Nieopowiedziana prawda o krakersach Cheez-It

Cheez-jego zbliżenie Evan-Amos/Wikipedia

Cheez-Its są stałym elementem w świecie wygodnych, paczkowanych przekąsek od prawie 100 lat (to dużo chrupania krakersów). Niezależnie od tego, czy w automacie w twojej stołówce, czy w spiżarni fast foodów twojej mamy, były i nadal są tandetną, chrupiącą obecnością. Cheez-It są tak amerykańskie, jak szarlotka lub wydawanie zbyt dużej ilości pieniędzy w firmie Target. Trudno wyjaśnić, dlaczego są czymś więcej niż tylko krakers . Czy to zaskakująco satysfakcjonujący posmak spalenizny? Subtelna tłustość? Wiemy tylko, że smakują jak w domu i kochamy je.


Ponieważ zawsze są w pobliżu, łatwo nie myśleć o wzlotach i upadkach, których doświadczyli jako trwałego, ukochanego krakersa z przekąskami. Za Cheez-Its kryje się ciekawa historia i mnóstwo wartych ciekawostek zabawnych faktów na następny koktajl. Oto wszystkie fajne rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o jedzeniu, które było odpowiedzialne za tak wiele okruchów w minivanie twojej mamy, kiedy dorastała.Były własnością czterech różnych firm

żuj to Facebook

Pierwsze Cheez-Its zostały wyprodukowane przez producenta krakersów z Dayton w stanie Ohio o nazwie Green & Green Company in 1921 . Green & Green był prowadzony przez Westona Greena, jego ojca Johna i brata Josepha. Rodzina była tak dobra w robieniu krakersów, że mieli kilka patentów związane z udoskonalaniem przekąski, takie jak powłoki z krakersów i „wyrób do pieczenia”, aby nadać krakersom odpowiednią chrupkość. Dzięki Bogu są ludzie, którzy pasjonują się krakersami, aby wymyślić sposoby na ich ulepszanie — czy możesz sobie wyobrazić świat z perfekcją, jaką jest Cheez-Its?
W 1930 roku, po śmierci Westona Greena, Green & Green Company została kupiona przez Loose-Wiles Biscuit Company. Loose-Wiles przekształciło się następnie w Sunshine Biscuit Company, AKA Sunshine Co. Niesławna etykieta Sunshine, którą wszyscy znamy i kochamy, pozostała na pudełku Cheez-It nawet po tym, jak Keebler przejął Sunshine w 1996 roku, a nawet jeszcze po przejęciu Keeblera przez Kellogga w 2001 roku. zyskała świeży wygląd w 2015 roku, w wyniku czego jego słoneczne korzenie nie są tak widoczne. Chociaż właściciele i opakowanie mogą się zmieniać, wydaje się, że trwałość tego smacznego krakersa przewyższa wszystkie etykiety.

Firma, która założyła Cheez-Its, dostarczała żywność podczas I wojny światowej

twardy sztyft

Zanim przedstawili światu Cheez-Its, firma Green & Green, pierwotna firma przekąsek, była już dość znaczącą postacią w świecie produktów podobnych do krakersów. Rodzina Green najwyraźniej uwielbiała swoje chrupiące węglowodany i również wykorzystała swoją pasję do szlachetnego użytku. Podczas I wojny światowej Green & Green Company zaopatrywał wojsko Stanów Zjednoczonych z chlebem podobnym do krakersa – oszałamiające 6,5 miliona funtów – do spożycia przez żołnierzy.czy możesz pić ocet jabłkowy cydr prosto?

Chleb przypominający krakersy był znany jako suchar (co brzmi jak koń, który dorastał w szorstkiej okolicy, ale my robimy dygresję). Jedzenie było popularne wśród żołnierzy amerykańskich, ponieważ Green & Green stworzył specjalne puszki, które były tak trwałe, że utrzymywały suchary jadalne i smaczne w mniej niż idealnych warunkach. Tak więc, podczas gdy Cheez-Its ostatecznie zapewniło Green & Green miejsce w historii, nie należy zapominać o ich zaopatrzeniu w konieczność w czasie zawirowań w naszym kraju.

