Nieopowiedziana prawda o lodach McDonald's

Nieopowiedziana prawda o McDonald

Są lody, a potem są lody McDonald's. To materiał z dziecięcych wspomnień i ekscytujących podróży przez drive-thru, a spójrzmy prawdzie w oczy, czasami dorosłość jest trudna, a miękki stożek McD jest dokładnie tym, czego potrzebujesz ... pod warunkiem, że Maszyna do lodów McDonald's pracuje tego dnia.


To była podstawa w menu McDonald's przez długi, długi czas – jakieś dziesięciolecia. Odkryliśmy, że od lat czterdziestych w ich menu jest jakiś rodzaj lodów, ale te kultowe lody, które wszyscy znamy i kochamy, pojawiły się znacznie później, a dokładniej w 1978 roku.Dziś lody McDonald's są używane w ponad 60 procent z ich menu deserowe . I nic dziwnego — sam w sobie jest pyszny, oczywiście, ale jest też niesamowicie wszechstronny. Praktycznie każdy słodki smak pasuje do miękkiego podania, tak dobrze, że prawdopodobnie pomyślisz, że po prostu nie może być lepiej… dopóki nie spróbujesz następnej kombinacji. Tak więc, chociaż miałeś to dziesiątki razy, możesz zadać sobie pytanie: Czego nie wiesz o lodach McDonald's?
Adam Richman przyrost masy ciała

McDonald's wprowadził ogromne zmiany w przepisach i nikt tego nie zauważył

McDonald Facebook

Jeśli przejedziesz przez drive-thru na stożek lub lody i myślisz, że dostajesz to samo, co dostajesz w gorące i słoneczne popołudnie w dzieciństwie latem, cóż, nienawidzimy ci tego łamać, ale to nie jest dokładnie tak.

W 2017 roku gigant fast foodów przyznał się do czegoś, co było całkiem fajne: McDonald's zmienił przepis na lody sześć miesięcy przed ogłoszeniem i nikt tego nie zauważył. Według CNBC , zmiany pojawiły się w ramach gruntownej przebudowy menu, mającej na celu pozbycie się sztucznych składników. Chociaż mówią, że miękka porcja była już wolna od sztucznych konserwantów i barwników, zmiana przepisu porzuciła sztuczny aromat. Darci Forrest, starszy dyrektor ds. innowacji w menu, powiedział, że była to zmiana, której nie przyjęli pochopnie: „Ściśle współpracowaliśmy z naszym zespołem kulinarnym, aby nie wpłynąć na smak”.I zadziałało — zanim ogłosili ogłoszenie, wprowadzenie nowych lodów było prawie zakończone i znajdowało się w prawie 14 000 restauracjach.

Być może wkrótce będziesz w stanie uzyskać lody znacznie łatwiej – i częściej more

może uda ci się zdobyć mcdonalda Justin Sullivan/Getty Images

Dobra wiadomość, miłośnicy lodów! Jest całkowicie możliwe, że maszyny do lodów McDonald's mogą być w przyszłości znacznie bardziej niezawodne i nie, tak naprawdę ich nie zastępują.Według Jedzenie i wino , to, co ma się wkrótce wydarzyć, jest w rzeczywistości znacznie fajniejsze. Firma o nazwie Kytch opracowała rodzaj zdalnego mózgu, który można podłączyć do maszyn. Po zsynchronizowaniu maszynami — i każdym ich aspektem — można sterować za pomocą smartfona.

I oto jest rzecz — jest super inteligentny i jest w stanie powiedzieć ludzkim pracownikom, kiedy pojawia się problem (na przykład, kiedy jest przepełniony lub niedopełniony). Jest również wyposażony w sztuczną inteligencję, która może przewidzieć, kiedy coś pójdzie nie tak. Dzięki temu franczyzobiorcy będą mogli przeprowadzać konserwację maszyn, zanim coś się zepsuje, a to sprawi, że będą działały o wiele bardziej regularnie. Wczesne testy były niezwykle pozytywne, więc mamy nadzieję, że zostaną wprowadzone w każdym McDonald's.

