Nieopowiedziana prawda o orzechach winogronowych

Płatki winogronowo-orzechowe w misce z jagodami Facebook

Winogron-Orzechów był jednym z pierwsze zboża które Amerykanie zaczęli zaopatrywać w swoje kuchenne półki. Wprowadzony jako żywność lecznicza w 1897 roku, przetrwał Wielki Kryzys lat 30., dwie wojny światowe i pandemię Covid'19, w której jego produkcja na jakiś czas została wstrzymana (poprzez Nowojorskie Towarzystwo Historyczne ). Pandemia ujawniła wielu prawdziwych fanów płatków śniadaniowych, którzy byli gotowi zapłacić ponad trzykrotność kwoty za przyniesienie do domu małego pudełka smakowitych bryłek.


Aby zrozumieć, w jaki sposób winogrono-orzechy stały się stałym elementem śniadaniowym, należy zrozumieć historię samych płatków zbożowych. Wszystko zaczęło się od wynalezienia Granuli — zimnych płatków z mąki Graham — przez doktora Jamesa Caleba Jacksona w 1863 roku (poprzez Smithsonian Magazine ). Jackson nigdy nie odniósł sukcesu z Granulą, ale utorował drogę innowatorom żywności, takim jak CW Post, do stworzenia własnego rodzaju płatków zbożowych.Post stworzył Orzechy Winogronowe w małej fabryce w Battle Creek , Michigan i odniósł ogromny sukces. Było to „osiągnięcie, które zainspirowało dziesiątki naśladowców i przekształciło Battle Creek w kapitał zbożowy Stanów Zjednoczonych.' W niecałe pięć lat było około 100 zbóż producentów w samym Battle Creek.
dlaczego pappy van winkle jest taki drogi?

Płatki dały Amerykanom smak bezmięsnego, bezkofeinowego, zimnego i wygodnego śniadania. Oto jak kruchy i słodowy zboże utrzymuje się od ponad 120 lat.

Kellogg's odegrał rolę w wynalezieniu Orzechów Winogronowych

Kellogg Bloomberg/Getty Images

CW Post miał zapracowane życie jeszcze przed Grape-Nuts. Mimo że porzucił Uniwersytet Illinois, Post zawsze był innowatorem w sercu. On posiadanych patentów na sprzęt rolniczy, w tym „kultywatory, pług dąsający, brona i stog siana”. Niestety Post nie radził sobie dobrze ze stresem. Dwukrotnie przechodził załamanie nerwowe, zanim udał się na leczenie do jednego z najpopularniejszych wówczas uzdrowisk świata, Sanatorium w Battle Creek w Michigan. To sanatorium było prowadzone przez dr Johna Harveya Kellogga — tego samego Kellogga, który dał światu płatki kukurydziane.Kellogg i jego brat WK Kellogg eksperymentowali z naczyniami, które najlepiej utrzymałyby zdrowie jelit pacjentów przyjmowanych do sanatorium. Podczas jego pobytu tam doręczono pocztę i narażony do powstania wynalazku Kellogga, Granola — mieszanka mączki kukurydzianej i owsa. Kellogg, głęboko religijny Adwentysta Dnia Siódmego, wierzył, że zjedzenie czegoś łagodnego i lekkostrawnego jest lekarstwem na wiele form chorób. Wierzył też w dietę bez alkoholu, kawy czy mięsa. Wygląda na to, że ludzie przyjęli jego metody, ponieważ wśród jego klientów były osobowości takie jak Tomasz Edison i Henry'ego Forda.

Post chciał sprzedawać płatki zbożowe, które podano mu w sanatorium ludziom ze świata zewnętrznego. Nauczywszy się sposobów od braci Kellogg, wynalazł napój na bazie zbóż o nazwie Postum jako alternatywę dla kawy. Jego drugim produktem były płatki winogronowo-orzechowe. (przez Historia )Grape-Nuts nie zawiera winogron ani orzechów

Orzechy winogronowe Facebook

Nazwa Grape-Nuts może być dość myląca. Płatki nie zawierają ani jednego winogrona ani orzecha; jest zrobiony tylko z pszenicy i jęczmienia. Pierwotnie, według Oficjalna strona internetowa winogrono-orzechów , składniki zostały wymieszane i przelane na blachę, a następnie upieczone w piekarniku. Kiedyś była twarda, została połamana na duże kawałki, a następnie na mniejsze „bryłki wielkości orzechów” za pomocą młynka do kawy.

