Nieopowiedziana prawda o śniadaniu, lunchu i kolacji Netflix

Netflix Netflix

Podróż ma tendencję do zmiany człowieka i tak naprawdę to jest doświadczenie Dawid Chang walczy w swoim drugim serialu Netflixa, Śniadanie lunch obiad .


ostry sos musztardowy mcdonalda

Zgodnie z mantrą odkrywania nowych rzeczy o sobie, założyciel i szef kuchni Momofuku podróżuje do czterech różnych miast ze znajomym celebrytą, aby zjeść wspaniałe jedzenie, podróżować i zobaczyć, co się stanie. Rezultatem były takie rzeczy jak głośny śmiech z Chrissy Teigen w Marrakeszu, Maroko i palenie bluntów z Seth Rogen w Vancouver podczas zajadania się chińskim jedzeniem.Naprawdę, David Chang żyje teraz swoim najlepszym życiem. Jeśli nic więcej, zapłacił mu za podróżowanie i jedzenie z celebrytami. Czego nie zazdrościć, prawda?
To powiedziawszy, seria zebrała mieszane recenzje, a niektórzy twierdzą, że tak było kolejny świetny pokaz podróży kulinarnych? i inni przesuwają to za bycie bez sensu i bez celu . Niezależnie od tego, co myślisz, kulisy tego, jak do tego doszło, są fascynujące.

Tak więc, bez względu na to, czy go objadałeś, jesteś ciekawy, czy to twoja filiżanka herbaty, czy po prostu masz obsesję na punkcie Momofuku i chcesz wiedzieć o wszystkim, czego dotknął David Chang, oto kilka zabawnych faktów na temat Netflix Śniadanie lunch obiad . Tylko upewnij się, że masz gotowy paszport i pusty żołądek, ponieważ po przeczytaniu tego prawdopodobnie będziesz chciał wskoczyć do samolotu i wypchać twarz.Gospodarz David Chang dużo wie o jedzeniu?

David Chang gospodarz śniadania, lunchu i kolacji Valery Hache / Getty Images

Jeśli nie wiesz kim jest David Chang, przykro nam. Przykro nam, bo robi jedne z najsmaczniejszych potraw w Nowym Jorku, jeśli nie w całych Stanach Zjednoczonych.

Założyciel i szef kuchni imperium Momofuku, wszystko zaczęło się w 2004 roku kiedy otworzył Momofuku Noodle Bar . Obecnie pod jego opieką jest wiele restauracji na całym świecie, a jego obecność w mediach stale rośnie. Chang był pierwszym szefem kuchni, który wystąpił w nagrodzonym Emmy programie telewizyjnym PBS, Umysł szefa kuchni , on ma jego własny podcast , on jest pojawił się na innych wystawach, takich jak Najlepszy szef kuchni , a nawet ma jego własna firma medialna, Majordomo Media .Nazwany jedną z najbardziej wpływowych osób w XXI wieku przez Imperium , można śmiało powiedzieć, że Chang szturmem podbił świat kulinarny.

Śniadanie lunch obiad nie jest to jednak pierwsze rodeo na Netflixie. Jego bardzo ceniony pierwsza seria została nazwana Brzydko Pyszne , który był ośmioczęściowym oryginalnym serialem dokumentalnym o żywności, którą wszyscy kochamy i historiach za nimi stojących.

Po sukcesie pierwszej serii nie minęło dużo czasu, zanim Chang zaczął nową. To było, zgadłeś, Śniadanie lunch obiad .

David Chang chciał wypełnić pustkę pozostawioną przez Anthony'ego Bourdaina

Pomnik Anthony'ego Bourdaina Drew Angerer/Getty Images

Nigdy nie będzie nikogo takiego Anthony Bourdain . Brak rezerwacji s i Części nieznane gospodarz i przyziemny podróżnik był wiecznie kochany na całym świecie, a jego pokazy były głębokimi zanurzeniami w kulturze jedzenia i ludziach. Często przypisuje się mu w pojedynkę przerabianie gatunku seriali podróżniczych .

Dawid Chang uważał zmarłego szefa kuchni za mentora i przyjaciela i dedykowana cały odcinek jego podcastu do szczerego mówienia o własnych zmaganiach z depresją po śmierci Bourdaina. W związku z tym Chang rozważał Śniadanie lunch obiad hołd do Bourdaina.

