Nieopowiedziana prawda o Ina Garten

Obrazy Getty

Jestem Garten, aka Boso Contessa , to obraz niewymuszonej elegancji. Oglądając jej występ, jej dom zawsze wygląda ciepło i zachęcająco. Żyje pełnią życia i trudno powiedzieć, kogo bardziej kocha... gotowanie czy swojego męża Jeffreya.


Jednak jej życie nie zawsze składało się z dekadenckich posiłków i imponujących kolacji. Zaczynała jako niespełniona pracownica rządowa, zanim przeniosła się do branży spożywczej. Ciężko pracowała, aby nauczyć się nowych umiejętności kulinarnych i zwiększyć liczbę fanów. Nadal nie wszystko robi perfekcyjnie i boryka się zwłaszcza z jednym deserem. Tak, o ukochanej kucharce Inie Garten można dowiedzieć się o wiele więcej.Jest samozwańczym kanapowym ziemniakiem

Obrazy Getty

Gdyby Ina Garten nie zaryzykowała i nie rzuciła się w świat jedzenia, najprawdopodobniej znalazłbyś ją na kanapie przed telewizorem. „Obawiam się, że jeśli nie postawię sobie wyzwań zawodowych, będę leżeć na kanapie i oglądać stare odcinki Prawo i porządek cały dzień, „ogród” powiedział Targowisko próżności . Garten nie lubi tej cechy w sobie (ani w nikim innym), więc ciągle się stara i próbuje nowych rzeczy.
Ona nigdy nie użyje kolendry

Jest coś do powiedzenia, aby spróbować poszerzyć swoje gusta, ale Garten nigdy nie będzie się zmuszać do polubienia kolendry, ponieważ to się po prostu nie wydarzy. Zapytana, jakich rzeczy w życiu nie może znieść, bosa contessa nie wahała się. „Ludzie pasywno-agresywni i kolendra” powiedział Targowisko próżności .

Garten nawet powtórzyła swoją nienawiść do tego zioła w innym wywiadzie. Zapytana, czego nie chce gotować, trzymała się swojej odpowiedzi. 'Kolendra. Po prostu nie będę się do tego zbliżał” Garten powiedział Czas . — A ja nie przepadam za rzeczami z gałkami ocznymi. I piana. Nie mogę jej tam winić.Nienawidzi być sama

Ina Garten przez Instagram

Niektórzy ludzie nie kochaliby niczego bardziej niż nocy dla siebie. Okazuje się jednak, że to najgorszy koszmar Iny Garten. Zapytana, jak wygląda jej nędza, Ona odpowiedziała , „Wieczór sam w domu, nie mając nic do roboty”. Zgadzam się nie zgadzam Ina!

Żeby się zorientować, jak bardzo nienawidzi samotności, powiedziała nawet, że nie planuje umierać w samotności. Jej wizja śmierci wygląda tak: „Nie obchodzi mnie to, dopóki Jeffrey i ja idziemy razem i kończymy w dużym apartamencie z widokiem na ocean”.Pracowała w energetyce jądrowej

Ina Garten przez Instagram

Oglądając gotującą Inę Garten Sieć spożywcza , łatwo założyć, że zawsze to robiła. Wydaje się to być dla niej tak naturalne, ale był czas, kiedy była tak daleko od przemysłu spożywczego, jak to tylko możliwe. „Pracowałam w OMB, Biurze Zarządzania i Budżetu”, ona powiedział PBS . - Tak, dla Forda i Cartera. I pracowałem nad polityką energetyki jądrowej. Jak to jest za precedens w branży spożywczej?

Więc jak dokonała zamiany? Okazuje się, że Garten zawsze w głębi duszy wiedział, że miała pracować z jedzeniem. „A pod koniec lat 70. myślałem, że pracuję tu od czterech lat i nic się nie wydarzyło. A ja po prostu nie czułam, że mam na cokolwiek wpływ” – wyznała. „I uderzyłem 30 i pomyślałem, że chcę robić to, co chcę robić. I pomyślałem, że chcę być w branży spożywczej.

Warren Buffett ulubione jedzenie?

Zaczęła od własnego sklepu

Ina Garten w zasadzie wpadła w branżę spożywczą, gdy ogłoszenie w gazecie zmieniło jej życie. Pewnego dnia zobaczyła reklamę specjalistycznego sklepu spożywczego w Hamptons i nie mogła przestać o tym myśleć. – Poszedłem do domu i powiedziałem o tym Jeffreyowi, a on powiedział, wybierz coś, co lubisz robić. Jeśli kochasz to robić, będziesz w tym naprawdę dobry” powiedział PBS . - I dlatego złożyłem jej bardzo niską ofertę, kobieta, która go sprzedawała, myśląc, że wrócimy. Będziemy negocjować. Wróciliśmy do Waszyngtonu.

