The Untold Truth Of Netflix The Chef Show

Pokaż szefa kuchni Netflix

W czerwcu 2019 zadebiutował Netflix Pokaż szefa kuchni , skupiając się na reżyserze, scenarzyście, aktorze i scenarzyście Jonie Favreau i szefie kuchni Royu Choi, gdy ci kochający jedzenie przyjaciele odbywają kulinarną odyseję inspirowaną filmem Favreau z 2014 roku Szef . Pokaz złapał widzów i drugi sezon ( Cz. 2 ) zadebiutował jeszcze w tym samym roku, trzeci sezon w lutym 2020 r. W całym serialu do Choi i Favreau dołączają przyjaciele celebryci w miejscach zarówno odległych, jak i bliskich, z eklektyczną gamą odcinków połączonych nadrzędną filozofią. ' Gotowanie to podróż”, opisał Streszczenie Netflix dla występu. „A przyrządzanie posiłku to coś więcej niż tylko jedzenie”.


Pokaż szefa kuchni , kontynuowano streszczenie, wyruszając z misją podążania za Choi i Favreau, którzy „eksperymentowali ze swoimi ulubionymi przepisami i technikami, pieczeniem, gotowaniem, odkrywaniem i współpracą z niektórymi z największych nazwisk w świecie rozrywki i kulinarnym”.Widzowie dowiedli, że mają duży apetyt na serial, ale fani wciąż mogą się wiele dowiedzieć o tym fajnym faworycie smakoszy. Przygotuj się do kopania i odkrywania nieopowiedzianej prawdy o Pokaż szefa kuchni .
The Chef Show powstał z pasyjnego projektu Jona Favreau

Film szefa kuchni zainspirował show szefa kuchni Otwarte drogi fimy

W 2014 roku Jon Favreau skupił się na reżyserowaniu takich hitów jak Człowiek z żelaza i Kowboje i kosmici do reżyserii i roli w mniejszym, bardziej osobistym filmie o nazwie Szef , o pełnym temperamentu kucharzu, który traci wszystko, ale na nowo odkrywa swoją pasję do kuchni, kiedy kupuje food trucka. W celu zapewnienia poziomu autentycznościFavreau szukał tego pasyjnego projektu, zwrócił się do Roy Choi , szef kuchni wyszkolony w Culinary Institute of America, który odbył staż w Eric Ripert słynna restauracja? Le Bernadin przed wyruszeniem w drogę, by sprzedawać koreańskie tacos z grilla od jego Kogi Ciężarówka z żywnością. Favreau przywiózł Choi na pokład Szef jako konsultant, nawiązując przyjaźń, która znacznie wykraczała poza ich doświadczenia związane z filmem.

Duet ponownie zjednoczył się dla Pokaż szefa kuchni , skoncentrowany na jedzeniu serial dokumentalny Netflix.„Podczas produkcji” Szef , rozwinąłem znacznie głębsze zrozumienie sposobów, w jakie wyrażamy nasze emocje, dzielimy się naszą kulturą i szukamy znaczących połączeń poprzez gotowanie i jedzenie” – powiedział Favreau w oświadczeniu dla Ostateczny termin przed premierą serialu. Ponowne spotkanie z Choi na Pokaż szefa kuchni , dodał, „daje mi doskonałą okazję, aby wrócić do kuchni i stworzyć nowe wspomnienia”.Roy Choi nie postąpił łatwo z Jonem Favreau podczas kręcenia Chef

Jon Favreau i Roy Choi z show szefa kuchni Alberto E. Rodriguez/Getty Images

Jon Favreau nigdy nie spotkał Roya Choi, kiedy zwrócił się do niego o pełnienie funkcji konsultanta przy jego filmie z 2014 roku Szef . Wprowadzenie Choia do filmu okazało się być może czymś więcej, niż Favreau się spodziewał, kiedy Choi określił swoje zasady i oczekiwania, jakie miał wobec reżysera. „Powiedziałem mu: „Jeśli mam to zrobić, naprawdę musimy szanować rzemiosło i kodeks gotowania” – powiedział Choi Los Angeles Times .

