Nieopowiedziana prawda o śniadaniu Burger King

kawa z burgerami? Justin Sullivan/Getty Images

Dziś przyjmujemy to za pewnik fast food sieci otwierają się wcześnie rano, aby rano nakarmić hordy głodnych klientów. Ale nie było aż do lata 70. że McDonald's postanowił poprowadzić drogę w zdobywaniu lojalności tłumu śniadaniowego. Burger King był nieco w tyle.


Próbują to jednak nadrobić, a ich śniadanie jest całkiem pyszne. Gdzie jeszcze kupisz croissan'wich z kiełbasą, bekonem i puszystymi jajkami? Możesz też dostać naleśniki, jeśli to bardziej w Twoim stylu – ale bez względu na to, co wybierzesz, możesz odejść z przyzwoitą filiżanką Kawa zgodzić się z tym.Jeśli nie byłeś tam od dłuższego czasu, warto zmienić poranną rutynę, aby spróbować. Możesz być zaskoczony – a także możesz być zaskoczony tymi rzeczami, o których prawdopodobnie nigdy nie wiedziałeś o śniadaniu Burger Kinga.
Wymyślenie śniadaniowego menu Burger Kinga było ogromnym problemem

śniadanie z burgerami? Facebook

W 1971 roku McDonald's dał jednemu ze swoich franczyzobiorców zielone światło na sprzedaż porannych ofert, takich jak pączki i słodkie bułeczki. W następnym roku inny franczyzobiorca McDonald's pokazał potentatowi Ray Croc swój pomysł na kanapkę śniadaniową, a krajobraz fast foodów zmienił się na zawsze. Ta kanapka była Jajko McMuffin , co doprowadziło do miliardowych przychodów McDonald's. Nic dziwnego, że inne sieci chciały uchwycić własny kawałek porannego targu, ale według Równowaga dla małych firm Burger King stanął przed kilkoma wyjątkowymi wyzwaniami.

Mimo że w 1979 roku rozpoczęli próby opracowania menu śniadaniowego, minęły kolejne cztery lata, zanim śniadanie zadebiutowało w Burger Kingu. To dlatego, że McDonald's miał zaskakującą przewagę — grille, których używali do swoich burgerów, można było łatwo dostosować do produktów śniadaniowych. Aby odróżnić się od innych sieci fast foodów, Burger King zbudował swój wizerunek na swoich metodach grillowania na ogniu. Brojlery płomieniowe nie były tak elastyczne i zajęło dużo czasu, aby wymyślić skuteczny i pyszny zestaw pozycji menu, które restauracje Burger King mogłyby gotować na istniejącym sprzęcie.Śniadanie Burger King nie jest tak popularne, jak mogłoby się wydawać

śniadanie z burgerami? Facebook

Burger King był o wiele lat za swoim największym konkurentem — McDonald's — jeśli chodzi o ugruntowanie swojej pozycji jako sieci śniadaniowej. To nadal stanowi dla nich ogromny problem i jest to dość szokujące, kiedy zaczynasz patrzeć na liczby.

Według Restauracja Biznes , jedna lokalizacja McDonald's osiąga średnio około 2,8 miliona dolarów przychodu. Lokale Burger Kinga zazwyczaj zarabiają tylko połowę tej kwoty, średnio poniżej 1,4 miliona dolarów. A śniadanie? To jest jeszcze bardziej koślawe.McDonald's zarabia średnio około 800 000 dolarów ze swoich przychodów ze śniadania, podczas gdy lokal Burger King może oczekiwać, że zarobi tylko około 205 000 dolarów. Oznacza to, że większość lokalizacji generuje tylko około 15 procent swoich rocznych przychodów ze śniadania, a to ogromna stracona szansa. Zamykanie tej luki jest kluczem do dalszego sukcesu Burger King, a to oznacza, że ​​możesz spodziewać się wielu nowych innowacji, które będą wprowadzane, ponieważ nadal starają się pozyskać własną grupę lojalnych klientów śniadaniowych.