Wielu krytyków mówi, że Chang i jego Śniadanie lunch obiad nie udało się wypełnić pustki by wypełnić pustkę, którą pozostawił Bourdain. Skargi wahają się od pokazu nuda w wyborze lokalizacji po prostu być wymówka, by spędzać czas z celebrytami .

Prawdopodobnie jest w tym trochę prawdy. W Śniadanie lunch obiad, Chang nie próbuje znaleźć historii pochodzenia potrawy ani naprawdę zrozumieć kultury odwiedzanych miejsc. Chodzi bardziej o jedzenie i pogawędkę. Czaty są interesujące, ale nie są szczególnie przekonujące.

Niezależnie od tego, uważamy, że Bourdainowi się spodoba – choć prawdopodobnie miałby dobrą (choć zjadliwą) krytykę lub dwie.

Gwiazdy, które gościły na śniadaniu, lunchu i kolacji, wybrały miasta

Kate McKinnon o śniadaniu, lunchu i kolacji Netflix

Jedna fascynująca rzecz na temat Śniadanie lunch obiad jest to, że David Chang nie miał kontroli nad tym, dokąd zmierza. Jego sławni goście zrobili? . Zgadza się, dokąd podróżował i jadł, wszystko zależało od czterech gwiazdek, które miał w programie.

W rezultacie Seth Rogen wybrał Vancouver, Chrissy Teigen zdecydowała się na Marrakesz w Maroku, Kate McKinnon zawęziła go do Phnom Penh w Kambodży, a Lena Waithe sprowadziła go z powrotem do Los Angeles. Z miejscami docelowymi na trzech kontynentach, coś, co naprawdę dobrze się sprawdza, to pobieranie próbek z wielu różnych kultur i kuchni.

Aktorka Kate McKinnon powiedziała, że wybrała Kambodżę, ponieważ lubi kraje, w których nie ma wyraźnej amerykańskiej koncepcji tego, jak to jest. Z drugiej strony Chrissy Teigen wybrała Marrakesz, ponieważ była już kilka razy i „po prostu czujesz się bardziej wyjątkowy niż gdziekolwiek indziej na świecie”.

co się stało z mary berry

Biorąc pod uwagę, że Chang spędził sporo czasu w Los Angeles, a Lena Waithe tam mieszka, wydaje się, że wybór miasta wydaje się być gliną. Jednak szybko okazuje się, że istnieją kieszenie LA, które ma Chang nigdy nie byłem do, i to właśnie tym przedstawia go Waithe. Dlaczego Seth Rogen wybrał Vancouver... zaraz do tego dojdziemy.

Seth Rogen dorastał w miejscu docelowym pierwszego odcinka

Seth Rogen w Vancouver na śniadanie, lunch i kolację Momofuku

Vancouver jest Miasto rodzinne Setha Rogena . To także tygiel kuchni międzynarodowej, coś Rogen mówi, że ma coś wspólnego z tym, dlaczego zdecydował się na zwiedzanie miasta z Changiem. Gdy dorastał, pamiętał, że oglądał Klub Śniadaniowy i zdezorientowani, dlaczego było to dziwne, postacie były zdezorientowane postacią Molly Ringwald jedzącą sushi. Już jako dziecko wiedział, że sushi jest czymś w Vancouver.

Duet podróżować po całym Vancouver , kierując się ulubionymi restauracjami i miejscami spotkań Rogena. Obejmuje to słynne Pączki Lee Stań na targu publicznym Granville Island, gdzie Rogen i Chang dowiadują się, jak faktycznie powstają te pyszne pączki.

rubin z wielkiego brytyjskiego pokazu pieczenia

Cały odcinek jest zarówno listem miłosnym do Vancouver, jak i do jego eklektycznej sceny kulinarnej. Rogen zabiera Changa do Vancouver Aquarium, do którego ma słabość od dzieciństwa, a jego imieniem nazwano ośmiornicę (nazywa się to Ceph Rogen ... dla głowonogów. Zdobyć?).

Można argumentować, że Vancouver gra trochę podwójnego obowiązku w Śniadanie lunch obiad , tak jak Chang otwiera tam Momofuku w 2020 roku . Chang, ty chytry diabełku.

David Chang przyznaje, że nie było jasnego planu na śniadanie, lunch i kolację

Lena Waithe o śniadaniu, lunchu i kolacji Momofuku

Ogólnie rzecz biorąc, spektakle są zaplanowane bardzo skrupulatnie. Tak, nawet twój ulubiony reality show są częściowo oskryptowane .

