Nieopowiedziana prawda Guinnessa

Ludzie trzymający kufle Guinnessa

Guinness stout to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek piwa na świecie. Guinness, synonim samej Irlandii, jest warzony w St. James's Gate w Dublinie od 1759 roku. Arthur Guinness, założyciel firmy, przeniósł się do irlandzkiej stolicy jako młody mężczyzna w wieku 34 lat i podjął sprytną decyzję biznesową o podpisaniu umowy na 9000 lat wydzierżawić zrujnowany browar, w którym do dziś warzy się ukochany trunek (via Guinnessa ).


słynny przepis na miskę kfc

Oprócz swojej flagowej lokalizacji, w której znajduje się wielopiętrowe interaktywne muzeum, bar i bar na dachu, piwo warzone jest w prawie 50 krajach i sprzedawane w ponad 120 krajach na całym świecie (za pośrednictwem Swędzenie psychiczne ). Chociaż jest wszechobecny na całej Szmaragdowej Wyspie, Guinness zyskał popularność w krajach tak odległych, jak Nigeria, gdzie jest więcej osób pijących Guinnessa niż w całej Irlandii (poprzez Smithsonian Magazine ).Co to za grzechotanie w mojej puszce Guinnessa?

Kufle Guinnessa na barze Brian Ach/Getty Images

Jeśli kiedykolwiek otwierałeś puszkę Guinnessa, prawdopodobnie słyszałeś, jak coś stuka w aluminium po wlaniu stouta do szklanki. Ta mała kulka na dnie każdej puszki to wkład z azotem, który nadaje Guinnessowi jedwabistą i kremową główkę.
Oficjalna nazwa tego nasączonego azotem marmuru to „widget”, a umieszczenie go w puszkach Guinnessa zapewnia doświadczenie podobne do picia piwa prosto z kranu (przez Insider biznesowy ). Po otwarciu puszki ciśnienie w środku spada, powodując, że ciekły azot w widżecie porusza maleńkie bąbelki, które pomagają uformować kremowobiałą główkę (poprzez Jak rzeczy działają ). To urządzenie zostało wprowadzone w 1997 roku i pozwala na płynniejsze doznania podczas picia, niż gdyby piwo było pod ciśnieniem dwutlenkiem węgla, jak większość piw. Piwo gazowane dwutlenkiem węgla powoduje ostrzejszy smak, co zapobiega aksamitnemu odczuciu w ustach, z którego znany jest Guinness.

Związek między piwem Guinnessa a Księgą Rekordów Guinnessa

Reklamy Guinnessa Archiwum Hultona/Getty Images

Jednym z powodów, dla których Guinness cieszy się tak udaną historią, są jego kampanie marketingowe i reklamowe. Większość ludzi, którzy kiedykolwiek postawili nogę w barze, rozpoznałaby tukany z plakatu „Piękny dzień dla Guinnessa” lub pieczęć, która została złapana z kuflem dozorcy zoo w reklamie „My Goodness, my Guinness” (poprzez Insider biznesowy ).Ale być może największy przebłysk marketingowego geniuszu nastąpił w latach 50. XX wieku. Sir Hugh Beaver, dyrektor zarządzający Guinnessa, zdał sobie sprawę, że będzie rynek na książkę, która będzie rozstrzygać spory lub zakłady, które pojawią się w barach i pubach na całym świecie (poprzez Księga Rekordów Guinnessa ). Taka była geneza Księga Rekordów Guinnessa , który początkowo został wydrukowany jako materiał marketingowy dla marki piwa. Od tego czasu sprzedał się w ponad 130 milionach egzemplarzy w 100 krajach i 23 językach (przez Werdykt ).

flamin gorący cheetos scoville

Guinness idzie do przodu z duchem czasu

Butelki piwa Guinness Brian Ach/Getty Images

Z tak znakomitą historią i stuleciami międzynarodowego uwielbienia, istnieją wszelkie powody, by sądzić, że Guinness będzie prosperował przez co najmniej kolejne 250 lat. Ale przez większość swojego istnienia Guinness był technicznie niedostępny zarówno dla wegetarian, jak i wegan. Przez wiele lat Guinness używał do filtrowania naparu isinglass, produktu wytwarzanego z rybich pęcherzy. Irlandzkie lustro ).Ku uciesze wegan i wegetarian na całym świecie, którzy lubią tęgiego, w 2015 roku Guinness ogłosił, że zmieni swój system filtracji na metodę, która nie wykorzystuje już rybich pęcherzy. Do 2017 r. wszystkie beczki Guinnessa były warzone bez produktów pochodzenia zwierzęcego, a do 2018 r. wszystkie butelki i puszki były również certyfikowane jako wegańskie (poprzez Metro ).

Browar, choć szczyci się długą i znakomitą historią, wykazuje oznaki chęci na zmiany z biegiem czasu.