Nieopowiedziana prawda Aarona Sancheza z MasterChef

Aaron Sanchez Jim Spellman/Getty Images

Szef kuchni fani poznali Aaron Sanchez , który zadebiutował jako sędzia w 2017 roku na początku ósmego sezonu serialu. Jednak był daleki od nieznanej twarzy dla fanów telewizji dla smakoszy. Przed dołączeniem Szef kuchni , Sánchez pojawił się w wielu seriach w Food Network i innych punktach sprzedaży. Według jego Strona IMDb , jest gwiazdą takich programów jak Szefowie kuchni kontra miasto , Unikalne jedzenie E , Najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek jadłem , Poszukiwacze ciepła, Wycieczka taco, i Winne przyjemności . Inne serie obejmowały Posiekanych (i spin-offy) Posiekany Junior i Posiekane po godzinach ), podczas gdy on również rozszerzył swoją Szef kuchni rola od oryginału do MasterChef Junior .


Oczywiście, ktoś nie budzi się po prostu pewnego ranka i zostaje szefem kuchni celebrytą. Syn pionierskiego szefa kuchni Zarela Martinez , Sánchez trenował pod okiem legendy Szef kuchni z Nowego Orleanu zanim w końcu otworzył nowojorską jadłodajnię Podniebienie (sprzedał swoje udziały w tej restauracji w 2010 roku) i restauracji meksykańskiej Johnny Sanchez w Nowym Orleanie.Pomimo tego, że jest prawie wszechobecny w telewizji od końca 2000 roku, jest wiele rzeczy, których fani tego utalentowanego szefa kuchni, przedsiębiorcy i osobowości telewizyjnej mogą o nim nie wiedzieć. Czytaj dalej, aby odkryć nieopowiedzianą prawdę o Szef kuchni to Aaron Sanchez.
Jak Aarón Sánchez przezwyciężył uzależnienie w swojej rodzinie

Aaron Sanchez Stephen Lovekin/Getty Images

W 2019 roku Szef kuchni Odwiedził Aarona Sancheza Dr Oz Show i opowiadał o swoim związku z ojcem, alkoholikiem. „To bardzo trudne, kiedy dorastasz jako młody człowiek myśląc, że twój tata jest twoim bohaterem, jest niezniszczalny” – przyznał Sánchez. „Kiedy zaczynasz odkrywać te wszystkie mroczne aspekty jego życia i jego zachowania, trochę cię to rozczarowuje”. Ponieważ Sánchez miał zaledwie 13 lat, kiedy stracił ojca, wiele pozostało niedopowiedzianych i wiele kwestii pozostało nierozwiązanych. „Nigdy nie miałem okazji skonfrontować się z nim jako mężczyzną i powiedzieć: „Dlaczego robiłeś takie rzeczy i dlaczego cierpiałeś na tego rodzaju dolegliwości, które naprawdę krzywdziły naszą rodzinę?” – wyraził opinię.

Sánchez otworzył się również na temat swojego kuzyna, który zmarł z przedawkowania w wieku 25 lat. Jak wyjaśnił, przedwczesna śmierć kuzyna doprowadziła go do uporządkowania własnego życia. Zdał sobie sprawę, że jeśli pójdzie dalej tą samą ścieżką, spotka go podobny los. „Dużo mnie to nauczyło o tym, kim jestem i co muszę zrobić lepiej i uporządkować moje priorytety” powiedział .Gordon Ramsay jest kimś więcej niż tylko partnerem Aarona Sáncheza w MasterChef

Gordon Ramsay, Aaron Sanchez Matowy Mróz/FOX

Aarón Sánchez nie tylko pracuje obok Gordon Ramsay na Szef kuchni , jest także jego największym fanem. W wywiadzie dla Yahoo Seria kompilacji Sánchez przyznał, że „jest tylko jedna osoba, która jest OG, ten facet, którym chcesz [dorosnąć], i jest to Gordon Ramsay”. Jak zauważył Sánchez, Ramsay ma „30 restauracji, od 15 lat utrzymał w Anglii trzy gwiazdki Michelin i popiera wszystko, co mówi”.

