Nieopowiedziana prawda o domu krasnoludów

Chick-fil-A Krasnolud Dom Hapeville Facebook

Wyobraź to sobie: Chick-fil-A, ale bez szalonej kolejki do zawijania w strefie gastronomicznej centrum handlowego lub dwupasmowego drive-thru pełnego wędrujących robotników. Brzmi jak sen, prawda? Cóż, to marzenie jest w rzeczywistości rzeczywistością, a jeśli mieszkasz w Gruzji (i nie jest to niedziela), przenieś się do Dwarf House – smażony kurczak czeka!


Większość ludzi nigdy nie słyszała o Krasnoludzkim Domu, ale nie bez powodu jest to jeden z najlepiej strzeżonych sekretów fast foodów. Chick-fil-A to tak samo powszechnie znana nazwa, jak Tom Hanks , tak bardzo, że łańcuch kurczaków stale plasuje się na szczycie fast food wykresy z ostatnich pięciu lat (przez Amerykański wskaźnik zadowolenia klientów ).takhomasak stek n shake

Ale Dom Krasnoludów, który jest dosłownie miniaturową jadłodajnią Chick-fil-A, nie jest tak powszechnie znany. Według Drut z kurczaka Dwarf House pojawił się po raz pierwszy w Hapeville w stanie Georgia w 1946 roku, na długo zanim jakakolwiek Chick-fil-As w ogóle się rozpadła.
Blog wyjaśnia, że ​​Dwarf House, pierwotnie nazywany Dwarf Grill, był pierwszą restauracją, której pionierem był założyciel Chick-fil-A, S. Truett Cathy. To nie jedyna rzecz, która jest w nim wyjątkowa. Szczęśliwi klienci w lokalizacji Hapeville byli pierwszymi, którzy wypróbowali teraz klasykę kurczak kanapka.

Laska-fil-A, którą znasz i kochasz, nie byłaby możliwa bez Dwarf House

Chick-fil-A pikantny koktajl mleczny kanapkowy z kurczakiem Facebook

Chick-fil-A nie byłoby Chick-fil-A bez, cóż, fileta z kurczaka. Kanapka z kurczakiem została stworzona w kuchni Krasnoludzkiego Domu Hapeville w 1960 roku, ale nie od razu zyskała sobie sławę. Zamiast tego, Dwarf House był znany z typowych dań obiadowych, takich jak steki i hamburgery, donosi Tampa Bay Times .Ale tuż przed tym, jak Truett zaszczycił świat kanapką ze smażonym kurczakiem, w kuchni Krasnoludów uderzyła tragedia. Druga lokalizacja, z siedzibą w Forest Park w stanie Georgia, nagle spłonęła. W obliczu góry długów przedsiębiorców Truett zdecydował się zagłębić i przyjrzeć się zupełnie nowemu rodzajowi restauracji: fast foodowi (poprzez Finansowanie Wszechświat ).

I tak narodziła się Chick-fil-A, dosłownie z popiołów krasnoludzkiego domu. Więc następnym razem, gdy będziesz w swoim ulubionym Chick-fil-A, wylej pół lemoniady, pół mrożonej herbaty dla utraconej drugiej lokalizacji Dwarf House — te frytki waflowe nie byłyby bez tego możliwe!pies kalendarz adwentowy 2020 costco

Możesz nawet znaleźć hamburgery w tym menu Chick-fil-A

Chick-fil-A frytki waflowe z kurczakiem i kanapkami

Menu Krasnoludzkiego Domu jest tak wyjątkowe, jak jego wygląd zewnętrzny, który podkreślają odpowiednio miniaturowe czerwone drzwi, zauważa Tampa Bay Times .

Nie daj się jednak zwieść krasnoludowi w nazwie: ta restauracja może i jest mini, ale menu jest potężniejsze niż jakiekolwiek nowoczesne Chick-fil-A. Dwarf House ma wszystkie ulubione lokalne oferty Chick-fil-A, ale łańcuch siedzący podejmuje również znacznie większe ryzyko przy wyborze jedzenia. Jasne, możesz złapać ulubioną przez fanów kanapkę z kurczakiem prosto z kuchni, w której została wymyślona, ​​ale menu Dwarf House oferuje również hamburgery — tak, hamburgery — w swoim menu (via Drut z kurczaka ). Kto wiedział?!

Nawet lepiej? Dwarf House działa w czasie prawdziwego obiadu. Oznacza to, że chrupiący kurczak jest dostępny przez całą dobę, sześć dni w tygodniu (oczywiście nieczynne w niedziele). Według Insider biznesowy , jedzący ma do wyboru 12 lokalizacji w Georgii, co sprawia, że ​​zaskakująco łatwo jest usiąść przy stole w tym historycznym knajpie.

różnica między genoise a biszkoptem

A jeśli regularnie odwiedzasz Dom Krasnoludów, możesz po prostu mieć szczęście, mówi T on Kurczak Drut . Legenda głosi, że tylko najbardziej lojalni klienci — na przykład lojalni codziennie przez 60 lat — otrzymują „Niebieskie Menu”, które daje im dostęp do cen z lat 40. XX wieku.

Jeśli zapytasz nas, jedyną rzeczą, która brzmi lepiej niż kanapka ze smażonym kurczakiem z Dwarf House, jest kanapka ze smażonym kurczakiem za mniej niż złotówki!
Kategorie fakty Jak porady