Nieopowiedziana prawda o Butterfinger

batonik maślany Justin Sullivan/Getty Images

To „chrupka”. To jest „chrupiące”. Jest pełen czekolady i masła orzechowego, który przykleja się do zębów trzonowych jak super klej — to Butterfinger. Istnieją pewne batoniki, o których prawie każdy może powiedzieć, że próbował przynajmniej raz w życiu, a Butterfinger jest z pewnością jednym z tych batoników.


To jasnopomarańczowe, łuszczące się centrum cukierków może nie być dla wszystkich – i prawdopodobnie jest pogardzane przez większość dentystów – ale jest to podstawowy amerykański batonik. Batoniki przychodzą i odchodzą, a Butterfinger udowodnił, że jest ocalałym z cukierków, który obejmuje pokolenia.Batonik nie jest daleko od swoich setnych urodzin, a w swoim prawie stuleciu istnienia Butterfinger przetrwał swoje wzloty i upadki. Batonik został zrzucony z samolotów, wyrzucony z niemieckich supermarketów, a ostatnio jego przepis został zakwestionowany (poprzez Insider biznesowy ).
Czas zignorować ostrzeżenie Barta Simpsona i położyć palec na batonie w jasnożółtym opakowaniu znanym jako Butterfinger.

Butterfinger otrzymał swoją nazwę od konkursu

reklamy retro butterfinger youtube

Gdyby było jedno miasto w Stanach Zjednoczonych, które można by nazwać „cukierkową stolicą”, byłoby to Chicago. Przepraszam, Hershey, Pensylwania. Kultowe cukierki od Milky Way do Oh Henry! i guma Wrigley mogą wywodzić się z Chicago, to samo można powiedzieć o Butterfinger (poprzez Chicago Tribune ).Według Strona Nestle , Butterfinger trafił na rynek prawie 100 lat temu, kiedy Curtiss Candy Company zaczęła go sprzedawać w 1923 roku. „Butterfinger” to oczywiście obelga sportowa odnosząca się do graczy, którzy nie potrafią utrzymać piłki. Chociaż może to nie mieć nic wspólnego z czekoladowym batonem z masłem orzechowym, jeden mieszkaniec Chicago uznał, że dobrze pasuje.

Według Rozpakowany , Curtiss Candy Company zorganizowała konkurs dla publiczności, aby wybrać nazwę swojego nowego batonika, a ktoś zasugerował nazwę „Butterfinger”. Biorąc pod uwagę, że Curtiss Candy Company produkowała w tym czasie również batoniki Baby Ruth, Butterfinger stworzył całkiem niezłą parę batoników o tematyce sportowej.Butterfingers zostały zrzucone z samolotów, aby zwiększyć jego popularność

butterfinger i baby ruth Justin Sullivan/Getty Images

Nic tak nie zachęca ludzi do wypróbowania nowego produktu, jak rozdawanie go za darmo, i to właśnie zrobiła firma Curtiss Candy Company w latach dwudziestych. Właściciel firmy Curtiss Candy Company, Otto Schnering, musiał znaleźć sposób na konkurowanie z innymi firmami produkującymi batoniki i rozpropagowanie swoich produktów Butterfinger i Baby Ruth. Rozwiązaniem Schneringa było przymocowanie maleńkich spadochronów do swoich batoników i zrzuć je z samolotów nad Nowym Jorkiem.

Choć była kreatywna, okazała się również nieco nieodpowiedzialna, ponieważ ludzie ryzykowali życiem i zdrowiem, aby zdobyć spadające batoniki. ZA reporter prasowy uchwycił szaleństwo i opisał je jako bliskie chaosu, a ludzie na deptaku na Coney Island prawie tratują się nawzajem, aby zdobyć trochę spadających cukierków.

Pomimo tego, że kobieta została powalona na ziemię i skończyła ze złamaną nogą, firma cukierków ogłosiła sukces promocyjny. Schnering ostatecznie ustalić latającego cyrku Baby Ruth i zatrudniaj pilotów, aby rozrzucali jego batoniki w dziesiątkach miast w całym kraju.

