Nieopowiedziana prawda o królewskiej koronie

Butelka Królewskiej Korony Świergot

Whisky Crown Royal to dość niezawodny element wyposażenia każdego baru lub sklepu monopolowego, prawie niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Pójście do baru i zamówienie Crown and Coke lub Crown and Seven to dość powszechne zamówienie na drinka dla wielu osób. Chociaż istnieje kilka innych zamówień na whisky, które mogą być trochę bardziej żenujące , zwykle jesteś całkiem bezpieczny ze starą, dobrą Crown Royal.


To samo dotyczy tych, którzy szukają przystępnej, łatwej do wypicia whisky. Kupujący mogą również chcieć znaleźć właśnie taki napój na półkach sklepowych, aby później cieszyć się nim w domu. Crown Royal wyróżnia się z tłumu, bez względu na to, czy chodzi o kultowo krótką i masywną, pięknie wykończoną butelkę, czy też królewski wygląd ciemnofioletowej torby ze złotym haftem. Crown Royal nadal jest jedną z najlepiej sprzedających się marek whisky na świecie. Z 7,9 miliona skrzynek sprzedanych tylko w 2019 r., według Biznes spirytusowy , z pewnością znajduje się w czołówce whisky, jeśli chodzi o sprzedaż, widoczność i ogólną przyjemność pijących.Ale skąd w ogóle ten gigant whisky? A co sprawia, że ​​kanadyjska whisky różni się od whisky sprzedawanej w Ameryce czy gdziekolwiek indziej? Od sposobu, w jaki Crown Royal zyskała swoją znakomitą nazwę, po sposób, w jaki ta firma alkoholowa zwraca, zebraliśmy dla Ciebie wszystkie szczegóły. To jest niewypowiedziana prawda o Crown Royal.
Crown Royal istnieje od dziesięcioleci

Butelka Crown Royal w fioletowej torbie Świergot

Chociaż popularność Crown Royal może przychodzić i odchodzić falami, z pewnością nie jest to nowy łyk. W rzeczywistości istnieje już od bardzo dawna. Według informacji, pierwsza partia Crown Royal została wyprodukowana w Kanadzie w 1939 roku Korona królewska sam w sobie, co oznacza, że ​​istnieje już od ponad ośmiu dekad. Szybko do przodu 25 lat po swoim pierwszym debiucie na ziemiach kanadyjskich, a whisky została wreszcie wypuszczona w Stanach Zjednoczonych, aby poszerzyć swoją dystrybucję. Crown Royal została udostępniona w Stanach Zjednoczonych w 1964 roku, stając się jedną z najlepiej sprzedających się kanadyjskich whisky na rynku amerykańskim (za pośrednictwem Królewskie Kolekcjonerzy ).

I chociaż możesz przeliterować to „whisky”, skąd pochodzisz, Crown Royal ma inne pochodzenie. Według Britannica , „whisky” jest preferowaną pisownią zarówno w Szkocji, jak i Kanadzie, co oznacza, że ​​etykieta, którą widzisz na tej kultowej butelce, jest mimo wszystko poprawnie napisana.Od czasu premiery pierwszego produktu popularna marka nadal się rozwija, w tym wiele różnych linie whisky . Serie Signature i Flavor nadal oferują przystępne opcje whisky dla każdego, kto może cieszyć się w domu lub w barze, podczas gdy inne, bardziej złożone i rzadkie opcje, takie jak whisky z beczki z winem lub Koniak gotowe whisky, oferowane w ramach serii Master.

Crown Royal została stworzona dla rodziny królewskiej

Król Jerzy i królowa Elżbieta Print Collector/Getty Images

Crown Royal z pewnością ma chwytliwy, atrakcyjny tytuł i jako taki stał się rozpoznawalnym, powszechnie znanym nazwiskiem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Kto nie chciałby sączyć whisky, która naprawdę pasuje do królewskiego? W końcu ma na etykiecie nawet efektowną, wysadzaną klejnotami koronę. Ale na pewno to wszystko marketingowy dym i lustra, prawda? Otóż, jak się okazuje, faktycznie został stworzony dla pary bardzo prawdziwych monarchów.W 1939 roku mówi Korona królewska , król Jerzy VI i królowa Elżbieta z Wielkiej Brytanii mieli odwiedzić Kanadę. Do tego czasu panujący monarcha nigdy nie odbył podróży do Kanady przez Ocean Atlantycki, więc w oczach wielu Kanadyjczyków była to z pewnością okazja do świętowania. I, jak w przypadku wielu uroczystości, nadarzyła się okazja z koniecznością wzniesienia szklanki.