Międzynarodowe smaki McFlurry są niesamowite

międzynarodowe smaki McFlurry Facebook

Szybko, jaki jest twój ulubiony smak McFlurry? Bez względu na to, jak bardzo kochasz swoje ulubione, istnieje kilka międzynarodowych smaków, które sprawią, że Twoja wizyta będzie wydawała się super nudna. Najpierw przejdźmy do Malta , gdzie ich smaki McFlurry są tak dobre, możesz po prostu dodać je do swoich wakacyjnych planów. Zatrzymaj się w McD's w tym wyspiarskim kraju, a będziesz mógł wybierać spośród Baci (czyli włoskiej czekolady), Snickers, biszkoptowo-karmelowej kreacji, herbatnikowo-truskawkowego deseru lub herbatnikowo-czekoladowego McFlurry. Brzmi niesamowicie, prawda?

Teraz porozmawiajmy o Singapur . Mają kioski z deserami McDonald's i oferują wszelkiego rodzaju zabawne rzeczy, które regularnie się zmieniają. Na lato 2020 wybrali motyw bananowy. Bananowy McFlurry? Tak proszę! Jeśli to nie twoja sprawa, możesz również dostać Mudpie lub Strawberry Shortcake McFlurry. Tymczasem Niemcy poszły dekadencką drogą McFlurry, a fani mogą dostać brownie z karmelem, Toblerone, czekoladową malinę lub Kit Kat McFlurry z sosem malinowym.

Teraz, gdy jesteś głodny, mamy dobrą wiadomość: jest całkowicie możliwe, że niektóre z tych kreacji mogą pojawić się w Stanach Zjednoczonych. W 2019 roku Stroopwafel McFlurry z Holandii przeskoczył przez Atlantyk (poprzez Jedzenie marki ).

Był przedmiotem szokująco długiego pozwu

mcdonald Justin Sullivan/Getty Images

W 1991 roku sprawy w końcu zawinęły w to, co Chicago Tribune powiedział, że była to jedna z najdłużej trwających batalii prawnych w mieście. W centrum tego? McDonald's, lody i miliony dolarów.

skąd mcdonaldowie biorą swoje mięso?

Podczas gdy fani po raz pierwszy zjeżdżali do kin w 1977 roku Gwiezdne Wojny film, prawna bitwa z McDonald's zaczęła nabierać kształtu. W tej historii jest mnóstwo prawniczego, ale w zasadzie firma o nazwie Central Ice Cream oskarżyła McDonald's o zerwanie ustnego kontraktu, w którym zgodzili się sprzedać rożek Triple Ripple firmy lodziarskiej. Zanim trafił do sądu, zawierał oskarżenia, że ​​McDonald's „rozpoczął kampanię nękania” przeciwko firmie produkującej lody, a w 1984 r. zbankrutowana Central Ice Cream wygrała wyrok sądu w wysokości 52 milionów dolarów i ugodę w wysokości 15,5 miliona dolarów.

Ugoda trafiła do wierzycieli Central Ice Cream, a mimo to McDonald's odrzucił ją na rozprawie upadłościowej. Wróciliśmy więc do sądu – i dopiero w 1991 roku właściciele nieistniejącej wówczas firmy produkującej lody otrzymali kolejne 4 miliony dolarów. Wszędzie Tripple Ripple.

kto wygrał sezon piekielnej kuchni 18

McDonald's został oskarżony o używanie fałszywej wanilii

McDonald

Całkowicie naturalność jest niewątpliwie dobrą rzeczą, ale co się dzieje, gdy dostępnych jest tylko tyle całkowicie naturalnych rzeczy?

Według Prawda w reklamie , zwrot w kierunku ulepszania przepisów, aby pozbyć się sztucznych składników — tak jak McDonald's zrobił to ze swoimi lodami — doprowadził do mnóstwa pozwów zbiorowych, w których twierdzi się, że produkty w ogóle nie zawierają prawdziwej wanilii. Sprawy rozpoczęły się w lutym 2019 r. i wniesiono dziesiątki pozwów.