Butterfinger miał dziwny związek z kręgami zbożowymi

krąg zbożowy w kształcie palca

Butterfinger z epoki współczesnej wciąż wykorzystuje sprytną reklamę, aby sprzedać swój produkt, ale marka słodyczy nie wyrzuca już swoich batoników z samolotów. Nie, Butterfinger XXI wieku przyjmuje nieco bardziej subtelne podejście.

W 2012 roku Butterfinger trafił na pierwsze strony gazet, gdy wskoczył na modę proroctwa kalendarza Majów na 2012 rok. Pamiętasz, kiedy świat miał się skończyć 21 grudnia 2012 roku? W każdym razie firma produkująca cukierki stworzyła ogromny krąg zbożowy — a dokładniej kwadrat zbożowy — ze swojego kodu szybkiego reagowania na polu kukurydzy na Manhattanie w stanie Kansas.

„To nie przypadek, że tajemniczy krąg zbożowy pojawił się tego samego dnia, w którym zniknęły batony Butterfinger z Moskwy na Manhattan” Rzecznik Butterfinger – powiedziała Tricia Bowles. „Kup batoniki Butterfinger już teraz, bo zostało niewiele czasu — BARmageddon jest oficjalnie tutaj!”

Akcja na placu upraw powiązała się z konkursem na Facebooku o wartości 5000 $, w którym fani byli zachęcani do znalezienia związku między starożytnymi Majami, kosmitami i Butterfingerem. Chociaż nie było to tak ekscytujące, spadochroniarstwo batoniki ze spadochronem, prawdopodobnie było o wiele bezpieczniejsze niż to, że publiczność uciekała w ruch uliczny po darmowego Butterfinger.

Butterfinger ma długą historię z Simpsonami

reklama Simpsons Butterfinger youtube

Butterfinger był już na długo przedtem Simpsonowie powstała, ale mieszkańcy Springfield pomogli przedstawić batonik nowemu pokoleniu fanów. Cóż, technicznie to Butterfinger pomógł wprowadzić Simpsonowie .

W czasie pierwszej reklamy Simpsonów/Butterfinger, Simpsonowie były tylko częścią Tracey Ullman Show (przez Smithsonian Magazine ). Bart Simpson zadebiutował w reklamie Butterfinger w 1988 roku — przed Simpsonowie wyemitowano półgodzinny program. To była reklama Butterfinger, która przedstawiła nerdy przyjaciela Barta Millhouse Van Houten i zanim Bart powiedział ludziom, żeby nie „kładli palca na mojego Butterfinger”, batonik był po prostu schludny.

czy kuchnia jest prawdziwa?

Na początku lat 90. Simpsonowie pojawiły się na opakowaniach Butterfinger – a także innych cukierków Nestle (przez Zbieranie Cukierków ). Z biegiem lat Butterfinger i Simpsonowie rozeszły się, tylko po to, by ponownie się zjednoczyć. Kiedy marka początkowo zerwała więzi z Bartem Simpsonem, scenarzyści serialu wycelowali w cukierka w odcinku, w którym Marge próbuje całkowicie pozbyć się cukru w ​​Springfield (poprzez NPR ).

Nigdy nie było żadnej prawdziwej złej krwi pomiędzy Simpsonowie i oczywiście Butterfinger i Włączone Nestle animowana rodzina w swoich promocjach jeszcze w 2013 roku. Fani zostali poproszeni o pomoc w rozwiązaniu zagadki, kto ukradł Barta Butterfinger podczas krajowej trasy vanem, która zatrzymuje się w wybranych miastach, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy... i oczywiście rozdawali darmowe cukierki .

Oryginalny przepis Butterfinger mógł zaginąć w latach 80.

kawałki masła Świergot

Słysząc, jak starszy krewny narzeka na to, że „Po prostu nie robią ich tak, jak kiedyś, może skłonić cię do odpowiedzi „Okej, boomer”, mogą mieć rację, jeśli chodzi o Butterfinger. Batonik kilkakrotnie zmieniał właściciela na przestrzeni lat, a w tym czasie oryginalny przepis Curtiss Candy Company na Butterfinger mógł zostać zgubiony .

