Nieopowiedziana prawda Gordona Ramsaya

Gordon Ramsay piekło Ethan Miller/Getty Images

Gordon Ramsay Zaistniał na kulinarnej scenie Londynu w 1993 roku, kiedy nie miał jeszcze 30 lat, zostając szefem kuchni słynnej restauracji Aubergine. W ciągu trzech lat otrzymał dwie gwiazdki Michelin. W 1998 wyjechał, aby założyć swoją imienną jadłodajnię, Restauracja Gordon Ramsay , który otrzymał trzy gwiazdki Michelin — i ma je dłużej niż jakakolwiek inna londyńska restauracja.


Sukces Ramsaya dopiero się zaczynał i ostatecznie otworzył wiele restauracji na całym świecie, od Kataru, przez Las Vegas, po Singapur. Rosnąca sława Ramsaya jako szefa kuchni zaprowadziła go do telewizji, w końcu zagrał we własnym serialu telewizyjnym w Wielkiej Brytanii. Nie minęło dużo czasu, zanim przekroczył staw, aby stać się również podstawą amerykańskiej telewizji. Znany ze swojego wściekłego temperamentu i częstych wybuchów wulgaryzmów w takich serialach Foxa, jak Piekielna kuchnia i Kuchenne koszmary , Ramsay wyszedł nawet z kuchni i wyszedł na zewnątrz dzięki serii podróżniczej kanału National Geographic z 2019 r. Gordon Ramsay: niezbadane .Pomimo tego, że jest to jedna z najbardziej wszechobecnych osobowości w telewizji, jest wiele rzeczy, których nawet najbardziej zagorzali fani Gordona Ramsaya mogą nie wiedzieć o gorącym szefie kuchni celebryty. Czytaj dalej, aby odkryć nieopowiedzianą prawdę Gordona Ramsaya.
Gordon Ramsay pierwotnie planował grać w profesjonalną piłkę nożną

Restauracja Gordona Ramsaya? Gerry Penny/Getty Images

Gdyby nie paskudna kontuzja, Gordon Ramsay nigdy nie zostałby szefem kuchni. W wywiadzie z 2002 r. z Opiekun , ujawnił, że jego życiową pasją zawsze była piłka nożna – lub, jak wiadomo w Wielkiej Brytanii, piłka nożna. W rzeczywistości Ramsay miał wystarczająco dużo talentu do tego sportu, że podpisał kontrakt z Glasgow's Rangers. Wspominając swój wczesny okres spędzony w drużynie jako „bardzo stresujący”, podczas gdy możliwość skaleczenia się ciągle pojawiała się, przyznał: „Przez większość czasu byłem skamieniały”. Kiedy w końcu dostał się do 18-osobowego składu, zmoczyłem się z podniecenia, byłem w siódmym niebie. Ale byłem też bardzo, bardzo zdenerwowany.

ile zarabia szef kuchni benihana

Całe życie Ramsaya zmieniło się w mgnieniu oka, gdy doznał poważnej kontuzji na boisku. „Zerwałem więzadła i to był ból serca” – powiedział. Kiedy powiedziano mu, że nie zostanie zaproszony na kolejny sezon, wiadomość była druzgocąca. – Nie mogłem tego przełknąć – przyznał. – Zostałem wypatroszony. Niedługo potem rozpoczął kurs gastronomiczny, otwierając drzwi do jego kulinarnego sukcesu.„Wciąż kocham piłkę nożną i myślę, że gotowanie jest jak piłka nożna” – dodał. „To nie jest praca, to pasja”.

