobu na opisanie baluta, ale po prostu powiedz, jak jest — to zapłodnione kacze jajo. Tak, to kacze jajo, które przez określony czas było inkubowane w temperaturze około 104 stopni Fahrenheita. Proces nawożenia balut trwa od 16-20 dni. Oznacza to, że wewnątrz zapłodnionego jaja kaczego znajduje się zarodek, któremu brakuje około tygodnia do wyklucia. Jeśli potrafisz to znieść na tyle, by to sobie wyobrazić, tak daleko w procesie rozwoju zarodek będzie miał pióra i dziób.
Masz to. Balut, przysmak, który jest podstawą kultury filipińskiej od ponad 200 lat, to niewyklęta kaczka. Zwariowany? Może dla niektórych, ale nie tak bardzo na Filipinach, gdzie inne popularne potrawy składają się z Kare-Kare (gulasz z ogona wołowego) i Kaldereta, innego rodzaju mięsnego gulaszu nasączonego sosem z wątroby.

Jak jesz balut?

kacze jajko

Ci, którzy są na tyle odważni, by zainteresować się tym filipińskim sprzedawcą balutów, zauważą, że podawane jajko jest ciepłe. Balut jest przygotowany podobny do jajka na twardo, z wyjątkiem tego, że nie jest schładzany przed podaniem. Zamiast tego zapłodnione jajo kacze umieszcza się we wrzącej wodzie na 20-30 minut i zjada, gdy tylko osiągnie odpowiednią konsystencję. Być może dlatego, że nikt nie ma czasu, aby pomyśleć o tym, co konsumuje i zmienić zdanie.kto jest właścicielem grilla montana Teda?

Zazwyczaj na Filipinach balut jest doprawiony z solą, octem lub sosem sojowym, jednak jeśli wybierzesz się do miejsc takich jak Wietnam, znajdziesz inny sposób na urozmaicenie. Tutaj balut, a jak pamiętasz w Wietnamie to się nazywa gorący wit lon , doprawiana jest solą, pieprzem i Kolendra wietnamska , zioło bardzo podobne w smaku do kolendry. Przyprawy pojawiają się oczywiście po rozbiciu i otwarciu jajka. Jak myślisz, który z nich ukryje fakt, że jesz więcej zapłodnionego kaczego jaja?

pierścionki z kurczaka z białego zamku

Balut nie kończy się za jednym kęsem

ubieranie się

Dla tych, którzy chcą spróbować balut, pełne doświadczenie jest w rzeczywistości trochę procesem. Nicole Ponseca jest właścicielką Maharlika, filipińskiej restauracji w East Village na Manhattanie, która daje dość szczegółowy podział jak ktoś próbowałby próbować balut.Proces zaczyna się od jajka i łyżki. Trzymając jajko w jednej ręce, mocno uderzysz skorupkę dnem łyżki, aż pęknie. Po pęknięciu górna część skorupy jest usuwana, a bulion wypełniający jajko jest popijany, aby odsłonić dwie oddzielne części jajka. Po jednej stronie zobaczysz żółtko, a po drugiej kaczkę. Ponseca zostawia kaczkę na koniec, najpierw zjada ubite żółtko, a resztę zabiera ostatnim kęsem. Cały proces trwa około minuty dla kogoś, kto pozornie robił to już wiele razy wcześniej, ale jesteśmy gotowi założyć się, że może to potrwać nieco dłużej dla tych, którzy próbują tego po raz pierwszy.

Balut smakuje jak kurczak

smakuje jak kurczak

Biorąc pod uwagę wszystkie części balut, które pojawiają się po pęknięciu skorupy, nie jest zaskakujące, że od początku do końca będą różne smaki. W kilku różnych wątkach Reddit sok, który pojawia się po rozbiciu jajka, wydaje się mieć podobny smak. Jeden z członków opisuje to jako mięsny bulion a drugi jako wodnisty rosół z kurczaka . Część pierwsza wydaje się całkiem prosta. Po soku pojawia się żółtko, które ma został opisany jako „puszysty i kremowy... przypominający budyń”. Inni mają podobne myśli , mówiąc, że smakuje „jak krem”. Ta część nie wydaje się taka zła, ale to, co nastąpi później, może sprawić, że twoja skóra będzie ciekła.

Jeśli chodzi o teksturę samej kaczki, wydaje się, że sygnały są mieszane. Podczas gdy niektórzy mówią, że mięso jest delikatne , rozpuszczając się w ustach, gdy schodzi, inni błagają o różnicę. Szef kuchni Kristine Subido pamięta jej niesmak na balut podczas dorastania na Filipinach. Unikała tego przez ponad 15 lat, zanim spróbowała ponownie, mówiąc: „Kiedy go jesz, jest trochę trzasku i chrupnięcia”. To trzask i chrzęst to dziób, stopy i kości. Czy twoja skóra cierpnie teraz?

