Nieopowiedziana prawda o szczęśliwych amuletach

Pudełko na szczęście Instagram

Po raz pierwszy wprowadzony na półki supermarketów w połowie lat 60., Szczęśliwe amulety od tego czasu są częścią panteonu płatków śniadaniowych. Dzieci w końcu zainteresowały się „magicznie pysznymi” płatkami z cukrem, które mogły pochwalić się czymś, czego żadne inne płatki w tamtych czasach nie oferowały: malutkimi kawałkami pianki w kształcie księżyców, serc, gwiazdek i czterolistnej koniczyny.


Oczywiście żadne płatki śniadaniowe mające na celu zwabienie dzieci w latach 60. nie byłyby uważane za kompletne bez uroczej maskotki z kreskówek, a Lucky Charms miało to pokryte dzięki wprowadzeniu Lucky'ego leprechauna. Leprechaun pojawił się w wielu reklamach telewizyjnych na przestrzeni dziesięcioleci, zaangażowany w ciągłą fabułę, która pozostała mniej więcej niezmieniona od samego początku. W każdej reklamie leprechaun wykorzystuje wszystkie magiczne moce, jakie ma do dyspozycji, aby uniknąć głodnych dzieci, które zawsze „śledzą mnie Lucky Charms”.Lucky Charms cieszy się popularnością wśród konsumentów od ponad pół wieku, ale fani kultowych płatków śniadaniowych mogą być zaskoczeni tym, jak wiele nie wiedzą o tym pomysłowym połączeniu eksperymentów z naukami o żywności i mistrzostwem w reklamie. Czytaj dalej, aby odkryć nieopowiedzianą prawdę o Lucky Charms.
Lucky Charms ma dziwny związek z cyrkowymi orzeszkami

Miska na szczęście Instagram

Co dziwne, historia Lucky Charms jest nierozerwalnie związana z historią Circus Peanut, który najbardziej wyszydzany cukierków. Według Stołeczne czasy , legenda głosi, że Lucky Charms powstały dzięki dyrektorowi General Mills Jana Holahana , który pracował nad opracowaniem nowego płatka śniadaniowego, którego dzieci będą chciały tak bardzo, że będą błagać rodziców, by je kupili. Pewnego dnia wpadł na szalony, ale genialny pomysł: Holahan posiekał trochę cyrkowych orzeszków ziemnych i wsypał kawałki pianki do miski Cheerios . Uwielbiał to, co smakował, i natychmiast zdał sobie sprawę, że jeśli spodoba mu się połączenie chrupiących płatków zbożowych i miękkich pianek, konsumenci również. „Wiedziałem, że mamy zwycięzcę”, powiedział o swoim pomyśle.

Gdy zboże zostało opracowane, zauważył: Oś czasu produktów General Mills , Lucky Charms pojawiło się po raz pierwszy na półkach supermarketów w 1964 roku. I chociaż skład płatków zbożowych był przez lata nieustannie zmieniany, przedstawiciel General Mills, Jim Geoffrion, wskazał na trzy kluczowe czynniki, które wyjaśniają, dlaczego Lucky Charms nadal jest ulubionym produktem. „To pianki, to pianki, to pianki”, powiedział Sieć biznesowa BNet .usługa dostarczania wody costco

Pianki Lucky Charms mają dziwną nazwę

Marbity na szczęście Instagram

Gdy produkt był już w fazie rozwoju, kluczowym elementem było udoskonalenie maleńkich kawałków prawoślazu, które miały być mieszane z prażonymi płatkami owsianymi. Drobne kawałki pianki marshmallow, Sieć biznesowa BNet zgłoszone, początkowo pojawiły się tylko w czterech różnych typach: różowe serca, pomarańczowe gwiazdy, żółte księżyce i zielone koniczyny.