Mimo że Garten podjął tę decyzję pod wpływem kaprysu, właściciel sklepu potraktował ją bardzo poważnie. „Nazajutrz byłem w swoim biurze i zadzwonił telefon. A ona powiedziała bardzo dziękuję. Przyjmuję twoją ofertę – powiedział Garten. „I po prostu pamiętam, jak poszedłem, och (WULGARYZM USUNIĘTO). To było to. Dwa miesiące później siedziałem za ladą sklepu spożywczego, próbując to rozgryźć.

Pochodziła ze skromnych początków

Wpis udostępniony przez Inę Garten (@inagarten) 21 stycznia 2016 o 10:18 czasu PST

Posiadanie specjalistycznego sklepu kulinarnego w bajecznym Hamptons z pewnością nie brzmi jak skromne początki, ale nie widziałeś sklepu. „To było 400 stóp kwadratowych”, Garten powiedział NPR . „Był tak mały, że nie dało się go dostać — piec nie pasował do kuchni, więc był właściwie w sklepie. Jeśli chciało się coś włożyć do piekarnika, trzeba było iść do sklepu.

Jednak dla Gartena rozmiar nie miał znaczenia. Kochała ten mały sklep i była dumna z jego uprawy. „I było świetnie. To znaczy, tak było — zawsze chciałam, żeby było to jak impreza, i tak było” – powiedziała. „Mieliśmy świetną muzykę, mieliśmy próbki ciastek i wszyscy świetnie się bawili. Przychodzili tylko po to, żeby zobaczyć, co się dzieje.

Kiedyś przewracała domy

Zanim zaczęła gotować, Garten zrobiłem dodatkowe pieniądze odwracając domy w Waszyngtonie. Chociaż jej praca na boku była lukratywna, była też trudna – ale nie z powodów, które można by sądzić. Kiedy próbowała dostać pożyczkę z banku, często było jej ciężko być kobietą. „Poszedłem do banku, żeby wziąć pożyczkę, a oni powiedzieli: „Cóż, nie możemy liczyć twojej pensji. Możemy liczyć tylko Jeffreya” – powiedziała Ludzie. „Powiedzieli: „Cóż, po prostu zajdziesz w ciążę i rzucisz”.

Zamiast się zniechęcić, Garten wzięła sprawy w swoje ręce. „Pamiętam, jak poszedłem do domu i podarłem wszystkie karty kredytowe na nazwisko Jeffreya i wyciągałem karty kredytowe na moje nazwisko” – powiedziała. Na szczęście od tego czasu wszystko się zmieniło.

Jest całkowicie samoukiem

Jeśli zawsze marzyłeś o prowadzeniu własnego pokazu kulinarnego, nie musisz spędzać lat w szkole kulinarnej. Ina Garten jest całkowicie samoukiem i to dla niej działa.

„Nigdy nie pracowałam w sklepie. Nigdy nie pracowałem w restauracji. To znaczy, gotowałam w domu, ale to nie to samo” powiedział PBS . „Nauczyłem się gotować, kiedy pracowałem w Waszyngtonie, korzystając z książek kucharskich Julii Child”. Dobrze, że ta słynna autorka książek kucharskich nauczyła się gotować, korzystając z książek kucharskich innego słynnego kucharza samouka.

Nie dba o sławę

Obrazy Getty

Jest jedną z najbardziej lubianych postaci w świecie gotowania, ale Garten nie mógłbym mniej dbać o bycie sławnym . „Myślę, że kiedy masz 20 lub 30 lat, myślisz: „Gdybym tylko była sławna, byłabym szczęśliwa” – powiedziała Ludzie. — To iluzja. Nie sądzę, że bycie sławnym kiedykolwiek uszczęśliwia kogokolwiek.

Tym, co naprawdę sprawia, że ​​Garten jest dumny, jest świadomość, że praca, którą wykonuje, sprawia radość innym. „Ale myślę, że w tym momencie mojego życia uwielbiam to, że ludzie lubią moją pracę” – powiedziała. „Książki kucharskie dają ludziom narzędzia do zrobienia czegoś dla siebie i sprawiają, że czują się dobrze. Więc kocham to. Uwielbiam, gdy ludzie mnie zatrzymują i mówią: „Zrobiłem twoją tartę pomidorową i wszyscy ją uwielbiali”.

Ona denerwuje się zabawą

Obrazy Getty

Ina Garten może i jest profesjonalistką w gotowaniu, ale… wciąż się denerwuje jeśli chodzi o przygotowania do przyjęcia. „Jestem najbardziej niespokojną kucharką” – powiedziała Ludzie. „Ludzie zawsze mówią: „Ludzie muszą być tak zdenerwowani, że zapraszają cię na kolację”, ale w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Denerwuję się, kiedy zapraszam ludzi do mojego domu, bo myślę, że oczekują czegoś spektakularnego. I wiesz, czasami tak jest, a czasami jest dobrze, ale nie wspaniale.