Zaangażowanie Ramsaya w doskonałość, wyjaśnił Sánchez w wywiadzie dla Wtajemniczony , wykracza poza jego imperium restauracyjne i do Szef kuchni . „Ale to, co naprawdę sprawia, że ​​serial jest tak wyjątkowy, a ludzie nie zdają sobie sprawy, to fakt, że Gordon jest producentem wykonawczym serialu” – powiedział. „Więc masz jednego z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie, który kontroluje proces twórczy w programie i upewnia się, że jest autentyczny i jak najbardziej zbliżony do jakości restauracji, jak tylko możemy uzyskać w Szef kuchni pojemność kuchni. Gordon wyznacza wyzwania i upewnia się, że idziemy we właściwym kierunku… Myślę, że to naprawdę ważne”.Matka i babcia Aarona Sáncheza zainspirowały zamiłowanie sędziego MasterChef do gotowania

Aaron Sanchez, Zarela Martinez D Dipasupil/Getty Images

Kiedy Aarón Sánchez miał zaledwie trzy lata, Szef kuchni sędzia powiedział Trendy łacińskie , jego matka, Zarela Martinez , rozwiodła się z ojcem i otworzyła własną firmę gastronomiczną. Wyjaśnił, że to skromne przedsięwzięcie doprowadziło ją do „stania się najbardziej rozpoznawalnym meksykańskim kucharzem w kraju”. Zrobiła to, wyjaśnił, odtwarzając przepisy, których nauczyła się od matki, Aida gabilondo , czyja książka kucharska, Meksykańskie gotowanie rodzinne , został opublikowany w 1986 roku.

W rozmowie z Amerykański mąż stanu Austin , Sánchez podzielił się najważniejszą radą, jaką otrzymał od swojej mamy. „Rozwijaj swój własny styl” – przypomniał jej, jak mu powiedziała. Doradzając mu, aby nie „wyrzucał” tego, czego się nauczył, zachęcała go do pracy z „grupą różnych szefów kuchni, którzy mają różne style i poglądy kulturowe, a następnie rozpowszechniania tego, aby znaleźć swój własny kulinarny głos”.

Jak powiedział Sánchez Czasy rafinerii , czuje, jakby zatoczył koło, wracając do przepisów swojej mamy i babci po dziesięcioleciach spędzonych na „próbowaniu wszystkiego na nowo i sprawieniu, by wszystkie moje potrawy były nowe i wyjątkowe”. Wyjaśnił, że odejście od bardziej awangardowej kuchni i powrót do tradycyjnych przepisów to jak „uhonorowanie mojego dziedzictwa poprzez utrzymywanie tych przepisów przy życiu”.

Aarón Sánchez uważa, że ​​ludzie nie powinni przejmować się zdrowym odżywianiem

Aaron Sanchez Frederick M. Brown/Getty Images

Rozmawiający z Nowe media na Festiwalu Wina i Jedzenia w Los Angeles w 2016 roku Aarón Sánchez został poproszony o wskazanie kilku swoich najzdrowszych przepisów. Zasugerował wariację na temat tacos, używając cienko pokrojonego kawałka jicamy zamiast tortilli, którą następnie nadziewał Krewetka , pikantna salsa i udekorować marynowanym kaktusem. Chociaż Sánchez przyznał, że nie ma nic przeciwko zdrowemu odżywianiu, radził też, aby nie za bardzo brać pod uwagę liczenie każdej pojedynczej kalorii. „Tu w Los Angeles ludzie martwią się o dwie dodatkowe kalorie” – zażartował. – Powiem ci, że chcesz się dobrze bawić, oddawać się, kochać życie – nie podkreślaj tego.

cajun vs przyprawa kreolska

Podczas wywiadu Sánchez został również poproszony o podzielenie się wszelkimi poradami zdrowotnymi, które poleciłby millenialsowi. „Pomyśl o czymś, co będzie miało znaczenie — i po prostu odejdź od telefonu” — odpowiedział. Przyznał jednak, że wraz z wiekiem zdrowie stawało się coraz ważniejszym problemem dla niego. „Wiesz, kiedy kończysz 40 lat, zaczynasz dużo myśleć o energii” – powiedział ze śmiechem.