Jak to się stało, nie jest dokładnie znane, ale uważa się, że między posiadaniem Butterfingera przez Nabisco, począwszy od 1981 roku, a sprzedażą marki firmie Nestle w 1989 roku, przepis był niesłuszny. Można by pomyśleć, że ktoś w firmie cukierniczej miałby zapasowy przepis, ale niestety niektórych błędów trzeba się nauczyć na własnej skórze.

karla hall żuć

Podobno Nestle odtworzyło przepis, aby jak najlepiej pasował do tego, co klienci poznali i pokochali, aby podtrzymać markę.

Wydaje się, że nie ma żadnych starych doniesień o ludziach z późnych lat 80., którzy wypowiadali się na temat zmiany przepisu Butterfinger. Więc albo Nestle wykonało taką świetną robotę, naśladując oryginalny smak batonika, albo po prostu trzymali resztę w tajemnicy i nikt nie uniósł brwi.

Spinoff Butterfinger był pierwszą reklamą Nestle na Super Bowl

butterfinger super miska ad youtube

Największe i najbogatsze marki na świecie kładą duże pieniądze na stole na 30-sekundową reklamę Super Bowl. Biorąc pod uwagę, że Założono Nestle całe stulecie przed rozegraniem pierwszego Super Bowl, to trochę zaskakujące, że czekali do 2014 roku, aby zadebiutować w wielkiej grze (poprzez Los Angeles Times ).

Niemniej jednak firma cukierków wskoczyła do Super Miska XLVII I z reklamą, która podkreśliła produkt spinoff Butterfinger — Butterfinger Peanut Butter Cup. Reklama w telewizji wyobrażałem sobie masło orzechowe i czekoladę jako małżeństwo w konsultacjach z terapeutą sugerującym, że „spróbują czegoś innego” w formie trójkąta Butterfinger. W innej wersji reklamy para siedziała w poczekalni terapeuty, podczas gdy inne pary kulinarne, takie jak ser i krakersy, zmagały się z różnymi problemami w związku. Z pewnością był tak samo głupi, jak ryzykowny, co wydaje się zawsze być trafione lub chybione wśród widzów Super Bowl; Czas czasopismo przyznał mu ocenę D+.

Jeśli chodzi o sam produkt Butterfinger, Nestle spędził ponad dwa lata na opracowywaniu masła orzechowego i czekoladowych kubków. Ludzie byli początkowo sceptycznie nastawieni do filiżanki z masłem orzechowym innej niż Reese's, a testowali smak przez Thriller wytworzyły mieszane reakcje.

Kubek Butterfinger jest jednak nadal dostępny, więc być może Nestle rozsądnie poczekało, zanim wskoczy do Super Bowl.

Fani nie byli zadowoleni z zaprzestania produkcji Butterfinger BB

palec bbinger Świergot

Butterfinger wyrzeźbił swoje miejsce w stoisku na batoniki w sklepie spożywczym kilkadziesiąt lat temu. Jednak w 1992 roku Butterfinger postanowił pomieszać rzeczy z Butterfinger BB. Mniejsza wersja Butterfinger w formacie czekoladowej kulki stała się hitem wśród dzieci z lat 90. Tak, niska temperatura topnienia czekolady sprawiała, że ​​były dość bałaganiarskie, ale trudno było się przyczepić do tak pysznego cukierka.

Okradanie tych kulek Butterfinger było tylko koszmar dla Barta Simpsona , ale dla fanów cukierków ta rzeczywistość niestety by się spełniła. Nie wiadomo, dlaczego Butterfinger zdecydował się zabrać ich popularne BB, ale w 2006 roku zniknęli. Ok, tak, wrócili na krótko w 2009 roku, ale z jakiegoś powodu nie mieli tak pysznego uroku.

Siła internetu próbowała ich przywrócić za pomocą: Facebook strona z wezwaniem do działania i błaga o ich powrót na Świergot pozostawać bez odpowiedzi. ZA Petycja nawet rozpoczęto ich odrodzenie. Niestety, nic nie przyniosło większego efektu, a kulki Butterfinger można teraz znaleźć tylko jako wpis na listach zapomniane cukierki chcielibyśmy wrócić.