Dzieci Gordona Ramsaya nie odziedziczą jego pieniędzy

Rodzina Gordona Ramsaya Eamonn M. McCormack/Getty Images

Poinformowano, że wartość netto Gordona Ramsaya wynosi 220 milionów dolarów , z Forbes szacując, że w samym 2019 roku zarobił 63 miliony dolarów. Przy całym tym bogactwie łatwo byłoby założyć, że gotówka zostanie ostatecznie odziedziczona przez pięcioro dzieci Ramsaya – ale tak się nie stanie.„To na pewno do nich nie trafi, a to nie jest wredne” – powiedział Ramsay Telegraf . Powodem, jak powiedział, jest „nie zepsuć ich. Miałem wielkie szczęście, mając tę ​​karierę przez ostatnie 15 lat w USA. Poważnie, zarobiłem fortunę i miałem szczęście, więc szanuję wszystko, co mam”.

Ramsay wyjaśnił, że on i żona Tana dołożyli wszelkich starań, aby ich dzieci się nie rozpieszczały, co jest widoczne, gdy latają. – Nie siedzą z nami w pierwszej klasie – wyjaśnił Ramsay. – Nie pracowali na tyle ciężko, żeby sobie na to pozwolić. Mówisz mi, że w tym wieku, w takim rozmiarze, muszą siedzieć w pierwszej klasie? Nie, oni nie. Jesteśmy w tym naprawdę surowi.

Gordon Ramsay przyznał, że nie jest dumny ze swojej nadmiernej wulgaryzmów

Gordon Ramsay przeklina Facebook

Znakiem rozpoznawczym Gordona Ramsaya jest słowo, które trzeba piszczeć za każdym razem, gdy mówi w telewizji – i mówi to los . Jednak przy tych wszystkich wybuchających bombach F Ramsay przyznał, że nie jest szczególnie dumny ze swoich legendarnych ust nocnika.

Zapytany o jego przekleństwa podczas rozmowy kwalifikacyjnej Opiekun w 2010 roku Ramsay odniósł się do absurdalnej ilości wulgaryzmów w swoich programach telewizyjnych. 'FA***! Kiedy zobaczyłeś tych dwoje Kuchenne koszmary skondensowane do jednego – w zeszłym roku, kiedy mieli te 298 „k***ów” – nie byłem z tego dumny. Nadszedł taki czas, kiedy w wieku 43 lat zaczynam się trochę męczyć kucharzem o wulgarnym łobuzie.

Niemniej jednak Ramsay był nieugięty w swojej odmowie schlebiania starszym brytyjskim widzom, próbując zachowywać się jak ktokolwiek inny niż on sam. „Nigdy nie próbowałem sprawić, by brytyjski naród z błękitnymi płukankami zaczął się we mnie zakochiwać” – zażartował. „Nie chcę radykalnej zmiany, w której muszę zakładać wełnianą czapkę i szalik i chodzić po każdym instytucie kobiet i poprawiać ich gąbkę Victoria lub pokazywać im znacznie lepszy przepis na cętkowane fiuty”.

Gordon Ramsay poprosił Bobby'ego Flay'a, aby przez lata rywalizował z nim w Iron Chef

Gordon Ramsay kucharz żelazny Amy Sussman/Getty Images

W pytaniach i odpowiedziach dla Quora 2017 fan zapytał, z kim Gordon Ramsay najbardziej chciałby zmierzyć się w Twardy szef w stylu walki i nie musiał się dwa razy zastanawiać. - Od pięciu lat prosiłem Bobby'ego Flay'a o możliwość zmierzenia się łeb w łeb, a on nadal nie podpisze tego przeklętego kontraktu - ujawnił Ramsay.

różnica między mieszanką na gofry i naleśniki

„Miałem taką sytuację w zeszłym roku w Caesars Palace, kiedy odbywał się mecz tenisa celebrytów Eltona Johna i stadion był ustawiony. Wszedłem do Bobby'ego Stół grillowy i powiedział: „Bobby, pozbądźmy się byków*** i wejdźmy na ring, ty i ja na 60 minut, a jeśli potrzebujesz 10-minutowej przewagi i dodatkowego sous chefa, możesz je mieć, ale idę skopać ci tyłek. Powiedział, że tak, ale 24 godziny później jego agent zadzwonił i powiedział: „Nie, nie mamy czasu”.