Powód, dla którego Aarón Sánchez chce, aby Latynosi w drugim pokoleniu nadal mówili po hiszpańsku

Aaron Sanchez Jim Spellman/Getty Images

Aaron Sanchez , który urodził się w Chihuahua w Meksyku i dorastał w Teksasie, jako swój pierwszy język mówił po hiszpańsku. Jak wyjaśnił w wywiadzie dla Czasy łacińskie „Jedną nogą miałem w Meksyku, a drugą w stanach. Mówiłem po hiszpańsku w domu i mówiłem po angielsku '

Już jako dorosły powiedział podczas wywiadu z Yahoo Yahoo Seria kompilacji , mówi po hiszpańsku „prawdopodobnie więcej niż ja mówię po angielsku”. Zachęcał Latynosów w drugim pokoleniu do dalszego mówienia po hiszpańsku i zalecił znalezienie przyjaciół, którzy głównie mówią w tym języku. „Jeśli martwisz się, że będziesz się tego trzymać, otocz się ludźmi, którzy mają kontakt z kulturą” – dodał.

Odwołał się do hiszpańskiego powiedzenia „pierde su lengua, pierde su país”, co oznacza „kiedy tracisz język, tracisz ojczyznę” i jest to aksjomat, który był mu bliski przez całe życie. „To właśnie powiedziałbym komuś, kto chce naprawdę trzymać się swoich latynoskich korzeni, nadal mówić” – wyjaśnił.

Aarón Sánchez z MasterChef nazwał to jedzenie swoim „kryptonitem”

Aaron Sanchez Rick Kern/Getty Images

W 2011 roku Aarón Sánchez połączył siły z kanadyjskim szefem kuchni Roger Mooking dla serii Food Network Poszukiwacze ciepła , który upajał się chwałą wszystkiego, co pikantne. Biorąc pod uwagę, że wychował się na tradycyjnej kuchni meksykańskiej, Sánchez ma zdrową tolerancję na ostrą papryczkę chili – a jednak ujawnił, że jest jedna papryka, która budzi zarówno szacunek, jak i strach.

Porównanie różnych rodzajów papryczek chili podczas rozmowy kwalifikacyjnej Strata , wspomniał o hybrydzie przerażającej papryki duchów, nazwanej Trinidad Scorpion Butch T, która w 2013 został nazwany najgorętsza papryka świata na planecie przez Księga Rekordów Guinnessa . „Jesz to i puszysz usta, stary, wyglądasz jak Mick Jagger” – zażartował. Wyjawił, że jedzenie tak pikantnych potraw przez całe życie zaczęło dawać się we znaki. – Ciężko, bo to cię strasznie żołądek, bracie – powiedział. „Z wiekiem robi się trochę ciężko”.

W rozmowie z Przewodnik po kanałach Sánchez przyznał, że papryka duchowa jest zasadniczo jego „kryptonitem”. Kontynuował, mówiąc: „Zawsze mam z tym kłopoty. Roger dobrze je zjada. Ale z jakiegoś powodu mam problem ze zjedzeniem tego.

Co Aarón Sánchez kocha, a czego nienawidzi w byciu sędzią MasterChef

Aaron Sanchez, Joe Bastianich Greg Gayne/FOX

Oceniając kulinarne kreacje domowych kucharzy na Szef kuchni wymaga innego zestawu umiejętności niż prowadzenie restauracji czy gotowanie dla klientów, ale są pewne aspekty codziennej pracy Aarona Sáncheza, które pokrywają się z jego rolą w telewizyjnym konkursie kulinarnym Gordona Ramsaya. Tak jak będzie pełnił rolę doradczą dla dobrze zapowiadających się szefów kuchni w swoich restauracjach, lubi robić to samo z utalentowanymi amatorami, których oprowadza po całym programie.

