Nieopowiedziana prawda o kościelnym kurczaku

Nieopowiedziana prawda Kościoła” Facebook

Burgery i frytki mogą być tym, co jako pierwsze przychodzi na myśl, gdy większość ludzi myśli o fast foodach, ale smażony kurczak jest prawdopodobnie na drugim miejscu. Nie brakuje łańcuchy z kurczaka typu fast food w Stanach Zjednoczonych i coraz więcej wydaje się pojawiać cały czas. Church's Chicken może nie mieć tak długiej historii, jak KFC lub bądź tak popularny jak Laska-fil-A , ale od dziesięcioleci jest podstawą fast foodów.


Podczas gdy wiele ofert w Church's Chicken jest porównywalnych z ich konkurencją – ciastka, puree ziemniaczane, posiłki rodzinne – udało im się stworzyć oddaną bazę fanów i rozwinąć się nie tylko od od wybrzeża do wybrzeża w USA , ale na całym świecie. Według Moje San Antonio , Church's Chicken rozrosło się od swoich skromnych początków w Teksasie do około 1660 lokalizacji rozsianych po 30 krajach na całym świecie.Od ich wczesnych początków w sercu Teksasu po popularne dodatki i niepokojące miejskie mity, to jest historia Church's Chicken.
Pierwszy Church's Chicken znajdował się po drugiej stronie ulicy od amerykańskiego punktu orientacyjnego

Pierwszy Kościół Rick Kern/Getty Images

Whataburger może być ulubionym hamburgerem Stanu Samotnej Gwiazdy, ale Church's jest królem w Teksasie, jeśli chodzi o kurczaka. Church's ma również przewagę (lub w tym przypadku skrzydło) nad Whataburgerem, jeśli chodzi o historię Teksasu. Słynny łańcuch kurczaków powstał po drugiej stronie ulicy od amerykańskiego punktu orientacyjnego, który odegrał istotną rolę w historii Teksasu. Mówimy oczywiście o Alamo.

Według Moje San Antonio , założyciel restauracji, George W. Church, otworzył pierwszy Church's Chicken w Alamo Plaza w 1952 roku. Pierwsza restauracja nie miała nawet jadalni, a klienci podchodzili do okna, gdzie mogli dostać dwa kawałki smażonego kurczaka i rolka za jedyne 49 centów. Restauracja była niewiele więcej niż małą chatą, ale najwyraźniej wywarła wpływ na San Antonians i w ciągu zaledwie 10 lat Church's rozrósł się do ośmiu miejsc w mieście.Church's Chicken rozszerzył się na dzielnice, którymi KFC nie był zainteresowany

Kościół Wieczorne obrazy standardowe/Getty

Jeśli chodzi o kurczaka typu fast food, KFC jest wielkim ptakiem, za którym wszyscy chcą podążać. Przynajmniej tak było, Chick-fil-A wydaje się wygrywać bitwę kurczaków w dzisiejszych czasach (poprzez USA dziś ). W każdym razie, wracając do KFC… W latach 60. XX wieku było 600 lokalizacji Kentucky Fried Chicken rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych (poprzez Powiązana prasa ). Jeśli mały facet miałby iść do przodu, musieliby przechytrzyć pułkownika Sandersa i dokładnie to zrobił Church's Chicken.

Według San Antonio Express-Wiadomości , podczas gdy Kentucky Fried Chicken budowało imperium smażonych kurczaków w całych Stanach Zjednoczonych, byli dość wybredni, jeśli chodzi o lokalizację swoich nowych restauracji. KFC nie otwierało lokalizacji w dzielnicach miejskich o niskich dochodach. To tutaj Church's Chicken dostrzegł szansę i rozwijający się biznes restauracyjny zaczął przenosić się do dzielnic, którymi KFC nie było zainteresowane.To okazało się być udanym planem ekspansji Church's i chociaż mieli tylko osiem lokalizacji w 1962, pod koniec dekady mieli ponad 100 restauracji w siedmiu stanach.