Ser jest prawdziwy, ale nie jest głównym składnikiem

Cheez-Its Facebook

Pewnie już wiedziałeś, że ser w Cheez-Its nie ma nic fałszywego. Kellogg uruchomił ogromny kampania reklamowa w 2010 roku, który miał na celu naprawdę wbić się w głowy konsumentom, że „ser” w krakersach Cheez-It jest w rzeczywistości serem, tak jak w prawdziwym produkcie mlecznym, który wszyscy znamy i kochamy. Oczywiście wierzymy wam, Kellogg's, ale to nie zmienia faktu, że ser nie jest dominującym składnikiem krakersa. Lista składników potwierdza, że ​​mąka i olej roślinny w każdym Cheez-It przebijają ser.czy chuda kuchnia jest zdrowa?

Nie rzucać cienia, ale Krakersy ze złotą rybką umieść ser nad olejem roślinnym na liście składników, zaraz po mące. Jednak, szczypce serowe (od dawna ultra nemezis krakersów Cheez-It — przynajmniej w naszym umyśle… prawdopodobnie bardzo szanują się na konwencjach i imprezach poświęconych krakersom serowym) są bardziej zbliżone do podziału składników Cheez-It, z mąka i olej występują w większych ilościach niż ser.

Chodzi nam o to, że jeśli szukasz tylko sera, lepiej kup go kawałek do gryzienia. Po prostu doceń krakersa serowego Cheez-It za to, czym jest: krakers z pomysłowo zapieczonym serem.

Technicznie nie mają kwadratowego kształtu

torby cheez-it Facebook

Niektórzy ludzie idą z narodzinami Jezusa Chrystusa, ale lubimy dzielić czas pomiędzy przed i po tym, jak dowiedzieliśmy się, że krakers Cheez-It w rzeczywistości nie jest kwadratem. Wiemy... to dużo do strawienia, poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz. rozmiar oryginalnego, klasycznego krakersa Cheez-It ma wymiary 26 na 24 milimetry. Więc technicznie jest to prostokąt, aczkolwiek subtelny. Pomimo swojego prostokątnego statusu, Cheez-It jest często błędnie opisywany jako kwadrat - w kształcie krakers .

Szczerze mówiąc, oryginalne Cheez-Its na pierwszy rzut oka bardziej przypominają kwadrat niż niektóre z of marki nowsze wcielenia, takie jak Cheez-It Grooves i Cheez-It Snap'd. Być może myślenie o pierwszej wersji Cheez-It jako o „kwadratowej” pomaga zachować porządek w obliczu tak wielu odmian smaków i kształtów Cheez-It. Na szczęście niewielka różnica w milimetrach na dwóch z czterech oryginalnych krakersów Cheez-It nie ma wpływu na smak ani nieskończony potencjał przekąskowy krakersa.

Kolor w rzeczywistości nie pochodzi z sera

papryka

Większość przekąsek zakłada, że ​​pomarańczowy odcień Cheez-Itów, które jedzą, pochodzi z (duh) prawdziwego sera, który zawierają. Chociaż to częściowo prawda, to nie jest cała prawda. w lista składników w przypadku krakersów Cheez-It Original rozkłada składniki sera, a jednym z nich jest kolor ekstraktu annato . Barwnik z ekstraktu annato jest naturalnym barwnikiem spożywczym, więc chociaż technicznie rzecz biorąc, ser w tych krakersach nie zapewnia koloru, zawiera dodatkowy składnik, który go wzmacnia. Inny składnik odpowiedzialny za kultowy kolor Cheez-It? Charakterystyczna przyprawa oryginalnego, pierworodnego Cheez-It — papryka . Teraz to wszystko ma sens, prawda? Składniki zawierają zarówno paprykę, jak i ekstrakt z papryki, które przyczyniają się do tego kultowego smaku i Kolor.