Podczas gdy Favreau był przyzwyczajony do bycia kierownikiem swoich filmów, Choi odwrócił się od niego. – Nie wejdziesz do mojej kuchni, dopóki nie zostaniesz przeszkolony – powiedział Choi do Favreau, który przez kilka miesięcy uczył się od Choi podstaw, zaczynając od podstawowych prac kuchennych. „Kazałem mu pracować na ośmiogodzinnej zmianie, tylko się przygotowywałem” – powiedział Choi Czasy . „Nie możesz zrobić filmu o kucharzu, jeśli nie rozumiesz, co to znaczy być kucharzem”.super miska doritos ad

Chef Show ewoluował w organiczny sposób

Gwiazdy The Chef Show youtube

Stosunek pracy na Szef przekształciła się w przyjaźń za kamerą Jona Favreau i Roya Choi. Po zakończeniu zdjęć przyjaźń trwała nadal, ale zasadniczo się zmieniła, ponieważ nie wymagała już wspólnego gotowania. To, powiedział Favreau Ludzie , ponieważ gotowanie „było jego pracą, a ja robiłem filmy”. Podczas gdy Favreau wznosił się Człowiek z żelaza rola w finałowej dwójce Mściciele filmów, wpadł na pomysł, żeby „sprowadzić ekipę filmową i gotować dla niektórych ludzi, którzy pracują nad tym programem, a także niektórych restauracji i niektórych szefów kuchni w Atlancie. A potem wziąłem ten materiał i zacząłem nad nim pracować jak nad filmem dokumentalnym”.

Jak powiedział Favreau Zjadacz , nie wiedział, co w końcu zrobi z materiałem filmowym. „Skończyło się na tym, że zrobiliśmy wystarczająco dużo odcinków, aby faktycznie dostarczyć sezon, a to zamieniło się w program Netflix” – powiedział. „Pokochali autentyczność tego, pokochali pasję”.

Pokaż szefa kuchni , Favreau wyjaśnił: „stało się tym, co nabrało kształtu w procesie redakcyjnym, jak dokument. A teraz mamy format, ale na początku chodziło o dobrą zabawę podczas wspólnego gotowania, rozmawianie i dzielenie się tymi doświadczeniami z przyjaciółmi”.

Jon Favreau i Roy Choi odtworzyli niektóre przepisy szefa kuchni w The Chef Show

Scarlett youtube

Kiedy kręcili Szef , Roy Choi stworzył wszystkie przepisy, które w filmie gotuje postać Favreau, Carl Casper. Biorąc pod uwagę, że Choi stworzył potrawy, a następnie nauczył Favreau, jak je przygotowywać, aby mógł to zrobić przekonująco na ekranie, nie powinno dziwić, że postanowili odtworzyć niektóre z tych przepisów na Pokaż szefa kuchni .

W rzeczywistości, Jedzenie i wino szczegółowo Szef dania odtworzone dla Pokaż szefa kuchni , w tym jagody i śmietanę, które Carl sprzedaje w swoim samochodzie spożywczym El Jefe oraz makaron aglio e olio, który z miłością tworzy dla Molly, grany w filmie przez Scarlett Johansson . Według Jedzenie i wino , Choi dzieli się głębokim nurkowaniem Szef ciekawostki w odcinku, ujawniając powód, dla którego miał słabość do postaci Favreau pokrój czosnek zamiast po prostu go zmiażdżyć „było pokazać, jak bardzo mu zależy na tym makaronie”.

Po skończeniu dania – które nazwali „Makaronem Scarlett” – i talerzowaniu go podczas odcinka, Choi mówi Favreau, że makaron najlepiej jeść natychmiast po ugotowaniu. W przeciwnym razie, wyjaśnia, „magia umiera”.

