Nieopowiedziana prawda o zupie Campbella

Campbell Obrazy Getty

Jeśli jesteś podobny do nas, wszędzie rozpoznasz tę kultową czerwono-białą etykietę. Jak możesz nie?


Nie ma znaczenia, jak wielkim jesteś smakoszem (i jakimi wymyślnymi, ekskluzywnymi przedmiotami masz obecnie zaopatrzoną spiżarnię), prawdopodobnie dorastałeś z co najmniej puszką lub dwoma zupą Campbella w swojej kuchni . Niezależnie od tego, czy jest to nostalgia za minionymi dniami, czy prawdziwa miłość do tego, co jest w puszce, otwieranie puszki z zupą Campbella nawet dzisiaj jest pocieszające. To znajome, to sprawa dzieciństwa i od zawsze jest częścią twojego życia. Prawdopodobnie nadal jest kilka rzeczy, których nie wiesz o zupie Campbella, więc porozmawiajmy o zabawnych faktach.Oto nieopisana prawda o zupie Campbella.
Te kultowe puszki z zupą Campbella opowiadają historię

Campbell Obrazy Getty

Czerwone i białe puszki były kultowe jeszcze przed namalowaniem ich przez Andy'ego Warhola, ale prawie wcale tak nie wyglądały. Według Republika Żywności Patrząc na branding Campbell, mówią, że oryginalne kolory puszek były niebieskie i pomarańczowe. Campbell's wypuściło swoje skondensowane zupy w 1897 roku i minął zaledwie rok, zanim etykiety stały się czerwone i białe. Skarbnik i GM Herbertona L. Williamsa przypisuje się dokonanie zmiany po wzięciu udziału w meczu futbolu uniwersyteckiego, który podoba się wyglądowi biało-czerwonych mundurów Uniwersytetu Cornell i wprowadza zmiany. Narodziła się ikona jedzenia.

Jest jeszcze kilka innych rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedziałeś o tej kultowej wytwórni. Uważa się, że charakterystyczna czcionka Campbella opiera się (przynajmniej luźno) na faktycznym podpisie założyciela firmy Josepha Campbella i miała na celu przekazać atmosferę z dołu. Ten medalion zmienił się w ciągu pierwszych kilku lat istnienia Campbell, ale ten, który znasz dzisiaj, to medal, który zdobyli na Wystawie Powszechnej w Paryżu w 1900 roku. Zdobyli ten medal za doskonałość i od tego czasu go trzymają.Chemik skondensował zupę Campbella

Campbell Instagram

Mamy szczęście żyć w świecie wygody i łatwo zapomnieć, jak rewolucyjny był pomysł skondensowanej zupy. Campbell's była firmą, która wynalazła skondensowaną zupę dzięki chemikowi-rezydentowi.

Firma Campbell's została założona w 1869 roku, a ich pierwsza fabryka zup znajdowała się w Camden w stanie New Jersey. Dopiero w 1897 r. — długo po przejściu na emeryturę założyciela Josepha Campbella — chemik John T. Dorrance udoskonalił proces tworzenia skondensowanych zup, które są trwałe na półce. Dorrance sam miał doświadczenie smakosza. Urodzony w Filadelfii, studiował za granicą w Niemczech, zanim wyjechał do Paryża, aby pracować w ich przemyśle spożywczym. Tam rozwinął podstawową ideę skondensowanej zupy. Najpierw miał na myśli branżę restauracyjną i chciał wymyślić sposób, w jaki mogliby kupować, wysyłać, przechowywać i przygotowywać zupę, która byłaby wygodniejsza na każdym kroku.Była to oczywiście zupa skondensowana i była świetna także dla domowego kucharza. Te pierwsze puszki sprzedane za 10 centów za puszka w 1897 r. i pozostał poniżej puszkę dolara do 2012 r.

Zupa Campbella robi dobre... ciasto?

