Nieopowiedziana prawda o chrupiącym toście cynamonowym

Tost cynamonowy Crunch, płatki zbożowe

Cinnamon Toast Crunch to popularne płatki zbożowe i prawdopodobnie pamiętasz, jak jeś je jako dziecko (a nawet w zeszłym tygodniu).


Płatki zbożowe zadebiutowały w 1984 roku w celu odtworzenia smaku tostów z cukrem cynamonowym. Zaczęło się od maskotki (swego rodzaju) w postaci szefa kuchni Wendella, który pojawiał się w reklamach od 1987 roku, sporadycznie wraz z dwoma innymi pracownikami piekarni. Szef kuchni Wendell śpiewał podczas pieczenia płatków. W 1991 roku dwóch pozostałych pracowników piekarni zniknęło z reklam i pudełek. Według General Mills, producenta Cinnamon Toast Crunch, otrzymali opinie, które skłoniły ich do eksponowania szefa kuchni Wendella (poprzez Mentalna nić ).Sam szef kuchni Wendell również zniknął z pudeł w 2009 roku. W 2010 roku został zastąpiony kostkami prawdziwych płatków zbożowych, które są znane jako „Szalone kwadraty”. Jeśli spojrzysz na pudełko, zobaczysz kawałki płatków zbożowych z oczami i cynamonem, które tworzą wyraz twarzy.
3 składnikowe naleśniki bez banana

W 2012 roku Cinnamon Toast Crunch nieznacznie zmienił recepturę, co wpłynęło na zawartość składników odżywczych w celu zwiększenia ilości pełnych ziaren i zmniejszenia ilości cukru i sodu. Na szczęście dla fanów zmiana nie wydawała się zauważalnie wpłynąć na smak (poprzez Konsumpcjonista ).

Cinnamon Toast Crunch i jego spin-offy

Francuski Tost Crunch, płatki zbożowe Instagram

Podobnie jak w przypadku wielu popularnych słodkich zbóż, Cinnamon Toast Crunch doprowadził do powstania dodatkowych odmian zbóż. Pierwszym dodatkiem był French Toast Crunch w 1995 roku, który, jak można się było spodziewać, miał smakować jak francuskie tosty. W 2004 roku dodano Peanut Butter Toast Crunch, choć później został on wycofany. Obecnie dostępnych jest pięć różnych smaków: francuski tostowy chrupiący, czekoladowy chrupiący tostowy, cynamonowy chrupiący tostowy churros, cukrowy chrupiący tostowy ciasteczko i oryginalny cynamonowy chrupiący tostowy (poprzez chrupiący tost cynamonowy ). Ciekawostka: Cheerios ma najwięcej płatków typu spin-off z spin 20 różnych odmian , w tym przerażająca przyprawa dyniowa.Cinnamon Toast Crunch zdecydowanie ma swoich fanów — jest piątym najlepiej sprzedającym się płatkiem w Stanach Zjednoczonych i jest najpopularniejszym zbożem w 54 procentach stanów (poprzez 11 punktów ).

zamiennik octu jabłkowego

French Toast Crunch był najpopularniejszym płatkiem zbożowym typu spin-off, chociaż został wycofany w 2006 r. ze względu na niską sprzedaż, aby ponownie wskrzesić go w 2015 r. Po latach opinii klientów, którzy o to prosili.Jednak, ku zaskoczeniu nikogo, Cinnamon Toast Crunch nie jest zdrowym zbożem. CNN zajęła 11 miejsce wśród 13 najbardziej słodkich zbóż. Ma dziewięć gramów cukru na porcję, spada tuż poniżej Pętle z przodu i Reese's Puffs z 12 gramami cukru na 39 gramów płatków zbożowych i znacznie więcej Ryżowe Krispie , zdrowszy wybór z czterema gramami cukru na porcję.

Konserwanty w chrupiącym toście cynamonowym

Cinnamon Tost Crunch, pudełko płatków śniadaniowych

Zasadniczo, 28 procent kalorii w chrupiącym toście cynamonowym pochodzi z cukru. Płatki zawierają również konserwujący butylowany hydroksytoluen (BHT), który przez Food and Drug Administration (FDA) jest klasyfikowany jako GRAS. GRAS oznacza „ogólnie uznawany za bezpieczny”, co oznacza, że ​​środek konserwujący jest uważany za bezpieczny w niewielkich ilościach zgodnie z jego przeznaczeniem, ale nie przeprowadzono przeglądu przed wprowadzeniem na rynek, więc substancja chemiczna trafiła do żywności bez dodatkowej oceny.

Niezależny przegląd po jego zatwierdzeniu wykazał, że „istnieją niepewności, wymagające przeprowadzenia dodatkowych badań”. Narodowy Program Toksykologii znalazł powiązania między BHT a zarówno wzrostem, jak i spadkiem zachorowań na raka u zwierząt. Centrum Nauki w Interesie Publicznym stawia BHT na „ostrożność” w swoim systemie kategoryzacji. Każdy, kto jest zaniepokojony chemikaliami, które wkładają do swojego ciała, może chcieć poczekać na dalsze badania nad BHT ( Centrum odnowy biologicznej w Berkeley ).

Mówiąc o niezdrowym, dziwnym faktem, który można umieścić w kategorii „trochę obrzydliwe”, jest to, że możesz wapować Cinnamon Toast Crunch. Nie tylko to, ale dostępnych jest wiele smaków do wapowania. Można się zastanawiać, dlaczego ktoś miałby chcieć wapować swoje płatki śniadaniowe.

w sosie n out

Aby dalej rozwijać się poza płatkami zbożowymi, Cinnamon Toast Crunch wypuścił zestaw misek z #SquadGoals napisanymi z boku misek (poprzez Pyszne ).

Cinnamon Tost Crunch na całym świecie

Cinnamon Tost Crunch, pudełko płatków śniadaniowych

Dla wielkich fanów Cinnamon Toast Crunch, którzy są w podróży, istnieje możliwość, że dostaniesz płatki zbożowe podczas podróży. Jest sprzedawany w Kanadzie, gdzie nigdy nie zaprzestano produkcji francuskiego tostowego chrupania. W Quebecu, francuskojęzycznej prowincji Kanady, zboże nazywa się Croque-Cannelle. Jest również sprzedawany w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie nazywa się Curiously Cinnamon. Curiously Cinnamon ma swoje własne płatki zbożowe typu spin-off, Curiously Strawberry. Można go nawet kupić w Polsce, gdzie nazywa się Cini Minis.

Mając na uwadze obecny problem zmian klimatycznych, produkcja Cinnamon Toast Crunch nie ma większego negatywnego wpływu na środowisko. Pudełko i plastikowa torebka są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, które często są również poddawane recyklingowi przez konsumenta (poprzez Prezi ).

I chyba najważniejszym faktem o Cinnamon Toast Crunch jest to, że są to ulubione płatki zbożowe Taylor Swift (poprzez Pyszne ). Ona je jako pociechę (oczywiście razem z pop tartami).
Kategorie jeść Fakty Opinie