W rozmowie z Wtajemniczony Sánchez opisał jeden aspekt programu, który najbardziej mu się podoba. „Myślę, że dla mnie szansa na mentoring jest tym, co sprawia, że ​​jest to niesamowite” – wyjaśnił. „Fakt, że niezależnie od tego, czy wygrasz cały konkurs, czy nie, to doświadczenie może dać ci pewność, że będziesz zarabiać na życie. Uwielbiam być tego częścią. Uwielbiam wychowywać ludzi”.

Jego najmniej ulubiony aspekt Szef kuchni , dodał, musiał pożegnać się z zawodnikami. ' Kiedy nawiążesz z nimi więź w relacji zawodnik/sędzia... jesteś dla nich ukochany” – powiedział. – Mają zły dzień, a potem muszą wracać do domu. To najtrudniejsza część.

Aarón Sánchez podzielił się swoją podróżą w pamiętniku

Aaron Sanchez Paul Archuleta/Getty Images

Oprócz jego dwóch książek kucharskich, 2003 La Comida del Bario: kuchnia latynoamerykańska w USA i 2011 Proste jedzenie, duży smak: niezapomniane meksykańskie przepisy z mojej kuchni do twojej My , Aarón Sánchez opublikował w 2019 roku zupełnie inny rodzaj książki, pamiętnik.

W Skąd pochodzę: lekcje życia od latynoskiego szefa kuchni Sánchez otwarcie opowiedział o swoim życiu osobistym i podróży, która zaprowadziła go na szczyt kulinarnego świata. Jak wyjaśnił w wywiadzie dla WewnątrzHak , uważał, że niezwykle ważne jest zachowanie „100% przejrzystości” podczas pisania swoich pamiętników. Przyznał jednak, że książka stała się czymś w rodzaju aktu równowagi, ponieważ musiał „pamiętać, że inni ludzie są zaangażowani w twoje życie”.

Jako jeden z nielicznych kucharzy celebrytów o dziedzictwie latynoskim, Sánchez przyznał, że uznaje bycie wzorem do naśladowania i traktuje pracę bardzo poważnie. „Pomysł, że bycie przykładem i źródłem inspiracji to wielka odpowiedzialność” – powiedział. - Bardzo o tym myślę.

Jak pionierski szef kuchni z Nowego Orleanu zainspirował pasję do jedzenia Aarona Sáncheza

Paweł Prodhomme Simon Russell/Getty Images

Jedną z postaci, która zaistniała w życiu Aarona Sáncheza, był legendarny nowoorleański szef kuchni Paul Prudhomme. Kluczowa postać w popularyzacji charakterystycznej kuchni Big Easy, Prudhomme był mentorem i postacią ojca młodego Sáncheza, gdy rozpoczął karierę jako profesjonalny kucharz.

Jak powiedział Sánchez WewnątrzHak , jako nastolatek przebywał ze „złym elementem”, kiedy jego matka, w „rodzaju interwencji”, wezwała Prudhomme, by wzięła syna pod swoje skrzydła i poprowadziła go. Lekcje, których nauczył się od Prudhomme — kto… zmarł w 2015 roku — skierować aspirującego młodego kucharza na drogę do sukcesu. „Był wielką siłą w moim życiu. Nie odniosłbym sukcesu, gdyby nie nauczył mnie odpowiednio smakować jedzenia” – wyjaśnił Sánchez, opisując Prudhomme'a jako „prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnego szefa kuchni” swoich czasów w Ameryce. „Jego całym zajęciem było nakładanie na siebie smaków i tego, jak przyprawy wpłynęły na jedzenie. Naprawdę nauczył mnie myśleć i rozwijać podniebienie. Był człowiekiem bardzo mało słów, ale chłopcze, kiedy mówił, słuchałeś.