Campbell Instagram

Zupa Campbella nie brzmi, jakby była kluczowym składnikiem pysznego ciasta, ale absolutnie może być. Campbella mówi, że myślą, że to w latach dwudziestych – podczas Wielkiego Kryzysu – pomysłowi kucharze domowi po raz pierwszy wpadli na pomysł wykorzystania zupy pomidorowej do przygotowania pikantnego ciasta. Dopiero w 1940 roku kuchnie testowe Campbella wypuściły swoją pierwszą wersję, i była to owocowo-orzechowy pudding w stylu brytyjskim. Nie twoja sprawa? Nie bać się.

Do 1942 roku owoce zniknęły z drogi, a najpopularniejsze wersje ciasta pomidorowego były ciężkie i miały smak gałki muszkatołowej i goździków. Według Kuchnia , zupa pomidorowa ciasto było popularne w czasach wojennych racjonowania żywności, a po wojnie przeszedł całkowitą przemianę. W latach 70. piekarze dodawali polewę z serka śmietankowego jako ostatni szlif, a jeśli szukasz pikantnego, wyjątkowego ciasta na następne specjalne spotkanie, zupa Campbella Cię zaspokoi.

Zupa Campbella zmniejszyła ilość soli… a potem dodała ją z powrotem

puszki Campbell Obrazy Getty

Zupa może być jednym z najzdrowszych posiłków, jakie możesz zrobić w domu, ale co z tym, co wylewasz z puszki? W 2010 roku zupa Campbella poczyniła znaczne postępy w kierunku obniżenia ilości sodu w swoich zupach. Duży procent ich produktów przeszedł metamorfozę, zmniejszając – średnio – zawartość sodu w każdej puszce o około 45 procent. To dobrze, ale Forbes doniosły zaledwie rok później, że sprzedaż spadła tak bardzo, że zamierzali ponownie wprowadzić sód.

Dla trochę odniesienia, Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zaleca ograniczenie spożycia sodu do nie więcej niż 1500 mg dziennie. Przed zmianą jedna porcja zupy Campbell's Select Harvest miała około 800 mg, a Campbell obniżył ją do 480 mg. Po 2011 r Los Angeles Times poinformował, że te zupy wrócą do średnio 650 mg na porcję po tym, jak marka zdecydowała się bardziej skupić na smaku. Wciąż jest lepiej niż było, więc to już coś.

Andy Warhol kochał zupę Campbella bardziej niż myślisz

Andy Warhol Campbells obrazy zupy Obrazy Getty

Słynna instalacja artystyczna Campbell's Soup Cans Andy'ego Warhola jest definicją pop-artu. Są 32 płótna, z których każde przedstawia inny rodzaj zupy Campbella, a Mentalna nić mówi, że Warhol naprawdę kochał te rzeczy. Cytowano go, jak powiedział: „Kiedyś to piłem. Jadłem ten sam lunch każdego dnia, chyba przez 20 lat, w kółko to samo”.

Nic dziwnego, że tak dobrze znał te puszki! W końcu rozpoczęli całą jego karierę, a jeśli przyjrzysz się im uważnie, zobaczysz, że nie wszystkie są w 100 procentach identyczne, pomimo prób Warhola naśladowania wyglądu wybitego maszynowo.

Campbell również zaaprobował te kawałki, nawet wydając gazetę Sukienka Soper So zainspirowany pracą.

Jedna z reklam zupy Campbella spotkała się z dużym sprzeciwem

Campbell youtube

Gwiezdne Wojny lokowanie produktu jest wszędzie, także w przypadku Campbell's. W 2015 roku nawiązali współpracę Gwiezdne Wojny tematyczne zupy i reklamowały się z reklama z udziałem dwóch ojców i ich syna . Sprzeciw ze skrajnej prawicy nadszedł niemal natychmiast i nie było to spowodowane wątpliwymi wrażeniami z Dartha Vadera. HuffPo poinformowała, że ​​One Million Moms była oburzona reklamą, podobnie jak komentatorzy Strona Campbella na Facebooku .

masło orzechowe na jajkach

HuffPo poinformował również, że oburzenie wywołało epicki troll ze strony Mike'a Melgaarda, który podawał się za obsługę klienta Campbella i zaczął zamykać hejterów (po czym nastąpiła gromka aplauz ze strony dużej części społeczeństwa). Powiedział, że nienawiść była prawdziwa i łamała serce, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że trzy osoby w tej reklamie to nie tylko aktorzy, to prawdziwa rodzina.