The Chef Show zgromadził kilka wielkich gwiazd

Seth Rogen - The Chef Show youtube

W swojej karierze reżyserskiej Jon Favreau pracował z kilkoma całkiem poważnymi hollywoodzkimi gwiazdami wagi ciężkiej, od Willa Ferrella do Beyonce . W rezultacie był w stanie zachęcić wielu swoich sławnych kumpli do użyczenia swojej mocy gwiazdy Pokaż szefa kuchni , z gościnnymi gwiazdami, w tym zabawnym Sethem Rogenem, słynnym szefem kuchni/ Brzydko Pyszne gwiazda Dawid Chang , reżyser Robert Rodriguez, komik Bill Burr i Człowiek z żelaza Robert Downey Jr. i Gwyneth Paltrow, żeby wymienić tylko kilka.

substytuty niesłodzonego proszku kakaowego

Rozmawiający z Różnorodność Favreau przyznał, że jego kumple z filmu Marvela są „rodziną od ponad dziesięciu lat” i ujawnił, że to Paltrow przypadkowo sprowadził go razem z Choi.

„Po raz pierwszy zjadłem grilla Kogi — wykwintną koreańską ciężarówkę taco, którą stworzył Choi — ponieważ [Gwyneth] przywiozła ciężarówki Kogi na plan Człowiek z żelaza - powiedział Favreau Różnorodność, ujawniając, że pojawiła się w naturalny sposób Pokaż szefa kuchni biorąc pod uwagę, ile posiłków dzielił z nią przez lata . ' Pierwszy pokaz, który zrobiliśmy Szef był w jej domu, gdzie gotowaliśmy z Gwyneth – dodał.

Gwyneth Paltrow złożyła żenujące wyznanie w The Chef Show

Gwyneth Paltrow - The Chef Show youtube

Gwyneth Paltrow od dawna współpracuje z Jonem Favreau, który był jej dyrektorem w dwóch Człowiek z żelaza filmy i jej koleżanka z wielu innych filmów Marvela, więc nic dziwnego, że Paltrow był jednym z pierwszych znajomych celebrytów, w których wystąpił w kolejce Pokaż szefa kuchni .

Pojawienie się Paltrow zapadło jednak w pamięć nie tylko z powodu posiłku, ale także z powodu jej przezabawnie upokarzającego przyznania się, że była w tak wielu filmach Marvela, że ​​dosłownie nie pamięta ich wszystkich. Podczas ich rozmowy w odcinek Favreau wspomina od niechcenia, że ​​był z Paltrow w Atlancie, kiedy kręcili Spider-Man: Powrót do domu . ' Człowiek Pająk ? mówi Paltrow. „Nie byliśmy w Człowiek Pająk . Favreau błaga o różnicę. 'Tak byliśmy. Byłeś w Człowiek Pająk ,' On odpowiada. — Nie — upiera się Paltrow. 'Byłam w Mściciele . Favreau następnie szczegółowo opisuje scenę, w której się znajdowali, a Paltrow przezabawnie ogłasza: „To było Człowiek Pająk? O mój Boże!'

Paltrow zwróciła się do swojej gafy podczas kolejnego wystąpienia w dniu Jimmy Kimmel na żywo! ' Po prostu się pogubiłam – przyznała. „Jest tak wiele tych wspaniałych, przeplatających się filmów Marvela i pomyślałem, że to… Mściciele film, ale tak nie było.

Dlaczego Roy Choi postrzega The Chef Show jako powrót do oldschoolowych pokazów kulinarnych?