McDonald's otrzymał garnitur w marcu 2020 r., mówi Akcje najwyższej klasy . Wtedy Emelina Webber złożyła pozew, twierdząc, że wanilia w ich lodach wcale nie pochodzi z ziaren wanilii, ale jest to syntetyczny, podobny do smaku produkt zwany waniliną. Mówi, że dymiący pistolet polega na tym, że ich lista składników mówi, że zawiera „naturalny smak”, ale nie podaje szczegółów na temat źródła tego smaku.

Warto również zwrócić uwagę na kilka rzeczy: nie tylko McDonald's jest celem swoich lodów, ponieważ przeciwko Turkey Hill, Edy's i Breyers wniesiono również pozwy. I zgodnie z Amerykański naukowiec , firmy walczą pod górę. Zapotrzebowanie na całkowicie naturalną wanilię wzrasta, a produkcja spada. Więc gdzie się podziała Mickey D's?

Podobno lody McDonald's były przyrządzane ze słoniny

McDonald Facebook

Produkty wieprzowe — zwykle w postaci żelatyny — można znaleźć w wielu podstępnych miejscach. Kto by pomyślał, że kiedy jesz? pianki i galaretki , jesz produkty pochodzenia zwierzęcego? Więc wiedząc o tym, nie jest zbyt daleko idące, aby myśleć, że być może, tylko może, lody McDonald's zawierają również trochę produktów wieprzowych.

To plotka, że często wyskakuje : Lody McD's są zrobione z tłuszczu wieprzowego.

Ale to tylko plotka. McDonald's zajął się tym oficjalnie i więcej niż pewnego razu , mówiąc, że to tylko jeden z tych mitów, które wciąż są rozpowszechniane w kółko... i w kółko. McDonald's w Nowej Zelandii posunął się nawet do nakręcenia filmu w nadziei na wyjaśnienie opinii publicznej, że jedynymi produktami pochodzenia zwierzęcego w miękkiej porcji są składniki mleczne. Powinno to być coś, z czym wszyscy możemy się zgodzić, że jest całkowicie akceptowalne, jeśli chodzi o miękki serwis.

W Niemczech jest wegańska wersja lodów McDonald's

wegańska wersja McDonalda Facebook

Coraz więcej osób decyduje się na dokonywanie wyborów żywieniowych, które są wegetariańskie lub wegańskie , nic dziwnego, że McDonald's znajduje nowe sposoby udostępniania tych opcji. Według im , ich obecny produkt jest uważany za laktowegetariański, co zasadniczo oznacza, że ​​zawiera mleko, ale nie zawiera innych niemlecznych produktów pochodzenia zwierzęcego.

pizza z hot dogami?

Jednak w Niemczech klienci wegańscy mają opcję deserów, która naprawdę brzmi całkiem smacznie, nawet jeśli nie jesteś weganinem. Według Całkowicie wegańskie Buzz , McDonald's zadebiutował wegańskimi lodami i, co za tym idzie, wegańskimi McFlurry.

Zasadniczo jest to sorbet truskawkowy. W formie McFlurry jest zmieszany z kawałkami Oreo i wiemy, prawda? Truskawkowo-czekoladowe Oreo McFlurry? Nie musisz być weganinem, żeby to docenić. Biorąc pod uwagę, że nowy produkt zadebiutował w zaledwie kilku sklepach w marcu 2020 r., a do końca miesiąca planowano wprowadzić go w każdym miejscu w Niemczech, może minąć trochę czasu, zanim trafi do wybrzeży USA. Miejmy nadzieję, że ta słodka europejska kreacja w końcu trafi również do każdego amerykańskiego McD's.

Tak, maszyny do lodów często się psują, ale jest uzasadniony powód

McDonald Facebook

Poważnie, czy jest bardziej rozczarowujący sposób na zakończenie poniedziałku niż pójście do McD, aby odebrać sobie małą nagrodę „Przeżyłem dzień”, tylko po to, aby dowiedzieć się, że maszyny do lodów znów nie działają? Co daje?

Według Dziennik Wall Street , zdarza się to tak często, że zrodziły się teorie spiskowe, które wyjaśniają, dlaczego maszyny są zawsze wyłączone. I to nie tylko w Stanach Zjednoczonych — klienci w międzynarodowych lokalizacjach McD mają te same skargi. Jedna z najczęściej powtarzanych teorii głosi, że pracownikom po prostu nie przeszkadza czyszczenie maszyn, więc po prostu mówią, że nie działają. Ale to nie jest prawda — chociaż sprzątanie jest częścią problemu.