Unikalna formuła pianek Lucky Charms, zauważona Smithsonian Magazine , został początkowo stworzony przez zespół naukowców zajmujących się żywnością General Mills kierowany przez Philipa Zietlowa, a za wieloma z tych pysznych kształtów marshmallow kryje się patent. Te pianka marshmallow zaczęto nazywać marbitami, przydomek, który utknął i nadal jest używany przez te wszystkie lata.Lucky Charms pozostało niezmienione przez całą dekadę, a marbitowa „grupa czterech” zbóż pozostała nienaruszona do 1975 roku. HuffPost , że do mieszanki został dodany niebieski diament. Według rzecznika General Mills dodanie niebieskiego diamentu spowodowało wzrost sprzedaży o 30 procent. Od tego czasu wprowadzono szereg różnych marbitów, w tym podkowy, wieloryby, bałwany, garnki ze złotem, a nawet jeden w kształcie Wieża Eiffla .

Lucky the Leprechaun został wyrażony przez kilku aktorów

Lucky the Lprechaun - Lucky Charms youtube

Lucky the Leprechaun jest maskotką Lucky Charms od czasu wprowadzenia produktu. Według Tydzień reklamy 360 , sprytny mały facet był w centrum niezwykle kosztownej kampanii reklamowej przygotowanej przez agencję Dancer Fitzgerald Sample (obecnie znaną jako Saatchi & Saatchi), która obejmowała reklamy w niedzielnych komiksach i gazetach, oprócz drogich animowane reklamy telewizyjne emitowanie w sobotę rano w telewizji.

Biorąc pod uwagę, że w ciągu 50-letniej historii produktu wyprodukowano niezliczoną ilość reklam, przez lata pojawiło się wielu aktorów, którzy użyczyli głosu Lucky'emu. Według Za aktorami głosowymi miejscu, siedmiu różnych aktorów dało głos postaci. Aktorem najbardziej kojarzonym z Luckym był jednak Arthur Anderson. Według Andersona Wiadomości NBC nekrolog – zmarł w 2016 roku w wieku 93 lat – wypowiadał głos Lucky'ego od 1963 do 1992 roku. „Lucky Charms jest zasmucony utratą Arthura Andersona, oryginalnego głosu Lucky the Leprechaun”, powiedział w oświadczeniu rzecznik General Mills Mike Siemieńas. „Od ponad 50 lat pokolenia Amerykanów wiedzą, że Lucky Charms są „magicznie pyszne!” i za to możemy podziękować głosowi Artura.

kto jest właścicielem królowej mleka?

Na szczęście Leprechaun został prawie zastąpiony przez zwariowanego czarodzieja

Lucky Charms - Waldo Czarodziej Świergot

Ta sama agencja reklamowa, która wymyśliła Lucky the Leprechaun prawie zabiła małego faceta, aby zrobić miejsce dla jego zastępcy. Według Smak General Mills Blog , w połowie lat 70. tancerz Fitzgerald Sample, Alan Snedeker, otrzymał zadanie opracowania nowej maskotki Lucky Charms i stworzył roztargnionego czarownika o imieniu Waldo the Wizard. „Ujmującą cechą Waldo było jego zapomnienie związane z grą słów” – powiedział Snedeker, który również powiedział Atlas Obscura że generał Mills uważał, że leprechaun „nie był zbyt przyjazny dla dzieci”.

„Lucky Charms” również unosił nowe hasło; podczas gdy Lucky oświadczył: „Są magicznie pyszne!” Waldo opisał płatki zbożowe jako „ibbledebibbledelicious”.

Kiedy Waldo został przetestowany na rynku w Nowej Anglii, nowa postać okazała się bardziej popularna niż leprechaun. „Moja praca dwukrotnie pokonała Lucky'ego w testach” – chwalił się Snedeker. W tym okresie obie postacie były używane jednocześnie w kampaniach reklamowych Lucky Charms, a Waldo występował w Nowej Anglii, a Lucky w pozostałej części Ameryki. W tym samym czasie Snedeker zmienił Lucky'ego, by wyglądał na „bardziej przyjaznego” w reklamach telewizyjnych. Konsumenci zareagowali na zwiększoną sympatię leprechauna, co ostatecznie przypieczętowało los czarodzieja. — Aby ulepszyć Lucky'ego — przyznał Snedeker — prawdopodobnie zabiłem Waldo.