Grill Pokaż Szefa Kuchni Dzięki uprzejmości Netflix

Gdy program ustanowił swój format, Choi powiedział w wywiadzie dla Zjadacz , Pokaż szefa kuchni ' chodziło o powrót do istoty oryginalnych programów gotowanie do kamery”, powołując się na takich pionierów telewizyjnych, jak Julia Dziecko i Paula Prudhomme'a. Pomysł był genialny w swojej prostocie. „Włóż kamerę, zdobądź jedzenie, zacznij gotować, zaproś kilku znajomych i zobaczmy, dokąd to pójdzie” – wyjaśnił Choi.

Jak powiedział Favreau Zjadacz, „... wszyscy kucharze są nauczycielami. Pokazane są ci małe rzeczy, przez cały czas pobierasz lekcje. A możliwość zadawania pytań komuś, kto jest ekspertem, jest bardzo cenną rzeczą. Chyba stwierdziliśmy, że jeśli nam się to spodoba, innym ludziom też się spodoba.

Jeśli Favreau postrzega Choi jako nauczyciela, Choi widzi Favreau jako ucznia A+, jeśli chodzi o podnoszenie technik kuchennych. „Widziałem, jak Jon przeszedł od nieznajomości niczego w tych konkretnych kryteriach do osiągnięcia biegłości w dosłownie pięć minut” – powiedział Choi. Ludzie . „To jest poziom superbohatera”.

marże zysku fast food

Jon Favreau i Roy Choi ujawnili swoje ulubione momenty z The Chef Show

Jon Favreau i David Chang na pokazie szefa kuchni Dzięki uprzejmości Netflix

Rozmowa o Pokaż szefa kuchni z Zjadacz , Jon Favreau i Roy Choi zostali poproszeni o wyróżnienie swoich ulubionych momentów z serialu. W przypadku Choi pierwszą rzeczą, jaka przyszła mu do głowy, było filmowanie z guru barbecue Aaronem Franklinem na inauguracyjnym festiwalu Hot Luck w Teksasie. Według Choi: „Muszę uzyskać dostęp do wszystkich palaczy [grillów] – więc to jest jak jazda czyimś samochodem”.

Jako najlepszy wybór Favreau zdecydował się na odcinek, w którym pracował w jednej z kuchni Choi. Nie tylko poznał tajniki kuchni koreańskiej, ale całkowicie zafascynował się, gdy w tym odcinku spotkał jednego ze swoich kulinarnych idoli, znanego szefa kuchni Davida Chang z Netflixa. Brzydko Pyszne .

Jak wyjaśnił Favreau: „Pracować w jednej z kuchni Roya, gotując koreańskie jedzenie i mieć Davida Changa, który przyjdzie i oboje spróbują mojej kuchni i myślą, że smakuje dobrze? Dla mnie to był moment, którego nigdy nie zapomnę.

Krytycy telewizyjni obsypywali The Chef Show miłością

Pokaz Szefów Kuchni - Szef youtube

Po debiucie serialu recenzje dla Pokaż szefa kuchni świeciły, graniczące z ekstazą. Forbes wyszedł na kończynę, aby opisać Pokaż szefa kuchni jako „ten” najbardziej szalenie do oglądania i przyjemne seriale kulinarne oferowane przez Netflix”, ogłaszając gwiazdy Jon Favreau i Roy Choi jako „jeden z najbardziej fascynujących duetów w telewizji”. zderzak określił program jako „absolutną rozkosz”, opisując chemię gwiazd jako „zakaźną”.

Jako Londyn Wieczorny Standard wskazany, Pokaż szefa kuchni „nie czuje pobłażania”, dodając, że „fajnie jest czuć się częścią ich kulinarnej przygody”. Recenzja z Uproxx wręczył jeszcze więcej wyróżnień, chwaląc serię za „zabawę, lekkość i głód”, jednocześnie inspirując „sporą zazdrość o przyjaźń, ponieważ najczęstszym jedzeniem na wynos jest „Ale ja chcę się z nimi pobawić!''

