Nieopowiedziana prawda o supermarkecie H-E-B

H-E-B Facebook

H-E-B to coś więcej niż sklep spożywczy — to instytucja w Teksasie. Właśnie tam z niebieskimi maseczkami, grillem, Shiner Bock, Willie Nelson, Tom Landry, pancerniki i Dr Pepper ... ok, rozumiesz. H-E-B to jedna z najbardziej teksańskich rzeczy, jakie kiedykolwiek wyszły z wielkiego stanu Ohio. Żartuję – oczywiście mamy na myśli Teksas.


Jak bardzo Teksańczycy kochają swoje H-E-B? Tak bardzo, że Kronika Houston donosi, że jedna mama organizuje sesję zdjęciową z okazji ciąży w swoim lokalnym H-E-B w Tomball w Teksasie, podczas gdy fotografowie ślubni Snaptakularne zdjęcia udostępnił zdjęcia zaręczynowe pary zrobione w H-E-B w Bryan-College Station. Sklep wystarczająco wyjątkowy, aby dzielić się najwspanialszymi chwilami wszystkich, to jest od H-E-B do T.Co więcej, H-E-B kocha Teksańczyków tak samo jak H-E-B. Sklep nie tylko wspiera teksańskie organizacje charytatywne, od banków żywności po stanowe Olimpiady Specjalne, ale Szeroko otwarte jedzenie ujawnia, że ​​robią również wszystko, co w ich mocy, aby promować produkty wyprodukowane w Teksasie (w tym Whataburger !) w swoich sklepach. Jeśli jednak nie pochodzisz ze wspaniałego stanu Teksas, a nawet jeśli jesteś, wciąż jest kilka rzeczy, których możesz nie wiedzieć o tym super-est supermarkecie.
Co oznaczają litery w H-E-B?

H-E-B Facebook

Podczas H-E-B używa uroczego i chwytliwego sloganu „Tutaj, wszystko jest lepiej”, nie jest to prawdziwe znaczenie tych inicjałów. W rzeczywistości oznaczają Howarda Edwarda Butta, który był synem pierwotnego założyciela sklepu, Florence. Stowarzyszenie Historyczne Stanu Teksas opowiada, że ​​sklep spożywczy Florence, który otworzyła w Kerrville w 1905 roku, nazywał się Pani C. C. Butt's Staple and Fancy Grocery. Syn Howard przejął sklep spożywczy w 1919 roku, a do 1942 rozszerzył go na sieć stanową i mądrze zdecydował się zmienić nazwę z Butt's na mniej godną śmiechu (i bardziej zagadkową) H-E-B.

dzikie skrzydła bawole i hymn narodowy

Nawet po ponad 100 latach działalności H-E-B pozostaje firmą rodzinną i zarządzaną. Szeroko otwarte jedzenie mówi, że obecny prezes i dyrektor generalny Charles Butt jest w rzeczywistości synem starego H.E.B. samego siebie. Chociaż H-E-B jest jedną z największych prywatnych sieci supermarketów w kraju (i 15. największą prywatną firmą dowolnego typu), nie wszystkie akcje są jednak w rękach Butts. W 2016 roku firma zaczęła udzielać akcji pracownikom firmy, z nadzieją, że docelowo firma będzie nawet w 15 procentach własnością pracowników.H-E-B uruchomiło kilka sklepów typu spin-off

Joe V Facebook

Od początku istnienia jako mały, jednosklepowy sklep spożywczy, H-E-B dziś rozrósł się do ponad 340 sklepów i zatrudnia ponad 100 000 pracowników. Co więcej, są w rzeczywistości firmą międzynarodową — chociaż mają lokalizacje tylko w jednym stanie USA (choć bardzo dużym), mają także sklepy za granicą w Meksyku.

H-E-B jest również właścicielem i operatorem kilku innych marek. W 1994 roku otworzyli pierwszy z nich, ekskluzywny Rynek Centralny, który oferuje europejską piekarnię, międzynarodowy wybór delikatesów oraz bary ze świeżymi sokami i lodami. W 2004 roku pojawił się pierwszy H-E-B plus! oferuje rozszerzoną gamę produktów lifestylowych, w tym elektronikę, artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt do pielęgnacji trawników i ogrodów oraz artykuły dla niemowląt.dziś przepis na żucie

W 2006 roku H-E-B wprowadziła Mi Tienda, markę specjalnie skierowaną na rynek latynoski. Sklepy te są urządzone na wzór meksykańskich targowisk wiejskich i oferują produkty, w tym pan dulce, pupusas i piñatas (i prawdopodobnie przedmioty zaczynające się na litery alfabetu inne niż „p”). Rok 2010 przyniósł ostatnią ekspansję marki, Joe V's Smart Shop, który jest oszczędną opcją podobną do dyskontowych sklepów spożywczych, takich jak Aldi i Oszczędzaj dużoLo .

H-E-B ma własne restauracje

Prawdziwy teksański grill Facebook

Podczas gdy wiele supermarketów oferuje gotowe jedzenie na wynos, a niektóre oferują nawet małe miejsca do siedzenia, w których można zjeść kanapkę z delikatesami i świeżo wyciśnięty dżem, niewiele osób idzie o krok dalej i oferuje prawdziwą usługę siedzenia z pełną obsługą. doświadczenie w restauracji. Cóż, zostaw to H-E-B, żeby to zrobił.

Obecnie istnieją cztery różne Restauracje H-E-B które serwują lunch, kolację i niedzielny brunch, mają licencję na nalewanie wina i piwa, a nawet oferują rozrywkę na żywo. 3 Double-O Nine Restaurant & Bar w Schertz (przedmieście San Antonio), Oaks Crossing Restaurant & Bar w San Antonio oraz Table 620 w Lakeway (w rejonie Greater Austin) specjalizują się w kanapkach bistro inspirowanych szefem kuchni, ul. tacos, pizze, hamburgery i przystawki, w tym fajitas, steki i owoce morza, podczas gdy True Texas BBQ ma 11 różnych lokalizacji, w których można skosztować jednego z najbardziej lubianych dań w stanie.

H-E-B jest nawet gospodarzem szkoły gotowania

H-E-B Facebook

Jakby nie wystarczyło prowadzenie własnego imperium restauracyjnego (czy zapomnieliśmy wspomnieć, że istnieją również cztery różne restauracje HEB na wynos, które oferują szeroki wybór, od gotowanych raków po tacos, pizzę i kurczaka z rożna?), sieć supermarketów prowadzi nawet własny San. Akademia kulinarna w Antonio. Szeroko otwarte jedzenie mówi, że ta szkoła gotowania jest wykorzystywana do szkolenia pracowników H-E-B, którzy pracują na stacjach pobierania próbek i działach z przygotowywaną żywnością, a także w restauracjach w sklepach.

produkty bez cukru królowej mlecznej

Moje San Antonio informuje, że obiekty obejmują „komercyjną kuchnię i około 20 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej, która wspiera silną ofertę marki własnej lokalnego sklepu spożywczego…” W 2014 roku oszacowano, że cena tego centrum szkoleniowego HEB będzie kosztował 10 milionów dolarów. Najwyraźniej jest to sklep spożywczy, który zainwestował w swoich pracowników od zaplecza po sklep.