Fani mogli kupić limitowaną wersję Lucky Charms z samymi „urokami”

Ptasie mleczko Tylko Lucky Charms Generał Mills

Fani płatków domagali się wersji Lucky Charms, która całkowicie porzuciła płatki; to, czego chcieli, to pudełko pełne kolorowych marshmallow marbits. W 2015 roku Generał Mills odpowiedział na te prośby Marshmallow Only Lucky Charms — ale był pewien haczyk: wyprodukowano tylko 10 pudełek i można je było wygrać tylko w konkursie. „Chcieliśmy się trochę zabawić i nawiązać kontakt z naszymi fanami” – wyjaśniła Amanda Hill z generała Millsa. Aby promować konkurs, w promocji pojawił się raper Biz Markie śpiewając o zbożową wersję swojego hitu „Just a Friend” z 1989 roku.

W następnym roku firma po raz kolejny zaoferowała wersję Lucky Charms tylko z pianką. Tym razem zgłaszane Wiadomości NBC , General Mills planował rozdać 10 000 pudełek w ciągu Willy Wonka konkurs w stylu, z wybranymi pudełkami Lucky Charms zawierającym specjalny kod, który po wprowadzeniu na stronie internetowej zapewnia jedno pudełko bezzbożowych Lucky Charms.

Jak powiedziała Priscilla Zee generała Millsa w: wpis na blogu , reakcja na poprzedni konkurs była przytłaczająca. „Więc w tym roku chcieliśmy dać im jeszcze więcej szans na wygraną” – powiedziała.

Pianki inspirowane Lucky Charms były sprzedawane osobno do przekąsek

Marbity na szczęście Facebook

Ogromna reakcja na szczęśliwe amulety Generała Millsa z samym marbitem doprowadziła do uświadomienia sobie, że w piankach można zarobić pieniądze; zamiast rozdawać bezzbożowe marbity w konkursach, dlaczego nie po prostu je sprzedać i zarobić parę dolców? W sierpniu 2019 r. firma właśnie to zrobiła, ogłaszając Facebook aby konsumenci mogli kupić torebki Lucky Charms Magically Delicious Marshmallows.

Według Ludzie , marka Jet-Puffed firmy General Mills zaczęła produkować specjalne pianki z motywem Lucky Charms, które były większe i bardziej puszyste niż te znalezione w pudełkach po płatkach zbożowych. „Kolorowe pianki marshmallow zawsze były naszą ulubioną, puszystą częścią płatków zbożowych Lucky Charms” – powiedział menedżer marki Jet-Puffed w oświadczeniu uzyskanym przez Fox News . „Cieszymy się, że możemy umieścić na nich nasz charakterystyczny model Jet-Puffed, aby były większe i bardziej puszyste! Teraz fani nie muszą czekać do śniadania, aby cieszyć się tymi kultowymi, magicznie pysznymi piankami waniliowymi, które znają i uwielbiają w swoich przekąskach i deserach”.

Ogłoszenie ujawniło, że każda torba będzie zawierała cztery zapasy Lucky Charms – zielone koniczyny, różowe serca, niebieskie księżyce i żółte gwiazdy – i trafią na półki supermarketów we wrześniu tego roku.

Każdy rodzaj pianki symbolizuje jedną z mocy Lucky'ego

Płatki śniadaniowe i pudełko Lucky Charms Instagram

Od dziesięcioleci sobotni poranek reklamy telewizyjne tłoczyło się wokół żółtych księżyców Lucky Charms, zielonych czterolistnych koniczynek, pomarańczowych gwiazd i różowych serc. Przypadkowy konsument mógł nie być jednak świadomy, że każdy z tych specjalnie ukształtowanych marbitów symbolizuje jedną z magicznych mocy krasnoluda Lucky'ego.