Przy takich recenzjach nie powinno dziwić, że Pokaż szefa kuchni zdobył godny pozazdroszczenia doskonały wynik na Zgniłe pomidory , uzyskując rzadko spotykaną 100-procentową ocenę w witrynie zbierającej recenzje.

ile zarabiasz na instacart

Roy Choi był nieśmiałym dzieckiem przed The Chef Show

Pokaz szefa kuchni Roy Choi Robyn Beck/Getty Images

Jon Favreau zaczynał jako aktor, wkraczając na scenę Hollywood u boku kumpla Vince'a Vaughna w ich przełomowym filmie indie z 1996 roku Swingersi . Podczas gdy Favreau od dawna czuje się komfortowo przed kamerą, tego samego nie można powiedzieć o Royu Choi. W rozmowie z Ulica Gruba Choi przyznał, że zdecydowanie nie jest typowym ekstrawertykiem, po którym wszyscy spodziewali się, że zostanie gwiazdą telewizji.

Jednak, powiedział Choi, przyjście do telewizji to coś, co warzyło się od dłuższego czasu, ale dopiero niedawno poczuł, że jest gotowy, by podjąć wyzwanie. „Byłem nieśmiałym dzieckiem przez prawie cztery dekady mojego życia” – wyjaśnił Choi, który prowadzi również solowy serial łamany chleb . „I jestem gotowy na drugi rozdział mojego życia. Mam wiele do podzielenia się ze światem. Po prostu nie wiedziałem, jak mogę się tym podzielić. Po prostu wszystko złożyło się w jeden rok i nie zamierzam się już przed tym powstrzymywać.

Choi przypisuje Favreau „wystawienie mnie na świat rozrywki”, przyznając, że „podchodzili do niego wszyscy pod słońcem, aby zrobić show”, ale nie nadszedł odpowiedni czas, dopóki Pokaż szefa kuchni nadszedł.

Jon Favreau wielokrotnie oglądał każdy odcinek The Chef Show

kadr z The Chef Show Dzięki uprzejmości Netflix

Jest powód, dla którego Jon Favreau był odpowiedzialny za tak szalenie udane hity kasowe, jak Elf , Człowiek z żelaza i przeróbki filmów na żywo Disneya Księga dżungli i Król Lew : jest niezwykle skrupulatny, cecha, którą absolutnie przyniósł ze sobą Pokaż szefa kuchni . Jak powiedział Favreau Ulica Gruba , „Obejrzałem wszystkie te odcinki kilkanaście razy w trakcie tworzenia i definiowania serialu. Włożono w to wiele uwagi.

Favreau porównuje proces tworzenia Pokaż szefa kuchni do gotowania spektakularnego posiłku dla przyjaciół. „Po prostu fajnie jest się dzielić” – wyjaśnił. „To tak, jakbyś ugotował posiłek, który chcesz zjeść, a teraz zaprosiłeś ludzi”.

Dodał, że stara się uchwycić na ekranie „pokazać ludziom, którzy gotują naprawdę, a nie próbować przedstawiać to w inny sposób. I jak to jest być obok kogoś, kto jest naprawdę świetny w tym, co robi i uczy się od niego. Chciałem pokazać, jak to było.

Wiadomość, którą Roy Choi chce, aby widzowie zabrali z The Chef Show

Pokaz Szefów Kuchni - pączki youtube

Jeden aspekt Pokaż szefa kuchni to, co odróżnia go od innych seriali telewizyjnych skoncentrowanych na jedzeniu, to jego podejście do brodawek i wszystkiego. Na przykład w jednym z odcinków Roy Choi i Jon Favreau przygotowują partię nowoorleańskich pączków z gotowej mieszanki ze słynnej Cafe du Monde wytwórni Big Easy. Tak jak Zjadacz opowiadał, Choi wgryza się w beignet i zdaje sobie sprawę, że mieszanka była stara, i wyrzuca całą partię do kosza.