Balut to późna przekąska z wyboru

uliczny sprzedawca Don Emmert/Getty Images

Balut jest na Filipinach co hot dogi są do Ameryki. Wiesz, postój, który robisz przy wózku na rogu po późnej nocy poza domem i zamawiasz hot doga ze wszystkim. Cieknie ci w ustach, gdy bierzesz pierwszy kęs. Może trudno to pojąć, ale kiedy zachodzi słońce, na zatłoczonych ulicach pojawiają się sprzedawcy balutów niczym wózki z hot dogami.

Spaceruj nocą po ulicach Filipin, a usłyszysz powszechny krzyk delikatności dla przechodniów. Będąc bogatym w białko i inne niezbędne składniki odżywcze, mieszkańcy Filipin uważają balut za tanią alternatywę dla witaminy . Po długiej nocy poza domem to ich zbawienna łaska. „To jak powerbar”, mówi dystrybutor balut, Butch Coyoca, „ludzie zjadali jeden lub dwa przed pójściem spać, ponieważ wierzyliby, że (balut) zrekompensuje straty, jakie ponieśli za niewystarczającą ilość snu”. Jak myślisz, ile potrzebujesz? drink przed podjęciem decyzji balut jest najlepszym lekarstwem na brak snu? ZA hot dog brzmi o wiele lepiej.

zabawki mcdonalds warte swojej ceny

Niektórzy mówią, że to afrodyzjak

ubieranie się

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany o atrakcyjności balut, może to przypieczętować transakcję. Balut może być spożywany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, jednak dla kobiet mówi się, że jest tylko źródłem energii i pożywienia. Mężczyźni mają na myśli coś innego, jeśli chodzi o balut. Wysoka zawartość białka i inne dodatki odżywcze Balut nie tylko wydzielają energię, ale także rozgrzewają całe ciało, stając się naturalny afrodyzjak . W rzeczywistości balut został nazwany Filipińska Viagra .

Aby potwierdzić, Butch Coyoca, pierwszy generalny filipińsko-amerykański dystrybutor balut, mówi, że ze wszystkich tych zakupów balut od niego 60 osób uważa, że ​​zwiększa popęd płciowy u mężczyzn. Nic dziwnego, że 75 procent jego klientów to mężczyźni. Nie dziwi też, że balut byłby opcją późnej przekąski spożywanej po nocnym wyjściu, ale przed powrotem do sypialni.

Konkursy jedzenia Balut istniejąut

ubieranie się

Biorąc pod uwagę wszystko, czego do tej pory się nauczyliśmy, czy możesz sobie wyobrazić połączenie z innymi miłośnikami balutów i zestrzelenie dziesiątek balutów w mniej niż pięć minut? Jeśli tak, zechcesz złapać lot na północny wschód, gdzie balut konkursy jedzenia zyskują na popularności.

Wprowadzone przez filipińskie restauracje Maharlika i Jeepney na Brooklynie, to Z siedzibą w Nowym Jorku konkurs jedzenia balut przyniósł prawdziwych konkurentów kochających balut. Od początku tego dorocznego konkursu w ciągu pięciu minut zjedzonych zostało 40 balutów. Kolejny konkurs przez granice stanów odbył się na Filipino American Festival w New Jersey, gdzie niektórzy zawodnicy byli w stanie skonsumować 20 balutów w zaledwie dwie minuty i 22 sekundy. Czy mógłbyś zostać kolejnym mistrzem jedzenia balutów? Musisz zacząć ćwiczyć, wydaje się, że są tam naprawdę utalentowani zjadacze.

Balut może wyleczyć kaca

kaca

W zależności od tego, ile musisz wypić poprzedniej nocy, możesz być zdesperowany wystarczy, aby sprawdzić, czy plotki są prawdziwe. Mieszkańcy Filipin zwracają się do balut jako lekarstwa na kaca. Dlaczego pytasz? Cóż, uzasadnieniem tej teorii jest to, że żółtko w balucie zawiera aminokwas cysteina . Cysteina rozkłada toksyny w wątrobie i pomaga w usuwaniu ich z organizmu. Może to być pomocne, gdy wypiłeś o jeden drink za dużo, ale nie jest jasne, ile balutów musiałbyś przełknąć, aby nastąpiło uzdrowienie.

Nie martw się jednak, jeśli balut nie jest dla ciebie łatwo dostępny lub uważasz, że nie poradzisz sobie z balut jako wybranym lekiem na kaca. Cysteinę można również znaleźć w wielu inne rodzaje żywności w tym brokuły, ser, płatki owsiane, jogurt, czerwone mięso i czosnek. Tak więc, jeśli zastanawiałeś się, czy nie wypić następnego drinka, na szczęście masz opcje.