W innych krajach nie jest znany jako „Kurczak Kościoła”

To Facebook

Lokalizacje Church's Chicken możesz znaleźć w całych Stanach Zjednoczonych, ale udaj się do dowolnego innego kraju na świecie, a będziesz miał trudności ze znalezieniem jednego. Nie mówimy, że nie możesz dostać swojego ulubionego talerza z kurczakiem w kościele, po prostu nie będzie on oferowany w restauracji z napisem „Church” na budynku. To dlatego, że poza Stanami Zjednoczonymi nie jest to Kurczak Kościoła — to Kurczak z Teksasu.

Church's Chicken, eee, przepraszam, Texas Chicken, można znaleźć wszędzie, od Egiptu po Indonezję i tak daleko, jak Nowa Zelandia. Według Kronika Houston , marka rozpoczęła ekspansję międzynarodową w latach 80. i wybrała „Texas Chicken” z dwóch powodów. Po pierwsze, nie chcieli żadnego zamieszania na rynku międzynarodowym, ponieważ restauracja ma charakter religijny ze względu na nazwę. Po drugie, nazwa „Texas Chicken” przywołuje obrazy kowbojów i po prostu krzyczy „amerykański” na rynkach zagranicznych.

Logo Texas Chicken w niektórych miejscach naśladuje nawet podobny projekt i schemat kolorów jak Church's Chicken. Zmieniło się to jednak w 2019 roku – przynajmniej w przypadku kanadyjskich lokalizacji – kiedy marka przeprojektowała logo, gdzie jest znana jako Church's Texas Chicken (przez Kronika biznesu Atlanty ). Zrozumiałe, że firma o trzech różnych nazwach może być nieco myląca, ale zapewniamy, że to ten sam kurczak — tylko inne logo.

Church's Chicken został pomylony z tym, że jest prawdziwym kościołem?

Kościół Facebook

Mimo że słowo „kościół” jest częścią nazwy, Church's Chicken nie jest kościołem i nie ma powiązań z żadnymi kościołami. To tylko nazwisko założyciela restauracji. Chociaż firma dołożyła wszelkich starań, aby uniknąć tego rodzaju zamieszania na rynku międzynarodowym, nie była w 100 procentach niezawodna.

Według Wice , w 2015 roku firma Texas Chicken Malaysia otrzymała wiadomość na Facebooku od zaniepokojonego klienta, który był zdenerwowany tym, że zostali oszukani do jedzenia kurczaka przyrządzonego przez kościół. Malezja to kraj, który w 61 procentach jest muzułmański, a klient obawiał się, że sieć serwuje żywność niehalal.

Chociaż restauracja, która serwowała posiłek, rzeczywiście nazywała się Texas Chicken, dopiero gdy klient zauważył „Church's” na etykiecie ich sosu do maczania, ogarnął go niepokój. Zespół mediów społecznościowych Texas Chicken Malaysia wyjaśnił zamieszanie, wyjaśniając historię firmy i zapewniając fanów Facebooka, że ​​nie ma „kontekstu religijnego”. W końcu klient przeprosił za spowodowanie drobnego zamieszania i wszystko było w porządku w świecie kurczaków typu fast food.

Niektóre lokalizacje Church's Chicken zawierają Biały Zamek

Jakiś kościół Świergot

Nierzadko można spotkać restauracje połączone, takie jak KFC i Taco Bell lub Długi John Silvers i A&W pod tym samym dachem. To dlatego, że kiedyś te restauracje należały do ​​tej samej gigantycznej firmy — Yum! Marki (chociaż Mniam później sprzedany A&W i Long John Silvers).

Fani Church's Chicken i biały zamek znajdzie również kilka lokalizacji, w których obie marki mają ten sam budynek. Tym, co odróżnia je od połączonej restauracji Taco Bell/KFC, jest to, że Church's i White Castle nie są własnością tej samej większej firmy i nigdy nie były. W przeciwieństwie do wielu sieci fast food, White Castle omijał trendy branżowe i jest całkowicie rodzinnym biznesem (poprzez: Forbes ). Jak więc powstało partnerstwo Church's Chicken and White Castle?