To Larry Sullivan, David Monahan i syn Cooper. Ludzie mówi, że zagrali w reklamach Sabra Hummus i Target, zanim pojawili się w reklamie zupy Campbella. W tym czasie Sullivan i Monahan byli razem przez około 14 lat i mieli dokładnie taki rodzaj rodzinnej chemii, jakiego szukał Campbell.

Campbell posiada o wiele więcej niż myślisz

krakersy ze złotą rybką od campbells

Mogą być nazywane „Zupą Campbella” i możemy myśleć o nich w kategoriach tych kultowych czerwonych i białych puszek, ale Campbell's w rzeczywistości jest właścicielem ogromnej liczby innych firm. Wiele z nich prawdopodobnie znajduje się na twoich regularnych listach zakupów i możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, co jeszcze znajduje się pod ich parasolem.

Jest kilka rzeczy, które wciąż są w sferze zupy i lunchu — Campbell również posiada spaghetti w kształcie kółek i (oczywiście) inne linie zup Campbell, takie jak Chunky, Healthy Request, Ready Meals i Slow Kettle Style.

I to ma sens… ale nie wszystko inne jest tak łatwe do połączenia. Posiadają również Pace, w ramach którego sprzedają salsy, sosy i dipy w stylu meksykańskim. Są też sosy w stylu włoskim: mają też Prego.

Następnie wskocz na rynek napojów. Campbell's Soup jest właścicielem V8 i V8 Splash, a także ma organiczną linię przekąsek i napojów o nazwie Plum Organic.

Wreszcie dwa duże: są właścicielami Farma Pepperidge i złota rybka też. Kto by pomyślał?

Dzieci Campbella nie wyglądają na swój wiek

Campbell youtube

Nie tylko puszka Campbella jest kultową częścią ich marki, ale także Campbell's Soup Kids. Widziałeś je w niezliczonych reklamach i wcale nie wyglądają na swój wiek.

W ramach Narodowego Miesiąca Zupy (styczeń) w 2014 r. Washington University w St. Louis przyjrzał się historii małych cherubinów. Urodziły się w 1904 roku, a narysowała je ilustratorka książek dla dzieci Grace Wiederseim. To był jej mąż, Theodore, który faktycznie pracował w dziale reklamy Campbella, a kiedy dodała dzieci do jednego z jego projektów, Campbellowi się spodobało. Nie minęło dużo czasu, zanim dzieci pojawiły się we wszystkich reklamach Campbella, ale nie wiemy zbyt wiele o samej Grace. To częściowo dlatego, że ona i Theodore rozwiedli się w 1911 roku i zmieniła nazwisko, ale wiemy, że pomogła uczynić dzieło Campbella ikoną.

Czy wierzysz w etykiety na zupie Campbella?

Campbell Instagram

Konsumenci polegają na uczciwych opakowaniach przy podejmowaniu wszelkiego rodzaju decyzji w sklepie spożywczym, zwłaszcza jeśli chcą się zdrowo odżywiać. Campbell był celem wielu procesów sądowych twierdzących, że ich etykiety nie do końca pasują do tego, co znajduje się wewnątrz opakowania.

