Nieopowiedziana prawda o Chester Cheetah

Gepard Chestera youtube

Chester Cheetah po raz pierwszy wszedł na firmament popkultury w 1986 roku w serii animowanych reklam telewizyjnych Cheetos. Tak jak New York Times donosi, że Chester jest dziełem agencji reklamowej DDB Needham Worldwide, wynajętej przez Frito-Lay — producenta słonych przekąsek — do wymyślenia świeżej, nowej maskotki marki. Chester był natychmiastowym hitem i od tego czasu stał się ściśle związany z Cheetos . Przez lata Chester był odpowiedzialny za wprowadzenie do leksykonu kilku haseł z Madison Avenue, w tym „Nie jest łatwo być kiepskim” i – Niebezpiecznie tandetny!


Jak na maskotki z kreskówek dla produktów spożywczych, Chester Cheetah jest zdecydowanie na wyższym poziomie i przetrwał próbę czasu dzięki ciągłym odkrywaniu. Pierwotnie przedstawiany w tradycyjnej animacji, Chester ewoluował przez lata do swojego obecnego statusu fajnego kota w CGI. Kto wie, dokąd pójdzie stamtąd?Jednak pomimo tego, że od dziesięcioleci jest stałym elementem telewizji, ile konsumenci Cheetos naprawdę wiedzą o złośliwej maskotce przekąski? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o nieopowiedzianej prawdzie o Chester Cheetah.
Chester Cheetah nie był oryginalną maskotką Cheetos

Chee-tos Mysz maskotka Cheetos youtube

Podczas gdy Chester Cheetah sprzedawał Cheetos od lat 80. XX wieku, rozbrykany kot nie jest pierwszą maskotką, którą przekąska wykorzystała do przeniesienia produktu z półek. Przed Chesterem było Mysz Chee-tos (Chee-tos pierwotnie szczycił się myślnikiem), który używał sloganu „Ser, który się chrupi”.

Nie tylko Mysz Chee-tos inny gatunek niż gepard, który miał zająć jego miejsce, ale miał też znacznie odmienną postawę niż Chester i jego psotne wybryki. Mysz, często przedstawiana w trzyczęściowym garniturze, mówiła w afektowany, górnolotny sposób. Był przedstawiany w różnych spotach reklamowych w takich zawodach jak m.in polityk i niewytłumaczalnie nadęty spryskiwacz szyb .różnica między mieszanką naleśnikową a mieszanką na gofry

W jego książce Dziewięćdziesiąt stopni w 49 , były copywriter reklamowy Howard Kaplan przypomniał sobie, że wyreżyserował kilka animowanych reklam z udziałem Myszki Chee-tos. Wśród różnych wersji gryzonia w tych spotach reklamowych był „Cheesy Rider” (podrabianie filmu z 1969 roku, Łatwy jeździec ), cesarz rzymski „Julius Cheeser” i pilot myśliwca z I wojny światowej, który oświadczył: „Lecę w powietrzu z największym serem”. W jednej z reklam pojawiła się nawet mysz Chee-tos jako astronauta ląduje na Księżycu , tylko po to, by być rozczarowanym, gdy odkrył, że tak naprawdę nie jest zrobiony z sera.

Chester Cheetah ewoluował w „cudownie przerażających” kierunkach

Chester Cheetah siedzący na stołku youtube

Kiedy Chester Cheetah został po raz pierwszy przedstawiony jako nowa maskotka Cheetosów, postać ta została przedstawiona jako awanturnik w duchu Królika Bugsa lub Woody'ego Woodpeckera. Jednak jako utwór z 2008 roku w Łupek obserwowane, a Reklama w telewizji wydany w tym roku zademonstrował „uroczo przerażającą” ewolucję postaci. W miejscu, przyszłość Nadprzyrodzony gwiazda Felicia Day gra kobietę w pralni. Zgryźliwa klientka mówi jej: „Wiesz, inni też próbują zrobić sobie pranie”. Właśnie wtedy Chester, który gra w szachy z przypadkowym facetem w pobliżu, woła ją po imieniu. – Felicjo – mówi. „Wiesz, te jej białka w suszarce.Felicia bierze jego sugestię i biegnie z nią, otwierając drzwi suszarki i ukradkiem wrzucając garść neonowo-pomarańczowych Cheetos na białe pranie. Kiedy się odwraca, Chester zniknął. Pojawiają się na ekranie grafiki z napisem „Dołącz do nas” wraz z nieistniejącą już witryną OrangeUnderground.com.