Gordon Ramsay przyznał się do chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna Gordona Ramsaya Rick Nederstigt/Getty Images

W przeciwieństwie do większości celebrytów, którzy potajemnie idą pod nóż, Gordon Ramsay przyznał się do wizyty u chirurga plastycznego. W wywiadzie z 2010 r. z Opiekun wyjaśnił, że postanowił zająć się niektórymi ze swoich głębokich zmarszczek — częściowo dla telewizji, ale także z innego powodu. „Mam czworo dzieci, które stały się „Tato, dlaczego masz tyle zmarszczek na twarzy, skoro tata Clementine nie ma zmarszczek?” Linie były dość przerażające, jak człowiek z blizną , i nigdy się tym nie wstydziłem, ale moje dzieci pomogły mi stać się bardziej paranoicznymi z tego powodu”, powiedział, dodając: „Widziałeś artykuły: pomarszczona twarz, mapa Walii, brzydka, sflaczała piłka do rugby. Jest tylko tyle pieprzenia, które chcesz wziąć.

Według Ramsaya nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, że wykonał jakąkolwiek pracę, dopóki o tym nie wspomniałem. Kiedy nic nie mówisz, jesteś klasyfikowany jako kłamca, więc nie możesz wygrać. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zrobiło mi się więcej dupy.

Jeśli chodzi o to, czy miał w planach jeszcze jakieś operacje plastyczne, zażartował: „Czy będę miał jeszcze coś do zrobienia? Oczywiście nie zamierzam robić już więcej pieprzonej roboty.

Gordon Ramsay spotkał się z reakcją za zabicie i zjedzenie maskonura w telewizji

Maskonury Gordona Ramsaya John Sciulli / Getty Images

Wychodząc poza kuchnię, odcinek brytyjskiego serialu Gordona Ramsaya z 2007 roku Świat f znalazł szefa kuchni w dziczy Islandii, gdzie spróbował rzadkiego przysmaku, który wywołał nieoczekiwaną reakcję. W odcinku Ramsay został pokazany „łowienie maskonurów z nieba”, tradycyjną metodę polowania, w której sieć jest używana do łapania uroczych ptaszków podczas lotu. Widzowie byli przerażeni, gdy maskonurom złamano szyje, aby Ramsay mógł oddać się islandzkiemu zwyczajowi jedzenia ich serc, uważanego za przysmak w nordyckim narodzie.

Zdenerwowani brytyjscy widzowie napisali gniewne listy do Ofcom, brytyjskiego regulatora komunikacji Opiekun . Dochodzenie ostatecznie uznało Ramsaya za niewinnego. Przyznając, że brytyjscy telewidzowie mogli uznać „łapanie maskonurów do spożycia przez ludzi” za „niedopuszczalne i w konsekwencji niepokojące”, ustalono, że Ramsay nie złamał prawa, zabijając i jedząc maskonury w kraju, w którym ptaki nie są chronione. gatunków i są w rzeczywistości „popularną częścią narodowej diety”.

ogród oliwny niekończąca się zupa i sałatka

Gordon Ramsay pozwał brytyjską gazetę o zniesławienie — i wygrał

Generyczny Gordon Ramsay John Sciulli / Getty Images

Jako jedna z najbardziej znanych twarzy telewizji i prawdopodobnie jeden z najsłynniejszych szefów kuchni celebrytów na świecie, Gordon Ramsay otrzymał więcej niż sprawiedliwy udział w mediach. Jednak jeden artykuł w gazecie wywołał takie oburzenie Ramsaya, że ​​pozwał go o zniesławienie.

