Nieopowiedziana prawda Lay's

Ogólne zdjęcie Lay Justin Sullivan/Getty Images

Gigant przekąsek Lay's z biegiem czasu przemierzał półki międzynarodowych sklepów spożywczych. Firma słusznie słynie z chipsów ziemniaczanych w wielu smakach. Według marki oficjalna strona internetowa , założenie firmy miało miejsce w 1932 roku, kiedy biznesmen Herman W. Lay rozpoczął swoją działalność w Nashville w stanie Tennessee, sprzedam chipsy ziemniaczane które zostały wyprodukowane przez firmę z siedzibą w Atlancie w stanie Georgia. Po sześciu latach przedsiębiorczy biznesmen kupił przedmiotową firmę. Najpierw nazwano H.W. Lay & Company, marka otrzymała swoją obecną kultową nazwę w 1944 roku, kiedy Herman postanowił uprościć ją do chipsów Lay's Potato Chips. W swoim czasie marka osiągnęła wiele kamieni milowych — na przykład jest pierwszą dużą organizacją zajmującą się przekąskami, która promowała się za pomocą reklam telewizyjnych.


Sukces Hermana Laya w branży spożywczej jest niezaprzeczalny. Jak wyjaśniono w jego 1982 New York Times nekrolog, Herman był oddany swojej firmie i pracownikom, inicjując przyjazne dla pracowników inicjatywy w miejscu pracy, jednocześnie pracując nad głosem marki swojej firmy. Ciężka praca Hermana opłaciła się, a Lay's stała się dominującą marką na rynku. Lista autorstwa Jedz to, nie to! nagradza oryginalną, pieczoną w piecu wersję Lay La pierwsze miejsce wśród współczesnych za bycie stosunkowo zdrowym (a nie smażonym). Ranker umieszcza smak Lay's Sour Cream & Onion na drugim miejscu i przypisuje głosy publiczności za jego niepokonaną popularność.Marka oferuje dużą różnorodność smaków

Ogólne zdjęcie Lay Joe Raedle/Getty Images

Prawdopodobnie znasz Frito-Lay, ale czy wiedziałeś o tym? Smażona i Lay's byli pierwotnie konkurentami? Według Wtajemniczony , obaj walczyli ze sobą przez trzy dekady, zanim ostatecznie połączyli siły i połączyły się jako jedno w 1961. Kolejnym kamieniem milowym w historii firmy jest fuzja z Pepsi-Colą, która doprowadziła do powstania PepsiCo. To powiedziawszy, jak wyjaśniono przez Pyszne , Herman był zawsze w dobrych stosunkach ze swoimi kolegami z Frito, co ułatwiało połączenie ich mocnych stron i późniejsze działanie jako jedna firma.
Lay's zawsze poważnie podchodził do swoich planów ekspansji, a teraz oferuje szeroką gamę smaków w różnych lokalizacjach na całym świecie. Wiele z tych smaków jest dostępnych wyłącznie w miejscach, w których są sprzedawane, a czasami są sprzedawane pod różnymi nazwami, w tym między innymi Walkers, Sabritas, Chips i Smith's. Do wyboru jest ponad 160 opcji. Niektóre z najbardziej niezwykłych smaków obejmują opcje takie jak cappuccino, zupa jarzynowa, a nawet coś, co nazywa się Beer N 'Brats (poprzez Insider biznesowy ). To powiedziawszy, smaki marki rozgałęziły się wraz z popularnym chipsem ziemniaczanym z grilla w 1965 roku.

Lay's nie boi się eksperymentów

Ogólne zdjęcie Lay Joe Raedle/Getty Images

Lay's nie waha się pozwolić swoim wielbicielom wymyślić pomysły na markę. Na przykład kampania firmy „Do Us a Flavour” zachęca klientów do wysyłania propozycji smaków, które chcieliby zobaczyć w swoich chipsach, i prawdopodobnie wygrania nawet 1 miliona dolarów. Strona PepsiCo . Wszystkie niekonwencjonalne, smaczne i szalone pomysły zostały wzięte pod uwagę, zgodnie z Pyszne . Kampanie „Do Us a Flavor” zostały powtórzone w przeszłości, a zwycięzcami (w dowolnej kolejności) byli serowy chleb czosnkowy, gotowany w kotle imbir wasabi oraz południowe ciastka i sos.Jody Denton, szef kuchni w kuchni Frito-Lay, opowiedziała więcej o procesie twórczym. Doświadczony szef kuchni, który spędził w branży ponad trzy dekady, powiedział, że zespół jest zachęcany do szaleństwa podczas burzy mózgów. „Spotykamy się i przeprowadzamy kreatywne sesje burzy mózgów, a oni mówią nam: „Nie martw się, jeśli uważasz, że nie możesz tego zrobić, po prostu to wyślij” – wyjaśnił Denton Obserwator z Dallas .

Jeśli chodzi o źródło przekąsek: chipsy ziemniaczane Lay's mają około czterech lub pięciu ziemniaków w każdej torbie, raporty wiadomości ABC . Ale są pyszne, prawda?


Kategorie Inspiracja Inny Jak