Nieopowiedziana prawda o M&M's

M&M Facebook

Przy tak wielu kolorach do wyboru i mnogości smaków z pewnością każdy znajdzie paczkę M&M's. I można śmiało powiedzieć, że prawie wszyscy w pewnym momencie swojego życia spróbowali tych małych słodyczy pokrytych cukierkami. A przynajmniej zapoznałeś się z czerwonymi i żółtymi M&M's rozmawiającymi w twoim telewizorze.


M&M's przeszły z nami przez to wszystko. Od pieczenia ich w ciasteczkach, przez używanie ich na stole z deserami na weselu, po zjedzenie ich garściami podczas wędrówki, M&M's są naprawdę odwieczną podstawą słodyczy. Ale jak długo istnieją M&M? Skąd wziął się pomysł na M&M's i jak były one tak widoczne w historii? Postanowiliśmy zagłębić się w przeszłość tego słodyczy, aby dowiedzieć się wszystkiego o tych pysznych czekoladowych przysmakach. To jest nieopowiedziana prawda o M&M's.M&M's istnieją od dziesięcioleci

Torba M&M Facebook

Dla większości ludzi M&M's były obecne od wielu uroczystości związanych z życiem. Urodziny? Czek. Halloween? Czek. A to wszystko za sprawą długowieczności marki. M&M's zostały po raz pierwszy wprowadzone w USA przez Forresta E. Marsa w Newark, New Jersey w USA 1941. Ale inspiracja sięga dalej niż to.
Frank C. Mars w 1911 roku założył firmę cukierniczą w stanie Waszyngton, a następnie przygotował swojego syna Forresta do objęcia tej pracy wiele lat później. Jak się okazuje, Forrest nie przepadał za tym, jak jego ojciec prowadził swoją firmę cukierniczą w Waszyngtonie i miał własny pomysł na słodycze. Poszukał więc partnera biznesowego, który mógłby zaangażować się we wspólne przedsięwzięcie — produkując małe czekoladki w cukierkach.

Forrest Mars ostatecznie połączył się z Brucem Murrie, synem Williama Murrie, prezesa Hersheya w tamtym czasie, a duet zaczął produkować M&M's przy użyciu czekolady Hershey's już na początku lat czterdziestych pod swoją nową firmą, Mars & Murrie. Mars w końcu całkowicie wykupił Murrie, usuwając czekoladę Hershey z obrazu i tworząc firmę, która produkuje M&M's, Twix, Snickers i inne.zupa i sałatka ogród oliwny

M&M's nie były początkowo dostępne dla publiczności

M&M Facebook

Chociaż Mars i Murrie zaczęli produkować M&M's na początku lat czterdziestych, czekoladki w cukierkach nie były tak naprawdę szeroko rozprowadzane. Według Historia , Mars został zainspirowany żołnierzami, których widział jedząc czekoladki w cukierkach w Anglii podczas hiszpańskiej wojny domowej, i wrócił do Stanów Zjednoczonych w nadziei na powtórzenie czekoladowej przekąski w cukierkach, która nie rozpłynie się w dłoniach lub kieszenie żołnierzy.

Marsowi przyznano patent na rozpoczęcie procesu produkcyjnego i zaczął tworzyć cukierki. Powleczone smakołyki zostały zapakowane w tekturową tubę, aby ułatwić transport i przechowywanie, a gdy Stany Zjednoczone przystąpiły do ​​II wojny światowej, Mars sprzedawał swoje M&M's wyłącznie wojsku, aby były włączone do racji żywnościowych dla żołnierzy. Dopiero po zakończeniu wojny M&M's stały się dostępne dla ogółu społeczeństwa, a Mars wprowadził w 1948 roku papierowy brązowy wzór opakowania, który dziś widzimy na półkach.Kolory i smaki M&M's rozszerzyły się jak szalone