stacja benzynowa w pobliżu z jedzeniem

Deweloper Crown Royal otrzymał zadanie zmiksowania i destylacji partii kanadyjskiej whisky odpowiedniej dla rodziny królewskiej. Po ponad 600 mieszankach narodziła się Crown Royal. A jak spodobał się królewski duet? Cóż, według Crown Royal, wszystkie 10 skrzynek whisky zabutelkowanych i zapakowanych w fioletowe torby Crown Royal zostało skonsumowanych podczas podróży króla i królowej koleją przez całą Kanadę. Z pewnością to całkiem niezła recenzja.

naśladowca pisklę fil pikantna kanapka z kurczakiem

Crown Royal jest produkowana w Kanadzie

Winnipeg Kanada

Obok innych opcji rynkowych, takich jak Canadian Club i Black Velvet, Crown Royal z pewnością jest jedną z najpopularniejszych opcji kanadyjskiej whisky na rynku. W przeciwieństwie do niektórych innych marek, które mogą zdecydować się na outsourcing niektórych swoich wysiłków produkcyjnych, ten destylowany i postarzany sipper jest nadal produkowany w Kanadzie od momentu powstania w 1939 roku.

Dziś destylarnia Crown Royal produkuje pyszną whisky w środkowej części kraju - Gimli, Manitoba, a konkretnie (przez Korona królewska ). Populacja Gimli, położona nad brzegiem kanadyjskiego jeziora Winnipeg, jest dość niewielka. Naprawdę, naprawdę mały. Od Kanady Spis ludności 2016 2016 w małym miasteczku mieszkało zaledwie 2246 mieszkańców. I chociaż nie jest to dom dla wielu ludzi, przynajmniej w porównaniu z miastami Kanady, Gimli jest oczywiście domem dla wielu beczek whisky Crown Royal.

Zakład produkcyjny Crown Royal, zajmujący 360 akrów, składa się z 51 magazynów, w których znajdują się setki beczek Crown Royal. Musi je zatrzymać przez jakiś czas, ponieważ whisky w beczkach musi być leżakowana, zanim zostanie zabutelkowana, zapakowana i wysłana na cały świat do czekających miłośników Crown Royal.

Zasady dotyczące whisky w Kanadzie są inne niż w USA.

beczki po whisky

Produkcja whisky jest nieco bardziej skomplikowana niż niektórym się wydaje. Wiele może zmienić charakter gotowej whisky, od składników, które wchodzą w początkowy zacieru, przez beczki, w których trunek się starzeje, po sposób butelkowania i dystrybucji. W zależności od tego, gdzie to wszystko jest wykonane, przepisy produkcyjne mogą sprawić, że proces będzie jeszcze bardziej złożony.

Aby whisky była uważana za prawdziwą kanadyjską whisky, Forbes raporty, musi zaczynać się od podstawowej bazy zboża kanadyjskiego. W przeciwieństwie do tego przepisy amerykańskie dopuszczają stosowanie w mieszance spirytusu neutralnego dla ziarna. W Kanadzie whisky musi być następnie leżakowana przez co najmniej trzy lata w małych drewnianych beczkach, zanim zostanie wyjęta z beczki, zabutelkowana i delektowana. W Stanach Zjednoczonych mówi Adwokat Whisky , minimalny czas leżakowania whisky to zazwyczaj dwa lata, bez ograniczeń prawnych dotyczących rozmiaru beczki.

A co do objętości alkoholu? Adwokat Whisky donosi, że właściwa kanadyjska whisky musi mieć nie mniej niż 40 procent objętości alkoholu. To w rzeczywistości to samo w przypadku przepisów dotyczących whisky w USA, chociaż amerykańscy faworyci lubią Burbon whisky ma jeszcze więcej regulacji (poprzez Adwokat Whisky ).

Butelka Crown Royal była kiedyś wyceniana na 10 000 $

Korona królewska XR Świergot

Ile chciałbyś wydać na alkohol? Oczywiście odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, od konkretnego rodzaju alkoholu, który bierzesz pod uwagę, po stan swoich finansów. Chociaż dla wielu od czasu do czasu szaleństwo może być w porządku, istnieją ograniczenia. I większość z nas z pewnością zgadza się, że wydawanie 10 000 dolarów na butelkę kanadyjskiej whisky z pewnością nie jest powodem do śmiechu.

Według Wtajemniczony , w 2007 roku firma Crown Royal wyprodukowała mieszankę Crown Royal XR Extra Rare Heritage Blend. Poszłoby za tak wysoką cenę, wysysając tysiące dolarów z czyjegoś konta bankowego. To znaczy, jeśli kiedykolwiek był rzeczywiście na sprzedaż.