„Chester nie jest już tylko pobudliwym maniakiem Cheetos. Wyewoluował do postaci złożonej, z tajemniczo mrocznymi motywami” – napisał Łupek tej nowej postaci. „Dlaczego namawia nas, byśmy źle czynili naszemu bliźniemu? Jak zdobył nikczemny, środkowoatlantycki akcent? A kiedy nauczył się grać w szachy?

Animowany serial z Chesterem Cheetahem spotkał się z poważnym oporem

Chester Cheetah na motocyklu youtube

Na początku lat 90. Chester Cheetah miał wielkie plany. Biorąc pod uwagę sukces animowanych reklam zbudowanych wokół maskotki, pomysł polegał na tym, aby Chester stworzył własną kreskówkę w sobotni poranek dla sieci Fox.

Plan ten jednak nie powiódł się w przypadku siedmiu różnych organizacji rzeczniczych, które połączyły siły, aby stworzyć koalicję przeciwstawiającą się komiksowi Chester Cheetah. Według raportu w New York Times , koalicja, w skład której weszły takie grupy jak Akcja na rzecz Telewizji Dziecięcej i Centrum Nauki w Interesie Publicznym, złożyła petycję do Federalnej Komisji Łączności. Grupa poszukiwała orzeczenia, że ​​potencjalna seria, Siema! To Chester Cheetah Show! , być wykluczone z transmisji ze względu na status „reklamy na cały program” udającej rozrywkę.

„Jego jedyne poprzednie występy telewizyjne, a właściwie całe jego istnienie, miały miejsce w tradycyjnych spotach reklamowych zaprojektowanych w celu sprzedaży produktu”, czytamy w petycji, zauważając, że serial z Chesterem naruszyłby przepisy FCC, ponieważ nie „ściśle oddzielał materiałów programowych od treści komercyjnych . Presja najwyraźniej zadziałała. 1992 Powiązana prasa artykuł donosił, że rzecznik Frito-Lay potwierdził, że plany dotyczące serialu „zostały skrócone”.

Chester Cheetah włamał się do gier wideo

Gra wideo Chester Cheetah youtube

Podczas gdy animowany serial telewizyjny Chester Cheetah został usunięty, postać ostatecznie przeniosła się do świata gier wideo. Tak jak Gry Moby przypomniał, w 1992 roku wyszedł producent gier wideo Kaneko Chester Cheetah: zbyt fajny, by oszukać , gra przeznaczona na konsole Genesis i SNES. Fabuła opowiadała o tym, jak Chester mieszka w zoo, gdy paskudny zookeeper Mean Eugene kradnie ukochany skuter Chestera i rozbija go na kawałki. Chester musi następnie przejść się po zoo w poszukiwaniu tych elementów, aby móc odbudować skuter.

Gra okazała się na tyle udana, że ​​zagwarantowała kontynuację z 1994 roku Chester Gepard: Wild Wild Quest . W tym, zauważyłem Gry Moby , Chester opuszcza zoo i rusza w drogę w poszukiwaniu Hip City, ale po raz kolejny zostaje udaremniony, gdy Wredny Eugene rozrywa mapę Chestera.

Przygoda Chestera z grami wideo przetrwała 20-letnią przerwę do 2014 roku, dzięki promocyjnemu partnerstwu między Frito-Lay i odnoszącym sukcesy Rośliny kontra zombie franczyzowa. Jak informacja prasowa udostępniona na Facebooku ujawnione, gracze z Rośliny kontra zombie wojna w Ogrodzie może grać jako dwie różne postacie pochodzące z Cheetos: Dr. Chester (zombi) i Chester Chomper (roślina).

Chester Cheetah ma własne zweryfikowane konta w mediach społecznościowych

Gepard Chestera Świergot

Chociaż Chester Cheetah może poprzedzać powstanie mediów społecznościowych, nie przeszkodziło to maskotce Cheetos w nurkowaniu głową naprzód. W rzeczywistości Chester ma własną zweryfikowaną Świergot i Instagram konta, każdy profil ma setki tysięcy obserwujących.

