Nieopowiedziana prawda o warzeniu Coors

Coors i Coors Lekkie puszki na półce Justin Sullivan/Getty Images

Nie można opowiedzieć prawdy o Coors Brewing bez opowiedzenia historii rodziny Coors – historii pełnej innowacji, kontrowersji oraz ogromnego sukcesu i bogactwa. Mniej niż 150 lat po tym, jak Adolph Coors założył browar w 1873 roku w Golden w Kolorado, jego potomkowie stali się jedną z najbogatszych rodzin w Ameryce, wartą 4 miliardy dolarów w 2015 roku (poprzez Forbes ). Dziś, po wielu skomplikowanych fuzjach i przejęciach, firma obecnie nazywana Molson Coors Beverage Co. jest piątym co do wielkości producentem piwa na świecie i drugim co do wielkości w Stanach Zjednoczonych (poprzez Poranna gwiazda ).


Historia Coors Brewing rozpoczyna się w 1868 roku, kiedy 21-letni nowicjusz z Prus zatrzymuje się na statku płynącym do USA (przez Molson Coors ). Po dotarciu do Kolorado, Adolph Coors założył browar w 1873 roku na brzegu Clear Creek poza miastem Golden. On i jego firma przeżyli powódź i poważny kryzys gospodarczy pod koniec XIX wieku (poprzez przybrzeżna Wirginia ). Coors Brewing nawet przetrwało Zakaz , który rozpoczął się w Kolorado cztery lata przed resztą kraju (via Wiadomości i nagrania ). W suchych latach Coors Brewing opierał się na firmie porcelanowej, którą prowadził na boku, produkując napoje bezalkoholowe i słodowane mleko zamiast tego, co górnicy nazywali „piwem bankietowym” (poprzez Thriller ).Coors przetrwa powódź, depresję i prohibicję

Browar Coors w Golden, Kolorado Instagram

Syn Adolpha Coorsa, Adolph Jr., prowadził firmę od połowy prohibicji do lat 40. XX wieku, rozszerzając rynek Coorsa na inne zachodnie stany poza Kolorado. Jego trzej synowie przejęli władzę do lat pięćdziesiątych, chociaż najstarszy, Adolf III, został zamordowany podczas pozornie nieudanego porwania w 1960 roku (poprzez Poczta w Denver ). Drugi najstarszy, Bill Coors, opracował pierwszą puszkę aluminiową w 1959 roku, rewolucjonizując przemysł napojów (poprzez Dziennik Biznesowy Denver ).
Lata 70. były dla Coors Brewing okresem rozkwitu. W dekadzie od 1965 do 1975 Coors przeskoczył z 12. największego piwa w USA na czwarte, mimo że sprzedawano je tylko w 11 stanach. Coors był nr 1 w tych stanach, z wyjątkiem Teksasu (poprzez New York Times ). Coors w tamtym czasie niewiele reklamowało, więc niedobór i poczta pantoflowa wystarczyły, aby stworzyć wokół piwa aurę mistyki (poprzez Poczta w Denver ). Studenci z college'ów na wschód od rzeki Mississippi prosili swoich przyjaciół z Kolorado, aby za każdym razem, gdy odwiedzali dom, napełniali swoje kufry Coorsami. Czas Magazyn doniósł na początku 1974 roku, że wiceprezydent Gerald Ford przemycił kilka Coorsów z powrotem do Waszyngtonu w swoim bagażu po wycieczce na narty w Kolorado.

„Smokey and the Bandit” dodaje tajemnicy Coors

Burt Reynolds i Sally Field w Smokey and the Bandit United Archives/Getty Images

Mistyka Coorsa prawdopodobnie osiągnęła szczyt w 1977 r Burt Reynolds trafienie, Smokey i Bandyta, wyszedł. Całe założenie tego filmu było takie, że potentat z południa byłby gotów wydać małą fortunę na przemycenie 400 skrzynek Coorsa z Teksasu do Georgii (za pośrednictwem Para winorośli ). Ale w browarze Coors w Golden w stanie Kolorado rok 1977 był bardziej pamiętany z powodu zaciętego strajku, który zakończył się, gdy robotnicy przekroczyli linie pikiet i przegłosowali związek (poprzez New York Times ). Rozpoczęło to dekadę bojkotów i złej reklamy, które skłoniły Coors do ponownego spojrzenia na swój wizerunek i przemyślenia filozofii biznesowej.różnica między mieszanką na gofry i naleśniki