Według 2006 wiadomości BBC raport, brytyjski Wieczorny Standard napisał artykuł, w którym twierdzi, że odcinek brytyjskiego serialu Ramsaya Katastrofy kuchenne popełnił „gastronomiczne zakłamanie”, fabrykując fałszywe kryzysy kulinarne, a nawet celowo zatrudniając niekompetentnego szefa kuchni w celu stworzenia fałszywego dramatu.

Ramsay wniósł sprawę do sądu i zwyciężył, otrzymując 75 000 funtów (około 98 000 dolarów amerykańskich) odszkodowania. „Żadne sceny nie zostały sfałszowane [a] kuchnia rzeczywiście była nieporządna i stanowiła zagrożenie dla zdrowia” – stwierdził adwokat Ramsaya, Keith Schilling. „Restauracja była już w trudnej sytuacji finansowej, zanim nakręcono program, a wnioskodawcy nie zainstalowali szefa kuchni”.

Tak jak Opiekun poinformowano, że gazeta wydała odwołanie i przeprosiła Ramsaya. „Nie pozwolę ludziom pisać o mnie czegokolwiek, co chcą. Nawet ja mam ograniczenia i tym razem granica została przekroczona – powiedział w sądzie. „Jestem zadowolony z dzisiejszych przeprosin”.

Gordon Ramsay wykorzystuje nieoczekiwany sport, aby pozostać w formie

Gordon Ramsay MMA Andrew Redington/Getty Images

Chociaż miłość Gordona Ramsaya do piłki nożnej nie słabnie, tak naprawdę zaangażował się w inny sport, aby zachować formę, i jest to niezwykły sport. Jako Codzienna poczta zgłoszony w 2016 r., ujawnił BBC Radio 4 Dzisiaj że zaczął brać udział w mieszanych sztukach walki ( MMA ) mecze.

„Trzy lata temu zacząłem brać pierwsze lekcje. Mam trenera w LA i to jest coś, co uwielbiam robić” – powiedział. „Nie robię tego w domu, ale byłem w klatce i blisko pracowałem z trenerem i jest to coś, nad czym ciężko pracowałem przez ostatnie kilka lat… Zacząłem to, ponieważ jest to dzieło sztuki . Stoisz w tej klatce, drzwi się zamykają i myślisz: „to jest to”.

Fani oczekujący Gordona Ramsaya- Conor mcgregor Jednak mecz pay-per-view w Oktagonie będzie rozczarowany, gdy dowie się, że Ramsay nie ma zamiaru kiedykolwiek walczyć publicznie. „Teraz byłem 12 razy i miałem niesamowity czas, ale czy zrobiłbym to publicznie? Nie bardzo, nie – powiedział. „Ale lubię to robić”.

Zaskakujący powód, dla którego Gordon Ramsay odwołał swój własny program

Gordon Ramsay youtube

Forbes przeanalizował liczby, aby ujawnić, że liczne programy telewizyjne Gordona Ramsaya zapewniają sieci Fox ponad 75 godzin programów rocznie, a programy te przynoszą ponad 150 milionów dolarów rocznych przychodów z reklam.

Jeden z tych programów, Kuchenne koszmary , zakończył się w 2014 roku po udanej siedmioletniej rundzie, a Ramsay powiedział Tygodnik Rozrywka o zaskakującym sposobie, w jaki to się skończyło. „Odwołałem swój własny program w Fox, Kuchenne koszmary - powiedział Ramsay i wyjaśnił dlaczego. „Obudziłem się w środku południowej Francji po tygodniowym kręceniu z Brytyjczykiem, któremu nie ufałem, że poprowadzi moją kąpiel, nie mówiąc już o mojej restauracji. Ponieważ prowadził ośrodek narciarski, czuł, że może skorzystać z tych wszystkich klientów, ponieważ nie ma gdzie zjeść. Robił mi chuja za powiedzenie mu prawdy i pomyślałem: „Gotowe”.