Na Instagramie Chester promuje kampanie reklamowe Cheetos i inicjatywy charytatywne oraz dzieli się przepisami dotyczącymi Cheetos z Cheetos z Bon Appé książka kucharska . Należą do nich takie przysmaki jak: Niebezpiecznie serowy Mac i Cheetos , a Muł z górskiej rosy , wariacja na temat koktajlu Moscow Mule, który zastępuje górska Rosa do piwa imbirowego i dodaje posypkę Cheetle, zdefiniowaną przez Dictionary.com jako fluorescencyjny pomarańczowy proszek, który przykleja się do palców podczas jedzenia Cheetos.

Podobnie promocyjny jest kanał Chestera na Twitterze, w którym zamieszczane są filmy z jego reklam, a nawet retweeting post z American Music Awards w 2020 roku, zapowiadający jego pojawienie się na czerwonym dywanie rozdania nagród. Ponadto Chester świętował Narodowy Dzień Chłopaka, udzielając porad swoim obserwatorom na Twitterze. „Wiesz, kiedy mówią „och, wszystko w porządku”, kiedy pytasz, czego chcą, gdy jesteś w sklepie”, napisał w jeden tweet doradczy . – Nie są w porządku. Potajemnie chcą przekąsek. 100% czasu. A konkretnie Cheetos.

Chester Cheetah ma pełną linię gadżetów

Figurka pop Chester Cheetah Funko youtube

Chester Cheetah służył jako maskotka Cheetos tak długo, że jego znajomość w oczach opinii publicznej sprawiła, że ​​postać została w pełni sprzedana. Oprócz artykułów takich jak t-shirty, czapki z daszkiem, skarpetki i bluzy, Chester został również oznaczony marką na innych produktach, które są nieco mniej tradycyjne. Na przykład fani kochający Cheetos mogą świętować święta, nosząc naprawdę ohydny, brzydki świąteczny sweter Cheetos z przodem i środkiem Chester (poprzez Delikatny ). Jednak jeśli chodzi o produkty firmowe, trudno jest pokonać kolekcjonerską figurkę winylową oferowaną przez Funko .

W 2016 roku, jako sposób na promocję Flamin' Hot Cheetos, wypuszczono limitowaną kolekcję świąteczną. Tak jak JedzenieBestia donosił, że „Projekty Chester Cheetah” obejmowały takie przedmioty jak rękawice kuchenne, puszyste kapcie, jedwabny szalik, śpiwór, spinki do mankietów, makijaż, woda kolońska o nazwie „Au de Cheetau”, krzesło Cheetos, a nawet toaleta w kolorze pomarańczowym papier ozdobiony odciskami łap. Ponadto kombinezon z nadrukiem geparda dawał okazję do odgrywania ról, aby przebrać się za maskotkę Cheetos i uwolnić swojego wewnętrznego Chestera.

Oprócz Cheetos, Chester Cheetah ma własną linię przekąsek

Chester youtube

Nierzadko zdarza się, że dostawcy żywności na rynku masowym tworzą maskotkę z kreskówek, aby następnie sprzedawać produkty konsumentom. Chester Cheeto jest jedną z takich części długiej spuścizny kampanii reklamowych, które doprowadziły do ​​powstania kultowych postaci, takich jak Mrożone Płatki 'Tony Tygrys, Szczęśliwe amulety leprechaun i Kapelusz Crunch , żeby wymienić tylko kilka. Zazwyczaj najpierw jest jedzenie, potem dobierana jest odpowiednia maskotka. Chester Cheetah okazał się jednak tak udanym wynalazkiem marketingowym dla Frito-Lay, że firma faktycznie stworzyła całą linię przekąsek nazwanych na cześć animowanego geparda.

Chester's Snacks to chrupiące „frytki”, popcorn i „puffcorn”, wszystkie pokryte znanym pyłem Cheetos, niektóre z nowymi smakami. Te smaki obejmują zawsze popularny Flamin' Hot, standardowy ser, a nawet odmianę bekonu z cheddarem. „Kiedy Chester Cheetah umieszcza swoje imię na przekąsce, możesz liczyć na odważny i tandetny smak, jakiego nigdy nie próbowałeś”, zauważył przekąska oficjalna strona internetowa Frito-Lay . „Przekąski Chester są wykonane ze specjalnej mieszanki prawdziwych przypraw do sera, dzięki czemu każdy kęs jest idealnie pop i zgrzytliwy”.