Coors był przedmiotem bojkotów od 1966 roku. Wczesne bojkoty były organizowane głównie przez ludzi ze społeczności latynoskiej, którzy uważali praktyki zatrudniania Coorsa za rasistowskie, nie lubili jego antyzwiązkowej postawy i byli rozgniewani sprzeciwem Josepha Coorsa wobec Chicano Program studiów, gdy był regentem na University of Colorado (przez Radio publiczne w Kolorado ).

Bojkoty nadgryzają biznes Coorsa

Wnętrze browaru Coors Instagram

Bojkoty zyskały na sile, gdy zaangażowała się AFL-CIO, po niszczącym związki strajku w 1977 r. Członkowie społeczności Czarnych i LGBTQ+ przyłączyli się. Coors przeprowadzał testy na wykrywacze kłamstw potencjalnym pracownikom od lat 60. do 1986 r., próbując się wykorzenić komuniści, narkomani i geje z puli kandydatów. Kiedy Coors ugiął się pod presją polityczną i zaniechał wariografów, jeden z dyrektorów Coors przyrzekł, że nadal będzie trzymać radykałów politycznych z dala od browaru (poprzez Los Angeles Times ). Społeczność Czarnych była zmotywowana do przyłączenia się do bojkotu po tym, jak Bill Coors powiedział właścicielom mniejszościowych firm w Denver w 1984 roku, że Afrykanie nie mają „intelektualnej zdolności do odniesienia sukcesu” i uzupełnił to, twierdząc, że Czarni w USA powinni być wdzięczni handlarzom niewolników ciągniętym przez swoich przodków do Ameryki w łańcuchach, bo teraz mają możliwości, które nie byłyby dla nich dostępne w Afryce (poprzez Washington Post ).Pięćset sklepów monopolowych w południowej Kalifornii dołączyło do bojkotu po przemówieniu handlarza niewolnikami (poprzez New York Times ), a udział Coors w rynku w Kalifornii spadł z 40 procent w 1977 r. do zaledwie 14 procent w 1984 r. (przez Colorado Public Radio). Czasy poinformował, że AFL-CIO zrezygnowało z bojkotu w 1987 roku po tym, jak nowe pokolenie rodziny Coors otworzyło drzwi do reprezentacji związkowej w zakładzie Golden. (Pracownicy odrzucili związek w głosowaniu w 1988 roku.) Coors obiecał także 625 milionów dolarów grupom Czarnych i Latynosów w celu naprawy ogrodzeń.

Coors Light staje się największym piwem browaru

Coors Light może Joe Robbins/Getty Images

Coors rozpoczął swój marsz na wschód w 1981 roku (przez Dziennik Biznesowy Denver ). Po wejściu na rynek Indiana w 1991 roku, Coors był wreszcie dostępny we wszystkich 50 stanach Thriller ). Eksperci branżowi twierdzą, że firma Coors musiała się rozwijać z powodu agresywnych taktyk marketingowych stosowanych przez dużych chłopców od piwa, Anheuser-Busch i Miller (poprzez Poczta w Denver ). Westword spekulowali, że Coors rozszerzył się, aby zrekompensować utratę udziału w rynku z powodu bojkotu z 1977 roku.

Coors również dostały się na jasne piwo wóz dla orkiestry. Pięć lat po tym, jak Miller Lite był pionierem niszowego produktu, Coors Light pojawił się w 1978 roku w srebrnej puszce, co odróżniało go od żółtego piwa bankietowego Coors. W latach 80. studenci zamawiali Coors Light w barach, prosząc o „Srebrną Kulę”, a pseudonim utknął (poprzez Para winorośli ).