Podczas gdy papryka jest obecna w niektórych innych smakach, takich jak Cheez-It Cheddar Jack , jest najbardziej kojarzony jako wyróżniający się smak krakersa Cheez-It Original. (Warto zauważyć, że Cheez-It Biały Cheddar , Cheez-It Pepper Jack , i Cheez-It Włoski Cztery Sery smaki nie zawierają papryki ani sera z dodatkiem barwnika annato, co ma sens biorąc pod uwagę brak pomarańczy i klasyczny smak.)

Ser może być gwiazdą serialu, ale papryka i annato są wyraźnie czarodziejami za kurtyną dla tych przysmaków w pomarańczowych pudełkach.

Kellogg's został pozwany za pełnoziarniste Cheez-Its

Pełnoziarniste pudełko cheez-it Facebook

Cheez-Its nie było wolne od kontrowersji w swojej prawie stuletniej historii. W 2016 roku ich firma macierzysta Kellogg's został pozwany przez policję pełnoziarnistą. Dobra, nie ma czegoś takiego jak „policja pełnego ziarna”, ale była grupa konsumentów Cheez-It w Nowym Jorku i Kalifornii, która miała kilka słów do walki, gdy Cheez-It próbował rozpocząć sprzedaż wersji „pełnego ziarna” nieskazitelnie renomowane krakersy serowe.

sieci restauracji zamykają się w 2021 r.

Powodowie twierdzili, że lista składników na pudełku wykazała, że ​​pierwotna mąka w wersji pełnoziarnistej była wzbogaconą białą mąką. Mąka pełnoziarnista również pojawiła się na liście, ale znajdowała się pod białym. Co więcej, twierdzili, że porównanie obok siebie oryginalnego i pełnoziarnistego Cheez-It wyraźnie potwierdza, że ​​są to samsy, jeśli chodzi o zawartość odżywczą, z wyjątkiem jednego grama błonnika pokarmowego obecnego w produktach pełnoziarnistych.

Sąd okręgowy ostatecznie zgodził się z odpowiedzią Kellogga, która była wnioskiem o oddalenie pozwu. Ale sprawy odżyły w amerykańskim Sądzie Apelacyjnym dla Drugiego Okręgu w grudniu 2018 r., kiedy uznali, że sąd okręgowy popełnił błąd, oddalając pozew i pozwoliło powodom na wznowienie pozwu . Więc Kellogg's wrócił do gorącej wody nad etykietą pełnego ziarna. Chociaż oczywiście powinni ponosić odpowiedzialność, kto naprawdę oczekuje od Cheez-Its, aby zaspokoić ich potrzeby w zakresie pełnego ziarna?

Były burmistrz Nowego Jorku został nazwany hipokrytą za ich zjedzenie

Burmistrz Michael Bloomberg Drew Angerer/Getty Images

To wszystko jest zabawa, gry i zakazy tłuszczów trans, dopóki nie zostaniesz złapany z torbą Cheez-Its na biurku. W 2007, Przewodowy przeprowadził wywiad z ówczesnym burmistrzem Nowego Jorku Michaelem Bloombergiem. Czarno-białe zdjęcie towarzyszące artykułowi z pytaniami i odpowiedziami przedstawia torbę z przekąskami Cheez-Its na biurku burmistrza i serwisy informacyjne zawołał go na to . Dlaczego obecność Cheez-Its w jego biurze była tak kontrowersyjna? W 2006 roku doprowadził do zakazania restauracjom w mieście używania tłuszczów trans.