Takie chwile, powiedział Choi Uproxx , podkreśl główne przesłanie, które chce przekazać widzom: Nie wszystko w kuchni pójdzie idealnie, ale to wszystko jest częścią doświadczenia. „Jestem pewien, że w programach kulinarnych jest wiele rzeczy, które nie wychodzą dobrze, ale albo nie trafiają na ekran, albo mogą to zrobić w jakimś wylocie lub coś w tym stylu” Choi wyjaśnił. „Ale to tylko pokazuje charakter serialu. Tak naprawdę to nie są błędy. Chodzi po prostu o to, żeby nie być perfekcyjnym, nie zepsuć, albo wlać zbyt dużo wody, czy to czy tamto. To tylko część gotowania.

Zestaw do gotowania Roya Choi z The Chef Show zawiera kilka interesujących rzeczy

Jon Favreau i Roy Choi na scenie pokazu szefa kuchni Emma Mcintyre/Getty Images

Kiedy widzowie zobaczą Roya Choi na Pokaż szefa kuchni , zawsze jest wyposażony w mały, ale niezbędny zestaw narzędzi kuchennych i nie jest to przypadek. W rozmowie z HypeBeast Choi ujawnił zawartość mobilnego zestawu do gotowania zapakowanego w nieokreślony plecak, który zawsze nosi przy sobie.

sieci fast foodów taco

W zestawie znajduje się zestaw noży, na które się sugerował Szef , a także drewnianą szpatułkę. „Jedzenie smakuje mi lepiej, gdy gotuje się je zużytą drewnianą łyżką lub szpatułką” – wyjaśnił. „Czuję, że przenosi duszę, a może drzazgi!” Pod ręką jest również szereg przypraw, w tym małe torebki z solą i pieprzem, a także trzy małe pojemniki z przyprawami oznaczone jako „pikantne”, „serowe” i „słodkie”.

Najważniejszym elementem w torbie jest jednak coś wyjątkowego Pokaż szefa kuchni moneta, która symbolizuje jego przyjaźń z Jonem Favreau. Powiedział, że platforma Choi została podarowana przez Netflix HypeBeast , „dał mi nowy powiew w życiu”, umiejętność zaangażowania się w „coś uczciwego i znaczącego, co inspiruje ludzi do gotowania i zmieniania życia”. Jak wyjaśnił, moneta przypomina mu, żeby „nigdy nie tracił z oczu prawdy”.

Tom Holland ze Spider-Mana zjadł swoją pierwszą ostrygę w The Chef Show

Tom Holland - Oyster - The Chef Show youtube

Gwyneth Paltrow i Robert Downey Jr. nie byli jedynymi członkami Marvel Cinematic Universe pojawić się na Pokaż szefa kuchni . Jeden odcinek opisany Spider-Man: Powrót do domu gwiazda Tom Holland. Kiedy Choi dowiedział się, że Holland nigdy w życiu nie jadł surowej ostrygi w skorupce, postanowił to zmienić.

W odcinku Pokaż szefa kuchni Jon Favreau i Roy Choi razem z Holandią odwiedzają restaurację serwującą owoce morza, Avengers: Koniec gry współreżyser Anthony Russo i prezes Marvel Studios Kevin Feige. Po tym, jak Holland wybiera swoją ostrygę, Choi przyprawia ją sosem koktajlowym i podaje, gdy ktoś każe mu „wypijać”. Holland właśnie to robi, a potem poświęca chwilę na delektowanie się tym, co właśnie skosztował, potrząsając głową z aprobatą. „To było naprawdę dobre”, mówi z ustami pełnymi ostryg.

Dla Choi wprowadzenie Spider-Mana w radość z surowych ostryg dało mu dodatkowe uznanie u wyjątkowej osoby. „Z moim dzieckiem jestem na zawsze bohaterem, ponieważ dałem Tomowi Hollandowi pierwszą ostrygę w jego życiu” – żartował Choi. Różnorodność . – Tego już nikt nie może zrobić.