Te bryłki, zdaniem Posta, wyglądały jak pestki winogron — stąd nazwa, mówi jedna z teorii. Inny mówi, że tak nazwał produkt ze względu na pewien orzechowy posmak, który pozostawił w ustach. Słowo winogrono pochodzi od „cukru gronowego”, który Post nazwał glukozą. Uważał, że kiedy upieczone zostało ciasto zawierające mieszankę węglowodanową, wytwarzało glukozę.

Orzechy winogronowe zostały po raz pierwszy wprowadzone jako alternatywa dla porannej kawy. Jak głosi historia, kiedy dochodził do siebie po załamaniu nerwowym w Battle Creek Sanitarium, szczególnie polubił podawany tam karmelowy napój na bazie zbóż. Jednak Post nie mógł uzyskać pozwolenia od dr. Johna Harveya Kellogga, człowieka, który prowadził program w sanatorium, na sprzedaż tego napoju. Z pomocą szwajcarskiego chemika zaprojektował więc napój o nazwie Postum. Grape-Nuts również początkowo wprowadził ją jako alternatywę dla porannej kawy, ale odniosła sukces dopiero wtedy, gdy zmienił słowa reklamowe, by nazywać się „ zimne jedzenie na śniadanie? „.

pisklę fil lemoniadę truskawkową

Orzechy winogronowe zostały po raz pierwszy wprowadzone jako produkt zdrowotny

Zdrowa rodzina

CW Post reklamowany Orzechy winogronowe jako „pokarm dla mózgu i ośrodków nerwowych” — nawet twierdząc, że mogą leczyć zapalenie wyrostka robaczkowego i utrzymywać temperaturę ciała pod kontrolą!

Według broszura opublikowanym przez Postum Company w 1906 roku, „każdy, kto ma słabe trawienie jelitowe, problemy z wątrobą i jelitami, może je wyleczyć bez leków, pomijając chleb, ciastka, papkowate płatki zbożowe, ziemniaki i wszelkie formy skrobiowego jedzenia i używając orzechów winogronowych. ' Post twierdził, że orzechy winogronowe były „wstępnie strawione” jedzenie , twierdząc, że mieszanka pszenicy i jęczmienia jest przetwarzana w taki sposób, że przekształca skrobię w cukier poza żołądkiem, pozostawiając niewiele pracy dla układu pokarmowego. Ponadto twierdził, że jest dobrze wchłaniany przez organizm i „ma dwukrotnie większą moc wytwarzania energii niż jakikolwiek inny pokarm na ziemi” – stwierdza książka.

Post w dużym stopniu opierał się na prezentowaniu Orzechów Winogronowych jako uzdrawiającego jedzenia i opublikował kilka reklam, aby przekazać sedno sprawy. Wszystko to przepuszczono aż do 1911 r., kiedy pewna publikacja wyraziła swoje zaniepokojenie tymi roszczeniami. Colliera Tygodniowo ' opublikował artykuł redakcyjny stwierdzający (całkiem słusznie), że sugestia, że ​​orzechy winogronowe mogą odeprzeć zapalenie wyrostka robaczkowego, była nie tylko fałszywa, ale potencjalnie śmiertelna” (poprzez Skalarny ). W odpowiedzi Post rozpoczął kampanię oczerniającą publikację.

Sprawa trafiła do sądu i wyszło na jaw, że Post zdobył wszystkie referencje od klientów, którzy twierdzą, że Orzechy Winogronowe ich uzdrowiły. Saga prawna zakończyła się, gdy Post przekazał publikacji 50 000 dolarów.