Dokładne szczegóły partnerstwa biznesowego nie są do końca znane, ale według książki z 1997 r. Sprzedawanie „Em za worek” , partnerstwo zaowocowało w połowie lat 90-tych. Obie restauracje serwują własne pozycje menu, oczywiście dzielą tę samą przestrzeń restauracyjną. Magazyn QSR zauważył, że obie firmy mają również tę samą firmę łańcucha dostaw, co niewątpliwie ułatwia prowadzenie restauracji pod wspólną marką. Tak czy inaczej, fakt, że klienci fast foodów mogą dostać smażonego kurczaka z suwakiem z boku, jest całkiem fajny.

meksykańska restauracja chi chi

Możesz być zaskoczony, wiedząc, że jest maskotka Kurczaka Kościoła

Kościół Facebook twitter

Wygoda i niskie ceny to główne czynniki stojące za sprzedażą fast foodów, ale nigdy nie zaszkodzi mieć maskotka fast food wokół, aby przypomnieć ludziom o czekających na nich smażonych w głębokim tłuszczu przysmakach. Wydaje się, że podczas tworzenia maskotki fast foodu są dwie drogi: wymyśl postać ( Ronald McDonald ) lub użyć podobizny prawdziwej osoby ( Pułkownik Sanders ). Church's przyjął poprzednie podejście.

Kiedy George W. Church uruchomił swój biznes z kurczakiem na początku lat pięćdziesiątych restauracja z kurczakiem miała maskotkę o imieniu „Churchie”. Maskotka była pulchną małą postacią w kapeluszu kucharza, trzymającą widelec. Churchie może nie był postacią przyciągającą uwagę jako Ronald McDonald, ale kręcił się przez kilka dziesięcioleci.

Jednak gdzieś w latach 80. Churchie przeszedł fizyczną przemianę z mężczyzny w kapeluszu kucharza w pełnowymiarowego kurczaka (poprzez Historyk z Teksasu Tak ). Dla Wiadomości restauracyjne” Oś czasu Church's Chicken, wygląda na to, że wydarzyło się to w czasie, gdy marka wprowadziła swój rekordowy Church's Big Sandwich. Od czasu do czasu pojawia się oryginalny Churchie, ale jest to głównie tylko na zdjęciach z mediów społecznościowych (przez Facebook ).

Church's Chicken sponsorował turnieje szachowe

Kościół Tim Boyle/Getty Images

Pizza Hut może mieć Sponsoring Super Bowl i McDonald's mógł mieć igrzyska olimpijskie , ale Church miał szachy. Zgadza się, Church's Chicken nie poszedł za gigantycznymi imprezami sportowymi, a zamiast tego postanowił użyczyć swojej nazwy w sponsorowaniu turniejów szachowych mistrzów świata.

Według nekrolog Billa Churcha Jr. , który przejął po ojcu, szachy były ukochanym hobby w kościelnym gospodarstwie domowym. ZA New York Times artykuł przytacza firmę sponsorującą turnieje szachowe już w 1972 roku, a partnerstwo z Federacją Szachową Stanów Zjednoczonych trwało co najmniej do 1986 roku (poprzez Dane Czerwonego Lwa ).

Co do tego, jak wyglądał turniej szachowy sponsorowany przez Church's Chickena, cóż, turniej w San Antonio z 1972 r. został nazwany „Turniejem Smażonego Kurczaka” i obejmował jednych z najlepszych szachistów na świecie. Zwycięzcy turnieju nie tylko odeszli z marnym T-shirtem lub pudełkiem darmowego smażonego kurczaka. George W. Church przeznaczył 10 000 dolarów z własnych pieniędzy na wygraną, a zwycięzca pierwszej nagrody otrzymał sakiewkę w wysokości 4000 dolarów. Podczas gdy cztery tysiące to z pewnością nic do szyderstwa, było to najwyraźniej za mało w tym czasie dla cudownego szachisty Bobby'ego Fischera, który odrzucił zaproszenie do udziału w turnieju szachowym Church'a.

