Nieopowiedziana prawda o mrożonych płatkach

Półka Mrożonych Płatków Tim Boyle/Getty Images

Tony the Tiger, jego charakterystyczne motto „They're Gr-r-reat” i oczywiście związane z nim płatki zbożowe Frosted Flakes, od dziesięcioleci są ostoją amerykańskich domów. Płatki zbożowe zostały wprowadzone na rynek amerykański już w 1952 roku, a ich pierwotna nazwa brzmiała Sugar Frosted Flakes (poprzez Wtajemniczony ). Jednak w 1983 roku producent Kellogg's postanowił zrezygnować ze słowa „cukier” w tytule, a jedzenie śniadaniowe zyskało prostą nazwę, pod którą jest znane do dziś: Frosted Flakes (przez MeTV ). Okazuje się jednak, że „Frosted Flakes” jest zbyt ogólną nazwą, aby mogła być znakiem towarowym, w wyniku czego wielu konkurentów używa go, ponieważ ma rozpoznawalność marki. Więc miej oczy szeroko otwarte na znajomą twarz Tony'ego Tygrysa i branding Kellogga, jeśli chcesz mieć pewność, że dostajesz prawdziwą ofertę (poprzez Dzisiaj ).


Odmiany płatków mrożonych na całym świecie

Miska Mrożonych Płatków

Nie tylko amerykańskie dzieci (i dorośli) uwielbiają Mrożone Płatki – płatki są dostępne w wielu krajach na całym świecie, w tym w Japonii, Ameryce Łacińskiej i Europie. Każdy kraj ma własną nazwę zboża. Na przykład w krajach hiszpańskojęzycznych są one znane jako „Zucaritas”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Cukierki”. W większości krajów Europy nazywa się je po prostu „Frosties”. Niektóre kraje mają również swoje własne zwroty w oryginalnym smaku. Na przykład w Wielkiej Brytanii i Irlandii oferowano kiedyś Frosties o smaku toffi, które od tego czasu zostały wycofane (poprzez Tylko jedzenie ). Nawet tutaj, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, limitowana edycja Banana Creme Frosted Flakes została wydana w zeszłym roku (poprzez Zbożowo ). Czekoladowe płatki mrożone zostały wycofane na kilka dekad, ale triumfalnie powróciły w 2013 roku i są obecnie na półkach sklepów spożywczych, jeśli chcesz je wypróbować (poprzez Kellogga ).Ponadczasowa maskotka Frosted Flakes

Maskotka Tygrys Tony Henny Ray Abrams/Getty Images

Tony the Tiger reklamuje markę od czasu jej wprowadzenia w 1952 roku. Wyglądał wtedy nieco inaczej, z głową w kształcie piłki nożnej, ale nadal nosił swoją charakterystyczną czerwoną bandanę. A jeśli zawsze wygląda na szczęśliwego w tych wczesnych reklamach, może to być spowodowane tym, że Kellogg's mógł równie łatwo zdecydować się na zrobienie swojej głównej maskotki słonia, kangura lub gnu Kreatywny z gałki muszkatołowej )!
W latach siedemdziesiątych Kellogg's postanowił nagłośnić fakt, że Tony jest Amerykaninem pochodzenia włoskiego, aw ostatnich dziesięcioleciach zaczął promować wśród amerykańskiej młodzieży fitness i zdrowy styl życia. Widać nawet, że trochę napuszył się, porównując zdjęcia z wcześniejszych dni (poprzez Strona faktów ).

Tony był wyrażany przez ponad pół wieku przez aktora głosowego Thurla Ravenscrofta, który był prawdopodobnie najbardziej znany jako wokalista w piosence „You're a Mean One Mr. Grinch” w klasycznym filmie bożonarodzeniowym Grinch: Świąt nie będzie (przez Los Angeles Times ).