Uwielbia, gdy podchodzą do niej fani

Ina Garten przez Instagram

Następnym razem, gdy będziesz w bajecznej restauracji i zobaczysz Inę Garten przy sąsiednim stoliku, nie wahaj się. Chciałaby, żebyś przyszedł się przywitać, ponieważ uwielbia kontaktować się ze swoimi fanami w prawdziwym życiu. – Och, wszystkie są takie cudowne. Wszyscy chcą tylko powiedzieć, że nauczyłem ich gotować, co bardzo mnie cieszy” Garten powiedział Czas . „Albo ludzie przechodzą obok, pochylają się i mówią: „Kocham cię”. Komu by się to nie podobało?

Jedną z rzeczy, które Garten najbardziej lubi w rozmowach ze swoimi fanami, jest różnorodność różnorodności. Jedzenie łączy nas wszystkich, a ona z pewnością nie ma żadnego typu, jeśli chodzi o obserwujących. „Jedną z moich ulubionych rzeczy było to, że pewnego razu szłam Madison Avenue, gdy przechodziła obok kobieta w wielkim futrze i powiedziała: „Och, kochanie, uwielbiam twoje książki kucharskie”. Mniej więcej pół przecznicy później kierowca ciężarówki wychylił się ze swojej ciężarówki i krzyknął do mnie: „Hej, kochanie, uwielbiam twój program!”. Pomyślałem: To jest świat jedzenia. To wszyscy.

Nadal nie może zrobić idealnego bostońskiego ciasta z kremem

Zanim zaczniesz stawiać Garten na piedestale, bo wydaje się zbyt idealna, pamiętaj, że nawet ona wciąż zmaga się z niektórymi potrawami. Jeszcze nie udoskonaliła swojego bostońskiego kremowego ciasta. „Pracowałam nad bostońskim kremowym ciastem od około trzech książek i nie udało mi się uzyskać właściwej równowagi, smaków i konsystencji” powiedział Czas . Być może jednym z powodów, dla których odnosi takie sukcesy, jest to, że wciąż stara się to zrobić dobrze, nawet po tak długim czasie.

Nigdy nie zgadniesz, kogo zaprosi na kolację her

Ina Garten przez Instagram

Jak wspaniale byłoby uczestniczyć w jednym z doskonałych przyjęć obiadowych Iny Garten? Wiesz, jedzenie byłoby niesamowite, ale towarzystwo byłoby jeszcze lepsze. Zapytana, kogo zaprosiłaby na swoją najważniejszą kolację marzeń, bosa contessa nie zawiodła.

– Robię przyjęcia tylko dla sześciu osób, więc czy mogę zrobić sześć? Zobaczmy... Urządzę przyjęcie dla dziewcząt, a co powiesz na to? Julia Child, pani Obama, Taylor Swift, ja... Muszę zaprosić męża Jeffreya, prawda? I moja najlepsza przyjaciółka Barbara Liberman” Garten powiedział Czas . „Będziemy się naprawdę dobrze bawić”.

pekińska wołowina panda express

Nigdy nie chciała dzieci

Ina Garten przez Instagram

Pod wieloma względami Garten wydaje się być najlepszą mamą. Jest ciepła i opiekuńcza, przygotowując najbardziej pocieszające obiady po długim dniu. Jednak to po prostu nigdy nie było jej powołaniem. „Postanowiliśmy nie mieć dzieci” – powiedziała Katie Couric na jej temat podcast przez Dzisiaj . „Naprawdę doceniam to, że inni to robią i zawsze będziemy mieć przyjaciół, którzy mają dzieci, z którymi jesteśmy blisko, ale to był wybór, którego dokonałem bardzo wcześnie. Naprawdę czułem, czuję, że nigdy nie byłbym w stanie mieć takiego życia, jakie prowadziłem (z dziećmi).

Garten wyjaśnił, że zawsze czuła się komfortowo z tą decyzją i nigdy nie martwiła się, że inni ją za to osądzą. „Nigdy nie czułem, że ludzie to robią” – powiedział Garten. „Myślę, że jedyną rzeczą, za którą tęsknimy, jest to, że wielu przyjaciół ludzi to rodzice przyjaciół swoich dzieci. Więc nigdy nie mieliśmy tego połączenia z innymi ludźmi, których widzę… z tą siecią. Ale nie, nigdy nie czułem się przez to osądzany. Może ludzie to zrobili, ale ja nie zauważyłem.

Może sprawić, że twój chłopak zada pytanie pop

Teraz, jeśli dzieci na swojej liście życzeń i czekałeś na ślub, aby zacząć, Garten cię obejmuje. Legenda głosi, że jej przepis na pieczonego kurczaka zawiera pierścionek zaręczynowy.