Butelka była sposobem, w jaki Crown Royal uhonorowała królową Elżbietę II, kiedy w 2007 roku odwiedziła Kentucky Derby w Churchill Downs (poprzez Składniki żywności 1st ). Tak jak Crown Royal zaczął od nadziei, że zaimponuje rodzinie królewskiej, był to logiczny współczesny projekt. Był to również zaszczyt po tym, jak firma stworzyła pierwszą w historii mieszankę Crown Royal dla rodziców królowej Elżbiety II prawie 70 lat wcześniej. Butelka była mieszanką rzadkiej, tradycyjnej whisky, butelkowanej w wykonanej na zamówienie szklanej karafce ze złotymi płatkami. Żadnego słowa na temat tego, czy słynny zobowiązana królowa Elżbieta rzeczywiście tego spróbował i na pewno nikt inny nie miał okazji go wypić i opowiedzieć o swoim doświadczeniu.

Crown Royal można podziwiać na wiele różnych sposobów

Korona królewska butelka z gorącymi składnikami toddy i rękami trzymającymi szklanki Świergot

Prawdę mówiąc, naprawdę nie ma dobrego ani złego sposobu na picie Crown Royal. Według Liść , można go popijać czystą lub z dużą, kulistą kostką lodu (szczególny rozmiar i kształt mają pomóc zmniejszyć ilość roztopionego lodu rozwadniającego napój). Jeśli wolisz popijać Crown Royal samodzielnie, zwłaszcza jeśli uwielbiasz ten smak, rozważ dodanie do szklanki kilku kropel wody. Ten mały plusk wody pomoże otworzyć aromaty i nuty whisky do popijania, wzmacniając wrażenia i potencjalnie sprawiając, że wyglądasz, jakbyś naprawdę znał się na rzeczy, przynajmniej jeśli chodzi o whisky.

bekon pieczony w piekarniku rachael ray

Ale to z pewnością nie wszystko, do czego służy Crown Royal. Popularne napoje, takie jak Crown and Soda, Crown and Seven lub Crown and Koks są cały czas podsłuchiwane w barze. Ale może też zrobić absurdalnie pyszny koktajl. Mieszanie whisky kwaśnej z Crown Royal jako głównym graczem jest totalnym klasykiem, tak jak ulubiony zimowy z miodem i cytryną — gorący Toddy . Możesz także zmienić kreatywność koktajlu, łącząc Crown Royal z likierami o smaku owocowym i wodą sodową, aby uzyskać orzeźwiający, letni kieliszek.

Crown Royal wysyła żołnierzom paczki opieki w ich klasycznych fioletowych torbach

Butelka Crown Royal z ludźmi wznoszącymi toast w tle Świergot

Crown Royal od samego początku pakuje swoje krótkie i mocne butelki w aksamitne fioletowe torebki. Nawet ta pierwsza butelka podarowana królowi Jerzemu VI i królowej Elżbiecie została zdekantowana, a następnie włożona do tej królewskiej fioletowej torby w celu dostawy. Od tego czasu stał się rozpoznawalnym symbolem Crown Royal.

Ale teraz Crown Royal używa tych klasycznych fioletowych toreb do kolejnej misji i być może czegoś jeszcze bardziej znaczącego. Crown Royal uruchomiła swoją oficjalną Projekt fioletowej torby inicjatywa w 2018 r. Projekt Purple Bag ma na celu wysyłanie pakietów opieki w klasycznej fioletowej torbie do członków służby za granicą. Torby zawierają przedmioty takie jak żywność, artykuły higieny osobistej, a nawet odręczne notatki, aby rozjaśnić dzień służbie w wojsku i przypomnieć im, że ich poświęcenie nie pozostaje niezauważone. Według Wiadomości PR , artysta muzyki country Thomas Rhett wsparł projekt, ponieważ pomógł rozesłać ponad milion takich pakietów nie tylko do czynnego personelu wojskowego, ale także do osób dotkniętych klęskami żywiołowymi, a wszystko to do końca 2020 roku.

Możesz dostać puszkowane koktajle Crown Royal

Koktajle w puszkach Crown Royal Facebook

Koktajle w puszkach z pewnością nie są już nowym konceptem na rynku, co wraz z pojawieniem się win w puszkach, napojów mieszanych i ich bliskich kuzynów, lubiących hard seltzers Biały Pazur . Dla wielu konsumentów łatwość otwierania wieczka puszki i wypicia łyka koktajlu jest tak orzeźwiająca, jak to tylko możliwe. Dzięki tej atrakcyjności koktajle w puszkach stale zyskują na popularności, z nowymi wydaniami każdego sezonu. Z 20-procentowym skokiem wzrostu rynku koktajli w puszkach od 2016 do 2019, as Finanse yahoo donosi, Crown Royal uznał, że nadszedł czas, aby oficjalnie wskoczyć na modę.

Od marca 2021 roku Crown Royal oficjalnie wkroczyła do gry ze swoją linią koktajli w puszkach, wprowadzając trzy smaki. Teraz kupowanie Crown Royal Whiskey & Cola jest wygodniejsze niż kiedykolwiek. Smak Peach Tea, wykonany z Crown Royal, aromatem brzoskwiniowym i herbatą, wraz ze smakiem Washington Apple również trafił na rynek.