Trzydzieści lat później oryginalne piwo bankietowe Coorsa kontrolowało zaledwie 0,5 procent amerykańskiego rynku piwa, podczas gdy Coors Light urósł, by objąć 8 procent udziału (Via Poczta w Denver ). Coors Light stało się drugim najlepiej sprzedającym się piwem w USA w 2011 roku, wyprzedzając Budweisera (poprzez CSP ). Coors Light nadal zajmował drugie miejsce w 2019 roku, ustępując jedynie Bud Lightowi, ale jego udział w rynku spadał. W zeszłym roku było to 6,8 proc USA dziś ). Zmienia się upodobanie Amerykanów do alkoholu, a Coors – który nie jest już tak naprawdę Coors – musiał się zmienić wraz z nim.

Coors łączy siły z Molson i Miller

Browar Molson Instagram

Coors Brewing przekształcił się w Molson Coors w 2005 roku, po 3,4 miliarda dolarów fuzji browarów z Kanady i Kolorado (poprzez New York Times ). Trzy lata później Molson Coors i SABMiller zgodzili się połączyć swoje wysiłki w USA w spółkę joint venture o nazwie MillerCoors, która byłaby drugim producentem piwa w USA, za Anheuser-Busch. Peter Coors, ówczesny wiceprezes Molson Coors, powiedział, że połączenie dwóch konkurencyjnych browarów było posunięciem oszczędnościowym w czasie, gdy piwo traciło klientów na rzecz wina, likierów i wysokiej klasy piw (poprzez New York Times ).

W 2012, Molson Coors wszedł do Europy w wielkim stylu, kupując StarBev. Firma sprzedawała swoje różne marki w dziewięciu krajach Europy Środkowej i Wschodniej, a także swoje flagowe piwo Staropramen, które było sprzedawane w ponad 30 krajach.

Wreszcie w 2016 r. Anheuser-Busch przejął SABMiller w unii producentów piwa nr 1 i 2 w USA, ale federalne organy regulacyjne zatwierdzą tylko, jeśli nowy gigant browarniczy sprzeda 58 procent udziałów Miller w MillerCoors. Molson Coors miał pierwsze dibsy i wzięli je (poprzez Poczta w Denver ). Umowa o wartości 12 miliardów dolarów sprowadziła do Molson Coors wszystkie marki Millera, w tym niegdyś zagraniczne wytwórnie Pilsner Urquell i Foster's Lager.

Coors skacze na modę hard-seltzer

Puszka twardego Vizzy seltzer na plaży? Facebook

Dziewięć z 25 najlepiej sprzedających się piw w USA w 2019 roku to marki Molson Coors, w tym Coors Light na 2. miejscu i Miller Lite na 3. miejscu (poprzez USA dziś ). Na liście znajduje się również Blue Moon na 19. miejscu. Blue Moon, piwo pszeniczne w stylu belgijskim, powstało w osobnym mini-browarze na terenie Coors Field, domu drużyny baseballowej Colorado Rockies. Westword ).

co to jest śniadanie kontynentalne?

Duże browary amerykańskie w ostatnich latach traciły udział w rynku na rzecz meksykańskiego importu i browarów rzemieślniczych (poprzez Los Angeles Times ). Tylko w ciągu ostatniego roku lub dwóch duże piwo traciło klientów do twarde seltzery (przez NapójCodziennie ). Wygląda na to, że wszyscy wychodzą z seltzerem, aby złapać kawałek tego lukratywnego rynku. Molson Coors wprowadził Vizzy wcześniej w 2020 r., a Coors Seltzer w październiku (przez CNN ). Sprzedaż Vizzy była jak dotąd wysoka, a Molson Coors ma nadzieję, że Coors Seltzer będzie wyróżniał się na coraz bardziej zatłoczonym rynku twardej wody z bąbelkami. Firma ogłosiła we wrześniu, że będzie oferować nowe napoje bezalkoholowe dla młodszego, bardziej świadomego zdrowia konsumenta poprzez współpracę z L.A. Libations (za pośrednictwem Sklep spożywczy Aktualności ).

Na razie Molson Coors stawia znaczną część swojej przyszłości na twardych seltzerach. Według notatek analityka finansowego w Poranna gwiazda , firma liczy na zwiększenie swojego 4-procentowego udziału w rynku seltzerów do 10 proc. do końca 2021 roku. Do tego czasu dotrze Topo Chico Hard Seltzer.