Nieopowiedziana prawda Mary Berry

Mary Berry Gareth Cattermole/Getty Images

Od pisania po prezentacje, Mary Berry robiła wszystko, od dziesięcioleci wnosząc swoje umiejętności kulinarne do domów ludzi na całym świecie. Słynna szefowa kuchni była siłą, z którą należy się liczyć już w latach 70., kiedy była redaktor kulinarny brytyjskiego magazynu, Idealny dom . Od tego czasu napisała bestsellerowe książki kucharskie, prowadziła i oceniała programy telewizyjne, a nawet została nagrodzona CBE przez księcia Walii w 2012 roku.


Chociaż od początku swojej kariery cieszy się niesłabnącym uznaniem w całej Wielkiej Brytanii, niedawno zyskała międzynarodową sławę. Została sędzią w konkurencyjnej serii pieczenia BBC, Wielka Brytyjska Bake Off , w 2010.Seria, która nazywa się Wielki brytyjski pokaz pieczenia w USA (ponieważ Pilsbury jest właścicielem znaku towarowego termin „bake off”), stają się natychmiastowym hitem. A jeśli jeszcze tego nie widziałeś, wskakuj do Netflix , który ma siedem sezonów w swojej usłudze przesyłania strumieniowego, aby zapewnić Ci przyjemność oglądania.
Osobisty sukces Berry dorównywał sukcesowi serialu, gdy zaczęła pielęgnować rzeszę fanów w Ameryce. Dzięki jej szczerości w serialu widzowie uzyskali wgląd w jej życie, upodobania, antypatie i upodobania krawieckie.

A o utalentowanym piekarzu można się jeszcze wiele dowiedzieć. Oto wszystko, czego nie wiedziałeś o Mary Berry.Mary Berry cierpiała na zagrażającą życiu chorobę

Mary Berry Samir Hussein/Getty Images

Jeśli zauważyłeś, że lewa ręka Mary Berry wydaje się słaba, nie zakładaj, że to dlatego, że cierpi na artretyzm — jak mówi wielu widzów. W rzeczywistości jest to wynik jej walki z poliomyelitis, zagrażającą życiu chorobą wywołaną przez: wirus polio . Wpływa na rdzeń kręgowy, a nawet może powodować trwały paraliż.

Kiedy Mary Berry miała 13 lat, był jeszcze rok 1948 i nie było żadnej szczepionki, więc ryzyko zachorowania na polio był wysoki. Chwilowo sparaliżowana wirusem, trafiła do szpitala izolacyjnego, gdzie, jak powiedziała Opiekun , jadła tylko płynne jedzenie i tylko zza szyby widziała swoich rodziców.W Mary Berry: Królowa brytyjskiego wypieku — Biografia , powiedziała: „Kiedy wróciłam do domu, miałam tylko tę słabą lewą stronę i trzymałam rękę w klamrze, która trzymała ją nad głową. Ale bardzo się wyzdrowiałem, [chociaż] moja lewa ręka jest nieco mniejsza i zniekształcona.

Chociaż ma to na nią wpływ do dziś, to cudowne, że w przeciwnym razie całkowicie wyzdrowiała.

Mary Berry kiedyś walczyła o związanie końca z końcem

Mary Berry w Le Cordon Bleu youtube

Dziwnie jest myśleć o Mary Berry, która z trudem wiąże koniec z końcem, ale nie zawsze była dobrze sytuowaną celebrytką. Odbyła szkolenie w zakresie ekonomii domu, ale kiedy w wieku 21 lat przeprowadziła się do Londynu, aby pracować w Holenderskie Biuro Mleczarni , została ugryziona przez profesjonalnego bakcyla gotowania.

Nie dość zamożna, żeby sobie na to pozwolić, w wieku 25 lat Berry zdołała przekonać swojego szefa do sponsorowania miesięcznego kursu w Le Cordon Bleu w Paryżu. Tutaj pierwszą przeszkodą, którą musiała pokonać, była kwestia języka. Podczas rozmowy z tamtejszymi studentami w 2012 roku, kiedy przyjęła dyplom honorowy powiedziała, że ​​mają szczęście, że kursy są teraz prowadzone w języku angielskim. W swoim czasie w 1960 roku musiała mówić po francusku na tyle dobrze, aby zdać egzamin ustny z tego języka.

Miała też problemy finansowe. Mimo że jej szef sponsorował jej czesne, musiała się martwić o inne wydatki. Płacenie za własne łóżko i wyżywienie przekraczało jej możliwości, ale pomysłowa celebrytka przeżyła, mieszkając w schronisku młodzieżowym i jedząc tylko bagietki na każdy posiłek (poprzez Wyrazić ).

