Nieopowiedziana prawda o syropie kukurydzianym o wysokiej zawartości fruktozy

syrop kukurydziany

Większość ludzi słyszała o szkodliwości dla zdrowia syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy (HFCS), ale nie ma zbyt dużej wiedzy na temat różnica między HFCS a innymi rodzajami cukru . Jest wiele powody, dla których HFCS jest szkodliwy dla zdrowia i wiele powodów, dla których nie jest to jedyna przyczyna problemów zdrowotnych związanych z otyłością.


Kwestie związane z HFCS dotyczą tego, czym jest, w jaki sposób jest używany i ile jest spożywane, a wszystkie one są wzajemnie powiązane z problemami zdrowotnymi, z którymi borykają się Stany Zjednoczone, w tym otyłością.Co to jest syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy? Syrop kukurydziany, czyli glukoza, jest poddawany działaniu enzymów w celu przekształcenia go we fruktozę. Fruktoza jest mieszana z czystym syropem kukurydzianym, w wyniku czego powstaje słodzik, który zawiera 45 procent glukozy i 55 procent fruktozy. Proces wytwarzania HFCS powoduje rozluźnienie wiązania między glukozą i sacharozą, co czyni go bardziej niestabilnym i, w zależności od tego, kogo zapytasz, potencjalnie bardziej szkodliwym (poprzez Kształt ).
Rozkład syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy

bułka cynamonowa

Zwykły cukier trzcinowy lub cukier stołowy, znany jako sacharoza, składa się w 50% z glukozy i 50% fruktozy. Cząsteczki cukru są ściśle związane. Enzymy w przewodzie pokarmowym rozkładają sacharozę na glukozę i fruktozę, które następnie wchłaniają się do organizmu. Ponieważ glukoza i fruktoza w HFCS nie są ściśle związane, układ trawienny ma mniej pracy do wykonania. Może to brzmieć dobrze, ale oznacza to, że szybciej wchłaniają się do krwiobiegu, prowadząc fruktozę prosto do wątroby, rozpoczynając proces zwany lipogenezą, czyli wytwarzaniem tłuszczów i cholesterolu. Dlatego HFCS może powodować częstsze występowanie stłuszczenia wątroby (poprzez Huff Post ).

białko w białku jaja

Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy jest używany od dawna, więc możesz się zastanawiać, dlaczego nagle zaczął pojawiać się wszędzie jako produkt szkodliwy dla zdrowia. Zaczęło się w 2004 roku, kiedy naukowcy z Louisiana State University i University of North Carolina opublikowali artykuł szczegółowo opisujący teorię, że HFCS może być czynnikiem znaczącego wzrostu otyłości, często określanej jako epidemia otyłości. W latach 1970-1990 konsumpcja HFCS w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 1000 procent (poprzez Korzenie laboratoryjne ). Tak, 1000 proc. To nie jest literówka. Epidemia otyłości wydarzyła się w tym samym czasie, więc naukowcy zbadali korelację między tymi dwoma zdarzeniami, aby ustalić, czy istnieje jakakolwiek przyczyna (poprzez Raporty konsumenckie ).Fizyczne skutki HFCS

fast foody, słodycze, fast foody

Innym powodem, dla którego HFCS jest wyróżniany jako zwiększający poziom otyłości, jest to, że fruktoza powoduje głód. Jest badanie z Johns Hopkins University, które wykazało, że fruktoza stymuluje apetyt. Bez osiągnięcia sytości ludzie mają tendencję do przejadania się. Problemem jest kolejne badanie z American Journal of Clinical Nutrition , w którym porównano badania nad wpływem HFCS z to działanie cukru stołowego , nie znaleziono znaczącej różnicy w działaniu na organizm. Obie substancje są dla ciebie złe, a organizm reaguje podobnie na obie w odniesieniu do poziomu glukozy we krwi, głodu, odpowiedzi insulinowej i poziomu hormonów kontrolujących uczucie sytości i głodu. Aby było jasne, działanie obu substancji jest negatywne i powoduje przejadanie się i wyższy poziom hormonów.