Aarón Sánchez z MasterChef jest właścicielem salonu tatuażu

Aaron Sanchez Rick Kern/Getty Images

Każdy, kto kiedykolwiek widział Aarona Sáncheza on Szef kuchni bez wątpienia zauważyła mnogość tatuaży na dłoniach i przedramionach celebryty. Szef kuchni jest nie tylko poważnym miłośnikiem tatuaży, ale także współwłaścicielem nowojorskiego Tatuaż śmiałka . Jego obsesja na punkcie tatuaży nie jest nowa. W rzeczywistości powiedział: UpRoxx że zaprzyjaźnił się z artystami zajmującymi się tuszem, którzy pracowali w salonie tatuażu po drugiej stronie ulicy od jego pierwszej restauracji pod koniec lat 90. „Zaprzyjaźniłem się z tymi tatuażystami, zaprzyjaźniłem się z nimi i wymienialiśmy jedzenie na tatuaże” – wyjaśnił. „Więc wyprzedziłem zakręt. Teraz oklejanie tatuażami szefa kuchni to banał.

Omówił w wywiadzie z Amerykanin z Hattiesburg , wyjaśniając, że istnieje naturalne pokrewieństwo między „kucharzami a światem tatuażu”. Sánchez przyznał, że pociągał go „anty-establishmentowy styl życia”, który reprezentują tatuaże, co ostatecznie doprowadziło go do rozpoczęcia działalności w branży tatuażu.

Przyznał jednak również, że trend noszenia przez szefów kuchni ostrych tatuaży „wyrwał się spod kontroli”. Dodał: „Jeśli zobaczę innego młodego kucharza z tatuażem ze świnią, zwymiotuję w usta”.

Aarón Sánchez uważa, że ​​kariera kosztowała go małżeństwo

Aaron Sanchez Dave Kotinsky / Getty Images

Osiągnięcie takiego sukcesu jak Aarón Sánchez w notorycznie konkurencyjnej branży restauracyjnej wymaga jednomyślnego oddania doskonałości. Choć osiągnięcie tego celu może skutkować entuzjastycznymi recenzjami i gwiazdkami Michelin, nie zawsze sprzyja pielęgnowaniu relacji.

W szczerym wywiadzie z Rozrywka dziś wieczorem , Sánchez wyznał, że położenie tak silnego nacisku na swoją karierę doprowadziło do rozwodu. „To niezwykle trudne. Moja kariera kosztowała mnie małżeństwo, kosztowała mnie spędzanie czasu z rodziną. To była trudna droga, nie jest łatwa – przyznał. „Było wiele chwil zwątpienia w siebie i zadawania sobie pytania, czy robię dobrze. Po prostu spróbuj odłożyć to na bok i iść naprzód.

Jak powiedział Sánchez WewnątrzHak , stając się osobowością telewizyjną było bardziej przypadkiem niż aspiracją, wyjaśniając, że jego ostatecznym celem „było mieć własną restaurację, być kapitanem własnego statku, że tak powiem”. Kiedy zaczął pojawiać się w Food Network, było to po prostu „kolejne narzędzie do przyciągania ludzi do drzwi twojej restauracji”. Kontynuował, mówiąc: „Wydaje mi się, że wykonałem wystarczająco dobrą robotę, aby zostać zaproszonym z powrotem i stamtąd zaczęło się rozkręcać”.

Życie Aarona Sáncheza zainspirowało serial komediowy wyprodukowany przez gwiazdę Desperate Housewives

Aaron Sanchez Noam Galai/Getty Images

Nie da się ukryć, że Aarón Sánchez prowadził ciekawe życie. Aktorka i producentka Eva Longoria uznała historię jego rodziny za tak fascynującą, że postanowiła stworzyć na jej podstawie serial telewizyjny. W listopadzie 2019 r. Ostateczny termin poinformował, że ten pierwszy Zdesperowane gospodynie domowe gwiazda oraz Rob Sudduth i Ben Spector pracowali nad przekształceniem pamiętnika Sáncheza, Skąd pochodzę: lekcje życia od latynoskiego szefa kuchni , w komedię telewizyjną.