Jej zdolność do wytrwania opłaciła się oczywiście, ponieważ dzisiaj jest więcej niż wygodna.

Mary Berry musiała zmierzyć się z osobistą tragedią

Mary Berry z księżną Cambridge Chris Jackson/Getty Images

Mary Berry, która jako nastolatka przeżyła polio, nie jest obca cierpieniu, ale w 1989 roku dotknęła ją jeszcze gorsza tragedia. Jej syn, wówczas 19 lat, zginął w wypadku samochodowym.

Chociaż nie weszła zbyt szczegółowo w to wydarzenie, opowiedziała o tym w filmie dokumentalnym BBC w 2017 roku. Historia Mary Berry , opowiada o nocy przed wypadkiem, kiedy jadła rodzinny posiłek z Williamem, który przyjeżdżał z Bristolu, gdzie był wówczas na uniwersytecie. Jej córka Annabelle, która również była w samochodzie, uciekła z wypadku bez obrażeń (poprzez: Witaj! ).

W świątecznym wydaniu BBC 2019, Jagodowe Królewskie Święta , w którym występował książę i księżna Cambridge, opowiadała o tym, jak książę William stracił matkę w bardzo wrażliwym wieku, a także straciła syna w wypadku samochodowym. Powiedziała, że ​​to sprawiło, że oboje wiedzieli, jak to jest być bez kogoś wyjątkowego, szczególnie w Boże Narodzenie (poprzez Telegraf ).

Mary Berry nie zawsze była pewna siebie przed kamerą

Mary Berry odbiera nagrodę Jeff Spicer/Getty Images

Czy możesz sobie wyobrazić, że onieśmielająca sędzia Mary Berry nie chce się oglądać? Jest tak pewna siebie w wywiadach, wygłasza świetne przemówienia, zwraca na siebie uwagę, gdy prowadzi programy, i nie mrugnie okiem w obecności rodziny królewskiej.

Ale, tak jak wielu ludzi, Berry nauczył się w pracy. Rozpoczynając karierę jako pisarka, nic dziwnego, że bycie prezenterem nie przychodziło naturalnie. Kiedy po raz pierwszy rozpoczęła karierę w telewizji w latach 70., pojawiła się w Popołudnie plus obok uznanej prezenterki telewizyjnej Judith Chalmers. W rozmowie z Metro w 2019 roku Chalmers powiedział, że Berry był na początku dość zdenerwowany.

„Na początku Mary była trochę zdenerwowana, ale mówi, że nauczyłem ją uśmiechu. Powiedziałem: „Jeśli mógłbyś od czasu do czasu spojrzeć w kamerę, zaprosisz widzów” – wyjaśnił Chalmers.

Opisuje nieprzyjemne doświadczenie w Mary Berry: Królowa brytyjskiego wypieku — Biografia , mówiąc, że na początku było to dla niej dość zniechęcające. Ale spójrz na nią teraz!

Mary Berry nie jest fanką występów Gordona Ramsaya

Gordon Ramsey Facebook

To, że zajmują się tym samym biznesem, nie oznacza, że ​​się dogadują. Mary Berry mogła mieć z nią świetne koleżeństwo Wypiekać współsędzia, Paul Hollywood, ale nie dogaduje się ze wszystkimi kucharzami telewizyjnymi.

Ona i Jamie Oliver , celebryta szef kuchni i gospodarz BBC Nagi szef kuchni , teraz wydają się być w dobrych stosunkach. Posunęła się do stwierdzenia, że ​​gotowanie sprawia mu przyjemność. Był jednak czas, kiedy znalazła go „irytującego, wzburzonego i przesadnego” (poprzez RadioTimes ).

Sławna szefowa kuchni ona naprawdę nie dogaduje się jednak Gordon Ramsay, który jest najbardziej znany ze swojego wulgarny język . Na wystawach takich jak Piekielna kuchnia i Kuchenne koszmary , stał się szczególnie znany ze swojego wybuchowego temperamentu i używania przekleństw. Wszystko to wydaje się nie pasować do Mary, która jest wybredna w kwestii tego, co ogląda.