Burgery na śniadanie w Burger King — tak czy nie?

burger król whopper Matt Cardy/Getty Images

W 2014 roku Burger King ogłosił śniadanie, które na pierwszy rzut oka wydawało się dziwne. Firma dała zielone światło franczyzobiorcom, którzy chcieli zarobić Whopperzy , Double Whoppers, Whopper Jr. i frytki — wraz z innymi wybranymi produktami na lunch i kolację — dostępne na śniadanie w niektórych lokalizacjach.

Insider biznesowy mówi, że ruch był odpowiedzią na przejście McDonalda do robienia śniadanie przedmioty dostępne przez cały dzień, co na pierwszy rzut oka ma sens. Żądanie Egg McMuffin na lunch nie jest dziwne, ale Whopper na śniadanie? To dziwne… chociaż warto również zauważyć, że ruch „Burgery na śniadanie” mógł zostać najlepiej przyjęty przez każdego, kto pracuje na nocnej zmianie, który w końcu miał okazję dostać coś bardziej obfitego niż śniadanie, gdy kończą pracę dzień.

kornijska kura vs przepiórka

Forbes Od początku jednak wątpiłem, mówiąc, że zachęcanie ludzi do kojarzenia śniadania Burger King ze swoimi burgerami jest ryzykowne, a nie, cóż, ze śniadaniem. Istniała też inna możliwa pułapka, a mianowicie alienacja każdego, kto stara się zdrowiej odżywiać. Nie ma nic, co mówiłoby o obżarstwo jak Whopper i frytki pół godziny po tym, jak wstajesz z łóżka, więc był to bardzo, bardzo ryzykowny ruch.

Od franczyzobiorców zależy, czy nie będą chcieli oferować Whoppers rano, a niewiele lokalizacji nadal tego próbuje.

Oto najzdrowszy sposób na śniadanie Burger King

rozwój Facebook

Tylko dlatego, że próbujesz jeść zdrowy , to nie znaczy, że musisz się pozbawić. Jeśli masz ochotę na coś bardziej wartościowego niż jogurt na śniadanie, zdecydowanie możesz udać się do Burger King i kupić coś bez poczucia winy… jeśli to znaczy, że wybierzesz mądrze.

Dietetyk Bonnie Taub-Dix mówi (przez Zdrowie kobiet ), że Croissan'wich z jajkiem i serem to dobry wybór. Zawiera tylko 300 kalorii i 15 gramów tłuszczu, ale dostajesz również 11 gramów białka, a to ważne.

Uzyskać Szynka, Jajko, Ser Croissan'wich i nadal dokonujesz przyzwoitego wyboru. Dodasz 40 kalorii i 1 gram tłuszczu, ale dostaniesz również 5 gramów białka. Pomoże ci to przygotować się na cały dzień, ale jest jedno słowo ostrzeżenia: ten zawiera 1000 mg sodu, czyli dużo. Ale możesz zrobić dużo, dużo gorzej.

Z łatwością zjesz pół dnia… wszystko ze śniadaniem Burger King

podwójna kiełbasa w burger king Facebook

Nawet jeśli nie jesteś typem do liczenia kalorie i śledź dokładnie to, co jesz, w śniadaniowym menu Burger Kinga są takie rzeczy, które są dla ciebie tak złe, że warto pomyśleć dwa razy o obserwowaniu liczb — zwłaszcza jeśli chodzi o sód.

Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zaleca przyjmowanie nie więcej niż 2300 mg sodu dziennie, a najlepiej, aby liczba ta wynosiła około 1500 mg. Ale spójrz na Informacje o wartościach odżywczych Burger Kinga , a zobaczysz, że istnieje kilka opcji – w tym Burrito z normą jajeczną i półmisek śniadaniowy BK Ultimate – które są znacznie wyższe niż zalecenie 2300 mg. Mnóstwo innych – takich jak duże placki ziemniaczane, szynka, jajko i herbatniki z serem oraz Double Croissan'wich z kiełbasą – oscyluje wokół granicy 1500 mg, a to tylko jedna mała kanapka na jeden posiłek dnia.

zamiennik octu jabłkowego

Ten talerz śniadaniowy jest zdecydowanie jednym z najgorszych wyborów, jakie możesz zrobić z samego rana. Nie tylko ma 1230 kalorii, ale jest naładowany 70 gramami tłuszczu i 33 gramami cukru — więcej niż to, co Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zaleca ludziom dostać się w jeden dzień.