Orzechy winogronowe jako pierwsze wprowadziły kupony spożywcze w 1909 r.

wózek spożywczy z kuponami

CW Post wiedział, jak sprzedawać swój produkt. Był jednym z pierwszych, który sprzedał zapakowane płatki zbożowe w pudełkach i wydane około milion dolarów rok na reklamach, nawet w 1906 roku. Kiedy Orzechy winogronowe pojawiły się na rynku, koncepcja zimnego jedzenia śniadaniowego była czymś, do czego Amerykanie dopiero się rozgrzewali. Post poszedł o krok dalej, aby rozpowszechniać informacje konkursy na przepisy i kupony. Był także pierwszym, który wprowadził kupony na zakupy spożywcze, rozdając jednocentowe kupony, które klienci mogli wymienić na zakup pudełka z orzeszkami winogronowymi.

Tylko jedna inna firma eksperymentowała z tym nowatorskim pomysłem przed Postem: Coca-Cola. Czarny syrop, wprowadzony przez Johna Pembertona w aptece w 1886 roku, odnotował niewielką sprzedaż, dopóki aptekarz Asa Candler nie zaczął rozdawać bezpłatnych kuponów na napój w czasopismach i gazetach (za pośrednictwem Kupony ). Podobnie jak Candler, Postowi udało się również spopularyzować swój produkt wśród mas, dając im możliwość zaoszczędzenia na zakupach.

Po tym, jak Post zaczął rozdawać kupony w 1909 roku, koncepcja ta stała się popularna w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza podczas i po Wielkim Kryzysie w latach 30. XX wieku. Obecnie kupujący oszczędzają od 10% do 20% na zakupach spożywczych za pomocą samych kuponów (teraz dostępne również w wersji cyfrowej), według Chicago Tribune - wszystko dzięki jednocentowemu pomysłowi Posta.

Zakład, w którym po raz pierwszy wyprodukowano Orzechy Winogronowe, nadal działa

Fabryka orzechów winogronowych Gra youtube

Grape-Nuts miał swoje początki w małej białej stodole w Battle Creek w stanie Michigan. CW Post zaczął wykorzystywać tę przestrzeń do rozwijania Postum i Orzechów Winogronowych w 1895 roku; powoli wokół niego wyrosło kilka nowych budynków, aby obsłużyć zdolność produkcji żywności. Dziś zakład obejmuje 40 budynków, które zajmują „ponad 65 akrów z obiektem o powierzchni prawie 2 milionów stóp kwadratowych”, według Ty Hakmana, kierownika w zakładzie Battle Creek (poprzez WBCK ). Zakład wytwarza produkty marek Post Consumer Brands, w tym Orzechy Winogronowe, Miodowe Pęczki Owsiane i m.in. Fruity Pebbles.

Fabryka w Battle Creek należąca do Postum Cereal Company była największą na świecie na początku XX wieku, „zatrudniając 2500 pracowników i o wartości netto 5 milionów dolarów”. Encyklopedia raporty. Dziś zatrudnia 600 osób, z których niektórzy byli pracownikami trzeciego i czwartego pokolenia, powiedział Hakman WBCK.

Chociaż fabryka w Battle Creek działała od 125 lat, w pewnym momencie orzeszki winogronowe były produkowane tylko w fabryce w Modesta w Kalifornii. dziennik 'Wall Street donosi, że „w 2005 r. zezłomowano cztery piece na winogrono-orzechy w Battle Creek, pozostawiając tylko jeden w Kalifornii”. Zakład w Modesto musiał być zamknąć w 2013 r. ze względu na spadek popytu na zboża. Wydaje się jednak, że pandemia ożywiła przemysł zbożowy. „Wydaliśmy tylko w tym roku ponad 280 milionów funtów produktu” – powiedział Hakman WBCK .

najzdrowszy sposób na gotowanie boczku

Grape-Orzechy również zainspirowały swój własny smak lodów

Lody winogronowo-orzechowe Facebook

Lody winogronowo-orzechowe od lat utrzymują swoje miejsce jako poszukiwany deser w Nowej Anglii, zwłaszcza w Maine, według Zjadacz . Przepis na te bogate w zboża lody ma ponad sto lat. Niektórzy mówią, że był to pewien szef kuchni o imieniu Hannah Young w Nowej Szkocji w Kanadzie, która wynalazła go w 1919 roku (Young użyła w swoich lodach płatków zbożowych Grape-Nuts jako alternatywy dla świeżych owoców i zdała sobie sprawę, że jest to smaczny deser). Jednak według autora i historyka żywności pojawiają się wzmianki o przepisie w publikacjach poprzedzających twierdzenie Younga Sarah Wassberg Johnson .