„Robię pieczonego kurczaka i to jest najprostsza rzecz na świecie” powiedział NPR . „Poznałem kilka dziewczyn, które pracowały w magazynie Glamour i powiedziały, że nazywamy to kurczakiem zaręczynowym, ponieważ za każdym razem, gdy ktoś w biurze robi to dla swojego chłopaka, zaręcza się w ciągu 24 godzin”. Gdzie są moje klucze? Czas iść do sklepu spożywczego.

Może być następną członkinią oddziału Taylor Swift

Obrazy Getty

Czy zastanawiałeś się, gdzie ostatnio ukrywała się Taylor Swift? Cóż, może być w kuchni Iny Garten. Ta dwójka naprawdę się połączyła. – No cóż, nie należę do jej [Swifta]. Ale spędziłem trochę — przyjechała na sesję zdjęciową i zrobiliśmy razem pavlovę, co było cudowne” powiedział NPR . „Po prostu wskoczyła do środka. Naprawdę lubi dobre jedzenie”.

Garten pochwalił nawet umiejętności kulinarne Swifta. – Tak, jest bardzo dobrą kucharką – podzielił się Garten. – Uwielbia gotować. To jest odcinek jej programu, który bardzo chciałbym zobaczyć.

Codziennie je to samo śniadanie

Przy wszystkich jej opublikowanych książkach kucharskich można by pomyśleć, że Garten zawsze próbuje nowych potraw i eksperymentuje w kuchni. Jednak każdego dnia trzyma się tego samego śniadania. „To samo, co zawsze jem na śniadanie każdego dnia: płatki owsiane i kawa” – powiedziała redaktorowi naczelnemu Przekąski podcast Helen Hollyman przez Kuchnia . „Używam szybko gotujących się płatków owsianych McCANN's, a nie natychmiastowych, szybko gotujących się i gotuję w kuchence mikrofalowej. I to jest śniadanie! I naprawdę dobrą kawę.

z jakich części zwierzęcych zrobiona jest bolonia

Garten woli jej naprawdę dobrą kawę z odrobiną mleka. Ona również zwraca uwagę na to, jak to jest zrobione. „Albo kroplówka, albo mam espresso. Jeśli naprawdę będę się przeciągać rano, zrobię sobie cappuccino” – powiedziała.

Jej celem jest ułatwienie nauki gotowania

Fakt, że Garten jest kucharzem samoukiem oznacza, że ​​jest nadzieja dla reszty z nas. Jej celem w książkach kucharskich jest pomóc innym ludziom nauczyć się gotować z łatwością. Ona powiedziała PBS o jej decyzji, aby podzielić się swoją wiedzą z innymi .

„Myślę, że kiedy zaczęłam pisać książki kucharskie, miałam bardzo jasną wizję tego, czego chciałam, i że otwierasz książkę, patrzysz na zdjęcie i idziesz, to wygląda pysznie” – powiedziała. „A potem spojrzałeś na przepis i powiedziałeś, że naprawdę mogę to zrobić i mogę to zrobić ze składników, które mogę znaleźć w sklepie spożywczym”.

Pomogła na nowo zdefiniować feminizm

Obrazy Getty

Ina Garten udowadnia, że ​​w feminizmie chodzi o robienie tego, co się chce. Zapytany przez Washington Post czy gotuje dla męża jest antyfeministyczny , odpowiedź Garten pokazała, że ​​jest daleka od ucisku.

„Istniało pokolenie kobiet, które chciały być jak mężczyźni — zachowywać się jak mężczyźni i mieć pracę jak mężczyźni” – powiedziała. 'Nigdy nie zrobiłem; Chciałem zachowywać się jak ja. Uwielbiam gotować, uwielbiam kobiece zajęcia. Po prostu chcę je robić po swojemu. Marka feminizmu Gartena oznacza posiadanie tego, co najlepsze z obu światów. „Najlepszym przykładem, jaki mogę dać innym kobietom, jest bycie niezależną, prowadzenie dobrego biznesu i umiejętność dbania o siebie” – powiedziała. „Opiekowanie się mężem to jedna z największych radości mojego życia, a on troszczy się też o mnie”.

Chodziła do szkoły z kilkoma całkiem sławnymi ludźmi

Obrazy Getty

Coś musi być w wodzie w starym liceum Gartena, bo okazało się, że to jacyś legendarni absolwenci. Jej koledzy z klasy w Rippowam High School to zwycięzca Pulitzera James Lapine i zawodowy baseballista Bobby Valentine.

„[Valentine] był bohaterem w szkole średniej” Ogród powiedział NPR . „Całkowity bohater. Kiedy mnie wezwał, pomyślałam, o mój Boże. Byłam jak uczennica z liceum z palpitacją serca. A ja pomyślałem… chyba miałem 65 lat, kiedy do mnie zadzwonił.