Jak zauważył Ramsay, sieć nie była do końca dostosowana do tego planu. „Dostałem telefon [od Foxa] i rozmowa brzmiała tak: „Znasz Gordona, zanim weźmiesz udział w swoim pokazie, czy nie sądzisz, że powinniśmy o tym porozmawiać razem, jako twoi partnerzy?”. Trzy lata później wrócił z 24 godziny do piekła iz powrotem .

super miska reklamowa pepsi

Prawda o utracie wagi 50 funtów przez Gordona Ramsaya

Gordon Ramsay ironman Paul Gilham/Getty Images

Kiedy Gordon Ramsay skoncentrował się na swojej karierze pod koniec lat 90., budując imperium, które obejmowałoby zarówno restauracje, jak i media, zdał sobie sprawę, że porzucił swoją kondycję.

„[Moja żona] Tana nie była pod wrażeniem tego, jaki byłem” – powiedział Codzienna poczta . „Miałem nadwagę, 18 kamieni [około 250 funtów]. Wyglądałem jak worek s***. Patrzę na zdjęcia i myślę: „Jak Tana została w pobliżu?”. Ponieważ Tana jest ładniejsza i piękniejsza. I oto ona kładzie się do łóżka z grubym jebaniem.

„To było bolesne”, powiedział Ramsay o swojej żonie, która powiedziała mu, że musi schudnąć. „Kiedyś patrzyłem na siebie w lustrze i myślałem: „O cholera!” Więc to była wielka pobudka.

Ramsay, zawsze ekstremista, postanowił zadbać o formę, trenując do triathlonu Ironman tak intensywnie, że jego trener martwił się, że w formie, w jakiej był, może go to zabić. Ramsay trenował jak sportowiec, startował w swoim pierwszym Ironmanie w 2000 roku i nigdy nie oglądał się za siebie. „Im więcej trenuję, tym bardziej normalny jestem, tym bardziej czuję, że wciąż jestem niezmieniony” – powiedział Poczta . „To tylko kolejne małe przypomnienie tego, kim naprawdę jestem”.

Pięć rzeczy, które według Gordona Ramsaya każdy powinien wiedzieć, jak gotować

Gordon Ramsay Był stonowany/Getty Images

W 2016 roku Reddit ALE („Zapytaj mnie o wszystko”) Gordon Ramsay ujawnił pięć dań, które jego zdaniem każdy powinien umieć przygotować. Jego pozycja numer jeden: burger. „Każdy lubi wspaniałego burgera, więc to jest naprawdę ważne” – wyjaśnił, zanim ujawnił, że drugie to „zdrowe śniadanie. Czy to jajka w koszulce, rozgniecione awokado czy niesamowity omlet. Teraz to jest kluczowe!

recenzje foteli bujanych z krakersami

Trzecie danie to coś duszonego. „Jak duszone żeberko, bo to coś, co można gotować w poniedziałek i jeść w piątek”, podczas gdy czwarta to jakiś rodzaj dania z kurczaka, czy to „smażony kurczak, czy nawet pyszna marynata z kurczakiem Sałatka Cezar .

Na piąte i ostatnie danie Ramsay polecił nauczyć się robić „niesamowite ciasto”. Może to być blondie lub czekoladowe ciastko, coś, co możesz dać w prezencie. Zabranie komuś niesamowitych deserów w prezencie i zjedzenie ich z nimi… Spędzenie trzech lub czterech godzin na robieniu tego, wydawanie setek dolarów na składniki i robienie czegoś magicznego jest o wiele bardziej ekscytujące niż kupowanie f*** Ten sweter, którego wiesz, że nie będą nosić!

Gordon Ramsay ujawnił swoje najbardziej niszczycielskie obelgi z Hell's Kitchen

Gordon Ramsay Idiota Kanapka Facebook

Każdy prawdziwy fan Piekielna kuchnia Trzeba przyznać, że oglądanie zmagań kucharzy na konkursach kulinarnych to tylko część rozrywki. real zabawa pochodzi z oglądania, jak zirytowany Gordon Ramsay wdziera się w te nieszczęsne „osły” z rodzajem przesadnej furii, zwykle zarezerwowanej dla profesjonalnych wrestlingów i przesłuchań w Kongresie.