Oszustwo z kuponem Burger King's Croissan'wich

2 wzrost Facebook

Kupony BOGO na kanapki śniadaniowe Burger King's Croissan'wich są dość powszechne i prawdopodobnie korzystałeś z jednego, jeśli chodzisz tam bardzo często. Ale czy wiesz, że zostali pozwani za zawyżanie ceny ich kanapek dla każdego, kto użył kuponu?

W 2017 roku mieszkanka Maryland, Koleta Anderson, złożyła pozew zbiorowy przeciwko gigantowi burgerów, po tym jak zdała sobie sprawę, że za korzystanie z kuponu została obciążona wyższą opłatą. Opłaty różniły się w zależności od lokalizacji, ale w jednym sklepie zapłaciła 1 dolara za jeden rogalik z kiełbasą. Kiedy jednak skorzystała z kuponu BOGO, została obciążona opłatą w wysokości 4,19 USD. Jej ustalenia zostały zweryfikowane nie tylko przez jej prawnika i prywatnego detektywa, ale także przez Miami Herald, Lis zgłoszone.

Burger King zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom, ale i tak ustalili. Według Dzisiaj , zgodzili się zwrócić klientom 5 USD lub dostarczyć karty podarunkowe o wartości 2 USD każdemu, kto wykorzystał kupony i został zawyżony w okresie od 1 października 2015 r. do 19 maja 2017 r. Roszczenia zakończyły się w 2018 r., ale jest tutaj ważna lekcja: sprawdź Twoje rachunki.

Jeśli trafisz Burger Kinga na śniadanie, potrzebujesz abonamentu

kawiarnia z burgerami? Justin Sullivan/Getty Images

Jeśli zaczynasz swój poranek od Kawa (a kto nie!), musisz wiedzieć o całkiem niesamowitym programie subskrypcji Burger King. Na początku 2019 roku ogłosili, że zaczynają program subskrypcji kawy , a za jedyne 5 USD miesięcznie uczestnicy mają prawo do darmowej małej, regularnej kawy każdego dnia. Nieźle, prawda?

To daje około 17 centów za filiżankę i nie da się tego pobić. Każdy, kto chce wziąć udział, musi pobrać aplikację BK i zarejestrować się w niej, a zgodnie z Forbes , to genialne posunięcie.

To sposób na przyciągnięcie klientów nie tylko do drzwi, ale także za pomocą aplikacji i — najprawdopodobniej — kupienia czegoś więcej niż tylko kawy, gdy się zatrzymają. Istnieje również premia za subskrypcję klientów za pośrednictwem aplikacji. Ile razy subskrybowałeś taki program, a potem po prostu z niego nie korzystałeś? To może sprawić, że poczujesz się jak marnotrawstwo, ale kiedy korzystasz z aplikacji (zamiast czegoś w rodzaju karty perforowanej), Burger King wie, czy nie byłeś w niej przez jakiś czas i może wysłać ci przyjazne przypomnienie. Każdy wygrywa!

Możesz pominąć kawę z Burger King

kawa? Facebook

Kawa jest jedną z najważniejszych części śniadania, ale jeśli chodzi o śniadanie Burger Kinga, trochę brakuje w dziale kawowym. Według Dziennik Wall Street , program subskrypcji kawy Burger King miał jedną ogromną wadę: jakość tej filiżanki. To była świetna okazja, oczywiście, ale kiedy kawa, którą dostajesz, jest niesamowicie gorzka i pozostawia dziwny posmak… czy to wciąż świetna okazja?

Inni dość konsekwentnie umieszczają kawę Burger King na samym dole stosu, jeśli chodzi o kawę typu fast food; nawet weszli martwi jako ostatni we własnym rankingu kaw typu fast food... pod Taco Bell. To coś mówi.