Nie tylko nazywa większość programów telewizyjnych „upiornymi”, ale mówi, że wiele programów telewizyjnych jest zbyt „gwałtownych, okrutnych i hałaśliwych” jak na jej gust. Jeśli chodzi o Gordona Ramsaya, mówi: „Nienawidzę programów Gordona Ramsaya: nie wiem, czy powiedziano mu, że to dobra telewizja”. (przez Opiekun )

Nic dziwnego, że się zapisała Wielka Brytyjska Bake Off , co według niej jest świetną rozrywką dla całej rodziny.

Mary Berry była znana z tego, że się wstydziła

Mary Berry z Nathanem Outlaw youtube

Jest kochana na całym świecie, ale Mary Berry nie była bez winy. Na przestrzeni lat wydała kilka kontrowersyjnych oświadczeń, które wywołały gniew u kilku jej widzów.

W 2018 roku została oskarżona o zawstydzenie szefa kuchni z gwiazdką Michelin, który pojawił się w jej programie, Klasyczna Mary Berry . Zrobiła uwagi po tym, jak szef kuchni Nathan Outlaw ujawnił, że uwielbia windsurfing. Oprócz rozmowy o tym, jak duży byłby ciężar na planszy, zasugerowała również, że jego duży rozmiar oznaczał, że będzie dobry w miażdżeniu czosnku, komentując, że niektórzy z jej widzów nie byli ani trochę zachwyceni (przez Telegraf ).

Jeden z widzów napisał na Twitterze: „Mary Berry spadła w moich szacunkach. Tylko od niechcenia gruby zawstydził szefa kuchni dwa razy, na przykład dlatego, że jesteś Mary Berry, nie możesz być niegrzeczny?!

To nie jedyny raz, kiedy została oskarżona o bycie nieco niewrażliwą, jak cytuje ją Niedzielne czasy magazyn żywności (przez Niezależny ) mówiąc, że oglądała, co jadła, ponieważ nie chciała być dużą osobą w programie kulinarnym. Powiedziała, że ​​duże osoby nie powinny oceniać ciastek na pokazach kulinarnych, ponieważ nie tego chcą ludzie.

„Albo ludzie powiedzą: „Spójrz, co się stanie, gdy zjesz ciasto” – wyjaśniła.

Jest po osiemdziesiątce, ale Mary Berry nigdy nie robiła tak popularnej rzeczy

Gotowanie Mary Berry youtube

W marcu 2020 roku ma 85 lat, a jej kariera pełna jest ekscytujących doświadczeń kulinarnych, ale jest jedna rzecz, której Mary Berry nigdy nie robiła – i nie zamierza tego robić w przyszłości.

Zaskakujące jest to, że istnieje rodzaj jedzenia, którego szef kuchni nie próbował, ale w 2017 roku w jej programie Mary Berry codziennie, ujawniła, że ​​nigdy, przenigdy nie jadła pizzy na wynos (przez Wieczorny Standard ). Tak — i to nie tylko dlatego, że jej nie aprobuje, albo dlatego, że może w pośpiechu przygotować smaczniejsze posiłki. Po prostu nigdy nie pomyślała, żeby tego spróbować.

Dla każdego, kto zastanawia się, czy zmieniła zdanie od czasu kręcenia tego odcinka, powtórzyła punkt w rozmowie z Mój Tygodnik w 2020 r. (przez Styl życia ). Właściwie wyjaśniła, że ​​nie tylko nigdy nie jadła pizzy na wynos… nie jadła każdy jedzenie na wynos. W wywiadzie powiedziała, że ​​nigdy nie czuła takiej potrzeby.

kto zrobił masło orzechowe?

Wyjaśniła również, że jej sposobem na oszukiwanie w kuchni jest kupowanie gotowych składników zamiast gotowego jedzenia, mówiąc: „Istnieje wiele rzeczy, które możesz kupić, aby ci pomóc, jeśli jesteś zajęty i które nie kosztują aż tak dużo, jak tarty ser. Jeśli się spieszysz, możesz zapłacić trochę więcej i szybciej dostać jedzenie na stół.

Mary Berry jest na swój sposób ikoną stylu

Mary Berry w jednej ze swoich marynarek Facebook

Mary Berry jest szczupła i stylowa do lat 80., mimo że nie wierzy w chodzenie na siłownię. Wierzy, że ważne jest, aby pozostać w formie, więc jej godna pozazdroszczenia figura nie jest aż tak wielką niespodzianką. Z jej statusem celebrytki dodanym do mieszanki, nie jest szokujące, że to, co nosi, jest gorącym tematem.

Zaskakujące jest to, jaka stała się ikoną mody — zwłaszcza odkąd powiedziała Jasność w 2019 roku, że nie wierzy w modę, a zamiast tego po prostu ubiera się na swoją figurę.

