The Untold Truth Of Kenny Rogers Roasters

Kenny Rogers Terry Wyatt/Getty Images

Miłośników muzyki country zasmuciła wiadomość, że 20 marca zmarł legendarny piosenkarz Kenny Rogers. Spuścizna muzyka obejmuje imponujący katalog piosenek, w tym 21 hitów country na pierwszym miejscu oraz sieć fast foodów, która nosiła jego imię, Kenny Roasters Rogers (przez Nowojorczyk ). Może to być nowość dla młodszych pokoleń, ponieważ marka nie działa już w USA, ale Kenny Rogers Roasters był kiedyś bardzo popularny.


W 1991 roku Rogers połączył siły z byłym dyrektorem generalnym KFC Johnem Y. Brownem Jr., aby otworzyć restaurację z kurczakiem, której pierwszy sklep zadebiutował w Coral Springs na Florydzie, jak donosi Szeroko otwarte jedzenie . Sieć serwowała „specjalność kurczaka pieczonego na drewnie oraz domowe babeczki, ziemniaki w mundurkach, sałatki warzywne, makarony, zupy, desery i napoje” (poprzez Esquire Filipiny ). Szybko odniósł sukces, ostatecznie w ciągu kilku lat rozszerzył się do 350 lokalizacji na całym świecie. Marka pojawiła się nawet w jednym z odcinków ówczesnego hitu Seinfeld .Ale jego sukces przyszedł również z walkami. Według Wice , Cluckers Wood Roasted Chicken z Miami w 1992 r. złożył pozew o 10 milionów dolarów przeciwko Kenny Rogers Roasters za kradzież koncepcji „kurczaka pieczonego w drewnie”. Pozew zakończył się w 1994 r., kiedy ten ostatni kupił większościowy pakiet udziałów w Cluckers. W międzyczasie Kenny Rogers Roasters musiał również zmierzyć się z ostrą konkurencją ze strony Boston Chicken (obecnie Boston Market), która agresywnie wpychała się na rynek kurczaków z rożna z nowymi lokalizacjami.
Gdzie dziś można znaleźć Roasters Kenny'ego Rogersa?

kenny rogers palacze instagram Instagram

Przy całej tej presji Kenny Rogers Roasters musiał upaść, przynajmniej w USA. Sieć ogłosiła bankructwo w 1998 roku i została sprzedana Nathan's Famous za 1,25 miliona dolarów. To wtedy sam Rogers postanowił oddzielić się od marki. Nathan's Famous później sprzedał Kenny Rogers Roasters azjatyckiemu franczyzobiorcy, firmie należącej do Berjaya Group of Malaysia w 2008 roku.

W USA Kenny Rogers Roasters zamknął swój ostatni sklep w 2011 roku i od tego czasu zniknął z pamięci publicznej. Jednak w Azji marka restauracyjna wciąż się rozwija, z około 400 lokalami w Malezji, Filipinach, Indonezji, Indiach, Tajlandii i wielu innych krajach. I chociaż Rogers nie był już aktywnie zaangażowany w biznes, podobno wypracował porozumienie, dzięki któremu marka nadal może używać jego nazwiska i podobizny w zamian za coroczne płatności na rzecz piosenkarza.Czy Kenny Rogers Roasters kiedykolwiek wrócą do Ameryki? Wice wspomniał, że od 2011 roku firma „miała nadzieję wykorzystać swój międzynarodowy sukces w powrocie na rynek amerykański”, ale sprawy wciąż są w powietrzu. Na razie wygląda na to, że wizyta w Kenny Rogers Roasters będzie wymagała wyjazdu do Azji.
Kategorie telewizja fakty Zabawa