Istnieje obawa, że ​​HFCS może powodować choroby u ludzi. Ponownie, prawda jest gdzieś pośrodku. Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy jest powiązany z chorobami takimi jak cukrzyca i choroby serca, ale ważne jest, aby spojrzeć na całą historię. Problemy zdrowotne wynikają z bardzo wysokiego poziomu fruktozy spożywanej codziennie. Andrew Weil, dyrektor Centrum Medycyny Integracyjnej Uniwersytetu Arizona powiedział: „Podczas gdy glukoza jest metabolizowana w każdej komórce ciała, fruktoza rozkłada się w wątrobie. Nasze ciała mają ograniczoną zdolność radzenia sobie z fruktozą w tak dużych ilościach i właśnie teraz obserwujemy skutki uboczne”.Ile HFCS konsumują ludzie?

smores

Kiedy fruktoza rozkłada się w wątrobie, obniża HDL, czyli dobry cholesterol, i podnosi LDL, czyli zły cholesterol. Zbyt dużo fruktozy może również powodować wzrost kwasu moczowego, co może powodować uszkodzenie nerek i dnę moczanową. Może również zapobiegać rozluźnieniu naczyń krwionośnych, co skutkuje wysokim ciśnieniem krwi. Dodatkowe obciążenie wątroby powoduje gromadzenie się tłuszczu i może prowadzić do stłuszczenia wątroby, a także cukrzycy typu 2 (poprzez Linia zdrowia ).

Ważnym aspektem wyróżnienia HFCS jako przyczyny otyłości jest fakt, że to nie HFCS per se jest problemem, ale ogromny wzrost spożycia cukru jako całości. Tak się składa, że ​​syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy stanowi znaczną część rynku cukru ze względu na dotacje rządowe do kukurydzy, które powodują, że HFCS jest wyjątkowo tani do stosowania przez producentów jako słodzik, a ponieważ jest słodszy niż inne rodzaje cukrów, mniejsze potrzeby do wykorzystania, oszczędzając producentom jeszcze więcej pieniędzy.

Odpowiedź w reklamie

napoje gazowane, soda

Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy wydłuża również okres przydatności do spożycia żywności i utrzymuje świeżość produktów, zapewniając producentom jeszcze jedną zaletę.

Problem powoduje sama ilość słodzików, a HFCS to słodzik spożywany w największych ilościach, stanowiący około jednej trzeciej spożywanego cukru przetworzonego w Stanach Zjednoczonych. Badanie opublikowane w Globalne zdrowie publiczne stwierdzono, że cukrzyca typu 2 jest o 20 procent wyższa w krajach, w których spożywa się dużo przetworzonej żywności (poprzez: Dziennik Nauki ). Stany Zjednoczone zużywają 55 funtów HFCS na osobę rocznie, umieszczając ją na szczycie listy. Obejmuje to produkty, które zwykle nie są uważane za „słodycze”, takie jak chleb, jogurt lub ketchup (poprzez Zdrowie mężczyzn ).

czy powinieneś umyć ryż?

Najprawdopodobniej spożywasz znacznie więcej cukru, niż myślisz, ponieważ producenci wkradają się do wszystkiego. Żywność, o której nawet nie pomyślałbyś, że zawiera cukier, zawiera HFCS, na przykład sos pomidorowy lub warzywa w puszkach.

Różnica w dzisiejszym spożyciu cukru

napoje bezalkoholowe

Kiedy HFCS zaczął przyciągać uwagę, Stowarzyszenie Rafinerów Kukurydzy próbowało walczyć ze złą reklamą własnymi reklamami, w których twierdzili, że HFCS nie ma sztucznych aromatów. Jest to przykład tego, jak HFCS jako produkt i stojąca za nim branża są trochę podejrzane. Częściowo prawdą jest, że HFCS nie zawiera sztucznych składników. Jednak jest on przetwarzany przy użyciu sztucznych składników, takich jak aldehyd glutarowy, środek syntetyczny, według amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Kontakt z preparatem sprawia, że ​​produkt nie nazywa się naturalnym. Jeśli jednak środek jest używany do produkcji HFCS, ale w rzeczywistości nie wchodzi w bezpośredni kontakt ze skrobią kukurydzianą, to otrzymany produkt może nadal twierdzić, że jest „naturalny”. W wyniku tego obejścia niektóre HFCS mogą legalnie nie twierdzić, że nie zawierają sztucznych składników (poprzez: Raporty konsumenckie ).

Nasi przodkowie spożywali około 20 łyżeczek cukru rocznie, w porównaniu z dzisiejszymi, gdy tyle spożywa się dziennie. Dla porównania, 20-uncjowy napój bezalkoholowy, taki jak napoje gazowane lub napoje dla sportowców, zawiera 17 łyżeczek cukru. Oznacza to, że jeden napój odpowiada rocznej wartości cukru w ​​porównaniu z naturalną, nieprzetworzoną żywnością (poprzez Huff Post ).