Thriller porozmawiaj też o kawie głównych sieci fast foodów, upewniając się, że zamawiasz je wszystkie o największej porze dnia na kawę – śniadanie – aby mieć pewność, że każda z nich ma uczciwą szansę. Taco Bell prawdopodobnie był ostatni, ledwo pokonany przez puchar Burger Kinga tak kiepski, że zastanawiali się, czy nie zrobiono tego źle. Na wynos również uznali kawę Burger King za najgorszy wybór, jakiego możesz dokonać, jeśli chodzi o poranną filiżankę… może myśleli, że klienci będą zbyt zmęczeni, by to zauważyć?

Jack w pudełku 2 tacos

Oto dlaczego nie możesz zamówić śniadania Burger King po godzinie granicznej

naleśniki z burgerami Facebook

Nie ma nic bardziej frustrującego niż czekanie w kolejce na drive-thru w Burger Kingu, zanim podjadą na zamówienie i powiedzą mi, że przepraszam, nie serwują już śniadania. Jeśli masz szczęście, mogą zostać po prostu croissan'wich lub dwa, ale kiedy znikną, znikną - bez względu na to, jak ładnie poprosisz.

Trudni są nie tylko pracownicy. Jest bardzo dobry powód, dla którego śniadanie kończy się, gdy się kończy i ma to związek z temperaturą.

Według Codzienny Posiłek , większość lokali Burger King otwiera się o 6 rano i od razu zaczyna serwować śniadanie. Istnieje szansa, że ​​24-godzinna lokalizacja może rozpocząć się wcześniej, ale jeśli chodzi o koniec godzin śniadaniowych, to jest to standard i kończy się o 10:30 Przyjdź o 10:35 i prawdopodobnie nie masz szczęścia, ale jeśli to pomoże, nie próbują zepsuć ci dnia.

Produkty śniadaniowe są gotowane w innej temperaturze niż produkty obiadowe, więc gdy zaczną gotować whoppery i cheeseburgery, muszą zmienić ustawienia na patelni. Temperatura jest podniesiona, a to oznacza, że ​​te produkty śniadaniowe po prostu nie są możliwe. Lepiej ustaw alarm!

Jak układają się jajka w śniadaniowych kanapkach Burger King?

śniadanie? Facebook

Kiedy robisz kanapkę śniadaniową w domu, prawdopodobnie rozbijasz jajko na patelni, dodajesz odrobinę przypraw i to wszystko. Jednak nie zawsze tak jest w przypadku jajek typu fast food, a niektóre mogą mieć więcej składników niż myślisz. Brać Pączki Dunkin , na przykład. Ich „jajka” zawierają również takie składniki, jak skrobia kukurydziana, olej sojowy i kwas cytrynowy, mówi Najprostsze . Jak układa się Burger King?

Nie jest zły! Ich jaja zawierają o kilka więcej składników, niż można by się spodziewać, a są to takie rzeczy jak woda, sól, guma ksantanowa, aromat masła, kwas cytrynowy i annato dla koloru. W porównaniu z listą składników do prania, które znajdują się w niektórych jajkach z sieci fast food, to nie jest straszne.

Są jednak pracownicy, którzy nie są do końca przekonani, że jajka Burger Kinga są apetyczne. Kiedy jeden rekompensator zapytał byłego pracownika, czego nie powinien zamawiać, to jajka znalazły się na szczycie listy. Pewien pracownik odpowiedział: „Nie podoba mi się to, jak rano robi się jajka. Mają sprzęt, na który natryskujesz nieprzywierającą warstwę i kładziesz metalową siatkę, a następnie wypełniasz ją równomiernie płynną mieszanką jajeczną i BAM! za około minutę masz 6 jajek. Zdaję sobie sprawę, że wiele miejsc prawdopodobnie to robi, ale to dla mnie takie dziwne. Rzeczywiście dziwne!