Pakiety M&M Facebook

Wiele się zmieniło przez dziesięciolecia, odkąd M&M's po raz pierwszy pojawił się na rynku. oryginalne kolory zadebiutował brązową, czerwoną, pomarańczową, żółtą, zieloną i fioletową, a koncept był prosty – mały kawałek czekolady w cukierkowej skorupce. Ale od tego czasu to nadzienie czekoladowe przekształciło się w znacznie więcej. W 1949 , brązowy zastąpił fioletowy, a następnie w 1995 r. niebieski zastąpił jasnobrązowy. A Peanut M&M's, debiutujące w 1954 roku, również przeszły zmianę koloru. Według Mentalna nić , Peanut M&M's zadebiutowały jako jasnobrązowe małe cukierkowe granulki, by później wykorzystać te same kolory, co oryginalne M&M's.

Oryginalne M&M's i Peanut M&M's były jedynymi smakami na rynku od dłuższego czasu, dopóki nie zadebiutowały Peanut Butter M&M's 1989. Od tego czasu pojawia się coraz więcej smaków wraz z wprowadzeniem precla, mięty, karmelu, orzecha laskowego i innych. Jest nawet gorące kakaowe M&M's .

Litera „m” wybita na każdym cukierku M&M służyła do określonego celu

M&M

Jeśli kiedykolwiek się natknąłeś Smarties Nestlé , być może zauważyłeś, że mają sporo wspólnego z M&M's. Zazwyczaj Smarties można znaleźć tylko w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech i Australii, ale istnieją od 1937 roku – kilka lat przed tym, jak M&Ms pojawiły się na scenie.

Z pewnością istnieją pewne podobieństwa między Smarties i M&M's, a także wieloma innymi słodyczami czekoladowymi w cukierkach. Obie wersje produkowane są w okrągłych kształtach dysków w jasnych, odważnych kolorach. A jako ich roszczenie do sławy, ani Smarties, ani M&M's nie rozpłyną się w twoich rękach. Ale Mars nie chciał, aby jego produkt był pomylony z innymi.

Według Historia M&M Mars poszukiwał rozwiązania, dzięki któremu lojalni klienci mogliby mieć pewność, że jedzą prawdziwe M&M's, a nie inną markę. Tak więc każdy M&M zaczął otrzymywać pieczęć „m” w 1950 roku. Według Mentalna nić , kolor stempla był pierwotnie czarny i zmienił się na biały w 1954 roku i od tego czasu utknął z cukierkami. W tym czasie firma stworzyła hasło, które brzmiało: „Szukaj m na każdym kawałku”.

Czerwone M&M'S zrobiły krótką przerwę

Torba M&M Facebook

Czerwony M&M jest ulubieńcem wielu — nie wspominając o przodzie i w centrum wielu projektów opakowań — ale nie zawsze tak było.

Podczas gdy M&M's wprowadzano na rynek z czerwienią w swojej oryginalnej palecie kolorów, firma wstrzymała produkcję czerwonych M&M's w 1976 roku, wszystko dzięki syntetycznemu barwnikowi: Red No. 2. Rosyjskie badania w 1971 roku powiązały czerwony barwnik spożywczy z rakiem, powodując, że żywność w USA i Drug Administration, aby nieco głębiej zagłębić się w powszechnie stosowany barwnik.

Według Nauka na żywo , wyniki nie dowiodły wiele, jeśli chodzi o spożycie przez ludzi, ale ze względu na jego wpływ na szczury FDA zakazała tego. Co zabawne, M&M's nigdy nie były produkowane przy użyciu Red No.2, ale firma uznała, że ​​najlepiej będzie unikać wszelkich nieporozumień, wycofując wszystkie czerwone M&M's z produkcji. Mars wprowadził wtedy pomarańczowy jako zamiennik, ale w końcu czerwony M&M, który wszyscy znamy i kochamy, powrócił w 1987 roku i od tego czasu pozostał przy swoim jasnożółtym kolorze.