Jednak, gdy doszło do Śniadanie lunch obiad , przyznaje David Chang nie było jasnego planu . Wiedział, że ten nowy program wpadnie w Brzydki Wszechświat parasol, ale wymagało to wkładu Tremolo, Majordomo Media i zespołu Netflix, aby naprawdę utrwalić pewien pomysł. Ogólnie jednak dużo Śniadanie lunch obiad dzieje się organicznie.

Jeśli chodzi o gości, Chang chciał mieć ludzi, których lubił i chciał spędzać czas. Chciał także gości, którzy pokazaliby część siebie, której publiczność normalnie nie widzi.

Pozwala nieplanowanemu na to sprawia, że ​​rozmowy z gośćmi naprawdę błyszczą i mają pierwszeństwo przed wszystkim innym w serialu. Czy to umożliwienie Lenie Waithe wypowiadania się na temat niesprawiedliwości wobec czarnych ludzi w Ameryce, czy pozwolenie Kate McKinnon przyznać, że nie wierzy, że jest świetną pisarką. Czasami brak planowania lub brak wskazówek może sprawić, że telewizja będzie świetna.

Możesz odwiedzić (prawie) wszystkie miejsca biorące udział w śniadaniu, lunchu i kolacji

Śniadanie lunch obiad Netflix

Kiedy w telewizji pojawiają się restauracje, stragany, wózki lub knajpki z otworami w ścianie, może to przebiegać na dwa sposoby. Może być 200-procentowy wzrost w biznesie , zmieniając restaurację na zawsze — a czasem ekspozycja nie wystarczy i rzeczy wracają do tego, jak były .

To temat, o którym rozmawiają Seth Rogen i David Chang w Vancouver, zastanawiając się, czy prezentowanie niektórych małych firm postawi ich w przytłaczającej sytuacji. To znaczy, jeśli możesz znaleźć niektóre z nich. Otafuku w Los Angeles jest tak pod ziemią, że na parkingu znalazłeś nieoznakowane drzwi. Teraz jest to miejsce w rodzaju dziury w ścianie.

Jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę po wszystkich miejscach, w których Chang i jego celebryci jedzą w? Śniadanie lunch obiad , większość z nich można znaleźć .

szefowa kuchni anne burrell stuart claxton

Zastanawiasz się, co było najlepsze, co Chang jadł podczas całej serii? Chang mówi, mimo że to banał, owoce w Kambodży zmieniały życie life .

Chang i Rogen wielokrotnie palą trawkę podczas śniadania, lunchu i kolacji

David Chang i Seth Rogen palą marihuanę podczas śniadania, lunchu i kolacji Netflix

Oglądanie programu gospodarz i gość zapalają jointa nie jest czymś, co często widuje się. Nawet jeśli przepisy dotyczące używania marihuany są relaksujące, to wciąż jest to trochę szokujące dla amerykańskiej publiczności. Jednak, marihuana jest legalna w Kanadzie od 2018 roku .

Mówiąc, że sposób, w jaki kręcili, był „całkiem niedorzeczny”, David Chang przyznaje, że świetnie się bawił w Vancouver z Sethem Rogenem. Tam też jadł najwięcej. To nie przypadek, prawda?

Jeśli istniały jakiekolwiek obawy, że kulinarna wycieczka Rogena po Vancouver będzie nudna, Chang natychmiast to uspokoił, otwierając Śniadanie lunch obiad odcinek mówiący o większości ich działań prawdopodobnie kręciłby się wokół palenia marihuany . Cóż, przynajmniej Chang wiedział, w co się pakuje!

Szef kuchni przyznaje, że zastanawiał się, czy to dobry pomysł, ale w końcu zrelaksował się, ponieważ wiedział, że jest w bezpiecznej przestrzeni z znany miłośnik marihuany Seth Rogen . Stawy, które Rogen toczy, co robi wiele razy na ekranie, są szczególnie mocne według Changa – który mówi, że ograniczył się do jednego zaciągnięcia na godzinę.

Śniadanie, lunch i kolacja były krytykowane za to, że bardziej dotyczą podróży i celebrytów niż jedzenia?

Kate McKinnon i David Chang o śniadaniu, lunchu i kolacji Momofuku

Jedna z największych krytyki Śniadanie lunch obiad czy to jest? zbyt skupiony na gościach celebrytów i ich reakcje, niż na badaną żywność lub kulturę.