Niektóre lokalizacje Church's Chicken zostały nagle zamknięte

Jakiś kościół Świergot

Nie jest tajemnicą, że 2019 był wielkim rokiem dla kurczaków typu fast food, kiedy to Popeyes rozpoczął „wojny na kanapki z kurczakiem”. Tak jak Forbes Zauważono, że Church's Chicken nigdzie nie można było znaleźć, gdy kanapka z kurczakiem dominowała w nagłówkach. Do końca 2019 roku marka nie miała nawet ogólnopolskiej kampanii reklamowej od 10 lat!

Biorąc pod uwagę, że sieć restauracji od lat notuje spadki sprzedaży, nie dziwi fakt, że wiele lokalizacji zostało zamkniętych. Podczas Zjadacz zgłoszone że 15 lokalizacji zostało zamkniętych w 2015 roku z powodu niepłacenia podatków, inne lokalizacje zostały zamknięte bez większego wyjaśnienia. W 2018 r. w Greenville w Południowej Karolinie kilka lokalizacji Church's Chicken zostało zamkniętych z jedynie odręcznymi notatkami na drzwiach, proszącymi klientów o odwiedzenie innych lokalizacji. Jeśli chodzi o to, dlaczego lokalizacje zostały zamknięte, Church's nie wdawał się w szczegóły, ale trochę się tropił Wiadomości z Greenville połączył restauracje z pozwem o wykluczenie.

To co najmniej więcej informacji niż fani Church's Chicken z Mansfield w stanie Ohio otrzymali w 2020 roku. Reporter z The Church's Chicken of Mansfield w stanie Ohio. Źródło Richland którzy myśleli, że złapali „łatwą” historię, otrzymywali krążenie z każdego źródła i wymyślili dziwaczne przysiady, aby uzyskać odpowiedzi na temat zamknięcia lokalnego Church's Chicken.

Chociaż Church's Chicken może mieć przed sobą lepsze dni, po prostu wiedz, że jeśli twój lokalny Church's Chicken się zamknie, konkretny powód, dla którego może pozostać tajemnicą.

Kiedyś była częścią pary smażonego kurczaka?

Kiedyś był częścią pary smażonego kurczaka z popeyes Eric Baradat/Getty Images

Fast food może być dość bezwzględnym biznesem i na pewno jest coś do powiedzenia na temat starego powiedzenia: w liczbach jest siła. Często zdarza się, że restauracje są część tego samego łańcucha , a przez wiele lat Church's był częścią czegoś, co najlepiej można opisać jako para mocy smażonego kurczaka.

Popeyes i Church's mogą wydawać się zaprzysięgłymi wrogami, ale w 1989 roku zjednoczyli swoje moce smażonego kurczaka w jedną (poprzez Dane Czerwonego Lwa ). Chociaż obie restauracje działały oddzielnie, teoretycznie były drugą co do wielkości siecią smażonych kurczaków — po KFC — w Stanach Zjednoczonych. Według 1989 UPI artykuł , właściciel Popeyes, Al Copeland, chodził tam iz powrotem z Church's, zanim osiągnięto porozumienie w sprawie wykupu łańcucha kurczaków za 395,4 miliona dolarów. Obie sieci kurcząt osiągnęły w poprzednim roku łączną sprzedaż w wysokości 1 miliarda dolarów i chociaż może to wydawać się dużo, to wciąż było to nic w porównaniu do potężnej sprzedaży KFC 4,9 miliarda dolarów.

Współpraca Popeyes and Church trwała 15 lat, ale w końcu wszystko co dobre kończy się na palcach i w 2004 roku firma macierzysta marki kurczaków, AFC Enterprises, Inc. sprzedany Kościelny Kurczak firmie venture capital.

Church's Chicken słynie z jalapenos

Kościół Facebook

Udaj się do strona menu strony Church's Chicken, a zobaczysz wiele typowych dodatków, które możesz znaleźć w każdym smażonym kurczaku typu fast food: puree ziemniaczane, makaron z serem, herbatniki, sałatka coleslaw itp. Jedyny element, który wyróżnia się od normy, chociaż jest jalapenos. Podczas gdy Church's oferuje smażone jalapenos nadziewane serem, marynowane jalapenos to klasyczny dodatek Church's Chicken.

