Nieopowiedziana prawda o bezalkoholowym piwie O'Doula

pełne i puste kufle do piwa

O'Doul's może mieć tak samo bogaty, słodowy smak jak zwykłe piwo, ale jego wieloletnia popularność wynika nie tylko z jego smaku, ale także z bezalkoholowego charakteru. Nazywane również „bliskim piwem”, jest popularną alternatywą dla osób, które kochają picie piwa, ale nie chcą spożywać alkoholu, który zwykle się z nim wiąże.


Jednak pomimo określenia jako piwo bezalkoholowe, O'Doul's zawiera niewielką ilość alkoholu. Według Zdrowie nad jeziorem . Obecne prawo stanowi, że piwo bezalkoholowe może mieć zawartość alkoholu do 0,5 procent, przy jednoczesnym zachowaniu etykiety „bezalkoholowe”, zgodnie z Latarnia morska w Anaheim . Metabolizm organizmu jest w stanie niemal natychmiast rozłożyć tak małą ilość alkoholu, więc alkohol nie ma czasu na przedostanie się do mózgu i krwioobiegu, gdzie może spowodować odurzenie.„Piwo w pobliżu” nie jest bezpieczne dla wszystkich

Kobiety odmawiające alkoholu

Jednak, chociaż prawie niemożliwe jest upojenie się piciem O'Doula, nadal może to być dobry pomysł dla każdego, kto musi całkowicie unikać alkoholu, aby trzymać się z dala od napoju. W ciąży lub pielęgniarka , na przykład odradza się spożywanie nawet „w pobliżu piwa”, ponieważ nie istnieje bezpieczny próg zawartości alkoholu, z którym mogą mieć kontakt płody lub niemowlęta, zgodnie z Altana .
Osoby cierpiące na pewne schorzenia, takie jak stłuszczenie wątroby lub zapalenie trzustki, również nie powinny pić O'Doul's. Nawet niewielka ilość alkoholu w naparze może być trudna do przetworzenia przez organizm i nadal może szkodzić wątrobie. Ponadto niektóre napoje bezalkoholowe mogą zawierać więcej alkoholu niż ilość podana na etykiecie. Według badania opublikowanego w Canadian Journal of Clinical Pharmacology , 13 z próbki 45 napojów bezalkoholowych – prawie 30 procent próbki – zawierało więcej alkoholu niż podana ilość.

O'Doul's nie jest zalecany osobom w okresie zdrowienia

Stare nawyki kontra nowe nawyki odzyskiwanie alkoholu

Piwo bezalkoholowe również nie jest dobrym substytutem dla każdego, kto ma problemy z uzależnieniem od alkoholu. Nawet niska zawartość alkoholu może stanowić problem dla osoby fizycznie uzależnionej od substancji, a to może się pogorszyć, jeśli zawartość alkoholu jest rzeczywiście wyższa niż procent podany na butelce.Dodatkowo, znaczna część powrotu do zdrowia wiąże się z odejściem od dawnego stylu życia, polegającego na imprezowaniu i uzależnieniu od alkoholu. Chociaż picie O'Doula może cię nie upić, może zachęcać do kontynuacji starych nawyków, które mogą być szkodliwe dla pomyślnego procesu zdrowienia. Angażowanie się w zachowania – takie jak imprezowanie, chodzenie do barów lub picie towarzyskie – które były powszechne, zanim trzeźwość często mogła wywołać nawrót.

Dlatego O'Doul's lub jakiekolwiek inne piwo bezalkoholowe nie jest generalnie polecane osobom w trakcie zdrowienia, osobom, które mają problemy z alkoholem lub każdemu, komu zalecono całkowite trzymanie się z dala od alkoholu.