Na przykład, Reklamodawca amerykańskiej gospodyni opublikował przepis na lody winogronowo-orzechowe w numerze z 1909 r. i tak też zrobił Dobre rzeczy do jedzenia w Wellville? , która została opublikowana w 1916 roku. Lody można przygotować na dwa sposoby: Dłuższa metoda polega na podgrzaniu płatków winogronowo-orzechowych ze śmietaną i cukrem oraz dodaniu do mieszanki migdałów i ekstraktu waniliowego, gdy ostygną, a następnie zamrożenie do konsystencja lodów. Krótsza metoda polega na wymieszaniu w nich lodów waniliowych z odpowiednią ilością Orzechów Winogronowych. Tak czy inaczej, odrobina chrupania może podnieść twoją po prostu wanilię.

Firma macierzysta Grape-Nuts została przemianowana na General Foods w 1929 roku

Orzechy winogronowe w misce z mlekiem i owocami Facebook

Innowacje śniadaniowe CW Post okazały się ogromnym sukcesem, w tym zarówno Orzechów Winogronowych, jak i Toastów Pocztowych (marka płatków kukurydzianych). Po założeniu firmy Postum Cereal Company, Post przeniósł się z Michigan do Teksasu, marząc o założeniu społeczności rolniczej. Tam badał różne sposoby uprawy ziemi na suchej ziemi i eksperymentował z wywoływaniem deszczu przez eksplozje dynamitu. Tymczasem firma Postum Cereal Company czerpała zyski. W 1900 r. Post był kompensowany 3 miliony dolarów rok. Ale sukces nie wystarczył, aby utrzymać go w różowym zdrowiu — uważa się, że zmarł z powodu samorzutny strzał z broni palnej w 1914 r. (przez Stowarzyszenie Historyczne Stanu Teksas )

Po śmierci Posta firma trafiła do jego córki Marjorie Merriweather Post, która wraz z mężem i prezesem firmy Edwardem F. Huttonem rozpoczęła serię przejęć obejmujących mąkę do ciasta Jell-O, Swans Down, Minute Tapioca, Baker's Chocolate, Log Syrop kabinowy i kawa Maxwell House (przez Encyklopedia ).

Firma Postum Cereal ostatecznie przekształciła się w General Foods w 1929 roku, po przejęciu General Foods Company Clarence Birdseye. Mówi się, że Birdseye zrewolucjonizował nowoczesny przemysł mrożony, a Post i jej mąż sprowadzili go na stanowisko szefa General Foods Laboratory. Od 1929 r. Orzechy winogronowe były produktem wytwarzanym przez General Foods. Po tym, jak Philip Morris Companies przejęło General Foods w 1985 roku, kierownictwo korporacyjne odpowiedzialne za produkcję Orzechów Winogronowych zmieniło kilka rąk, zanim w końcu przyjęło formę Marki post-konsumenckie .

epicki czas na posiłek

Orzechy winogronowe były ważnym artykułem spożywczym dla amerykańskich żołnierzy podczas II wojny światowej

II wojna światowa

Zgodnie z tradycją firmy, orzechy winogronowe chroniły amerykańskich żołnierzy przed głodem podczas II wojny światowej. Według Oficjalna strona internetowa winogrono-orzechów , zboże było częścią racji żywnościowej dostarczanej żołnierzom stacjonującym w krajach tropikalnych. W tamtych czasach płatki zbożowe były bardziej funkcjonalną żywnością – a smak nie miał większego znaczenia. W rzeczywistości, orzechy winogronowe nie były pokryte cukrem aż do lat 40. XX wieku i była to mieszanka pieczonej i mielonej pszenicy i jęczmienia, która twierdziła, że ​​jest łagodna dla przewodu pokarmowego. Dodatkowym atutem był fakt, że nie trzeba było go gotować. Ale to, co sprawiło, że płatki śniadaniowe stały się synonimem śniadania, to pewna kampania reklamowa General Foods (która wtedy produkowała Orzeszki Winogronowe) w 1944 roku.