Według Ostateczny termin , projekt bez tytułu skupia się na szefowej kuchni Zoili Sanchez, postaci luźno wzorowanej na matce Sáncheza, Zareli Martinez, „która zawsze opowiadała historie poprzez swoje jedzenie”. Mówiono, że w fabule Zoila zapuściła korzenie w El Paso, aby ona i jej synowie – bliźniacy Rafael i Alex – mogli przenieść się do Nowego Jorku, gdzie marzy o tym, by pewnego dnia otworzyć własną restaurację. „Ponieważ wszyscy walczą o zrozumienie swojego dziwnego nowego świata, muszą polegać na sobie nawzajem jak nigdy dotąd i wykorzystywać rodzinny biznes do tworzenia nowej społeczności – jednego posiłku na raz” – zauważył. Ostateczny termin .

Śmierć Anthony'ego Bourdaina skłoniła Aaróna Sáncheza do obrony zdrowia psychicznego kucharzy

Antoniego Bourdaina Emma Mcintyre/Getty Images

Kiedy znany szef kuchni Antoniego Bourdaina odebrał sobie życie w 2018 roku, było to druzgocące dla wielu, w tym dla Aarona Sáncheza. Nie tylko dlatego, że obaj podziwiali go i byli pod jego wpływem, ale dlatego, że byli przyjaciółmi od prawie 20 lat. „Znałem Tony'ego” – powiedział UpRoxx , zanim się poprawi. ' Znałem Tony'ego, bo... napisał książkę [ Poufna kuchnia ] w 2000 roku. Spotkaliśmy się trzy lata wcześniej.

Śmierć Bourdaina, powiedział Sánchez, była „wielkim sygnałem ostrzegawczym dla nas wszystkich, aby zachować równowagę w naszym życiu”. Dodał: „Myślę, że obecnie większość szefów kuchni, którzy dopiero zaczynają, chce to szybko śledzić i to jest jego największa część”. Sánchez wyraził nadzieję, że inni szefowie kuchni, którzy doświadczają niepowodzeń w życiu zawodowym i osobistym, nie zdecydują się „pójść tą drogą”. W rezultacie zadeklarował: „Naprawdę chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby rozwiązać problem zdrowia psychicznego szefów kuchni. Myślę, że to duży problem, którego muszą być bardziej świadomi”.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, zadzwoń do National Suicide Prevention Lifeline pod numer 1-800-273-TALK (8255).

Aarón Sánchez to „purysta” z awokado

Aaron Sanchez Gustavo Caballero / Getty Images

Nauka gotowania od matki Zareli Martinez i babci Aidy Gabilondo — pionierów popularyzacji kuchni meksykańskiej w Stanach Zjednoczonych — można śmiało powiedzieć, że Aarón Sánchez zna się na awokado. A jeśli chodzi o przygotowanie jednego, jego kluczowym przesłaniem jest to, że zbytnie wymyślanie i używanie zbyt dużej ilości ciepła jest po prostu niewłaściwe.

„Magia awokado polega na tym, że powinno się je jeść na świeżo” – powiedział Smak domu , podkreślając, że jest „bardziej purystą”, jeśli chodzi o awokado. Według Sáncheza najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić z awokado, jest ich upieczenie, ponieważ ciepło zmieni je z twardej i zielonej w chorowicie brązową papkę.

Nie ma jednak nic przeciwko lekkiemu grillowaniu awokado, a nawet maczaniu kawałka w cieście tempura i lekkiemu smażeniu. Jednak ulubioną techniką jest „po prostu wzięcie awokado, nabranie miąższu i podanie na nim sałatki z krabów”.