Generał Mills z 2008 r. komunikat prasowy ujawnił, jakie są te moce i które marbity odzwierciedlają jaką zdolność. Na przykład serce daje Lucky'emu moc „ożywiania rzeczy”, podczas gdy spadająca gwiazda daje mu moc latania. Czterolistna koniczyna daje mu szczęście, chociaż w wydaniu ostrzega, że ​​„nigdy nie wiadomo, jakiego rodzaju szczęście się dostanie”. Podkowy pozwalają mu „przyspieszyć sprawę”, niebieskie księżyce zapewniają niewidzialność, tęcze umożliwiają mu błyskawiczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, a balony dają mu „moc, która sprawia, że ​​rzeczy unoszą się w powietrzu”.

Tymczasem celem komunikatu prasowego było zapowiedź wprowadzenia nowej marbity — która symbolizowała nową moc dla Lucky. Nowy dodatek: klepsydra, dająca szczęście kontrolę nad czasem.

najlepszy sposób na podgrzanie ryb

Lucky Charms uczciło święta czekoladową, zimową wersją

Czekoladowa zimowa edycja Lucky Charms Instagram

W okresie świątecznym 2018 General Mills próbował wstrząsnąć sytuacją, przeprowadzając eksperyment, wypuszczając zimową czekoladową wersję Lucky Charms. Limitowana edycja „Winter Edition” o smaku czekoladowym trafiła do sklepów w listopadzie, oferując płatki zbożowe o smaku czekoladowym i specjalne marbity w kształcie bałwanów, płatków śniegu i śnieżek. Nawet Leprechaun Lucky wkroczył do akcji, nosząc rękawiczki i nauszniki na pudełku płatków śniadaniowych.

Według recenzji limitowanej edycji „Zimowej” wersji Lucky Charms z Impulsywne kupowanie stronie internetowej, płatki otrzymały imponujący wynik 8 na 10 punktów. Jedną z zalet nowej wersji jest to, że płatki zbożowe zamieniają mleko w mleko czekoladowe w misce, co nigdy nie jest złą rzeczą dla miłośników czekolady.

Jednak płatki zbożowe nie zdobyły wysokich punktów za oryginalność. Jak zauważyła strona, limitowana edycja to zwykłe Chocolate Lucky Charms z piankami z zeszłorocznej wersji Cinnamon Vanilla. ' Zgłaszano, że płatki zbożowe były oferowane tylko przez ograniczony czas Gwar , i nie wrócił na następny sezon świąteczny.

General Mills rozdawał darmowe drzewko przy każdym zakupie Lucky Charms

Drzewo Lucky Charms gratis Generał Mills

Produkcja Czekoladowych Lucky Charms z zimowymi marbitami nie była jedyną wakacyjną promocją, którą General Mills przyjął, aby sprzedać płatki śniadaniowe. Firmowy Blog zabrał czytelników w podróż w głąb wspomnień do 1991 i 1992 roku, kiedy firma zaoferowała specjalny upominek, który dla niektórych był naprawdę prezentem, który nie przestawał dawać.

W tym czasie Lucky Charms dodało zielone pianki w kształcie drzew. Na poparcie motywu drzewa klienci, którzy przesłali dwa UPC i specjalny certyfikat z pudełka po płatkach, otrzymali żywą sadzonkę świerku błękitnego Colorado. Jednym z dzieciaków, które właśnie to zrobiła, była Joan Stone, która podekscytowana zasadziła kilka sadzonek na podwórku swoich rodziców w północnym New Hampshire. „W tym czasie jadłam dużo Lucky Charms, ale pomogło mi trochę mojego rodzeństwa” – powiedział Stone na blogu General Mills o sadzeniu jej sadzonki. „Po prostu pomyślałem, że promocja to wspaniały pomysł”.