Papryczki jalapeno były w menu Church's Chicken od samego początku i według wiceprezes firmy ds. strategii marki, Jennifer Chasteen, są ukłonem w stronę teksańskich korzeni marki (poprzez Magazyn QSR ). Chasteen powiedział, że papryki są „oryginalnym” dodatkiem, a właściwym sposobem na delektowanie się nimi jest „wyciskanie soku z jalapeno” na smażonego kurczaka, aby uzyskać zastrzyk ciepła.

Church's Chicken również bardzo poważnie traktuje jalapenos. Wiceprezes ds. łańcucha dostaw firmy podobno wybrał się do Meksyku, aby odwiedzić farmy jalapeno i negocjować ceny za 80 000 skrzynek papryki rocznie (za pośrednictwem Nurkowanie w łańcuchu dostaw ).

Church's Chicken został powiązany z niepokojącym mitem miejskim

Kościół

mit fast foodów to nic nowego. Od dziwnych tajemniczych mięs po programy antymilitarne, mity o fast foodach istnieją od lat – niektóre są po prostu bardziej niepokojące niż inne.

W latach 80. krążyła dość niepokojąca plotka, że ​​Church's Chicken miał powiązania z Ku Klux Klanem i był aktywnie zaangażowany w spisek przeciwko czarnym Amerykanom (poprzez Chicago Tribune ). Według autorów książki Gary Fine i Patricia Turner Szepty na linii kolorów: plotka i rasa w Ameryce, plotka głosiła, że ​​Church's Chicken używał w swoim kurczaku składnika, który został opracowany przez KKK do sterylizacji czarnych mężczyzn. Tak, ten jest doozy.

Chociaż Church's nie odpowiedział publicznie na te pogłoski, należy zauważyć, że był to tylko miejski mit i kompletnie nieprawdziwy. Zarówno Popeyes, jak i KFC były również powiązane z podobnymi mitami miejskimi, które grały na paranoi i rasie w Stanach Zjednoczonych. Tokarz powiedział NewsOne że plotka prawdopodobnie pojawiła się z powodu praktyki biznesowej tej marki fast food, polegającej głównie na otwieraniu restauracji w czarnych dzielnicach.

Chociaż nie ma ani krzty dowodu, żadna firma nie chce być kojarzona z tak szkodliwymi plotkami z młyna.

Church's Chicken próbował dostać się do burgerowego biznesu

Kościół Andrew Burton/Getty Images

Z jakiegoś powodu sieci fast foodów mają tendencję do bycia zbyt dużymi dla swoich spodni i myślą, że mogą z powodzeniem rozszerzyć się na inne obszary fast foodów. McDonald's próbował tego z pizzą, a od niedawna Burger King ma spróbowałem z tacos . Najczęściej te eksperymenty z fast foodami sromotnie kończą się niepowodzeniem i stają się jedynie punktem na osi czasu firmy.

Pod koniec lat 70. Church's Chicken próbował wejść na rynek burgerów w wielkim stylu. Założyciel George W. Church pominął proste dodawanie hamburgerów do menu i zdecydował się otworzyć całą nową sieć restauracji z burgerami o nazwie G.W. Jrs (przez Moje San Antonio ).

Według Finansowanie Wszechświat , Kościół otworzył pierwszy G.W. Jrs w 1979 roku i niesamowicie szybko przyspieszył działalność rozwijającej się sieci fast foodów — prawdopodobnie trochę także szybki. Do 1982 roku było 62 G.W. Lokalizacje juniorów w całym stanie… a potem wszystkie zostały zamknięte na dobre w 1985 roku. Church's miał podobno pewne „różnice filozoficzne” w obrębie swojego wyższego kierownictwa w tym czasie, a G.W. Jrs stał się ofiarą zamieszania.

Dziś G.W. Jrs to tylko blaknące wspomnienie dla Teksańczyków, którzy mają nadzieję, że sieć burgerów pewnego dnia będzie zaaranżuj powrót .