Wtedy i teraz Cheez-Its twierdzi, że w swoich wartościach odżywczych nie zawiera tłuszczów trans. Jednak FDA, kiedy stworzyła zasady dotyczące etykietowania tłuszczów trans, pozwala firmie powiedzieć, że jej produkt ma zero gramów tłuszczów trans jeśli ilość jest mniejsza niż pół grama tłuszczu trans . Tak więc, chociaż na dzisiejszej etykiecie, olej roślinny w Cheez-Its nie jest oznaczony jako uwodorniony (który jest przymiotnikiem, który zwykle oznacza sztuczny tłuszcz trans), w czasie błędu burmistrza Bloomberga lista składników zawierała „częściowo uwodorniony olej sojowy”.

jak zrobić piłkę lekarską

Prasa nie wyglądała dobrze dla burmistrza lub Cheez-Its, którzy nigdy nie prosili o wciągnięcie w debatę na temat tłuszczów trans.

Ukryli roczny zapas krakersów w tajnym bunkrze

Bunkier Cheez-It Świergot

Marka stojąca za Cheez-Its przez lata miała kilka kreatywnych pomysłów na reklamę. Zapamiętaj filmy gdzie lekarz sprawdzał, czy krążki sera są wystarczająco dojrzałe, aby przejść do krakersów? Przenieśli PR na wyższy poziom na początku 2019 roku, kiedy ukryli roczny zapas krakersów Cheez-It Snap'd w jednym bunkier w nieujawnionej lokalizacji w Nowym Jorku.

Było to w zasadzie ogólnomiejskie polowanie na śmiecia, napędzane wskazówkami dotyczącymi lokalizacji bunkra, które stopniowo wyciekały na Twitterze. Wskazówki ostatecznie doprowadziły do ​​lokalizacji głównej nagrody, ale lokalizacja została ujawniona dopiero po tym, jak uczestnicy weszli na właściwą sekwencję „płytek wrażliwych na nacisk”.

podwójna dostępność kfc

zwycięzca rzeczywiście zdobyła legalny roczny zapas Cheez-Its. Chociaż nie może odciążyć rzeczywistego bunkra, teraz, kiedy wygrała, dostała w nim kilka innych rzeczy, które nie są krakersami, takie jak krzesło do fasoli, telewizor, słuchawki i karty podarunkowe. Brawo dla Cheez-Its za kreatywność ich promocji. Jak możesz nie chcesz coś zjeść, gdy wiąże się to z przeładunkiem łodzi w chłodnym, ukrytym bunkrze?

Ich pudełko może służyć jako broń

Cheez-Its Facebook

Pudełko Cheez-It nie jest dostarczane z etykietą ostrzegawczą przed potencjalnymi obrażeniami oczu, ale może powinni ponownie rozważyć tę politykę. W 2010 roku mężczyzna z Florydy był aresztowany i oskarżony o „baterię i naruszenie nakazu”, ponieważ policja zgłosiła, że ​​​​ rzucił w żonę pudełkiem Cheez-Its . Rezultatem było uszkodzenie jej oka. Andy Gatz, rzekomy miotacz Cheez-It, był najwyraźniej zdenerwowany swoją drugą połówką, ponieważ uczestniczyła w koncercie Dnia Ziemi w Orlando. Dzień Ziemi zwykle wydobywa z nas to, co najlepsze, ale wyraźnie nie było tak w przypadku Gatza. W rezultacie Cheez-Its tymczasowo przybrało status złoczyńcy, o którym na pewno chcieliby zapomnieć.

Ale to nie była jedyna okazja, kiedy Cheez-Its byli zaangażowani w wewnętrzny spór. W lutym 2019 roku mężczyzna rzekomo założył dom, w którym znajduje się jego matka i brat w ogniu w Atlancie w stanie Georgia po kłótni. Początek walki, która doprowadziła tego człowieka do odwetu ogniem, był podobno sporem o pudełko Cheez-Its.

Oba te incydenty są rzadkimi zdarzeniami, w których Cheez-Its w jakiś sposób wyrządził więcej szkody niż pożytku. Choć mogły być dodatkiem lub zachętą do przestępstwa, z pewnością nie zamierzały nimi być. Niemniej jednak przekąskę na własne ryzyko.