Spektakl stara się być zbyt wieloma rzeczami naraz, jednocześnie licząc na to, że słynne tagi-a-longs przyciągną widzów. Z nadmiar pokazów skoncentrowanych na celebrytach na świecie, wydaje się, że ten dodatek do to Brzydko Pyszne wszechświat jest tylko kolejnym, który można dodać do stosu. Jest to szczególnie widoczne w bezpośrednim porównaniu z: Brzydko Pyszne samo w sobie, co polegało na znalezieniu historii kryjącej się za niektórymi potrawami, skupieniu się na jedzeniu i tym, co czyniło je autentycznym.

Jest trochę introspekcji i kilka wspaniałych momentów, ale panuje nadrzędne wrażenie, że pomimo tych celebrytów próbujących być przyziemnym i udowodnić, że są „tak jak ty”. Mimo wszystko, pomimo czego Śniadanie lunch obiad próbuje to zrobić, sprawiają, że jest całkiem oczywiste, że zawsze będą czymś, czego większość ludzi nigdy nie zrobi.

Batony białkowe kirkland wycofano

Breakfast, Lunch & Dinner oparł się na kulturowych stereotypach w Maroku

Chrissy Teigen o śniadaniu, lunchu i kolacji Netflix

Żaden program nie jest pozbawiony kontrowersji i Śniadanie lunch obiad nie jest wyjątkiem. w drugi odcinek Czteroczęściowej serii Chang udaje się do Marrakeszu w Maroku, aby spotkać się z modelką i osobowością medialną Chrissy Teigen. Obaj zostali przyjaciółmi, ponieważ Teigen jestgen regulować w jego restauracji, a w przyszłości para będzie kręcić kolejny serial o jedzeniu.

To, co sprawia, że ​​jest to ironiczne, to fakt, że Teigen i Chang mówią o stereotypach i zbyt romantycznym lub egzotycznym spojrzeniu na Maroko. Wynika to po części z klasycznego filmu biały Dom i pisma Jacka Kerouaca.

Jednak mimo ich dyskusji cały epizod sam w sobie wpisuje się w te stereotypy. Odcinek prezentuje panoramiczne widoki na okolicę. Podkreśla egzotyczny charakter tego afrykańskiego kraju, sprawiając, że wydaje się on odległym magicznym miejscem.

Naprawdę, to tylko lot samolotem, a normalni ludzie żyją tam swoim normalnym życiem. Przedstawienie Maroka i pokazanie, jak jest piękne, niekoniecznie jest czymś złym, ale nie obala wszystkich tropów typowych dla tego kraju.

Breakfast, Lunch & Dinner to kamień milowy dla reprezentacji Amerykanów pochodzenia azjatyckiego

David Chang i jego rodzice Rachel Murray/Getty Images

Ostatnie lata były niesamowite dla reprezentacji Azji w Hollywood, a przynajmniej znacznie lepsze niż kiedykolwiek.

Co z Szaleni bogaci Azjaci i Zawsze bądź moim może , wreszcie media dają czas ekranowy tej niedostatecznie reprezentowanej społeczności. Jednak nadal istnieją dużo walk do wygrania .

Chang to kuchnia zaciekle proazjatycka, nie bojąca się maczać na amerykańskich zszywkach i powiedzą, że byłoby lepiej, gdyby zrobili to w „azjatycki sposób”. Mówi też otwarcie o kulinarne zawłaszczenie w mediach, prosząc o to szefowie kuchni honorują skąd pochodzi etniczne jedzenie . Może więc dziwić, że był zaskoczony tym, że był postrzegany jako lider reprezentacji Amerykanów pochodzenia azjatyckiego.

Jest to najdokładniej wyrażone w: Śniadanie lunch obiad w rozmowa z Leną Waithe . Przyznaje, że nigdy nie sądził, że byłby tak zainteresowany bezpośrednim zaangażowaniem w reprezentację Amerykanów pochodzenia azjatyckiego. Waithe wraca z tym, że wystarczy tylko jedna udana rzecz, aby naprawdę wszystko odpalić, wywołać efekt domina.

Fakt, że Chang może być tylko efektem domina dla Amerykanów pochodzenia azjatyckiego, przynajmniej w przemyśle spożywczym, jest wyraźnie przytłaczający dla szefa kuchni, ale także poruszający.