Niemniej jednak jej styl jest włączony Wielki Brytyjczyk Wypiekać stała się przedmiotem wielu dyskusji, a widzowie zachwycali się jej kwiecistymi kurtkami. Wkrótce ludzie zaczęli naśladować jej charakterystyczny styl do tego stopnia, że ​​w 2012 roku Zara była wszystkim wyprzedane jedwabnej kurtki bomber w kwiaty, która zapoczątkowała szał.

Od tego czasu nosi wiele wyrazistych kurtek od Oasis, Damarta i Teda Bakera (przez Opiekun ), które stały się niezwykle popularne, ugruntowując jej status jako trendsetterki.

Zapomnij o datach ważności, Mary Berry polega na tym, aby sprawdzić, czy jedzenie jest w porządku

Mary Berry z kwiatami Peter Macdiarmid/Getty Images

Większość ludzi podejmuje większość decyzji dotyczących bezpieczeństwa żywności, czytając daty ważności . Ale nie Mary Berry.

W 2017 roku powiedziała Festiwal Literatury w Cheltenham (przez Poczta w Yorkshire ), że w okresie dorastania zebrała kilka wskazówek od matki, a ponieważ w tym czasie nie było zamrażarek, była to jedna z nich.

Nie zawraca sobie głowy sprawdzaniem, czy jej jedzenie się popsuło, patrząc na daty. Zamiast tego robi to, co większość ludzi jest bardziej zaznajomiona z kwiatami — wącha je. Powiedziała: „Nie robię terminów przydatności do spożycia, ale muszę przyznać, że jeśli jest dzbanek śmietany, po prostu podnoszę pokrywkę i powącham ją. Jeśli wszystko w porządku, mam to.

Podkreśla jednak, że z mięsem trzeba być wyjątkowo ostrożnym, co jest jedną z rzeczy, które rozważa dotrzymanie terminów.

Mary Berry faktycznie opuściła Great British Bake Off, ponieważ jest naprawdę lojalna

Mary Berry z Sue Perkins i Melem Giedroyciem Facebook

Widzowie byli zmiażdżeni, gdy w 2016 r. serwisy informacyjne lubiły BBC ogłosił, że Mary Berry nie wróci do Wielka brytyjska Bake Off. Wielu postrzegało to jako zdradę i zastanawiało się, jak program mógłby się odbyć bez niej.

Oczywiście tak się stało, zamieniając ją na innego kucharza celebrytów, Prue Leith. Jednak niewiele osób wie, że prawdziwym powodem odejścia Mary Berry była lojalność, a nie zdrada.

Wielka Brytyjska Bake Off zaczęło się BBC , co powiedział Berry RadioTimes obserwuje od dziecka. Kiedy zdecydował się przenieść do Kanał 4 , pozostała wierna BBC i wraz ze współprowadzącymi Sue Perkins i Melem Giedroycem postanowiła nie ruszać się z programem. Sue i Mel zastąpili gotyckim komikiem Noelem Fieldingiem i gospodarzem teleturnieju, Sandi Toksvig, choć Paul Hollywood pozostał przy serialu.

Fani wciąż mogli zobaczyć Berry'ego w amerykańskiej adaptacji, Wielki amerykański pokaz pieczenia , Ona lewo serii po 2019 roku, aby skupić się na innych projektach.

Mary Berry może być najbardziej znana ze swoich wypieków, ale to nie jest jej jedyna umiejętność

Mary Berry na premierze książki Gareth Cattermole/Getty Images

Jest prawie niezrównaną nestorką świata pieczenia, w rzeczywistości nazywa się ją królowa pieczenia i jest znana z pysznej Victoria Sponge Przepis . Jednak to nie wszystko, co może zrobić Mary Berry.

Ona jest napisana ponad 75 książek kucharskich w trakcie jej kariery, nie wszystkie związane z pieczeniem. Jedną z jej najdłuższych pasji jest używanie AGA, ciężkiego pieca i kuchenki z żeliwa, wynalezionego przez szwedzkiego fizyka, Dr. Gustafa Daléna. W rzeczywistości jest taką wielką fanką, prowadziła warsztaty i pisała Kompletna książka kucharska AGA aby pomóc ludziom lepiej korzystać z urządzenia kuchennego.

Jej wszechstronność na tym się nie kończy. Podczas Biblia do pieczenia Mary Berry jest niewątpliwie jedną z jej najpopularniejszych książek, ma doświadczenie w kilku innych szkołach, kulinarnych i nie tylko.