Rzecznicy McDonald's twierdzą, że problem polega na tym, że kiedy pojawiają się nocne zachcianki, jest to ta sama pora dnia, w której maszyny są wyłączane i czyszczone – a to ogromne przedsięwzięcie. Samo przygotowanie maszyn do czyszczenia to 11-etapowy proces, który obejmuje usunięcie, płukanie i odkażanie wielu części, a następnie uruchomienie zautomatyzowanego procesu, który zajmuje trochę czasu. Niektóre lokale McDonald's mogą działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale maszyny do lodów nie – co oznacza, że ​​ktoś na pewno będzie rozczarowany.

To jednak tylko część problemu, a franczyzobiorcy informują, że maszyny są bardzo wybredne iw każdym momencie około 25 procent maszyn do lodów firmy jest rzeczywiście zepsutych.

Lody McDonald's były przedmiotem zabawnych, szalonych plotek internetowych

mcdonald Miguel Villagran/Getty Images

Jak na pewno wiesz, jeśli w ogóle spędzasz trochę czasu w Internecie, jest to bardzo dziwne miejsce. Mnożą się teorie spiskowe i nawet lody McDonald's nie uniknęły bycia przedmiotem bardzo dziwnych plotek.

Pamiętasz te łańcuszki e-maili, które nieuchronnie otrzymasz od członków rodziny w określonym wieku? Według Snopy , plotki, że McDonald's zawierał niektóre składniki niespożywcze w swoich miękkich daniach, krążyły od co najmniej 1997 roku. Wtedy po raz pierwszy stwierdzono, że w żadnym z ich produktów mlecznych nie ma rzeczywistego nabiału, a kompozytor e-maili wie, że przyjaciel jakiegoś przyjaciel miał siostrę, która znała faceta, który był żonaty z kimś, kto nie tolerował laktozy, ale mógł całkowicie zjeść miękki rożek. (I tutaj mówimy: jeśli nie tolerujesz laktozy, proszę, nie rób tego.) To oczywiście nieprawda.

Inne plotki to dziwna, że ​​McFlurries zawierają ptasie pióra i że do swoich lodów dodali maleńkie kulki styropianowe jako wypełniacz. Jedna szczególnie rażąca plotka oskarżyła nawet McDonald's o używanie krowich gałek ocznych jako zagęszczacza w swoich koktajlach mlecznych. Żadna z tych rzeczy nie jest prawdziwa, ale twórcom przyznamy punkty za kreatywność.

Jest kilka świetnych hacków menu na lody McDonald's?

mcdonald

Lody McDonald's mogą być używane w większości deserów, ale czy chciałbyś mieć jeszcze większy wybór? To jest miejsce, w którym niektórzy Hacki menu McDonald's bardzo się przydają.

Kiedy jeden rekompensator poprosił o hacki McFlurry, internet nie zawiódł. Niektóre sugestie były wręcz pysznie brzmiące, jak te, które zawierały bardzo ważne informacje dotyczące shake'a Shamrock. Koktajl ma miętowy aromat i – jeśli ładnie poprosisz – możesz po prostu zmieszać go z Oreo McFlurry.

dlaczego ludzie bojkotują koks?

Inni sugerują, że powinieneś koniecznie poprosić o półmisek naleśników, a następnie zamówić ciasteczko i rożek do lodów, aby zrobić deser lodowy na bazie ciastek. (Lub zamów dwa ciasteczka i włóż lody do środka na kanapkę z lodami).

Inne pomysły? Poproś o boczek i pokrusz go na lody lub w McFlurry. Gdy nadejdzie śniadanie, koniecznie zamów naleśniki i rożek lodowy, aby zrobić własny deser na rozpoczęcie dnia. Śmiało i zamów torebkę jabłek, aby dodać ją do karmelowego deseru lodowego, lub wyjdź na całość z cukrem i dodaj kilka pączków do deseru lodowego.

Nie ma za co! (I proszę, nie zapomnij też zanurzyć frytek!)