Śniadania Burger King wyglądają trochę inaczej poza USA

maślana kanapka śniadaniowa od burger king? Facebook

Nawet jeśli dawno nie byłeś tam na śniadanie, wiesz, jak wygląda menu Burger Kinga. Udaj się jednak za granicę, a w menu znajdziesz kilka różnych pozycji.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś mieć hot dog lub dwa na śniadanie, udaj się do Japonii, a Burger King spełni wszystkie Twoje szalone marzenia o hot dogach. Singapur nadal ma w menu croissan'wich, ale są one trochę dziwne: możesz wybierać spośród kiełbasy z indyka, chrupiącego kurczaka, pieczarek i bekonu szwajcarskiego oraz bekonu z indyka. Nie twoja sprawa? Mają też omlet z indyka, szynki i sera. Grzyby i szwajcarską kanapkę można kupić w Malezja , a także Smoky Chicken Kingwich (wędzony kurczak, jajko i sos serowy) i Classic Kingwich (majo, jajka, ser i coś, co nazywa się Beefacon).

Burger King w Wielkiej Brytanii przeszedł długą drogę w łączeniu śniadania i lunchu, oferując Śniadaniowy król , który jest zasadniczo kotletem Whopper na bułce z odrobiną jajka. Możesz również zamówić bułkę (jak na zdjęciu). Stamtąd już tylko krótki hop, przeskok i skok do Irlandii, gdzie można zamówić ciepłe gofry belgijskie .

Wreszcie, Nowa Zelandia . Traktują śniadanie poważnie, a Burger King oferuje nie tylko takie standardy jak Sausage & Egg Muffin, ale także Breakfast Becon Burger i szansę na posiłek, który łączy kanapkę śniadaniową z kanapką z kurczakiem, burgerem lub kiełbasą.

Interesujący produkt śniadaniowy Burger King, którego już nie możesz dostać

ogromny od króla burgerów Facebook

Według Złożony , to był tylko rok — 2005 — kiedy można było dostać kanapkę śniadaniową mistrzów: kanapkę z ogromnym omletem. Wiadomości NBC nazwał to próbą Burger Kinga, aby przyciągnąć klientów, oferując coś bardziej tłustego i kalorycznego niż konkurencja, a ta masywna kanapka zdecydowanie zasługiwała na swoją nazwę.

Był to w zasadzie omlet i kanapka śniadaniowa na tostowanej bułce, która zawierała 730 kalorii i 47 gramów tłuszczu. (I tak, to sprawia, że ​​jest mniej zdrowa niż Whopper). Kanapka – która zawierała omlet z dwóch jajek, trzy paski bekonu, dwa plasterki Amerykański ser i sporych rozmiarów pasztecik z kiełbasą – również miał szokujące 1940 mg sodu, a sód jest na cały dzień.

Wydaje się to prawie niemożliwe, aby w to uwierzyć, ale Burger King powiedział, że opracował kanapkę w odpowiedzi na ankiety klientów, które wykazały, że było wielu ludzi, którzy chcieli bardziej „sycącego” śniadania niż to, co było już w menu. Chcesz spróbować tego złego chłopca? Nadal jest w menu w Kanada .

W śniadaniowym menu Burger King są opcje wegańskie

francuskie tosty z burger kinga Facebook

Wegetarianie i weganie byli bardzo podekscytowani, gdy Burger King dodał Niemożliwy Whopper do ich menu, ale nie trzeba czekać do lunchu, aby trafić do Burger Kinga na kilka opcji wegańskich. Według Zdrowie kobiet , mają też kilka opcji wegańskich w swoim menu śniadaniowym.

Chociaż możesz pomyśleć, że francuskie tosty to prawie tyle samo jajka, co tosty, ich francuskie tosty są w rzeczywistości wegańskie. A przy zaledwie 230 kaloriach i 11 gramach tłuszczu nie są dla ciebie super straszne.

czy chipsy są zdrowe?

Placki ziemniaczane Burger Kinga są również wegańskie i mają tylko nieznacznie wyższą zawartość tłuszczu i kalorii niż francuskie paluszki tostowe. Jeśli to nie wygląda na to, że całkowicie pokroi je na śniadanie, powinieneś również wiedzieć, że ich mus jabłkowy, szarlotka i napoje (z wyjątkiem oczywiście koktajli mlecznych) są również wegańskie. Zapytaj ładnie, a może uda Ci się zdobyć niektóre z tych popołudniowych smakołyków na śniadanie i szarlotkę na śniadanie? Zarejestruj nas.