Od świeżego, lekkiego jedzenia w mgnieniu oka Prawdziwe szybkie jedzenie i klasyczne rodzinne przepisy w W domu , przygotowywać posiłki z wyprzedzeniem w Gotuj teraz zjedz później a nawet jeden o prowadzeniu gospodarstwa domowego zwany Porady i wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Mary , ma książkę na prawie wszystko.

Mary Berry jest również przedsiębiorcą spożywczym

Mary Berry Facebook

Mary Berry przeszła długą drogę od czasów szkoły kulinarnej, od zmagania się z końcem z końcem do bycia kobietą renesansu. Chociaż jej występy w telewizji są dobrze znane, a jej książki kucharskie są bestsellerami, czy wiesz, że ma również własną markę produktów spożywczych?

Jako przedsiębiorca spożywczy wprowadziła własną linię sosów do sałatek i sosów. Był to początkowo pomysł zaproponowany przez jej męża Paula Hunningsa i zachęcony przez jej córkę Annabelle, która uwielbiała sosy, które Berry robi w domu dla rodziny. W 1994 roku ona i Annabelle wprowadziły na rynek kilka opatrunków pod tą marką Mary Berry i córka .

Od tego czasu asortyment rozszerzył się i stał się niezwykle popularny, chociaż w 2018 r. miał niewielką wpadkę. Telegraf poinformował, że jedna z partii została wycofana, a Agencja Standardów Żywności (przez: iNews ) powiedział, że to z powodu niezadeklarowanego jajka, będącego dla niektórych pokarmem wywołującym alergię, w składnikach.

Teraz nazywany Przepis Mary Berry do inspiracji , gama została od tego czasu odnowiona. Została przepakowana i prawdopodobnie zmieniona etykietą, aby uwzględnić wszystko, co wchodzi w skład produktów.

Mary Berry jest zaskakującą fanką tego sportu

Mary Berry na Wimbledonie Michael Steele/Getty Images

Mary Berry to niesamowita dama i łatwo wyobrazić sobie brytyjskiego szefa kuchni w jakimś ogrodzie, popijającego herbatę i podgryzającego bułkę. Wyobrażasz ją sobie na meczu krykieta lub kibicujesz swoim ulubionym graczom w Wimbledon jest też całkiem proste.

Ale nigdy nie zgadniesz, jakiego sportu jest tak naprawdę wielką fanką. To nie jest piłka nożna, chociaż bardzo lubi angielską piłkę nożną, o czym opowiada jej współprowadzący Paul Hollywood Wielka Brytyjska Bake Off w 2016 roku, że jest fanką Liverpoolu w Premier League, Everton (przez Liverpool Echo ).

Jednak bardziej zaskakująca jest jej prawdziwa miłość do rugby. Zgadza się, jest fanką angielskiego sportu kontaktowego, posuwając się nawet do tego, że uczęszczać mecze osobiście, aby wesprzeć Anglię podczas Mistrzostw Świata w 2015 roku.

Jest wielką fanką, wspiera także lokalne drużyny, a nawet organizuje imprezę podwieczorku w 2015 roku dla swojej drużyny domowej — Kąpiel w rugby .

Produkt CBD wykorzystywał cytaty i obrazy Mary Berry bez jej zgody

Mary Berry na czerwonym dywanie Stuart C. Wilson/Getty Images

Jest przyzwyczajona do bycia w telewizji, reklamach, na okładkach książek kucharskich i ogólnie w oczach opinii publicznej, ale jeśli jest coś, za czym Mary Berry nie będzie się zgadzać, to wykorzystanie jej wizerunku bez jej zgody.

W lutym 2020 opublikowała oświadczenie na temat Facebook mówiąc fanom, aby nie dawali się nabrać na jej zdjęcia i cytaty pojawiające się w reklamach oleju CBD, a także kremu do twarzy firmy, która wydawała się oszukiwać ludzi.

W poście napisano, że była „zbulwersowana, gdy dowiedziała się, że niepowiązane firmy wykorzystują jej wizerunek do reklamowania produktów”.

Niezależny podał później w tym samym miesiącu, że obrazy Berry'ego nie były jedynymi używanymi bez pozwolenia. Podobny produkt również używał fałszywych rekomendacji od celebrytów, takich jak Tom Hanks, który również go potępił. Poinformowano również, że Food Standards Agency groziło wycofaniem produktów z półek, chyba że zaczną je prawidłowo oznaczać.
Kategorie Jak Nazwy Inspiracja