Rozmawiający z Tygodnik Rozrywka o pokazie w 2018 r. Ramsay został poproszony o przypomnienie sobie „ulubionej nagany wszechczasów zawodnika”. Co naprawdę Odpowiada, że ​​go podkręca, gdy ktoś, z kim pracuje, jest nieuczciwy. „Kiedy ktoś cię okłamuje, jest to gorsze niż praca z kimś, kto nie umie gotować” – powiedział. 'Ale myślę największa zniewaga Odwracałem się i mówiłem: „Zapomniałem więcej niż myślisz” albo „Dynia piżmowa, chcesz ją pokroić w kostkę i wbić sobie w tyłek?”.

Dlaczego nigdy nie zobaczysz Gordona Ramsaya jedzącego kolację w telewizji?

Kolacja w telewizji Gordona Ramsaya Ethan Miller/Getty Images

W wywiadzie z 2009 roku z Smacznego , Gordon Ramsay został poproszony o wskazanie jedynego jedzenia, którego nie chce jeść, a jego odpowiedź nie powinna zaskoczyć nikogo, kto zna jego rygorystyczne standardy, jeśli chodzi o kuchnię. „Każdy gotowy posiłek [mrożony posiłek]” – ujawnił. „Tak łatwo jest przygotować szybki posiłek ze świeżych produktów, takich jak proste smażenie, ale ludzie wciąż sięgają po dania gotowe, które smakują dokładnie tak samo”.

Ramsay nie jest również fanem posiłków lotniczych. „Jedzenie w samolocie nie jest w najlepszym stanie; tak wiele linii lotniczych serwuje ciężkie, ciężkostrawne posiłki” – powiedział Ramsay, wyjaśniając, że brak przyzwoitych posiłków w rzeczywistości podsuwa mu pomysł na nowe możliwości biznesowe. „W zeszłym roku otworzyliśmy restaurację na Terminalu 5 Heathrow [ Jedzenie z samolotu Gordona Ramsaya ], gdzie oferujemy te niesamowite pikniki na pokład – powiedział. „Są lekkie, łatwe do przenoszenia i, co najważniejsze, absolutnie pyszne”.

Zaskakujące danie, które Gordon Ramsay chce na swój ostatni posiłek

Ostatni posiłek Gordona Ramsaya Współtwórca AFP/Getty Images

W rozmowie z Smacznego , Ramsay został zapytany, czym chciałby się cieszyć podczas swojej „ostatniej wieczerzy”, zanim przybędzie Ponury Żniwiarz. „Okoń morski jest królem ryb, więc moim pomysłem na ostatni posiłek byłby piękny filet smażony na patelni z lekkim sosem szczawiowym lub zapiekany z karczochami i szczypiorkiem crème fraîche” – ujawnił.

Na to samo pytanie udzielił zupełnie innej odpowiedzi w rozmowie z in WebMD . „Musiałaby to być zapiekanka pasterska mojej mamy — to jedzenie zapewniające najwyższy komfort — i fondant z gorącej czekolady z mlecznymi lodami na deser!”. powiedział.

To samo pytanie zadał Kanadyjczyk Globus i poczta , zaproponował kolejną odpowiedź: „Zjadłbym klasyczną pieczeń na obiad — pieczeń wołowa z budyniem Yorkshire i sosem z czerwonego wina. '

Najwyraźniej Ramsayowi zadano to pytanie a los . Po wysłaniu zapytania „ostatni posiłek” podczas Reddit ALE , odpowiedział: „To naprawdę dobre pytanie, ponieważ przez ostatnie 10 lat pytano mnie o to około 2000 pieprzonych razy. Nigdy nie odpowiem na to pytanie.