Przynajmniej nadal mamy lodziarnię Butterfinger.

Butterfinger został sprzedany włoskiemu imperium cukierków

cukierek Ferrero jest właścicielem Butterfinger Instagram

Branża słodyczy jest trudna i chociaż Butterfinger istnieje już od prawie wieku, walczy o konkurowanie z innym wielkim nazwiskiem na bloku cukierków — Hershey . Spadek sprzedaży i świadome nastawienie na zdrowsze produkty skłoniły Nestle do sprzedaży Butterfinger, Baby Ruth i innych marek słodyczy włoskiemu gigantowi cukierniczemu Ferrero w 2018 roku (poprzez Reuters ).

Ferrero, włoska firma produkująca słodycze, która jest prawdopodobnie najbardziej znana ze swoich pralin, zapłaciła Nestle oszałamiającą kwotę 2,8 miliarda dolarów w ramach transakcji. Tylko dlatego, że Ferro może być włoską firmą, umowa nie oznaczała, że ​​Butterfinger nagle stanie się włoskim batonikiem.

To trochę zagmatwane, ale Ferrero jest właścicielem Ferrara Candy Company, firmy cukierniczej z siedzibą w Chicago, która jest teraz odpowiedzialna za produkcję Butterfinger – właśnie tutaj, w Stanach Zjednoczonych (za pośrednictwem Chicago Tribune ). Więc tak, Butterfinger wciąż jest związany ze swoimi chicagowskimi korzeniami, teraz ma po prostu włoski wpływ, wywołując strzały.

Receptura Butterfinger zmieniła się w 2018 roku

batonik z ugryzieniem motyla Facebook

Zrozumiałe jest, że firma, która kupuje walczącą markę, będzie chciała zmienić kilka rzeczy, aby odzyskać pieniądze. Dokładnie to zrobił Ferrero/Ferrara po przejęciu Butterfingera. Firma cukiernicza odłożyła na bok ostrzeżenia Barta Simpsona i położyła palec na Butterfinger w bardzo poważny sposób, zmieniając przepis.

„Kiedy wprowadziliśmy marki do naszego portfolio, wiedzieliśmy, że mamy klejnoty, w które nie zainwestowano, aby osiągać potencjał” – powiedziała dyrektor marketingu Ferrary, Kristen Mandel. Chicago Tribune . To korporacyjna mowa dla „Nadszedł czas, aby coś pomieszać!”.

Nowi właściciele Butterfingera czuli, że jakość marki uległa pogorszeniu i była przyczyną dwucyfrowego spadku sprzedaży batonika. Mandel powiedział Jedzenie i wino zmiana receptury rozpoczęła się od znalezienia sposobu na ulepszenie „kluczowych składników — orzeszków ziemnych, kakao i mleka”.

Użyto jumbo orzeszków ziemnych uprawianych w USA, a kakao i mleko zostały ulepszone w celu uzyskania łagodniejszego smaku czekolady. Uwodorniony olej i konserwant TBHQ również zostały usunięte z receptury. Jeśli chodzi o sposób przyjęcia przepisu, cóż, nie wszyscy uważali, że Butterfinger był nowy i ulepszony.

Niektórzy fani byli bardzo zdenerwowani nowym Butterfinger

nowe cukierki z masłem Świergot

Jedzenie i wino nazwał przepis nowego batonika „podniesionym doznaniem Butterfinger” i opisał czekoladę jako mniej woskową, a pomarańczowe wnętrze cukierka jako o smaku orzechowym, który był bardziej naturalny w smaku. Magazyn kulinarny zauważył jednak, że smakowało inaczej niż to, co zapamiętali – ale było lepsze.

Wielu fanów nie chciało jednak, aby ich Butterfinger był „podniesiony” i byli niezadowoleni z nowego produktu (poprzez Insider biznesowy ). Kampania „Lepszy Butterfinger”, która zapoczątkowała debiut nowego batonika w 2019 roku, natychmiast spotkała się z fanami, którzy nazwali nowy przepis „śmiecią” i „wstrętnym”. Hej, ludzie mają problem, gdy zadzierasz z ich ulubionymi cukierkami.