W 2013, NJ.com poinformował o pozwie wniesionym przeciwko Campbell's, który twierdził, że ich etykieta „Serce Check Mark” wprowadzała w błąd i nie brała pod uwagę wysokiego poziomu sodu w każdej porcji. (Podobny pozew został złożony w 2010 r., a Campbell's osiedlił się w 2011 r.) Jeszcze inny pozew został wniesiony przeciwko Campbell's w 2016 r., Kiedy Harold Brower pozwał po tym, jak dowiedział się, że Campbell's zapłacił American Heart Association za prawo do oznaczania swoich produktów jako „zdrowych”. ' ( Pozew najwyższej klasy mówi, że pozew został oddalony w 2017 r.)

Oddalono również pozew zbiorowy wniesiony przeciwko Campbellowi o etykietowanie ich soku V8. Chociaż na etykietach wyraźnie napisano „100% sok”, powodowie uważali, że wprowadzało to klientów w błąd, myśląc, że kupują produkt, który zawiera w 100% sok z pokazanych owoców, na przykład granaty jagodowe. napoje codziennie donosi, że ten garnitur również został odrzucony, pokazując, jak ważne jest czytanie etykiet.

dlaczego ratownicy mają w sobie dziury?

Zupa Campbella miała problemy z własnym przepisem retro

Campbell Instagram

Campbell's jest obecny na półkach sklepów spożywczych i spiżarni od ponad 100 lat, ale zawartość tych kultowych puszek uległa zmianie. W 2016 roku firma Campbell's odkryła na nowo stary przepis na zupę pomidorową z befsztyku z 1915 roku i zdecydowała się wykorzystać ten przepis w ograniczonym nakładzie 10 000 puszek. Te puszki trafią do sprzedaży w lokalizacjach Cracker Barrel w New Jersey i Pensylwanii, a plan zakładał jak najdokładniejsze przestrzeganie starego przepisu.

To brzmi łatwiej niż było, mówi Fortuna , ponieważ instrukcje obejmowały pomiary typu „wiadro nr 16”. Oznaczało to, że musieli wrócić do długo emerytowanych pracowników, aby uzyskać wgląd w metody gotowania i przyrządzania, które miały sto lat, i jak na ironię, była tylko jedna poważna zmiana, którą musieli wprowadzić w przepisie: odciąć sól. Dużo.

Campbell's ma niejasną historię w Wielkiej Brytanii

zupa porcjowa to brytyjskie campbells Facebook

Czy zupa pod inną nazwą smakowałaby tak dobrze? Campbell's Soup może być marką globalną, ale pod koniec 2000 roku w ich oddziale w Wielkiej Brytanii działo się kilka naprawdę dziwnych rzeczy.

Przez długi czas mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Irlandii mogli kupować te same kultowe puszki Campbell's Soup w sklepie spożywczym… dopóki, zauważa BBC , 2008. Co się stało?

Campbell's Soup UK nie jest w rzeczywistości własnością Campbell's Soup — jest własnością Premier Foods, która kupiła firmę, ale nie markę, w 2006 roku (za imponujące 830 milionów dolarów). Co jeszcze dziwniejsze, kiedy Premier Foods kupiła zupę Campbella, nie otrzymali bezterminowego pozwolenia na używanie ich nazwy i etykiety – wszystkie wygasły w 2008 roku, co oznaczało, że musieli dokonać szybkiego rebrandingu. Zupa Campbella stała się Batchelors Condensed Soup, a puszki to potwierdziły — czytały „Dawniej Campbell's. Ten sam wspaniały smak.

I tak było — wszystkie przepisy pozostały niezmienione, mimo że zmieniono nazwy wszystkich 22 smaków.

Szybko do 2011 r. i zrobiło się dziwniej. Campbella ogłosili, że nawiążą współpracę z producentem suchej karmy o nazwie Symington's, aby uruchomić zupełnie nową linię produktów w Wielkiej Brytanii — suche zupy, ryż instant, mieszanki makaronów i zupy instant w kubkach, opatrzone znanymi kolorami i opakowaniami Campbell's Soup. To poważna konkurencja!