Był kiedyś posąg Chestera wykonany w całości z Cheetos

Posąg Cheetah Chester wykonany z klocków Legos Był stonowany/Getty Images

Latem 2017 roku Ripley's Wierzcie lub Nie! Odditorium na Times Square w Nowym Jorku uruchomiło specjalną wystawę poświęconą specjalnie Cheetos. Muzeum Cheetos zauważyło, że Strona internetowa Ripley , oferował „całkowicie wciągające doświadczenie Cheetos, w którym fani mogą zagubić się w wyłożonym lustrem pokoju nieskończoności i szukać ukrytych kształtów Cheetos na wystawie od ściany do ściany wykonanej w całości z Cheetos”.

Po wejściu na wystawę miłośnicy przekąsek zostali przywitani przez naturalnej wielkości posąg Chester Cheetah wykonany w całości z Cheetos, oczywiście. Stworzenie artysty Chrześcijański Ramos , posąg z Cheeto wymagał 30 rodzinnych toreb Cheetos, miał ponad sześć stóp wysokości, a jego zbudowanie zajęło 320 godzin.

Co dziwne, przekąski Cheetos nie są jedynym jadalnym medium, w którym pracuje Ramos. Jak pokazano na swojej stronie internetowej, Ramos tworzy również portrety celebrytów za pomocą pasta do zębów i cukierek , w tym żelki, lukrecja, guma, miętówki i nie tylko.

Po tym, jak Tony the Tiger odrzucił „futrzaki”, Chester Cheetah przyjął je

Chester Cheetah pozuje do zdjęcia z dwoma mężczyznami Slaven Vlasic/Getty Images

Furry, dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tą konkretną subkulturą, opisali: CNN jako duża i zróżnicowana społeczność ludzi, „którzy celebrują postacie zwierząt fantasy z ludzkimi cechami”.

Jak się do tego wpisuje Chester Cheetah? Cóż, w 2016 roku członkowie społeczności futrzaków zaczęli się zasypywać Tony Tygrys kanał Twittera z pewnymi, powiedzmy, bardzo niezdrowymi sugestiami (przez Gawker ). Ktokolwiek zarządzał mediami społecznościowymi fikcyjnego tygrysa, podjął działania, blokując masowo futrzaki. „Wszyscy jestem za pokazaniem twoich pasków, piór itp. Ale zachowajmy rzeczy gr-r-reat – i przyjazne rodzinie, jeśli możesz. Cubs mogą się przyglądać, Tony tweetował .

Chester Cheetah przyszedł na ratunek, gdy maskotka Frosted Flakes wykazała się zdecydowanie anty-futrzastym uprzedzeniem. „Witam wszystkich fanów na moim Twitterze. Łuski, pióra lub futro, jeśli podobają ci się moje tweety, to witaj! Chester tweetował , natychmiast stając się nowym bohaterem społeczności futrzaków. „Tony Tygrys porzucił nas futrzakami, wszyscy witają @ChesterCheetah jako nowy kot dowodzący!!” tweetował wentylator. „Wita nas z otwartymi i tandetnymi ramionami!”

Chester Cheetah był jednym z wielu celebrytów grających w pułkownika Sandersa dla KFC

Chester Cheetah przebrany za pułkownika Sandersa youtube

Podczas prawdziwy pułkownik Harlan Sanders , założyciel Kentucky Fried Chicken, zmarł w 1980 , żyje dzięki niezwykle kreatywnej kampanii reklamowej KFC, w której szereg różnych celebrytów pojawiło się w kostiumach pułkownika Sandersa. Od Mario Lopeza grającego przystojnego pułkownika Sandersa w fałszywym filmie Lifetime, po uwielbiającego słońce George'a Hamiltona jako opalonego, wyjątkowo chrupiącego pułkownika, oszałamiająca liczba gwiazd grała rolę w różnych reklamach telewizyjnych (poprzez Tygodnik Rozrywka ).