Według Stone'a, kiedy sadzonki dotarły pocztą, miały około czterech do pięciu cali wysokości. Dwie dekady później oszacowała, że ​​ostatnie ocalałe drzewo urosło na ponad 20 stóp wysokości. Pozostałe, pomyślała, przez lata były używane jako choinki.

Pentantonix nagrał piosenkę z okazji 50. urodzin Lucky

Pentatonix - Lucky Charms youtube

W 2014 roku Lucky Charms i jego maskotka krasnoludek świętowały swoje wspólne 50. urodziny. Aby uczcić półwieczny kamień milowy zbóż, grupa śpiewająca a capella Pentantonix stworzyła specjalną piosenkę z tej okazji. W „Ewolucja Lucky Charms” , pięcioosobowa grupa wokalna wychwala zalety wielobarwnych marshmallow, w tym „klepsydr, tęczy i smakowitych czerwonych balonów”, podczas muzycznej podróży przez wszystkie różne dżingle Lucky Charms z ostatnich lat.

Piosenka nie była jedynym rezultatem podziwu grupy dla przesłodzonego śniadania; Pentatonix otrzymał zlecenie napisania i wykonania piosenki, która ukazała się w animowana reklama Lucky Charms .

Reklama została następnie doceniona na Clio Awards 2014, dorocznej gali rozdania nagród za najlepsze prace reklamowe roku. Spot reklamowy – zatytułowany „50 lat szczęśliwych amuletów z Pentatonixem” – trafił na ostateczna lista w kategorii Clio Music Partnerships/Collaborations.

Pianka jednorożca na stałe dołączyła do listy Lucky Charms

Lucky Charms jednorożec Instagram

Na przestrzeni lat do listy Lucky Charms wprowadzono wiele różnych rodzajów pianek. Jako Głos wioski szczegółowe, zboża zawierały pianki w kształcie garnków złota, kapelusze z rurami od pieca, tęcze, podkowy, balony i wiele innych, a wszystko to z motywem przewodnim, który ma sugerować szczęście Irlandczyków. W 2018 roku Los Angeles” ABC Aktualności 7 poinformował o nowym stałym przybyciu do rodziny marbitów Lucky Charms, pierwszym nowym od 10 lat: pianką w kształcie małego jednorożca. Była jednak ofiara tego nowego przybycia; aby zrobić miejsce dla jednorożca, marbit klepsydry został wycofany.

stek ribeye z drzewa dolarowego

Jak więc generał Mills zdecydował się na jednorożca jako nowy stały dodatek do Lucky Charms? Oczywiście za pośrednictwem mediów społecznościowych tweetowanie wyślij prośbę zawierającą mnóstwo różnych emotikonów i zapytaj, które z nich użytkownicy Twittera najbardziej chcieliby, aby zostały przekształcone w pianki Lucky Charms. Zdecydowanym faworytem okazał się jednorożec.

„Rozmawiali, a po usłyszeniu ich miłości do magicznego jednorożca, my słuchaliśmy” – powiedział menedżer marketingu Lucky Charms Josh DeWitt w komunikat prasowy ogłaszając przybycie marbitu jednorożca.

Jak Lucky Charms świętował dumę LGBTQQ

Lucky Charms tęcza Instagram

Tęcze zostały wprowadzone do Lucky Charms w 1992 r Mentalna Wątka w retrospektywnym spojrzeniu na ukochane płatki śniadaniowe. Wiele lat później, kiedy tęcza zaczęła być używana jako symbol dumy LGBTQ, było tylko kwestią czasu, zanim tęcza Lucky Charms przejmie rolę drugoplanową. To, zgłoszone HuffPost , powstał w 2013 roku, kiedy General Mills uruchomił kampanię #LuckyToBe Lucky Charms, zachęcając ludzi do korzystania z mediów społecznościowych i dzielenia się tym, dlaczego czują dumę, używając tego hashtagu podczas czerwcowego miesiąca Pride.