M&M's poleciały w kosmos

Na stacji kosmicznej Kirill Kudryavtsev/Getty Images

Jest tylko garstka marek i osób, które mogą powiedzieć, że dotarły do ​​kosmosu. Jednym z nich jest M&M's, którym firma od lat może się chwalić.

Według historia M&M, czekoladki w cukierkach były w rzeczywistości pierwszymi cukierkami, które zostały wybrane do podróży w kosmos? Dziewiętnaście osiemdziesiąt jeden . M&M's zostały wybrane przez pierwszych astronautów promu kosmicznego, dodając je do swoich cennych zapasów żywności.

pizza hot dog pizza chata

Ale od tego czasu ich obecność jest silna. Według Smithsonian Magazine , M&M's są obecnie dość powszechne wśród programów kosmicznych NASA ze względu na łatwość ich pakowania i konsumpcji. Ale M&M's przez lata służyły astronautom także innym celom: czystej rozrywce. Według Smithsonian Magazine , M&M's czasami są uwalniane garściami, pozwalając kawałkom unosić się w przestrzeni. Gra polega na tym, że astronauci łapią ich ustami, aby uzyskać idealną zabawną przekąskę.

Halloween wymaga dużo przygotowań do M&Ms

Zabawny Rozmiar Orzechowe M&M Facebook

Jeśli chodzi o Halloween w USA, wszystko kręci się wokół cukierków . A ilość cukierków zakupionych na upiorne wakacje jest zdumiewająca. Tylko w 2019 roku National Retail Federation oszacowała, że ​​na Halloweenowe cukierki zostanie wydane 2,6 miliarda dolarów, a M&M's stanowią ogromną część tego. Według CandyStore.com , M&M's zajmuje trzecie miejsce w USA pod względem popularności na Halloween, z Skittles i Pucharami Reese'a tuż przed nimi, ale to i tak oznacza, że ​​tysiące funtów M&M'sów jest kupowanych i rozdawanych co roku dla trick or treaters.

Jak więc firma ma się do tego przygotować? Na szczęście Mars ma swój plan. Według CNN Biznes Mars faktycznie inwestuje dwa lata w przygotowania do Halloween. Pracownicy mają za zadanie przeprowadzić ankietę wśród klientów, aby zobaczyć, co chcieliby na święta, przetestować przepisy, a następnie dział marketingu zabiera się do opracowania opakowań i ekspozytorów, które naprawdę będą się sprzedawać. Zamówienia są składane na kilka miesięcy przed świętami, z planami wystawienniczymi, aby mieć pewność, że wzajemnie korzystne relacje między firmą cukierniczą a jej sprzedawcami są wszystkim, czym mogą być.

Jest śmieszna ilość produkowanych i sprzedawanych M&M's

Kolorowy Świat M&M Facebook

Czy kiedykolwiek otworzyłeś torbę M&M's, zjadłeś je garściami, a potem, ups, wszystkie zniknęły. To nie jest strasznie rzadkie. Ponieważ M&M's są małe, są idealną przekąską, którą można się cieszyć (lub cieszyć się trochę za dużo), a przy tak wielu ludziach, którzy kochają te małe czekoladki w cukierkach, produkuje się i sprzedaje całe mnóstwo M&M's.

Według Pieniądze CNN , po zwiedzeniu fabryki M&M's w Hackettsville w stanie New Jersey, co osiem godzin powstaje blisko 2 miliony M&M's. To mnóstwo M&Msów. Ale to nie jedyna fabryka produkująca te cukierki.

Od 2018, fabryka w Cleveland w stanie Tennessee produkowała 300 milionów M&M's każdego dnia w fabryce. Co więcej, 40 ciężarówek każdego dnia opuszczało fabrykę, aby dostarczyć produkt do sklepów w całych Stanach Zjednoczonych.