Żółtko Baluta ma wysoką zawartość cholesterolu

ubieranie się

Mówiliśmy o tym, że balut jest wysokim źródłem białka i wielu innych niezbędnych składników odżywczych, ale jedną rzeczą, która jest również wysoka, jeśli chodzi o balut, jest cholesterol. żółtko jednego zapłodnionego jaja kaczego sam zawiera około 359 mg cholesterolu. To o 59 mg więcej niż zalecane przez FDA dzienne spożycie cholesterolu w wysokości 300 mg.

odgrzewanie makaronu i sera

Ponieważ balut jest głównie spożywany jako przekąska, a taki jak chipsy ziemniaczane, gdzie nie można zjeść tylko jednego, nie byłoby trudno podnieść poziom cholesterolu u miłośników balut. Wysoki poziom cholesterolu może zwiększać ryzyko choroba sercowo-naczyniowa , ale FDA twierdzi również, że cholesterol jest dobry dla organizmu, ponieważ pomaga wątrobie wytwarzać niezbędne płyny wspomagające trawienie tłuszczu.

Znalezienie szczęśliwego środka wydaje się niezbędne, ale może być trudne dla tych, którzy regularnie jedzą balut. Ponieważ do balutowania są w sumie cztery części, być może pomijanie żółtka od czasu do czasu jest dobrym kompromisem. Pozostają jeszcze trzy inne części, którymi można się cieszyć.

czy musisz wymyślać krewetki?

Westernizacja zmniejsza urok balut

fast food

Niegdyś kwitnący przemysł balut jest teraz walczy o utrzymanie się na powierzchni . Właściciele wózków Balut, tacy jak Jessie Damsco, zmniejszają rozmiary sklepów, ponieważ popyt jest tak niski. Sprzedawcy, którzy sprzedawali 6000 balutów dziennie, mają teraz szczęście, jeśli sprzedają 500. Podczas gdy borykający się z trudnościami przemysł można powiązać z zanieczyszczenie wody rzecznej na dużych obszarach hodowli kaczek na Filipinach niektórzy twierdzą, że upadek przemysłu balutowego jest w rzeczywistości efektem zachodnich wpływów na paletę filipińską.

Wraz z wprowadzeniem restauracje fast food takich jak McDonald's, Pizza Hut, Burger King, Wendy's, KFC i wiele innych w kulturze filipińskiej, pokolenia bardzo młodo są wprowadzane w kulturę zachodnią. Tego typu restauracje są stając się ulubieńcem wśród młodych filipińskich dzieci. Jeśli wiemy coś o restauracjach typu fast food, to to, że są łatwo dostępne. Utrudnia to małym ulicznym sprzedawcom balut konkurowanie z dużymi sieciowymi restauracjami typu fast food. Jako dziecko, gdybyś miał do wyboru pizzę lub balut, co byś wybrał?

Od ponad trzech dekad odbywa się festiwal świętujący balut

Festiwal jedzenia

Jeśli chodzi o znalezienie balut najlepszej jakości, nie szukaj dalej niż Pateros, gmina na Filipinach. Pateros w rzeczywistości jest tak dobrze znany ze swojej produkcji balut, że zdobył tytuł kapitalne okłady Filipin. Nic dziwnego, że w Pateros odbywa się coroczny festiwal Balut sa Puti. Odbywający się 31 stycznia każdego roku, Pateros jest gospodarzem tego festiwalu od ponad trzy dekady .

Podczas festiwalu Balut sa Puti najlepsi balutowcy z całych Filipin chwalą się jakością tego lokalnego przysmaku. Festiwalowicze doświadczą konkursów muzycznych i kulinarnych na żywo, a także będą mieli zaszczyt degustacji czego Pateros rozważa najlepsza balut na świecie. Z zachodnimi wpływami wpływającymi na paletę filipińską, departament turystyki ma nadzieję, że budowanie tego corocznego festiwalu przyniesie ożywienie branży balutowej.

Balut można znaleźć w telewizji reality

niedobitek

Program telewizyjny Niedobitek który stawia rywali przeciwko sobie, aby uznać, że jedyny ocalały z serialu ma swój udział w intensywnych wyzwaniach od samego początku. Od samego początku pretendenci byli zmuszeni do jedzenia świńskich mózgów, ptaszników, skorpionów i, jak się domyślacie, balutów.

Podczas gdy niektóre Niedobitek fani bądź szczęśliwy jeden z fanów, który powiedział, że balut to „jedna z ulubionych przekąsek Kambodży, aby podjąć wyzwanie delikatności. Smakuje pysznie”, gospodarz programu, Jeff Probst nie podziela tych samych emocji. Zapytany, co uważa za najbardziej obrzydliwe danie-wyzwanie wszech czasów, bez przerwy balut był odpowiedzią. „Te małe główki, to maleńkie ciałko, te lekkie pióra” – mówi. „A najbardziej szalona część ze wszystkich jest sprzedawana w azjatyckich supermarketach w taki sam sposób, w jaki sprzedajemy chipsy ziemniaczane”. Probst wyraźnie jest lepszym gospodarzem niż konkurent, ponieważ niektórym ocalałym udało się ukończyć wyzwanie. Mały wyczyn za to, co może Cię potencjalnie wygrać 1 milion dolarów nagrody .