„Święcimy miesiąc Pride z kapryśną rozkoszą, magicznymi wdziękami i dwoma nowymi tęczowymi piankami”, podała firma w komunikacie prasowym zapowiadającym kampanię. HuffPost . „Jeśli masz szczęście, że jesteś inny, świętujemy cię”.

zwycięzca sezonu 6 piekielnej kuchni

Kampania została wznowiona w następnym roku. „Czcimy wszystko, co czyni każdego z nas wyjątkowym i dodaje koloru naszemu światu, podobnie jak uroki pianki marshmallow w naszych płatkach” – powiedział Michael Lenahan, zastępca kierownika ds. marketingu w Lucky Charms. Komunikat prasowy 2014 2014 . „Święcimy każdego, kto jest dumny z życia na własnych warunkach i kocha każdą jego sekundę”.

Lucky Charms zaprezentowało specjalną edycję z okazji Dnia Świętego Patryka

Lucky Charms Dzień Świętego Patryka Instagram

W styczniu 2020 r. General Mills ogłosił, że Lucky Charms będzie oferować specjalną limitowaną edycję płatków na Dzień Świętego Patryka. To wydanie specjalne poinformowało, że Poczta Irlandzka , obok tradycyjnych zielonych, czterolistnych pianek koniczynowych, znalazłyby się marbity przypominające złote monety i złote garnki.

Na animowana reklama telewizyjna został wyprodukowany w celu promowania tego specjalnego limitowana edycja, którą można było kupić tylko do marca 2020 r. Oprócz nowych pianek, powiedział rzecznik Lucky Charms Najprostsze że z tyłu każdego pudełka znajduje się wzór „pułapki na leprechauna”, zachęcający dzieci do polowania na leprechauna Lucky'ego w ich domach.

Kolejny aspekt edycji z okazji Dnia Świętego Patryka Lucky Charms, Smak General Mills Blog szczegółowo, był opowieścią w stylu „wybierz własną przygodę” zaprojektowaną dla Amazon Alexa. „To świetna okazja dla rodzin, aby dowiedzieć się o historii z okazji Dnia Świętego Patryka firmy Lucky Charms i zaangażować się w wspólne tworzenie historii” – wyjaśniła Jessica TeBrake z General Mills. „Wracamy do naszych korzeni opowiadania historii. Głos stał się tak ważną częścią tego, jak ludzie doświadczają treści, dlatego chcieliśmy zwiększyć naszą możliwość opowiadania historii za pomocą dźwięku i głosu”.

Wyciekły obraz drażniący się z miodowym szczęściem na szczęście

Miodowa koniczyna Lucky Charms Instagram

W marcu 2020 r @cereallife Konto na Instagramie udostępniło ujawnione zdjęcie pudełka czegoś, co miało być nową odmianą Lucky Charms, którą General Mills zamierzał wprowadzić na rynek: Lucky Charms Honey Clovers, dodając dodatkowej słodyczy do tego, co jest już prawdopodobnie jednym z większość płatków z cukrem w sklepie.

Generals Mills ani nie potwierdził ani nie zaprzeczył, że ujawniony obraz był legalny, ale to nie powstrzymało wielu placówek – w tym MSN i Wiadomości Yahoo! — od odebrania go, aby poinformować czytelników, że Honey Clovers są w drodze (od kwietnia 2020 r. produkt nie został jeszcze wydany).

Według przeciekającego opakowania, główną różnicą w porównaniu z tą edycją Lucky Charms nie są pianki, ale same płatki. Tak jak Pyszne zaznaczono, że kawałki koniczyny miodowej wydawały się być kawałkami zbóż; co więcej, te kawałki miodowej koniczyny przypominały cztery pojedyncze kawałki Cheerios Honey Nut, które zostały połączone w kształt koniczyny.