Nieopowiedziana prawda o niebieskim fartuchu

Obrazy Getty

Usługi subskrypcji zestawów posiłków są nagle wszędzie, pojawiając się na milionach drzwi w całym kraju. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, jak wygodne są te zestawy, że są szalenie udane. W końcu usuwają wszystkie domysły, oszczędzają wycieczek do sklepu spożywczego i zapewniają, że nigdy nie zabraknie Ci kulinarnych inspiracji. Dodatkowo dają Ci satysfakcję z przygotowania i gotowania domowego posiłku, który jest godny Twojego kanału na Instagramie. A niebieski fartuch to król ich wszystkich , z większą liczbą subskrybentów niż którykolwiek z ich rywali. Więc co jeszcze można wiedzieć o tym wspieranym przez przedsięwzięcie kolosie start-upu? Oto, co musisz wiedzieć o niebieskim fartuchu.


Są warte miliardy

Obrazy Getty

Niebieski fartuch to warte miliardy , i jest grabienie ciasta w zawrotnym tempie, przekraczając nawet własne benchmarki finansowe według Aktualności Bloomberg . W 2016 roku zarobili od 750 milionów do 1 miliarda dolarów przychodu, czyli wykładniczo więcej niż 300-400 milionów dolarów, które początkowo proponowali inwestorom. Ale to niekoniecznie oznacza, że ​​jeszcze pływają w złotych monetach a la Scrooge McDuck, ponieważ wydają miliony dolarów na obiekty i infrastrukturę, mając nadzieję na znaczną automatyzację swoich procesów. Ale są gotowi stać się maszyną do zarabiania, o ile pokonają rosnące bóle i najlepsza konkurencja.Są naśladowcami

Obrazy Getty

Blue Fartuch może być tytanem zestawów posiłków abonamentowych, ale to nie znaczy, że były pierwszymi. Według Forbes , ten zaszczyt należy do szwedzkiej firmy Linas Matkasse, która wystartowała w 2008 roku, cztery lata przed Blue Apron, Plated i Hello Fresh. Linas Matkasse zarabiała około 45 milionów dolarów rocznie i cieszyła się ogromną popularnością w Szwecji, kraju, w którym większość gospodarstw domowych ma dwoje pracujących rodziców. A ponieważ rodzice mieli mniej czasu na zakupy i przygotowywanie, na rynku było mnóstwo miejsca na usługę posiłków abonamentowych. To właśnie ten model przykuł uwagę założycieli Blue Apron i innych firm produkujących zestawy posiłków, którzy zobaczyli ich sukces i postanowili otworzyć sklep w Stanach.
To prawdopodobnie tańsze niż jedzenie poza domem

Jeśli jesteś czarodziejem w kuchni i oszczędnym w sklepie, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować usługi subskrypcji zestawu posiłków. Ale jeśli jesteś taki wiele Amerykanie, którzy nie gotują, zamiast tego polegają na wynos lub dostawie na obiad lub często jedzą poza domem, wtedy zestaw posiłków może być dla ciebie opłacalną opcją. Niebieski fartuch, najtańszy dostawca zestawów posiłków według Raporty konsumenckie , koszty 9,99 USD za posiłek, co jest znacznie tańsze niż jedzenie poza domem, które czasami? koszty od 12 USD do 30 USD na osobę . To znaczne oszczędności.

To nie zrobi z ciebie szefa kuchni

Blue Fartuch odnosi się do swoich klientów jako domowi kucharze , sugerując, że są uzdolnieni w kuchni. Reklamują również, że mogą pomóc Ci cieszyć się gotowaniem w domu, a także dawać dobry przykład dla Twojej rodziny w kuchni. Ale czy Blue Apron może zrobić z ciebie szefa kuchni? Według Brandona Walsha, dziekana programu edukacji kulinarnej dla początkujących w CIA, brakuje materiałów edukacyjnych, które mogłyby nauczyć domowych kucharzy technik. Powiedział National Geographic , „W przypadku prostego gotowania w domu zrozumienie technik jest o wiele ważniejsze niż posiadanie przepisu”. A niebieski fartuch daje ci tylko instrukcje co robić, nie dlaczego Ty to zrób. Nadal jednak nauczysz się, jak przygotowywać różnorodne składniki, a także jak korzystać z narzędzi w swojej kuchni.Mogą używać produktów, o których nigdy nie słyszałeś

Większość ludzi spoza świata rolnictwa prawdopodobnie nie słyszała o baśniowych bakłażanach lub kabaczkach Shokichi Shiro, chyba że widziała to w odcinku Posiekanych . Ale Blue Apron ma to zmienić, oferując wyjątkowe owoce i warzywa w swoich zestawach posiłków, których nie można dostać nigdzie indziej, ponieważ prawdopodobnie kupiony cały udział w rynku. Oznacza to nie tylko, że klienci Blue Apron mają wyłączny dostęp do unikalnych produktów, ale także wnosi do marki lokalny styl i smak.

