Nieopowiedziana prawda o miodzie klapsów

miód smakuje kellogg

Niewiele jest bardziej klasycznych produktów śniadaniowych niż miska płatków zbożowych. Jednym z najbardziej znanych płatków zbożowych w USA jest Honey Smacks, dmuchana pszenica o słodkim miodowym smaku. Ta marka płatków śniadaniowych Kellogg's od dziesięcioleci wywołuje uśmiechy na twarzach dzieci, ale możesz być zaskoczony, wiedząc, że została już wcześniej oznaczona jako zagrożenie dla zdrowia.


W czerwcu 2018 r. Kellogg's i CDC ogłosiły przypomnij sobie płatki zbożowe ze względu na powiązanie go z 73 przypadkami zatrucia salmonellą w 31 stanach. Do września tego roku było ponad 130 potwierdzonych chorób, w tym 34 hospitalizacje (poprzez CDC ). Później w listopadzie firma Honey Smacks wróciła po tym, jak Kellogg's przeniósł produkcję płatków do zaufanego zakładu należącego do firmy. Epidemie zostały przypisane do Kerry Foods Inc., producenta będącego stroną trzecią. Słodzone płatki z pszenicy dmuchanej powróciły z prostymi aktualizacjami wprowadzonymi do receptury – ale bez uszczerbku dla ukochanego smaku miodu (poprzez Wtajemniczony ).To nie jedyny powód, dla którego Honey Smacks ma złą reputację wśród ekspertów w dziedzinie zdrowia, ponieważ jest po prostu naładowany cukrem. Jedna porcja 3/4 filiżanki dmuchanych płatków pszennych zawiera 15 gramów cukru, więcej niż glazurowany pączek od Krispy Kreme, który zawiera 10 gramów. Wtajemniczony .
Historia maskotek Honey Smacs

miód smakuje Instagram

Biorąc pod uwagę wysoką zawartość cukru w ​​Honey Smacks, nic dziwnego, że płatki te zostały po raz pierwszy wydane pod marką Sugar Smacks w 1953 roku. Kellogg's wprowadził płatki w odpowiedzi na sukces Cukier chrupiący , który jest teraz znany jako Golden Crisp, od swojego rywala Post (via Pan śniadanie ). Według informacji, Sugar Smacs zadebiutował na półkach sklepowych z Clown Cliffy jako maskotką Postacie Reklamy . Kellogg wprowadził różne maskotki na przestrzeni lat, w tym Pieczęć Smaxey i Szybkie rysowanie McGraw , rysunkowy szeryf koński z Hanna-Barbera, ale żaden z nich nie spotkał się z zainteresowaniem konsumentów.

Potem przyszedł Dig'em Frog, który stał się oficjalną „żabą szprychą” dla zbóż. Postać, „mała żaba o wielkim głosie”, zdobyła uznanie ludzi i stała się popularną twarzą marki. Mimo to Kellogg's wyciągnął wtyczkę z Dig'em Frog i zastąpił go Wally Bear w 1986 roku. W latach 80. Sugar Smacks zmienił nazwę na Honey Smacks, a firma chciała zwierzę bardziej kojarzone z miodem – stąd Niedźwiedź.Miód Smacks dzisiaj

miód smakuje

Ale reklamy z udziałem Wally Bear nie radziły sobie dobrze z publicznością, a konsumenci zaczęli domagać się zwrotu Dig'em. Studenci na kampusie uniwersyteckim zorganizowali nawet całodniową demonstrację, aby żaba wróciła. Kellogg otrzymał również list od grupy o nazwie „Frog-Aid”, błagający firmę o przywrócenie Dig'em jako maskotki Honey Smacs (poprzez PopIkona ). Ich wysiłki się opłaciły. Dig'em powrócił w 1987 roku i od tamtej pory pozostaje twarzą płatków zbożowych.

W latach 90. Kellogg's porzucił „Honey” i zmienił nazwę zbóż na Smacks. Ostatecznie został przemianowany z powrotem na Honey Smacks w 2004 roku, ale jeśli udasz się do innych krajów, takich jak Niemcy, Hiszpania i Francja, przekonasz się, że nadal nazywa się Smacks (poprzez Płatki dla Nauczyciela ).A jeśli jesteście ciekawi, które płatki ze słodzonej pszenicy dmuchanej są lepsze, Poważne jedzenie zrobiłem już dla ciebie dogłębne porównanie Honey Smacks i Golden Crisp. Chociaż oba zboża są podobne, w publikacji stwierdzono, że istnieją wyraźne różnice w kolorze, budowie i smaku. Honey Smacks wyłoniła zdecydowanego zwycięzcę o milę.