Jedną z tych gwiazd był nikt inny jak Chester Cheetah, doniesiono Powiedzenie . W tym komercyjnym miejscu Chester przebrał się za skateboardzistę Sandersa, dostarczając niektórym głodnym łyżwiarzom tacę z dostępnymi tylko w ograniczonym czasie Cheetos Sandwich. Kanapkę, dostępną w 2019 roku, opisał Zjadacz jako „comfort food mashup” składający się z „chrupiącego fileta z kurczaka posmarowanego sosem Cheetos” umieszczonym na warstwie prawdziwych Cheetos, wszystkie wciśnięte w bułkę. Washington Post był mniej uprzejmy w swojej recenzji, charakteryzując odcień sosu Cheetos jako przypominający „odcień pomarańczy, którego używają komiksy do toksycznych odpadów”.

Chester Cheetah schłodzony z raperem Bad Bunny w inspirującym celu

Chester Cheetah na czerwonym dywanie Świergot

Chester Cheetah od dawna przedstawiany jest jako modny hipster. Ten aspekt jego osobowości został wyniesiony na nowy poziom w kampanii reklamowej w 2020 roku, która współpracowała z Chesterem i raperem Bad Bunny. To połączenie zostało zaprezentowane w Reklama w którym Chester składa wizytę Bad Bunny tworząc muzykę w studiu nagraniowym, gdzie daje raperowi torbę Flamin' Hot Cheetos.

W ramach kampanii promocyjnej Chester pojawił się również na gali American Music Awards 2020, gdzie Cheetos sponsorował nagrody w kategoriach muzyki latynoskiej. ZA ćwierkać z oficjalnego konta rozdania nagród na Twitterze udostępniono zdjęcie Chestera pokazującego swoje palce pokryte Cheetle podczas pozowania na czerwonym dywanie.

Jak Informacja prasowa Frito-Lay Zwrócili uwagę, że Chester i Bad Bunny zaprezentowali nowy singiel „Deja Tu Huella”, zatytułowany od hiszpańskiego wyrażenia „który obejmuje akcję przekraczania granic za pomocą swojej wyjątkowej indywidualności”, tłumaczonego jako „zostaw swój ślad” w języku angielskim. „Ta inicjatywa jest ważna, ponieważ jest połączeniem dwóch marek, reklamy są niesamowite i stanowi zachętę dla społeczności latynoskiej” – powiedział Bad Bunny. Billboard .

co się stało z quizami

Fani spekulują na temat seksualności Chestera Cheetah

Gepard Chestera youtube

Biorąc pod uwagę, że Chester Cheetah był stałym elementem popkultury, którego obecność w telewizji trwała od lat 80. do chwili obecnej, wciąż jest zaskakująca ilość rzeczy, których o nim nie wiemy. Okazuje się, że Chester Cheetah wciąż ma mnóstwo nieopowiedzianej prawdy. Wyszło to na jaw dzięki sondażu na VIPFAQ stronie internetowej. W ankiecie respondenci zostali poproszeni o rozważenie seksualności Chestera, niezależnie od tego, czy sądzili, że jest gejem, heteroseksualistą czy biseksualistą. Odpowiedzi były dość ostateczne. Aż 91 procent uważało, że Chester jest gejem, podczas gdy tylko 9 procent uważało, że jest hetero. Zero respondentów domyślało się, że był biseksualny.

Inny sondaż cytowany na stronie internetowej spekulował na temat rekreacyjnych nawyków narkotykowych Chestera. Biorąc pod uwagę, że Chester prawie zawsze nosi ciemne okulary przeciwsłoneczne, nie powinno dziwić, że przytłaczające 46% uważało, że Chester rzeczywiście był zażywającym narkotyki rekreacyjne, podczas gdy 38% uważało, że zażywa narkotyki „regularnie”. Tylko 15 procent uważało, że Chester nigdy nie tknął narkotyków.

Tymczasem istniał jeden aspekt Chestera, co do którego wszyscy mogli się zgodzić. Odpowiadając na ankietę z pytaniem, czy Chester jest gorący, czy nie, 100 procent respondentów zgodziło się, że Chester rzeczywiście jest przystojny.