– Kiedy wracają oryginalne Butterfingers? Przestańmy udawać, że nowy przepis jest w porządku. Bo na pewno NIE jest!!' powiedział jeden niezadowolony fan w mediach społecznościowych.

Gdyby nienawiść na Twitterze nie wystarczyła, fani nawet wystosował petycję „Przywróćcie oryginalnego Butterfingera, który zyskał ponad 7000 podpisów.

„Za każdym razem, gdy dotykasz produktu, który ma lojalnych fanów, ryzykujesz taką reakcją” – powiedziała rzeczniczka Ferrara Candy Sarah Kittel powiedziałem Chicago Tribune . „To powiedziawszy… jesteśmy pewni, że zarówno lojalni fani, jak i nowi fani przyjmą Better Butterfinger na dłuższą metę”.

O ile niektórzy fani gardzili nowym przepisem Butterfinger, zmiana nie była porażką i sprzedaż produktu wzrosła o 17,7 proc.

Znalezienie Butterfinger w Niemczech może być trudne

batoniki maślane Joe Raedle/Getty Images

Jeśli zdarzy ci się znaleźć się w Niemczech i nagle poczujesz ochotę na „chrupiący, chrupiący, maślany orzechowy” smak Butterfinger – cóż, prawdopodobnie nie masz szczęścia. W 1999 Butterfinger został wyciągnięty z niemieckich supermarketów, a winę za to ponosił Greenpeace.

Greenpeace rozpoczął kampanię przeciwko Nestle, gdy odkryli, że produkt zawiera kukurydzę GMO. Zamiast zmieniać produkt, Nestle po prostu postanowiło pociągnij batonika z kraju całkowicie.

„Większość konsumentów w Niemczech nie chce, aby żywność modyfikowana genetycznie ich dopingowała, Stephanie Toewe, ekspert inżynierii genetycznej w Greenpeace, powiedział w 2010 r. . Tak jak ostatnio jako 2018 , ludzie w mediach społecznościowych kontaktowali się z Butterfingerem i pytali, czy mogą kupić słodycze w Niemczech. Jeden wentylator powiedział że zajęło im dwa lata, aby znaleźć Butterfinger w Niemczech.

Biorąc pod uwagę, że Nestle nie jest już właścicielem Butterfinger, a przepis się zmienił, być może batonik może wrócić na dobrą stronę Greenpeace i wrócić do niemieckich sklepów.

czy laska jest otwarta w niedzielę?

Nestle próbowała zaparzyć Butterfingers kofeiną

Buzzowy batonik w kształcie palca Świergot

Ciągłe wymyślanie kreatywnych pomysłów na to, jak sprawić, by batonik na 90 lat wydawał się świeży i ekscytujący, musi być trudne. Nie można winić firmy cukierniczej za wypróbowanie nowych pomysłów — nawet jeśli te pomysły wydają się nieco wątpliwe.

Przykładem jest Butterfinger Buzz, pierwszy batonik Butterfinger, który miał na celu wykorzystanie napój energetyczny rynek przez dodanie kofeina do listy składników. Ponieważ po prostu cukier najwyraźniej nie dawał rady.

„Butterfinger Buzz ma wszystko, co kochają nasi konsumenci — wspaniały smak Butterfinger, ale teraz z kofeiną, aby utrzymać wysoki poziom energii w dzień i w nocy”, powiedziała rzeczniczka Tricia Bowles w 2009 roku (za pośrednictwem Chicago Tribune ). Jasne, ponieważ wszyscy wiedzą, że jedzenie Butterfinger, który nie podnosi poziomu energii, jest po prostu najgorsze.

Butterfinger nakazał fanom słodyczy „włącz buzz” pod warunkiem, że nie są kobietą w ciąży lub małym dzieckiem. Niektóre batoniki są jednak zbyt ekstremalne, a brzęczenie tego konkretnego Butterfinger już nie istnieje.