Mars zrobił kiedyś gigantyczną krowę M&M

Masowe M&M Facebook

Z M&M's można zrobić wiele. Można je dodawać do ciasteczek zamiast kawałków czekolady, wrzucać do ciasta, aby dodać odrobinę koloru do środka, a nawet jako dodatek do ciast, babeczek lub deserów lodowych. Ale Mars postanowił być naprawdę kreatywny i użyć M&M's do zrobienia krowy.

W 1990 , zespół marketingowy M&M's był kreatywny, debiutując gigantyczną krowę z włókna szklanego ubraną w M&M's. Krowa miała 66 000 M&M's, wszystkie umieszczone ręcznie z logo „m” skierowanym na zewnątrz. „Candy”, krowa zadebiutowała na targach hrabstwa Erie w stanie Nowy Jork w ramach kampanii promocyjnej mlecznej czekolady, a popularność Candy natychmiast wzrosła. Odwiedzający targi czekał 30 minut w kolejce tylko po to, aby zobaczyć gigantyczną krową z cukierków, i stała się najpopularniejszą atrakcją na targach w tym roku, nie wspominając o rozgłosie, jaki zyskała krowa występująca Newsweek i debiut na Mieszkaj z Regisem i Kathie Lee .

Postać Zielonego M&M ma dość śmiałą reputację

Zielony M&M Facebook

Postacie M&M's istnieją od 1995 roku, regularnie pojawiając się w reklamach i reklamach. Ale ta sława nie zawsze była obecna. Według Insider biznesowy , popularność marki cukierków zaczęła spadać, więc Mars współpracował z agencją marketingową, aby wprowadzić markę na nowy poziom. I narodziły się gwiazdy. Czerwony, Żółty, Niebieski i Zielony zadebiutowały w tym czasie, a Czerwony, Żółty i Niebieski przybierały różne męskie postacie. I chociaż trzy męskie M&M's z pewnością są zabawne i mają swój własny urok, w Green zawsze było coś, co ludzie kochali najbardziej.

Zielona została stworzona, by być trochę uwodzicielką, z długimi rzęsami, wydętymi ustami i białymi butami go-go. I wielu spekulowało, że jej osobowość była spowodowana plotki w latach 70. że zielone M&M's były afrodyzjakiem. Kiedy Green zadebiutował, M&M's wykorzystały plotki na swoją korzyść, aby stworzyć personę wokół postaci M&M, nawet używając frazy „Czy to prawda, co mówią o zielonych?”

jak smakuje masago?

Druga kobieca postać M&M pojawiła się wiele lat później

Brązowy billboard M&M Facebook

Green od lat podbija serca miłośników M&M's, od jej debiutu w 1995 roku. W tamtym czasie była jedyną kobiecą personą M&M's, otoczoną męskimi M&M'sami. Ale w 2012 roku wszystko się zmieniło. Mars wykorzystał Super Bowl 2012, aby zadebiutować Brown, prezentując ją ponad 110 milionom widzów. Według Czas , 30-sekundowy spot kosztuje i średnio 3,5 miliona dolarów podczas Superbowl, a M&M's nie wyświetlało reklamy przez trzy lata, zanim Brown zrobił wielki szum.

I tak jak firma zrobiła z każdą z postaci M&M, dodatek Browna pojawił się w małym opakowaniu z całą mocą osobowości. Według HuffPost Brown zadebiutowała jako „Chief Chocolate Officer”, w końcu ujawniając się po latach spędzonych za kulisami. Vanessa Williams, głos za Brownem, powiedziała: HuffPos że to pani Brown jest zdecydowanie mózgiem tego wszystkiego. To ona wprowadziła na rynek wszystkie inne kolorowe cukierki.

M&M's zawierają mnóstwo cukru

Miska M&M Facebook

Spójrzmy prawdzie w oczy, M&M's są dość trudne do jedzenia z umiarem. Otwarcie torby i nie zjedzenie całej rzeczy jest, no cóż, prawie niespotykane. Ale najwyraźniej Mars chce, aby ich klienci pilnowali, ile spożywają cukru, nawet jeśli oznacza to mniejszą sprzedaż dla M&M's.