W ramach kampanii firma przeznaczyła pieniądze i czas, aby przekazać masom, że „eksperci żywienia mówią, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia”. (przez Atlantycki ). Chociaż badania wykazały niewiele, aby potwierdzić to stwierdzenie, marki zdołały przekonać klientów, że płatki śniadaniowe to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia. Wkrótce rządowi dietetycy również zostali przyjęci do pomysłu, a „w interesie poprawy zdrowia rekrutów armii, oni nawiązała współpracę z firmami zbożowymi do sugerować że wszyscy jedzą „dobre śniadanie składające się z pełnoziarnistych płatków zbożowych i owoców”.

Orzechy winogronowe były pierwszymi zbożami, które dotarły na szczyt Mount Everest

Mount Everest

Odkrywca Nowej Zelandii Edmund Hillary i odkrywca nepalsko-indyjskich Szerpów Tenzing Norgay odważyli się na 29 000 stóp wspinaczki na szczyt Mount Everest z płatkami winogronowymi w plecaku. Firma Post Grape-Nuts zarobiła pieniądze na tej małej ciekawostce, uruchamiając kampanię pod nazwą „Jaka jest twoja góra?” w 2013 roku. W ramach promocji marka wprowadziła nową odmianę zbóż Grape-Nuts o nazwie Grape-Nuts Fit, która została wzbogacona m.in. o żurawinę, granola, jęczmień dmuchany. Firma współpracowała także z „tower racers”, czyli sportowcami, którzy wbiegają po schodach drapaczy chmur (poprzez Dobra konsumpcyjne ).

Oprócz zdobycia najwyższej góry świata, Orzechy Winogronowe były również ulubioną przekąską podczas wypraw na Biegun Północny i Południowy. W 1913 r. Donald B. Macmillan podczas dwuletniej wyprawy na Wyspę Crockera w Arktyce zabrał płatki zbożowe z winogron i orzechów. Później, w 1933 roku, firma Grape-Nuts sponsorowała wyprawę sir admirała Byrda na Antarktydę. Chociaż był to impuls dla marketingu firmy Post Company, był również wielkim momentem dla nauki, ponieważ umożliwił pierwszą „długą dwukierunkową transmisję radiową” (za pośrednictwem Strona internetowa winogrono-orzechów ). Prawie 80 lat później winogrono-orzechy sponsorowany kolejna podróż na Antarktydę — podróż dwukrotnego ocalałego z raka, autora i mówcy motywacyjnego Seana Swarnera.

Program Andy Griffith istnieje dzięki Grape-NutsN

Pokaz Andy'ego Griffitha Archiwa Michaela Ochsa/Getty Images

W latach 50. firma General Foods, która była wówczas właścicielem Orzechów Winogronowych, sponsorowała program o nazwie Pokaz Danny'ego Thomasa . Ale odcięli się od serialu, ponieważ „przedstawiał niezgodne, miejskie życie rodzinne”, które nie pasowało do „zdrowego wizerunku rodziny” marki (poprzez Oficjalna strona internetowa winogrono-orzechów ). Pewna postać w serialu, Szeryf Andy Taylor, przedstawiony jako ktoś, kto darzył sprawiedliwość najwyższym szacunkiem i był kochany przez wszystkich w fikcyjnym miasteczku Mayberry w Północnej Karolinie, stał się tak popularny, że zagwarantował własną serię. W ten sposób został uruchomiony Pokaz Andy'ego Griffitha który trwał osiem lat, ale był emitowany w telewizji przez ponad 50 lat. (przez Atlantycki )

Ponieważ General Foods sponsorowało program, reklamy promujące jej produkt płatki winogronowo-orzechowe były podawane w przerwach, a wystąpili w nich szeryf Andy Taylor i zastępca Barney Fife — dwaj główni bohaterowie serialu, którzy promowali hasło „Śniadanie z winogronami i orzechami”. wypełnia cię, a nie wyczerpuje „.

najlepszy smak skrzydeł pizzy?