Wysiłki Campbella Keuriga nie powiodły się

Campbell Instagram

Keurigi są dość polaryzacyjne – albo ich kochasz, albo ich nienawidzisz. W 2013 roku Campbell's liczył na więcej ludzi, którzy ich kochali, kiedy ogłosili, że będą współpracować z Keurigiem, aby zrobić zupę w formie kubka K. Dziwne? Absolutnie. Gizmodo mówi, że przyszły w dwóch częściach, a jedna filiżanka zupy oznaczała, że ​​potrzebujesz kubka K do bulionu i paczki makaronu. Niepotrzebnie skomplikowane? To także „absolutnie”.

Minęły dwa lata, zanim pomysł na produkt urzeczywistnił się, a do tego czasu ludzie byli już nad nowością robienia zupy w ekspresie, z którego oczekuje się, że wypłynie kawa. Według JedzenieNurkowanie , dopiero około rok później ogłosili, że rezygnują z linii produktów po ponurej sprzedaży.

Zupa Campbella do twoich drzwi może być czymś

Campbell Obrazy Getty

Nawet firmy o ugruntowanej pozycji muszą zwracać uwagę na to, jak stale aktualizować swój produkt i pozostać aktualnym na stale zmieniającym się rynku, i dlatego widzieliśmy takie rzeczy, jak puchar K firmy Campbell. W 2017 roku Bloomberg ogłosili kolejny nowy rozdział, który był pisany w historii Campbella i mieli nadzieję, że pomoże odwrócić spadającą sprzedaż.

Ludzie kochają wygodę, a co jest wygodniejsze niż Campbell? Campbell, który jest dostarczany prosto do twoich drzwi. Usługa dostawy została opracowana z nadzieją na nawiązanie kontaktu z klientami, którzy wybierają świeżą żywność zamiast konserw, a te puszki również przechodzą metamorfozę. Jednak po tej usłudze dostawy nie ma śladu na swojej stronie internetowej od maja 2020 r., więc testy mogły nie przebiegać tak dobrze, jak się spodziewali.

Jednocześnie mówili o przejściu na bardziej lokalne, świeże składniki i zdecydowali się na opakowanie słoika z masonem, aby zaprezentować swoje nowe zupy. Niezależnie od tego, jak modne są słoiki z masonem, wszyscy możemy zgodzić się, że historia sztuki nie byłaby taka sama bez tych kultowych aluminiowych puszek.

Campbell's to jedna z najbardziej zrównoważonych firm na świecie

Campbell Jason Kempin/Getty Images

Jeśli próbujesz dokonywać bardziej odpowiedzialnych wyborów, jeśli chodzi o zwyczaje zakupowe swojej rodziny, możesz być pewny, że wybierzesz produkty Campbell — po prostu zaczerpnij to z mediów i firmy badawczej Corporate Knights.

W 2019 roku do swojej corocznej listy wprowadzili zupę Campbella Global 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie . To imponujące, a jeszcze bardziej imponujące jest to, że byli jedną z zaledwie 22 amerykańskich firm, które znalazły się na liście i byli tylko jedną z dwóch amerykańskich firm spożywczych. (Drugim był McCormick.)

To też nie jest ich jedyna nagroda. Po tym, jak po raz ósmy z rzędu zostali wyróżnieni przez Corporate Responsibility Magazine, Forbes rozmawiał z Dave Stangis, wiceprezesem Campbell ds. odpowiedzialności korporacyjnej i dyrektorem ds. zrównoważonego rozwoju. Według niego w 2018 roku dużo się działo — pracowali nad przeniesieniem większej części swojej firmy na energię odnawialną, zwiększeniem ilości recyklingu, którą robią, i robili to wszystko zgodnie z wyznaczonym celem. 2010 — zmniejszenie śladu środowiskowego o połowę, do roku 2020. Odnosząc się do imponujących celów Campbella, Stangis miał do powiedzenia: „[...] znajdź swoje zasady i zdecyduj, za czym się opowiadasz. O wiele bardziej produktywne jest opowiadanie się za tym, za czym jesteś, niż kłócenie się o rzeczy, którym się sprzeciwiasz.