Nieopowiedziana prawda o Mountain Dew Baja Blast

Kubek Mountain Dew Baja Blast Joshua Blanchard/Getty Images

górska Rosa ma długą i bogatą historię od skromnych początków jako mikser do bimbru. Ale nawet znane marki nudzą się czasami swoimi istniejącymi liniami produktów i muszą wprowadzać nowy produkt, aby wszystko było nowe i interesujące. Wejdź do Mountain Dew Baja Blast, który został wprowadzony na scenę w 2004 roku (przez QSR ).


Napój bezalkoholowy powstał w ramach ekskluzywnego partnerstwa z Taco Bell , która zawarła umowę z firmą-matką Mountain Dew, Pepsi. Obie firmy były partnerami biznesowymi już w latach 70. XX wieku, a ekskluzywna umowa zaowocowała Mountain Dew Baja Blast, który ma taki sam smak jak oryginalny Mountain Dew, ale jest nasycony tropikalnym smakiem limonki, połączenie, które zostało zdeterminowane, aby być dobrze pasuje do oferty Tex-Mex firmy Taco Bell. Wygląda na to, że zadziałało. W 2014 roku Baja Blast był drugim najlepiej sprzedającym się napojem w Taco Bell PepsiCo ) ustępuje tylko Pepsi, a aż 75 procent osób pijących napoje gazowane stwierdziło, że był to główny czynnik w ich decyzji o przejściu do Taco Bell (poprzez Powiedzenie ). W 2015 roku PepsiCo poinformowało, że Baja Blast przyniosła sprzedaż Taco Bell ponad 1 miliard dolarów od momentu jej wprowadzenia (poprzez Codzienny Posiłek ).Bungalow Baja Blast

Logo Mountain Dew Facebook

Pozostając w zgodzie z innymi propozycjami Mountain Dew w neonowych odcieniach, napój ma jasny, turkusowy kolor i od razu stał się kultowym klasykiem. Ze względu na swoją oddaną rzeszę fanów, w 2014 roku Mountain Dew postanowiła wykorzystać popularność napoju i udostępnić go również w sklepach na ograniczoną skalę. Ogłoszenie przybrało formę żartu z okazji Prima Aprilis, w którym 2 kwietnia tego roku na Craigslist pojawiła się oferta „Baja Bungalow” (poprzez Nurkowanie marketingowe ).
Mówi się, że „bungalow” zawierał hydromasażowy symulator surfingu i jazdę na rekinach, a także nieco bardziej przyziemny opis posiadania dwóch łazienek i trzech sypialni. Gdyby to nie wystarczyło, by powiedzieć ludziom, że aukcja była przymrużeniem oka, być może wspomnienie o „187 000 000 000 000 000 000 galonów akwarium ze słoną wodą z rekinami, może krabami i dziwnymi rzeczami, które dotykają twojej stopy i przerażają cię” zorientowani ludzie w (poprzez Adweek ). I oczywiście jeszcze bardziej pożądane było to, że gość miał zagwarantowany własny zapas Baja Blast.

Oczywiście, gdy ogłoszenie wywołało burzę w mediach społecznościowych, którą zamierzali, firma wyjaśniła, że ​​Baja Blast naprawdę wraca i nie ma potrzeby chodzenia do bungalowu, aby zdobyć niektóre. W ramach sprzedaży detalicznej kampania reklamowa z udziałem kierowcy Nascar Dale Earnhardt Jr . i inni zawodowi sportowcy brali udział w rundach.Mountain Dew Baja Blast przychodzi i odchodzi

12 opakowań Baja Blast Amazonka

W 2018 roku Mountain Dew Baja Blast została ponownie wprowadzona po dwuletniej przerwie dzięki zapotrzebowaniu klientów (poprzez Post medialny ). Hashtag #BringBajaBlastBack był szeroko rozpowszechniany w mediach społecznościowych, a wiceprezes ds. marketingu oszacował, że około 30 000 tweetów wysłanych do firmy zażądało, aby napój gazowany był dostępny w puszkach i butelkach. Dyrektor Mountain Dew powiedział, że powszechne udostępnienie Baja Blast było najważniejszą prośbą, jaką firma otrzymała od konsumentów, a reakcja na wprowadzenie produktu na rynek detaliczny nie przypominała niczego, co kiedykolwiek widział. Jest to imponujące, biorąc pod uwagę fakt, że tylko około 40 procent osób pijących Mountain Dew wiedziało, że odmiana istniała, zanim pojawiła się w różnych sklepach w 2014 roku.

Firma miała nadzieję, że udostępnienie napoju w sklepie spożywczym pomogłoby w wprowadzeniu napoju szerszej części populacji. I podczas gdy branża napojów bezalkoholowych jako całość notowała spadki z roku na rok w ciągu ponad dziesięciu lat, Baja Blast poszła w przeciwnym kierunku. Na przykład w 2013 roku ilość napoju wzrosła o 49 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Ilość napojów bezalkoholowych jako całość spadła o 3 procent w tym samym okresie.KFC próbuje naśladować sukces Baja Blast

Znak KFC Matthew Horwood/Getty Images

Chociaż pomysł napoju bezalkoholowego dostępnego wyłącznie w restauracjach typu fast food może początkowo wydawać się dziwny, nieustanny sukces Baja Blast zaowocował kolejną podobną transakcją dla Mountain Dew, ale tym razem z KFC . Zarówno KFC, jak i Taco Bell są spółkami zależnymi tej samej firmy, Yum Brands z siedzibą w Louisville (która jest również właścicielem Pizza Hut), a Yum zauważył, jak dobrze poradziła sobie Baja Blast i postanowił wypróbować tę samą koncepcję w innej swojej restauracji.

W czerwcu 2019 restauracja wprowadziła Sweet Lightning (przez ( Dzienniki biznesowe ) — Mountain Dew o smaku brzoskwiniowym i miodowym. Podobnie jak Baja Blast, ten smak miał dobrze komponować się ze smażonym kurczakiem oferowanym przez lokal fast-food. Kiedy został wprowadzony, firma jasno dała do zrozumienia, że ​​​​nie ma to być oferta ograniczona czasowo, ale raczej coś, co znajdzie się w menu w dającej się przewidzieć przyszłości. W przeciwieństwie do swojego odpowiednika Taco Bell, który można znaleźć w wybranych sklepach detalicznych, Sweet Lightning był dostępny tylko w KFC.