Kiedy Departament Zdrowia USA wydał swój Wytyczne żywieniowe 2015-2020 , zauważył zalecenie dla Amerykanów, aby ograniczyć dzienne spożycie dodanego cukru do nie więcej niż 10 procent ich całkowitego dziennego spożycia kalorii. Według CNN Mars wydał oświadczenie potwierdzające, że ograniczone spożycie dodanego cukru przyniosłoby korzyści wszystkim konsumentom Marsa, a ponadto lepiej informowaliby kupujących dzięki dodanym etykietom. Dave Crean, ówczesny szef działu badań i rozwoju w firmie Mars, powiedział: „Chcemy, aby ludzie cieszyli się markami Mars w ramach dobrze zbilansowanej diety”.

dlaczego wszyscy kupują ręczniki papierowe?

Typowa paczka M&M's faktycznie waży 29 gramów dodanego cukru, czyli 58 procent twojej dziennej wartości, więc z pewnością przekracza zalecany limit, jeśli jesz całe opakowanie. Może Mars nie oczekuje, że konsument zje całe opakowanie w jeden dzień?

Kim Kardashian mówi, że podgrzewanie M&M's w kuchence mikrofalowej to sekret życia

Kim Kardashian Jean-Baptiste Lacroix/Getty Images

Kim Kardashian nadal szturmem zdobywa media społecznościowe, szczególnie przyciągając uwagę swoimi umiejętnie zrobionymi selfie na Instagramie i technikami makijażu. Można nawet powiedzieć, że jej rutyna treningowa i dieta również przyciągają uwagę. Ale co ze sposobem, w jaki Kim Kardashian je M&M's? Kto by pomyślał, że przyciągnie to tyle uwagi.

W listopadzie 2019 roku Kim Kardashian udostępniła na Instagramie Stories i Świergot właśnie jak je swoje M&M's, a jej zwolennicy oszaleli. Kardashian napisał: „Ciekawostką o mnie jest to, że biorę M&M's i podgrzewam je w kuchence mikrofalowej przez 20 sekund, aby w środku były gorące, a czekolada topiła się”. Gwiazda reality show powiedziała, że ​​to jej „sekret życia” wywołał sporo intryg i debaty.

Parzysty Dzisiaj pokaż gospodarze Hoda i Jenna wypróbowali je, aby zobaczyć, czego brakowało wszystkim, wraz z tysiącami obserwujących w mediach społecznościowych. Jury wciąż nie zastanawia się, czy zmieni się życie, czy nie, ale Kim K z pewnością pokazała ludziom nowy sposób na wypróbowanie tych długoletnich słodyczy.

Możesz otrzymać całkowicie niestandardową wersję M&M's

Niestandardowe M&M Facebook

Jeśli kiedykolwiek myślałeś, że fajnie byłoby mieć wydrukowaną twarz na M&M, cóż, możesz — i możesz je zamówić i wysłać prosto pod twoje drzwi. Dan Michael, poprzedni dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie Mars, wpadł na ten pomysł i dopracował wszystkie niedogodności, pozwalając ludziom, całkiem dosłownie, zamawiać wszystko, co chcieli na swoich M&M's.

Według wywiadu z Atlas Obscura Michael pracował nad projektem przez około sześć lat, zanim doszedł do skutku, otwierając zupełnie nową fabrykę o nazwie The Print Shop, aby móc produkować niestandardowe zamówienia M&M's. Teraz miłośnicy M&M's mogą zamówić praktycznie wszystko, co chcą wydrukować na cukierkach w dowolnym kolorze. Sklep M&M's oferuje 24 różne kolory do wyboru, a także możliwość dodawania tekstu, obrazów graficznych, a nawet wgrywania niestandardowego obrazu.
Kategorie Nazwy fakty Inspiracja