Nieopowiedziana prawda o kremie pszennym

Krem z pszenicy w misce, posypany jagodami. Obok miski znajduje się pudełko Red Cream of Wheat. Facebook

Cream of Wheat pojawia się na amerykańskich stołach śniadaniowych od czasu założenia marki w 1893 roku w małym młynie w Grand Forks w Północnej Dakocie. Cream of Wheat to nazwa marki farina, rodzaju zmielonej pszenicy, która jest wytwarzana z kiełków i bielma lub najgłębszych składników ziarna pszenicy (poprzez Moje przepisy ). Krem z pszenicy jest szczególnie popularny wśród rodziców małych dzieci, ponieważ jest łatwym „pierwszym jedzeniem”. Po ugotowaniu na płycie kuchennej z wodą lub mlekiem farina jest opisywana jako „kremowa, aksamitna, słodka w smaku owsianka”, zgodnie z Czerwony Młyn Boba .


Ponieważ jest mdły, większość ludzi przygotowuje śmietankę pszenną z masłem, białym cukrem i szczyptą soli. Możesz również dodać owoce, brązowy cukier, syrop klonowy , kochanie lub przyprawy takie jak cynamon i gałka muszkatołowa. Są też przepisy na pikantny krem ​​pszenny. Tylko szczypta sugeruje użycie ser lub, jak indyjski; nawiązuje, możesz stworzyć indyjską wersję upma z cebulą, groszkiem, kminkiem i innymi przyprawami.Kontrowersje wokół twarzy marki

Rysunek kremu pszennego Facebook

Od 1900 do 2020 roku pudełko Cream of Wheat zawierało postać „Rastus”, czarnego szefa kuchni (przez Nurkowanie z jedzeniem ) i ten aspekt marki znalazł się pod ostrzałem.
Cajun frytki pięciu facetów

Na początku XX wieku Rastus pojawiał się również w reklamach, które często przedstawiały go jako analfabetę, używającego mowy przesyconej stereotypami rasowymi. Rastus nie był tylko postacią. Historia firmy Cream of Wheat mówi, że szef kuchni był prawdziwą osobą, która została sfotografowana przez markę około 1900 roku podczas pracy w chicagowskiej restauracji. Firma twierdzi, że jego wizerunek był podstawą wszystkich wersji Rastus przez całe stulecie, ale jego nazwisko nigdy nie zostało zarejestrowane. Badacz z Mid Michigan Genealogical Society, Jesse Lasorda, mówi jednak, że Rastus był szefem kuchni z Chicago, Frankiem White, który urodził się około 1867 roku na Barbadosie, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1875 roku i został naturalizowanym obywatelem w 1890 roku (poprzez Ferris State University Fer ).

Pionierka przepisu na sałatkę z kurczaka

W 2020 roku, w następstwie kontrowersji wokół innych wizerunków Afroamerykanów w opakowaniach produktów, w tym „Ciotka Jemima” oraz „Uncle Ben”, firma macierzysta Cream of Wheat, B&G Foods, ogłosiły, że usuną wizerunek szefa kuchni z opakowania.Jej grafikę reklamową stworzyli uznani ilustratorzy

Ilustracja reklamowa Cream of Wheat z początku XX wieku autorstwa Edwarda V. Brewera. Przedstawia młodego chłopca w czerwonej czapce bejsbolowej, siedzącego przy stole, jedzącego śmietankę pszenną i uśmiechniętego. Facebook

Cream of Wheat narodził się podczas Złotego Wieku Ilustracji. Trwający od lat 80. XIX wieku do krótko po I wojnie światowej był to czas, w którym wielu Amerykanów doceniło rysunkowe lub malowane ilustracje, które często pojawiały się w czasopismach, gazetach, reklamach i książkach, a nawet wieszano ich reprodukcje na ścianach. Do najbardziej znanych ilustratorów tamtych czasów należeli R.A. Fox, Maxfield Parrish, Coles Philips, Hy Hintermeister, William Thompson i Beatrice Tonneson (poprzez Towarzystwo R. Atkinsona Foxa ).

Ten reprezentacyjny i popularny styl sztuki został zaadoptowany w wielu reklamach Cream of Wheat. Firma zatrudniła wielu znanych ilustratorów, w tym NC Wyetha, JC Leyendeckera, Henry'ego Hutta i Edwarda V. Brewera, aby stworzyli dzieła sztuki wykonane w akwarelach i olejach dla marki Cream of Wheat. Według Żywność B&G , reklamy pojawiły się w czasopismach takich jak National Geographic , Post sobotni wieczór , Dobre gospodarowanie i McCalla .Pojawiają się nowe odmiany i korzyści zdrowotne

Pudełko Instant Banana Cream odmiany Śmietana pszenna, w towarzystwie żółtej miski ugotowanych płatków zbożowych, posypane pokrojonymi bananami. Facebook

Oprócz oryginalnej śmietanki pszennej, kilka innych odmian płyty kuchennej classic zostały opracowane i wprowadzone przez lata, w tym szybciej gotująca się odmiana jednominutowa, klon i brązowy cukier oraz odmiana pełnoziarnista. Istnieją również natychmiastowe wersje gorących płatków zbożowych, w tym pełne ziarno, orzech bananowy, banany i śmietana, orzech cynakowo-jabłkowy, cynabon, orzech kakaowy i odmiany mieszane jagodowe.

danie z czerwonego homara darden

Przetwarzanie całej pszenicy usuwa wiele jej składników odżywczych, w tym witaminy, minerały i błonnik. Z tego powodu wiele zbóż, w tym śmietanka pszenna, jest wzbogacanych w celu zastąpienia tych składników odżywczych i dodania innych, których nie ma w pszenicy, takich jak wapń (poprzez Szpital w Winchester ).

Krem pszenny wzbogacony jest węglanem wapnia. Jedna porcja dostarcza 235 miligramów wapnia i przygotowana z filiżanki beztłuszczowe mleko , tworzy śniadanie z 551 miligramami wapnia. To około połowa zalecanej dziennej dawki wapnia dla kobiet. Cream of Wheat jest również wzbogacony fosforanem żelaza, źródłem żelaza, dostarczając 11 miligramów żelaza w jednej porcji; z witaminami z grupy B niacyna, tiamina (witamina B-1) i ryboflawina (witamina B-2); oraz z kwasem foliowym, niezbędnym składnikiem odżywczym dla kobiet w ciąży.

Chociaż podstawowa receptura pozostaje taka sama, Cream of Wheat przeszła zmiany w ciągu ponad 125 lat, w tym nowe smaki i odmiany, a dziś duży krok od kontrowersyjnych aspektów swojej historii.