Pracują z drobnymi rolnikami

Blue Apron aktywnie działa na rzecz upewnienia się, że praktyki rolnicze stosowane przy produkcji ich składników są rozsądne i uwzględniają potrzeby regionalne. To dlatego, że pracować z rolnikami — do tej pory około 150 z nich — aby zapewnić zaspokojenie ich potrzeb w zakresie składników. Tak więc rolnicy wiedzą, że to, co zasadzą, mają gwarancję, że zostaną kupione, a Blue Apron może zaplanować przyszłe przepisy, wiedząc, że będą mieli dokładnie to, czego potrzebują. I jako Matt Salzberg, jeden ze współzałożycieli Blue Apron, powiedział Washington Post , praca z drobnymi rolnikami jest dla nich optymalna. „Smakuje lepiej” – zauważył, omawiając produkty, które kupują. „To kontrola jakości”. Tak długo, jak istnieją rolnicy chętni i zdolni do uprawy potrzebnych roślin i hodowania zwierząt, których używają, jest prawdopodobne, że będzie istniała współpraca między Blue Fartuch a producentami żywności.Konkurencja jest zacięta

Obrazy Getty

Nic dziwnego, że na rynku zestawów posiłków panuje ogromna konkurencja, biorąc pod uwagę różnorodność podniebienia, preferencji i potrzeb żywieniowych ludzi. Jeśli jesteś weganinem lub szukasz usługi opartej na roślinach, jest Fioletowa Marchewka . Jeśli chcesz organiczne składniki, jest Green Chef, który może również wysłać Ci zestawy bezglutenowe, paleo lub keto. Te same opcje są dostępne z Marta i Marley Łyżka , który jest popierany przez Marthę Stewart — ale jeśli Jamie Oliver jest bardziej twoim gustem, to on spycha się w tyle Witaj Świeże . Jest też PeachDish, który reklamuje się jako alternatywa Blue Apron. Istnieje jeszcze więcej usług subskrypcji — wystarczy poszukać.

Generują mnóstwo odpadów

Obrazy Getty

Jednym z zadeklarowanych celów Blue Apron jest: poprawić system żywnościowy od podstaw, dzięki czemu ziemia jest dobrze traktowana, pestycydy są ograniczone do minimum, a żywność nie jest marnowana. To są dobre cele, a marnowanie żywności szczególnie jest ogromny problem w Stanach Zjednoczonych. Jednak niezależnie od tego, jak zrównoważone mogą być ich praktyki rolnicze, to, co nie jest zrównoważone, jest ich stosowanie opakowań , według Kanał buzzów . Ponieważ wszystko jest wstępnie odmierzone i indywidualnie sortowane, każdy składnik ma swoje osobne opakowanie, w większości z tworzywa sztucznego. Część plastiku może nie nadawać się do recyklingu w Twoim mieście, w zależności od lokalnego programu recyklingu. Dodatkowo do wyrzucenia jest cały papier, tektura i folia, co naprawdę się sumuje, biorąc pod uwagę skalę ich dystrybucji. Chociaż mogą oszczędzać na marnotrawieniu żywności, nie pomagają ogólnie z odpadami — przyczyniają się do tego.

Rosły bardzo szybko i miało to konsekwencje

Obrazy Getty

Blue Fartuch odniósł ogromny sukces. Kiedy oni zaczęło się , tylko trzej założyciele — Matt Salzberg, Matt Wadiak i Ilia Papas — pakowali posiłki na małej przestrzeni w komercyjnej kuchni, mieszczącej się w magazynie na Brooklynie. Teraz dostarczają 8 milionów posiłków tygodniowo w całym kraju, zaledwie pięć lat później. To naprawdę imponujący wzrost. Ale wraz ze wzrostem tej wielkości mogą pojawić się bóle wzrostowe, a Blue Fartuch zdecydowanie miał jego udział . Według Kanał buzzów , w swoim zakładzie w Richmond w Kalifornii, mieli wiele problemów, ponieważ bardzo szybko zatrudnili ogromną, niewykwalifikowaną siłę roboczą, aby sprostać zapotrzebowaniu, ale nie zadbali o to i właściwie nimi zarządzali. Było wiele incydentów związanych z bezpieczeństwem, a OSHA zaproponowała, aby Blue Fartuch zapłacił ponad 20 000 $ grzywny.

Był poważny dramat pracowników employee

Zatrudnienie tak dużej liczby pracowników w zawrotnym tempie zaowocowało pewnymi poważny dramat w zakładzie w Richmond firmy Blue Apron. Według Kanał buzzów doszło tam do szeregu incydentów, od groźby bombardowania po obserwacje broni. Na parkingu ludzie pili alkohol i palili marihuanę, a czasem dochodziło do bójek. Odnotowano również szereg przypadków napaści, w wyniku których Departament Policji w Richmond aresztował za napaść fizyczną i seksualną. I niejednokrotnie pracownicy grozili, że przyniosą broń do pracy i zastrzelą ludzi. I nie chodzi o to, że Blue Apron nie przejmował się ani nie próbował; wynajęli firmę ochroniarską, zainstalowali system monitoringu i umieścili wykrywacze metalu przy wejściach do budynków. Ale ponieważ inne magazyny w mieście nie miały tych samych problemów, wielu zrzuciło winę na Niebieski Fartuch.

Robotnicy najczęściej tego nienawidzą

Pomijając dramaty pracownicze, naprawdę wielu byłych pracowników Blue Apron nie lubiłem pracować tam. Według Kanał buzzów , pracownicy magazynu w Richmond skarżyli się, że środowisko jest szalenie szalone, porównując to do czarnego piątku w Best Buy. Dodatkowo w magazynie było zimno, bo trzeba było przechowywać żywność w niskiej temperaturze. I choć Blue Fartuch zapewnił pracownikom ciepłą odzież i czapkę, to niektórym to nie wystarczyło. Ad Andrew Driskell, powiedział były szef magazynu Kanał buzzów „Twoje palce zaczną drętwieć i zacząć boleć od ich używania”. A godziny były ciężkie, niektórzy pracownicy pracowali na 12-godzinnych zmianach przez pięć lub sześć dni w tygodniu. Wreszcie firma Blue Apron wdrożyła (później wycofana) system dyscypliny oparty na punktach, co doprowadziło do zawieszania i zwalniania pracowników za drobne wykroczenia, takie jak spóźnienie się o minutę.