W kolejnych dekadach kampania promocyjna Grape-Orzechów przybrała inną formę. Marka zawiązana w Euell Gibbons, uważanym za ojca współczesnego żerowania, jest częścią Grape-Nuts Powrót do natury kampania. Gibbons nie wiedział, że jego linijka do reklamy: „Czy kiedykolwiek jadłeś sosnę? Wiele części jest jadalnych” byłoby dyskutowane nawet dziesiątki lat po jego użyciu.

Broszura Grape-Nuts zainspirowała film Droga do Wellville

Droga do Wellville youtube

Droga do Wellville była cienką wkładką do pudełek z orzechami winogronowymi na początku XX wieku, dopóki nie zainspirowała TC Boyle'a do napisania powieści o tym samym tytule. W powieści Boyle'a nie ma jednak wzmianki o CW Post ani Grape-Nuts. Zamiast tego skupia się na Johnie Harveyu Kelloggu i jego Sanitarium w Battle Creek w Michigan, gdzie Post był leczony pod koniec XIX wieku. Powieść została zaadaptowana do filmu wyreżyserowanego przez Alana Parkera, w której wystąpiły wielkie nazwiska, takie jak Anthony Hopkins, John Cusack i Bridget Fonda (poprzez Poszukiwacz Battle Creek ).

Film, będący satyrycznym spojrzeniem na osobowość Kellogga (który oprócz granoli wynalazł masło orzechowe i substytuty mięsa) i jego nietypowe metody leczenia w sanatorium Battle Creek, rozczarował miejscowości Battle Creek. Byli dumni z tego, że ich społeczność gościła kiedyś wszystkich na świecie w wellness spa, które w swojej rozkwicie było uważane za jedno z najlepszych w kraju; ale film, wypełniony treściami seksualnymi i żartami, niewiele miał wspólnego z faktami.

Podczas pandemii zabrakło winogron-orzechów

Supermarket

Kiedy pandemia wybuchła w 2020 r., popyt na zboża wzrósł, biorąc pod uwagę, że wiele osób nie miało innego wyboru, jak zostać w domu. Post Consumer Brands, firma produkująca orzechy winogronowe, uznała, że ​​trudno jest sprostać temu nagłemu wzrostowi popytu, a produkcja musiała zostać zatrzymana z powodu ograniczeń w łańcuchu dostaw. „Orzechy winogronowe są wytwarzane przy użyciu zastrzeżonej technologii i procesu produkcyjnego, który nie jest łatwy do odtworzenia, co utrudniło w tym czasie przesunięcie produkcji w celu zaspokojenia popytu” – Kristin DeRock, kierownik ds. marki Grape-Nuts w Post Consumer Brands. , powiedział DZISIAJ .

Fani winogron i orzechów wpadli w panikę, gdy nie mogli dostać się do pudełka płatków śniadaniowych, które zwykle są podstawowym produktem w supermarketach. Klienci, w tym producent David Heyman, za pośrednictwem mediów społecznościowych wyrażali swoje zaniepokojenie nagłym niedoborem płatków zbożowych winogronowo-orzechowych. „Należę do tych, którzy cierpią z powodu wielkiego niedoboru #grapenuts. Niech ich powrót przyniesie trochę pociechy w niespokojnych czasach, tweetował Cześć, stary. Przy ograniczonych opakowaniach w obiegu cena 29-uncjowego pudełka, pierwotnie 4,99 USD, wzrosła trzykrotnie. 'Na Walmart.com, 64-uncjowe pudełko zostało wystawione za 110 dolarów”. New York Times zgłoszone.

Pudełka z orzechami winogronowymi są już dostępne w supermarketach, ale marka nie zapomniała o swoich zwolennikach. Wszystkim, którzy wypłacili więcej niż 10 dolarów za opakowanie, firma Post Consumer Brands ogłosiła, że ​​zwróci im kwotę do 115 dolarów po otrzymaniu dowodu zakupu.